Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


До таких документів належать:



заявка на емісію платіжних карток;

заявка на продовження терміну дії картки;

заявка на виготовлення дубліката картки;

документи на зарахування коштів на технічні карткові рахунки;

документи на списання коштів з технічних рахунків;

коригуючі документи;

щоденні реєстри операцій за картковими рахунками;

щоденні підтвердження стану карткового рахунку (вхідний залишок, оборот коштів, вихідний залишок, умови обслуговування рахунку, реквізити операції);

щоденні реєстри трансакцій у розрізі установ Банку;

щоденні клірингові документи в розрізі установ Банку;

документи за спірними трансакціями.

Формування, відправка, прийняття та обробка електронних документів повинні здійснюватися різними спеціально визначеними працівниками.

6.1.3. Обробку інформації по операціях з БПК працівники установ Банку мають здійснювати в межах своїх повноважень з використанням відповідних технічних засобів для захисту інформації від:

несанкціонованого доступу до інформації, що є банківською таємницею або є конфіденційною інформацією, осіб, які не мають на це прав або повноважень;

несанкціонованих змін інформації - внесення змін або часткового чи повного знищення інформації щодо розрахунків особами, які не мають на це права або повноважень.

6.1.4. Департамент інформатизації за результатами обробки електронних документів по зарахуванню або списанню коштів з технічних карткових рахунків щоденно формує і надсилає до регіонального управління для подальшої пересилки до установ Банку електронні документи про операції, проведені по технічних карткових рахунках.

Електронні документи до установ Банку надсилаються наступного операційного дня до 11 години.

На підставі електронних документів за технічними картковими рахунками здійснюється відображення операцій у бухгалтерському обліку установи Банку. Зазначені документи підшиваються в документи дня.

6.1.5. В день завершення звітного періоду 25-го числа або на початок операційного дня наступного за вихідним, святковим днем управлінням розрахунків з використанням платіжних карток здійснюється нарахування процентних витрат за залишками коштів по картрахунках, нарахування процентних доходів за користування кредитами, кредитами овердрафт, а також доходів/витрат за здійснення операцій з платіжними картками з урахуванням технологічних особливостей їх виконання.

(Пункт 6.1.5 в редакції постанови правління ВАТ „Ощадбанк” від 04.12.2007 №399)

6.2. Порядок здійснення операцій поповнення/списання з картрахунків.

6.2.1. Поповнення картрахунку в національній валюті готівкою та безготівковим шляхом може здійснити будь-яка особа, якій відома наступна інформація:

при поповненні безпосередньо власником рахунку в установі, де обліковується картрахунок – номер карткового рахунку;

при поповненні з іншої установи Банку - шляхом ініціювання переказу з поточного, депозитного рахунку або без відкриття рахунку – банківські реквізити картрахунку (номер картрахунку, ідентифікаційний номер платника податків власника рахунку, МФО установи банку, в якій обліковується картрахунок).

При поповненні карткового рахунку в установі Банку особою, яка не є власником рахунку, Банку обов`язково ідентифікує її, відповідно до внутрішніх нормативно-правових актів Банку з питань ведення рахунків фізичних осіб.

(Абзац 4 підпункту 6.2.1 в редакції постанови правління ВАТ „Ощадбанк” від 04.12.2007 №399)

6.2.2. Зарахування (поповнення) коштів на картрахунки фізичних осіб і фізичних осіб-підприємців, які здійснюють свою діяльність без створення юридичної особи, може виконуватися за рахунок внесення готівкових коштів через касу свого або іншого банку, шляхом переказу коштів з інших власних поточних або депозитних рахунків, а також з рахунків інших осіб за їх дорученням і здійснюється з урахуванням обмежень (у тому числі режиму картрахунків в іноземній валюті), встановлених законодавством України.

6.2.3. Зарахування (поповнення) коштів на картрахунки юридичних осіб здійснюється з їх поточних рахунків і за рахунок готівки, що вноситься в установленому порядку до каси банку-емітента, яка була повернена довіреною особою клієнта в касу юридичної особи як невикористана або як відшкодування за кошти, використані понад встановлені норми витрат.

6.2.4. Зарахування (поповнення) коштів на картрахунки здійснюється з урахуванням обмежень, встановлених законодавством України.

6.2.5. Поповнення картрахунку, що відкритий в іноземній валюті, іноземною валютою з іншої установи Банку здійснюється відповідно до порядку, передбаченого Інструкцією НБУ № 492, Правил здійснення за межами України та в Україні переказів фізичних осіб за поточними валютними неторговельними операціями та їх виплати в Україні затверджених постановою Правління НБУ від 29.12.2007 року №496, внутрішніх нормативно-правових актів Банку.

(Перший абзац пункту 6.2.5. в редакції постанови правління ВАТ „Ощадбанк” від 24.03.2010 №123)

Правил здійснення переказів іноземної валюти за дорученням та на користь фізичних осіб, затверджених постановою Правління НБУ від 14.10.2004р. № 486, зі змінами та доповненнями, внутрішніх нормативно-правових актів Банку.

(підпункт 6.2.5 в редакції постанови правління ВАТ „Ощадбанк” від 04.12.2007 №399)

6.2.6. Комісійна винагорода за зарахування (поповнення) коштів на картрахунок стягується згідно з Тарифами Банку.

6.2.7. На підставі прибуткового касового ордера або платіжного доручення відповідальний працівник установи Банку формує електронні документи на зарахування коштів.

6.2.8. Відповідальний працівник установи Банку, який визначений для відправки електронних документів засобами електронного зв'язку, направляє їх до департаменту інформатизації відповідно до встановленого регламенту (додаток 1).

Особа, яка підписала документ електронним цифровим підписом несе відповідальність за відповідність їх паперовим документам, що були підставою для формування електронних документів.

6.2.9. Відповідальний працівник департаменту інформатизації приймає електронні документи на зарахування коштів та здійснює контроль їх цілісності та достовірності.

6.2.10. Операції списання коштів з технічних карткових рахунків здійснюються в програмно-технічному комплексі департаменту інформатизації та в електронному вигляді надаються до установ Банку для відображення в балансі.

Підставою для проведення операції списання коштів є:

1) платіжні повідомлення еквайрів, пред’явлені через платіжні системи, та повідомлення від МПС у зв’язку з розглядом питань по спірних платежах;

2) Тарифи Банку та умови договорів по картрахунках за якими програмним забезпеченням департаменту інформатизації розраховуються комісії та платежі, що пов’язані з обслуговуванням картрахунку і БПК, заборгованість по кредитних операціях, пені, штрафи;

3) повідомлення, що надходять від підзвітних установ Банку та включають:      
       - кошти, помилково зараховані установою Банку на картрахунок;
       - кошти, які списуються на підставі доручення клієнта;       
       - кошти, які підлягають списанню з картрахунку на підставі передбачених чинним законодавством України виконавчих документів;    
       -та ін.

6.2.11. Прийняті електронні документи оброблюються відповідно до встановленого регламенту (додаток 1).

6.2.12. Порядок виконання установами банку заходів щодо арешту коштів на рахунках фізичних осіб.

6.2.12.1. Виконання Банком арешту коштів, що зберігаються на рахунку клієнта, здійснюється за постановою державного виконавця про арешт коштів, прийнятою на підставі рішення суду про стягнення коштів або про накладення арешту, у порядку, установленому законом.

Якщо рішення суду про арешт коштів прийняте з метою забезпечення цивільного позову в межах кримінальної справи і надійшло до установи Банку безпосередньо від суду або слідчого, а також в інших випадках надходження безпосередньо від суду рішення про накладення арешту, то установа Банку приймає таке рішення до виконання без постанови державного виконавця.

6.2.12.2. Арешт за постановою державного виконавця або за рішенням суду (далі - документ про арешт коштів) накладається на кошти, що обліковуються за рахунками, відкритими клієнтами в Банку, відповідно до нормативно-правових актів Національного банку, що регулюють порядок відкриття та використання рахунків.

6.2.12.3. Арешт на підставі документа про арешт коштів може бути накладений на всі кошти, що є на всіх рахунках клієнта Банку, без зазначення конкретної суми, або на суму, що конкретно визначена в цьому документі. Якщо в документі про арешт коштів не зазначений конкретний номер рахунку клієнта, на кошти якого накладений арешт, але обумовлено, що арешт накладено на кошти, що є на всіх рахунках, то для забезпечення суми, визначеної цим документом, арешт залежно від наявної суми накладається на кошти, що обліковуються на всіх рахунках клієнта, які відкриті в Банку, або на кошти на одному/кількох рахунку/ах.

6.2.12.4. У разі здійснення примусового стягнення або накладення арешту на кошти, що знаходяться на картрахунку, залежно від наявності/відсутності коштів на рахунку клієнта установа Банку:

здійснює перевірку залишку на рахунку на підставі електронного документу програмного забезпечення UPC-online, який підтверджує залишок коштів на рахунку клієнту в режимі он-лайн;

якщо на рахунку є кошти в сумі, що визначена документом про арешт коштів, то установа Банку арештовує їх на цьому рахунку, направляє до департаменту інформатизації ВАТ „Ощадбанк” електронні заявки на встановлення незнижувального залишку по рахунку на суму, що визначена документом про арешт коштів та продовжує виконання операцій за рахунком клієнта. Документ про арешт коштів установа Банку обліковує на відповідному позабалансовому рахунку;

якщо на рахунку клієнта недостатньо визначеної документом про арешт коштів суми коштів або кошти відсутні, то установа Банку направляє до департаменту інформатизації ВАТ „Ощадбанк” електронні заявки на встановлення незнижувального залишку по рахунку на суму, що визначена документом про арешт коштів і не пізніше ніж наступного робочого дня письмово повідомляє орган, який надіслав документ про арешт коштів, про недостатність коштів для його виконання;

якщо документом про арешт коштів визначено арешт всієї суми коштів на рахунку клієнта, приймає рішення про блокування всіх карток, що відносяться до цього картрахунку, і надає повідомлення про це до департаменту інформатизації;

Під час дії документа про арешт коштів установа Банку протягом операційного дня відповідно до статті 59 Закону України " Про банки і банківську діяльність" зупиняє видаткові операції за рахунком клієнта та здійснює арешт усіх надходжень на рахунок клієнта до забезпечення суми коштів, що зазначена в документі про арешт коштів, або до отримання передбачених законодавством документів про звільнення коштів з-під арешту.

вживає заходів, передбачених у такому випадку Інструкцією про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженою постановою Правління НБУ від 21.01.2004 р. № 22 зі змінами та доповненнями.

          6.2.12.5. У разі надходження до установи Банку платіжної вимоги на примусове списання коштів за тим виконавчим документом, для забезпечення виконання якого на кошти клієнта накладено арешт, установа Банку виконує її в повній або частковій сумі в межах наявної арештованої суми на рахунку. Списання коштів з рахунку для виконання платіжної вимоги проводиться з письмового дозволу керівника (керуючого) та головного бухгалтера (начальника відділу (сектора) бухгалтерського обліку та звітності) філії (ТВБВ І, І-А типів)..

6.2.12.6. Звільнення коштів з-під арешту установа Банку здійснює за постановою державного виконавця, прийнятою відповідно до законодавства, або за постановою слідчого, коли під час провадження досудового слідства в застосуванні цього заходу відпаде потреба, а також за рішенням суду, яке надійшло до установи Банку безпосередньо від суду шляхом надсилання до департаменту інформатизації ВАТ „Ощадбанк” електронні заявки на зняття незнижувального залишку по рахунку на відповідну суму”.

(Пункт 6.2.12 в редакції постанови правління ВАТ „Ощадбанк” від 24.03.2010 №123)

o Коригування сум на технічному картковому рахунку.

§ Коригування сум на технічному картрахунку здійснюється шляхом:

q розблокування суми коштів на картрахунку;

q позарегламентного коригування суми коштів на картрахунку.

§ Розблокування суми коштів на рахунку виконується у випадку небажаного, помилкового заблокування коштів за результатами авторизації без видачі коштів або їх сплати у торговій точці.

Відповідальний працівник установи Банку на підставі заяви держателя БПК передає до департаменту інформатизації факсом Запит на розблокування суми коштів на картковому рахунку за підписами уповноважених осіб (додаток 20) з наступним підтвердженням електронною поштою.

(Абзац другий підпункту 6.3.2 із змінами, внесеними згідно з постановою правління ВАТ „Ощадбанк від 04.12.2007 №399)

§  Позарегламентне коригування суми коштів за картковим рахунком виконується у разі необхідності термінового їх зарахування або списання за межами встановленого регламенту (додаток 1) і виконується на підставі заяви держателя БПК, яка надається в установу Банку, де відкрито картрахунок.

Відповідальний працівник регіонального управління Банку передає до департаменту інформатизації факсом Запит на позарегламентне коригування суми коштів на картковому рахунку (додаток 21) за підписами уповноважених осіб з одночасним підтвердженням електронною поштою.

§ Відповідальний працівник департаменту інформатизації приймає документи до обробки.

 

Нарахування відсотків на залишок коштів по картрахунках.

Відсотки на залишок коштів по картрахунку нараховуються за фактичний строк зберігання. Нарахування відсотків починається з дня зарахування коштів на картрахунок. При розрахунку відсотків враховується день внесення коштів на картрахунок, але не враховується день вилучення коштів та приймається фактична кількість днів у місяці, але умовно 360 днів на рік. Виплата відсотків здійснюється щомісячно шляхом їх зарахування на картрахунок.

Департамент інформатизації розраховує відсотки на залишок коштів по картрахунку та щомісячно в електронному вигляді (в щомісячній виписці по картрахунку) надсилає в регіональне управління для передачі в установу Банку. Відсотки нараховуються на умовах, що передбачені договором.

Порядок складання та надання виписки за картковим рахунком.

Установа Банку, що емітувала платіжну картку, один раз на місяць надає власнику карткового рахунку звіт операцій (виписку по картрахунку), за якими були здійснені розрахунки.

 Обов`язковими реквізитами виписки є:

q номер карткового рахунку;

q прізвище, ім`я клієнта;

q адреса клієнта;

q період розрахункового циклу;

q дата операції;

q номер операції;

q номер і назва торговця, еквайрингової установи, АТМ, терміналу;

q  ідентифікатор торговця або інші реквізити, що дають змогу його ідентифікувати;

q дата розрахунку;

q вхідний залишок за рахунком;

q сума установленого ліміту (кредиту);

q сума операції у валюті рахунку;

q сума операції у валюті операції;

q вихідний залишок на кінець розрахункового циклу;

q термін погашення за кредитом (овердрафтом).

Розрахунковий цикл – це період між попередньою та останньою датою виписки за картковим рахунком, в який здійснювались розрахунки з держателем платіжної картки. Період встановлюється відповідно до календарного місяця. У разі якщо останні дні місяця припадають на вихідні та святкові дні, розрахунковий цикл завершується у останній робочий день місяця. Всі операції, інформація за якими надійшла пізніше дати розрахункового циклу, входять до розрахунку наступного циклу.

Дата операції – це дата фактичного здійснення операції (отримання грошей, оплати покупки та ін.), що відповідає даті розрахункового документа ( сліпа, квитанції платіжного терміналу, чека банкомата, касового ордеру, платіжного доручення, меморіального ордера та ін.).

Дата розрахунку - це дата фактичного проведення розрахунку, в результаті якого Банк одержує або сплачує кошти.

Звіти по власних БПК видаються власникам картрахунків, звіти по корпоративних БПК видаються відповідальним працівникам підприємств при їх явці в установу Банку. Для зарплатних проектів порядок передачі виписок обумовлюється в договорі з підприємством.

Довідки про операції по картрахунках та його стан (залишок) надаються тільки власнику рахунку в паперовому вигляді або за письмовим запитом органів, яким це право надано чинним законодавством. Довідки видаються тією балансовою установою Банку, на балансі якої відкрито картрахунок. Перед оформленням довідки установа Банку надає письмовий запит (додаток 22) в департамент інформатизації для погодження актуального стану балансового рахунку клієнта з технічним рахунком. Підтвердна інформація від департаменту інформатизації надається за формою додатка 15.

Порядок обробки спірних операцій.

У процесі користування карткою у клієнта можуть виникнути спірні або ті, що потребують з`ясування, ситуації щодо списання коштів за картковим рахунком.

При виникненні спірних ситуацій клієнт надає до установи Банку, де відкрито картковий рахунок заяву (додаток 23). Заява подається на ім’я посадової особи установи Банку, уповноваженої підписувати договори на відкриття карткового рахунку. Термін подання заяви не повинен перевищувати 25 днів від дати складання виписки.

Якщо клієнт звернувся після вказаного строку, установа Банку має право прийняти заяву про спірну трансакцію, але з попередженням про те, що порушення строку надання заяви може призвести до неможливості повернення коштів по спірній трансакції.

Операція повернення платежу (Chargeback)  ініціюється Банком держателя картки за дорученням або від імені цього держателя згідно з правилами відповідної МПС.

Процедура повернення платежів (Chargeback) по спірній трансакції виконується департаментом банківської безпеки спільно з установою Банку, яка видала картку, та департаментом інформатизації.

Установа Банку, де відкрито картковий рахунок, виконує такі функції в частині взаємодії з клієнтом:

q одержує та реєструє претензії (заяви);

q з`ясовує деталі про обставини спірних операцій (трансакцій) у держателя картки;

q отримує письмові пояснення та необхідні документи.

Облік прийнятих на розгляд претензій клієнтів повинен вестись у спеціальному Журналі обліку претензій клієнтів, як в установі Банку, що видала картку, по якій оспорюється трансакція, так і в департаменті банківської безпеки, який займається розслідуванням претензії та проводить процедуру повернення платежу.

 Журнал обліку претензій клієнтів має бути пронумерований, прошнурований, скріплений печаткою і підписами керівництва та містити такі реквізити:

q номер заяви клієнта;

q дата подання заяви;

q номер картки;

q номер карткового рахунку клієнта;

q прізвище клієнта;

q причина оспорювання трансакції клієнтом;

q сума трансакції, що оспорюється;

q найменування та код категорії торговця;

q дата здійсненого повернення платежу;

q останній строк прийняття документації по повторному представленню трансакції;

q дата повторного представлення трансакції;

q завершальні висновки (кошти за спірною трансакцією повернені на картрахунок клієнта, віднесені на збитки установи Банку, тощо);

q примітки.

Працівник установи Банку, яка видала картку, при зверненні клієнта з опротестуванням операцій за його картрахунком здійснює такі дії:

q ознайомлює клієнта з умовами сплати комісійних, пов’язаних з розглядом претензій;

q звертає увагу клієнта на таке: якщо в результаті розгляду буде документально доведено необґрунтованість претензії власника рахунку, витрати на отримання від банку-еквайра підтвердних документів будуть віднесені на рахунок клієнта;

q аналізує ситуацію, яка склалася на рахунку клієнта, та відповідно до Переліку причин, згідно з якими оспорюється транзакція (додаток 24) повідомляє клієнту перелік і терміни надання документів, які повинні бути представлені ним в установу Банку для розслідування несанкціонованого списання коштів з карткового рахунку;

q приймає від клієнта заяву встановленого зразка та необхідні документи, видає йому розписку про отримання цих документів (додаток 25);

q приймає від клієнта копії касових/меморіальних документів по сплаті комісійних платежів, що пов’язані з розслідуванням претензії. Сплата комісійних може бути проведена як готівкою, так і перерахуванням з власного банківського рахунку клієнта;

q реєструє отриману заяву в Журналі обліку претензій клієнтів;

q передає копії заяви та документів, що додаються до неї, факсимільним зв‘язком (факсом) до департаменту банківської безпеки.

Термін відправки документів факсом не повинен перевищувати одного операційного (банківського) дня з обов‘язковим підтвердженням оригіналу поштою. 

Функції департаменту банківської безпеки полягають у взаємодії з міжнародною платіжною системою та установою Банку, яка уклала договір з клієнтом. 

Відповідальний працівник департаменту банківської безпеки:

q  отримує (по факсу) та реєструє заяву в Журналі обліку претензій клієнтів;

q  здійснює попередній розгляд заяви;

q  приймає рішення про можливість початку розслідування на підставі правил міжнародних платіжних систем;

q  у разі неможливості повернення коштів інформує про причини цього в письмовій формі установу Банку, яка приймала заяву;

q  виконує всі необхідні процедури по поверненню коштів відповідно до правил міжнародних платіжних систем;

q  при необхідності робить запит на отримання від клієнта додаткових документів по спірній трансакції;

q  у разі позитивного вирішення питання щодо повернення коштів від банку-еквайра готує документ, в якому повідомляє департамент інформатизації про результат та надає дозвіл щодо зарахування коштів клієнту. 

6.6.11. Департамент інформатизації здійснює:

q моніторинг розрахунків на всіх етапах оспорювання трансакції;

q оброблює звіти міжнародних платіжних систем стосовно процедур опротестування платежів (Chargeback);

q готує платіжні документи на зарахування/списання коштів;

q зараховує/списує кошти на технічних рахунок клієнта.

6.6.12. У разі виконання Банком всіх необхідних дій в межах термінів, вказаних у нормативних документах міжнародних платіжних систем MasterCard International або VISA International, та неможливості повернення коштів на користь клієнта відповідальний працівник департаменту банківської безпеки складає службову (акт) про припинення процедури Chargeback за підписом керівника департаменту банківської безпеки та надає її для розгляду та остаточного прийняття рішення керівництву Банку. В разі необхідності для прийняття рішення про віднесення суми трансакції, що оспорюється, та пов‘язаних з нею витрат на рахунок власника картки або на збитки Банку, може створюватись тимчасова комісія з представників департаменту інформатизації, департаменту банківської безпеки, фінансово-економічного департаменту.

6.6.13. Після проведення необхідних дій всі документи, пов’язані з процедурою повернення платежу (Chargeback) по картрахунку, зберігаються в справі клієнта.

 

 Розпорядження картрахунком за заповітом

6.7.1. Розпорядження картрахунком у випадку смерті власника рахунку здійснюється на підставі його заповідального розпорядження, складеного власником рахунку, або свідоцтва про право на спадщину, виданого нотаріусом. Порядок оформлення заповідального розпорядження по картрахунку аналогічний порядку оформлення такого розпорядження по вкладах.

6.7.2. Спадкоємець, який прийняв у спадщину кошти на карткових рахунках, відповідає по боргах заповідача (спадкодавця) в межах успадкованого майна.

6.7.3. В разі звернення спадкоємців до установи Банку після смерті власника рахунків по БПК та пред‘явлення ними документів, що підтверджують спадкоємство, видача коштів проводиться згідно з умовами договору.

Видача готівки по картрахунку без використання платіжної картки.

(Пункт 6.8 в редакції постанови правління ВАТ „Ощадбанк” від 04.12.2007 №399)

6.8.1. Видача готівки по картрахунку без використання платіжної картки можлива за наступних умов:

втрата платіжної картки;

пошкодження платіжної картки;

строк дії платіжної карки закінчився;

картрахунок відкрито, але платіжна картка не виготовлена;

(Підпункт 6.8.1 в редакції постанови правління ВАТ „Ощадбанк” від 04.12.2007 №399)

 6.8.2. Порядок здійснення операцій з видачі готівки по картрахунку без використання платіжної картки.

Порядок здійснення операції:

Клієнт надає відповідальному по роботі з БПК заповнену заяву на видачу готівки та документ, що посвідчує особу клієнта.

 

Відповідальний по роботі з БПК:

проводить ідентифікацію клієнта;

перевіряє заяву на видачу готівки;

перевіряє чи відкритий картрахунок, вказаний в заяві, в даній установі банку;

перевіряє наявність в справі з юридичного оформлення карткового рахунку документів про видачу клієнту платіжної картки;

з`ясовує статус платіжної картки та суму коштів на картрахунку, яка доступна клієнту;

робить на заяві відмітку про статус платіжної картки клієнта, визначений в пп.6.8.1. цього Порядку;

робить на заяві клієнта відмітку про достатність на картрахунку коштів для видачі клієнту, вказує прізвище оператора клієнтської служби, який надавав інформацію, та проставляє своє прізвище і підпис;

передає заяву операційному працівнику для здійснення операції видачі готівки та відображення її в ОДБ.

Операційний працівник, одразу після здійснення операції видачі готівки по картрахунку, робить ксерокопію заяви та передає її відповідальному по роботі з платіжними картками. При цьому відповідальний по роботі з БПК на оригіналі заяви пише: “Ксерокопію отримано” та проставляє свій підпис.

В день здійснення операції, на підставі ксерокопії заяви про видачу готівки, формується і передає до департаменту інформатизації електронний платіжний документ на списання коштів з технічного карткового рахунку клієнта. Дана операція вказується в документі з кодом 20.

На ксерокопії має бути вказано час і дату відправки електронного документа, прізвище та підпис працівника, що формував та відправляв його.

Ксерокопії заяв зберігаються в окремій папці в підрозділі який займається розрахунками по операціях з БПК.”

(Підпункт 6.8.2 в редакції постанови правління ВАТ „Ощадбанк” від 04.12.2007 №399)


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 238; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.105 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь