Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Групування будівельних довжин оптичного кабелю



Перед прокладанням будівельні довжини оптичного кабелю мають групуватися за конструктивними параметрами і розміром будівельної довжини.

У межах однієї регенераційної ділянки необхідно прокладати оптичний кабель, виготовлений одним заводом (крім випадків зрощування з ОК для підводних переходів, лише однієї марки, з одним типом оптичного волокна і його захисного покриття, з одним типом силового елемента та гідрофобного заповнення.

Перед групуванням будівельних довжин оптичного кабелю необхідно мати чітку схему проходження траси його прокладання, відомості про наявність різних комунікацій, перехрещень залізниць, шосейних доріг, річних переходів, газопроводів тощо, про фак­тичні довжини прольотів побудованої кабельної каналізації і типи колодязів. Для цього про­водиться обстеження траси і при потребі вносяться корективи до проектної документації, які узгоджуються з проектною організацією.

При групуванні будівельних довжин оптичного кабелю, що прокладаються у грунт необхідно виконати розрахунки таким чином, щоб кінець будівельної довжини припадав якомога ближче до переходу через різні перетини траси. При цьому, місце розташування з'єднувальної муфти має бути доступним для під'їзду монтажно-вимірювальної машини.

При групуванні будівельних довжин ОК, що прокладаються в кабельній каналі­зації, мають ураховуватися довжини прольотів, форма транзитних колодязів, запас оптич­ного кабелю на викладання та монтаж, щоб відходи кабелю після прокладання були мінімальними.

Реальні витрати ОК при його прокладанні відрізняються від довжини траси про­кладання, тому при групуванні будівельних довжин оптичного кабелю належить враховува­ти цю розбіжність. Норми витрат ОК на 1 км траси наведені в таблиці 7.1.

Таблиця 7.1 – Норми витрат ОК на 1 км траси

Умови прокладання кабелю Кількість кабелю, км, на 1 км траси
У грунті У кабельній каналізації У колекторах Через водні перешкоди Підвішування 1, 02 1, 02 1, 01 За проектом 1, 025

 

Для проведення монтажу муфта має залишатися запас кожного кінця будівельної довжини оптичного кабелю, що становить:

- при прокладанні у грунт – не менш як 10 м від краю котловану;

- при прокладанні в кабельній каналізації – не менш як 8 м від горловини люка коло­дязя.

При прокладанні одночасно двох кабелів їх будівельні довжини необхідно добира­ти так, щоб муфти розміщувалися в одному колодязі або котловані.

7.4.9 За результатами групування будівельних довжин ОК необхідно скласти укладаль­ну відомість (із зазначенням порядкового номера прокладання будівельних довжин на ре­генераційній ділянці), згідно з якою має прокладатися кабель.

7.4.10 Після групування будівельних довжин оптичного кабелю допускається організа­ція їх зустрічного прокладання в обох напрямах згідно з укладальною відомістю.

 

Земляні роботи

Загальні положення

Земляні роботи (відкопування траншей та котлованів, буріння, продавлювання отворів на переходах через автомобільні дороги, полотно залізниць, перехрещеннях з іншими комунікаціями) мають виконуватися у суворій відповідності з проектною документацією. На робочих кресленнях мають бути вказані всі підземні споруди, що розташовані вздовж траси ВОЛЗ чи перехрещують її в робочій зоні.

Земляні роботи в охоронних зонах лінійних підземних споруд чи поблизу від них мають виконуватися (залежно від виду споруди) згідно за такими документами: «Инструкция по проведению работ в охранных зонах магистральных и внутризоновых кабельных линий связи», «Инструкция по производству строительных работ в охранных зонах магистральных трубопроводов Мингазпрома. ВСН-51-1-80», «Инструкция по производству строительных работ в охранных зонах магистральных трубопроводов Миннефтепром; ВСН-31-81», «Правила технической эксплуатации электроустановок потребителей и Правила техники безопасности при эксплуатации электроустановок потребителей» та «Пpaвила устройства электроустановок».

Перед початком земляних робіт у населених пунктах замовник має оформити в місцевих органах виконавчої влади дозвіл на виконання робіт, що передбачені проектом, та передати його підрядчику. Підрядчик має на підставі дозволу отримати ордер на проведення робіт.

Для виконання робіт за межами населеного пункту замовник має отримати у відділі районного архітектора довідку про те, що відсутні зміни у підземних комунікаціях на момент початку земляних робіт та передати її підрядчику. Підрядчик має повідомити землевласників про день початку земляних робіт.

Проведення робіт поблизу діючих підземних комунікацій (кабелів зв'язку, електрокабелів, нафтогазопроводів, аміакопроводів), а також наземних споруд (при перехрещенні із залізницями та автомобільними дорогами) дозволяється лише за наявності письмового дозволу організації, що експлуатує ці споруди, та у присутності її представника. Виконання цих робіт має бути узгоджене на стадії проектування.

Будівельна організація має не пізніш ніж за 5 днів до початку проведення земля них робіт у місцях зближення чи перехрещення траси лінії зв'язку з підземними комунікаціями офіційно повідомити про це їх власників, а за день – викликати їх представників на місце проведення робіт для уточнення місця розташування підземних споруд та узгоджень заходів, що унеможливлять пошкодження цих споруд.

До прибуття викликаних представників виконання земляних робіт забороняється.

Робоча документація проекту, дозвіл на виконання земляних робіт у місцях зближення чи перехрещення ВОЛЗ з підземними спорудами та копія документа, яким були попереджені експлуатаційні організації про час початку земляних робіт, мають зберігатись на місці проведення цих робіт.

Керівництво земляними роботами в зоні розташування підземних комунікацій має здійснюватися безпосередньо керівником робіт. У цих випадках використовувати ударні інструменти дозволяється лише для пробивання шляхових покриттів.

На ділянках зближення та перехрещення траси лінії зв'язку з газопроводами, елек­трокабелями високої та низької напруги, а також з іншими підземними спорудами керівник робіт має обов'язково проінструктувати всіх робітників про умови виконання робіт, уточни­ти з ними за кресленнями та на місцевості місця зближення та перехрещення, де роботи треба проводити особливо обережно, без використання ударних інструментів та в обов'яз­ковій присутності представника власника комунікації.

При відкопуванні траншей та котлованів поблизу діючих підземних комунікацій попереднє шурфування є обов'язковим. Шурфи відкопуються:

- довжиною 1 м уздовж осі траншеї, яка відкопується, при перехрещенні діючої кому­нікації;

- через кожні 20 м перпендикулярно до осі траншеї, яка відкопується, у разі її проход­ження паралельно діючої підземної комунікації.

Якщо відшукувана споруда не буде виявлена, глибина шурфів має перевищувати на 0, 2 м глибину траншеї, що відкопується.

У разі виявлення на трасі будівництва будь-яких підземних комунікацій, що не позначені на робочих кресленнях проекту, слід негайно припинити всі земляні робота, вжи­ти заходи для забезпечення збереження виявленої споруди від механічних пошкоджень, виявлення та виклику на місце виконання робіт її власника.

Про випадкове пошкодження будь-якої підземної споруди керівник робіт має негайно повідомити свого керівника та аварійну службу організації, що експлуатує дану споруду.

При виявленні газу у траншеях або котлованах роботи мають бути негайно при­пинені, а люди виведені з небезпечної зони. Роботи можуть бути продовжені тільки після усунення надходження газу та після природного або примусового вентилювання траншей (котлованів).

Усі пошкоджені у процесі виконання будівельних робіт споруди та комунікації мають бути відновлені підрядчиком за його рахунок. Після закінчення земляних робіт має здійснюватися обов'язкова рекультивація родючого шару грунту. Порядок проведення ре­культивації наведено в розділі 15.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 354; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.015 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь