Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Аналіз системи електропривода і схеми управління



>Электроприводтокарно-винторезного верстата16Б16П харчується від мережі змінного напруги 380 У.

Напруга ланцюга управління 110 У змінного струму, напруга ланцюга управління електромагнітними муфтами 24 У постійного струму .Напруга ланцюга місцевого висвітлення 24 У змінного струму, ланцюга сигналізації 29 У змінного струму.

>Электропривод верстата складається з чотирьох трифазних асинхронних електродвигунів:

приводу шпинделя типу4АМI32М8/4У3 потужністю 5 кВт,n=1500 об./хв,U=380 У;

приводу швидких переміщень каретки ісуппорта типуДПТП224СIУ3 потужністю 0,37 кВт,n=1500 об./хв,U=380 У;

приводу насоса охолоджувальної рідини типуX1422МУХЛ4 потужністю 0,12 кВт,n=3000об/мин,U=380 У;

приводу насосасмазки,в комплекті зі станцією мастилаС4814 потужністю 0,12 кВт,n=3000об/мин,U=380 У;

Електродвигуни встановлені на верстаті мають низький коефіцієнт корисної дії, та створюють багато галасу у роботі.

>Коробка швидкостей головного приводу верстата має дві електромагнітні муфти,посредствам яких здійснюється пуск і гальмування шпинделі верстата.

Органи управління верстатом зосереджено шафі управління.

На верстатіразмешается пульт управління . Нею перебувають такі кнопки:

рукоятка включення електроустаткування верстати на мережу;

рукоятка включення насоса охолодження;

рукоятка перемикання швидкості головного електродвигуна;

кнопка включення прискорених ходів каретки ісуппорта;

рукоятка пуску верстати й реверсування шпинделя;

кнопка аварійна;

кнопка пуску головного електродвигуна;

На пульті управління перебуває сигнальна лампаHL2,сигнализирующая наявність харчування сіті йHL1,сигнализирующая наявність харчування трансформатора.

Встановлені автоматичні вимикачі застаріли і відповідають вимогам безпеки . Вони потребують заміни більш сучасні із кращими характеристиками.

Необхідна швидкість обертання двигуна М1 головного приводу задається установкою перемикачаS1 у безвихідь 1 –перша, мала швидкість, чи становище 2 –друга швидкість.

>Установкой рукоятки вступного вимикачаF1 у безвихідь 1 електрообладнання верстата підключається до що годує сіті й включається сигнальна лампаНL1.

При вплив на кнопку управлінняS7 включається релеК2,К3,КТ і магнітні пускачі К1,К7 .Магнитний пускачК7 включає електродвигун М1 головного приводу, а магнітний пускач К1 –електродвигунМ4 станції мастила.

Після запуску електродвигуна М1 можуть бути включені: перемикачемS11 –магнітний пускачК10електронасоса охолодженняМ3, а рукояткою управління, лівої чи правої –вал верстата. Переміщення каретки може статися незалежно від запуску електродвигуна М1; кнопкою управлінняS10 включається магнітний пускачК9 електродвигуна М2 швидких переміщень каретки ісуппорта.

Робота одночасно двома рукоятками управління, наприклад, включення шпинделі правої рукояткою, а відключення лівої –неможливо.

Якщо одним з рукояток вал включений –друга рукоятка ніяк працювати приводу не надає, оскільки, якщо працює правої рукояткою, релеК2 виявляється відключеним, а під час роботи лівої рукоятки відключається реле К3 . Але, якщо обидві рукоятки перебувають у нейтральному становищі й релеК2 і К3 включені, то починати роботу можна будь-який рукояткою управління.

Для зупинки шпинделі ручку управління слід перевести з цього становища 3 у безвихідь 2 “>Шпиндельстоп”.При цьому перемикачаs9 в ланцюгах 3 і п'яти замикаються і включається релеКЗ, а контакт у ланцюзі 9

розмикається і відключає релеК4 і крізь ньогоК6 . КонтактК6 у ланцюзі 25 відключає електромагнітну муфтуY1, а ланцюга 27 включає електромагнітну муфтуY2 .Шпиндель припиняється й зупиняється, але електродвигун М1 продовжує обертатися у напрямку . Після зупинки шпинделя релеК11 відключається і відключає електромагнітну муфтуY2.

При гальмуванні релеК11 включається і відключається з допомогою модуля часу АТ . Час гальмування шпинделі поставив у межах 2…3 секунди і регулюєтьсяпотенциометром модуля часуАТ1.

Щоб включити зворотний хід шпинделі “>Шпиндель тому “, ручку управління слід перевести з цього становища 2 “>Шпиндель стоп “ у безвихідь 1 “>Шпиндель тому”. У цьому контакти перемикачаS9в ланцюгах 3 і п'яти розмикаються і релеКЗ відключається, а контактS9 у подальшому ланцюгу 10 замикається і включає релеК5.

При включенні реле контактК5 у подальшому ланцюгу 13 розмикається і відключає магнітний пускачК7 ходи наперед електродвигуна М1 головного приводу, контактК5 у подальшому ланцюгу 15 замикається, включає магнітний пускачК8 ходу тому, і електродвигун М1 починає обертатися у напрямі .Інший контакт релеК5 у ланцюги 12 включить релеК6.

КонтактК6 у ланцюзі 25 замикається, включає електромагнітну муфтуY1, і держак верстата починає обертатися у напрямі.

Для зупинки шпинделя ручку управління з цього становища 1 слід перекласти на становище 2 “>Шпиндель стоп” . У цьому контакти перемикачаS9в ланцюгах 3 і п'яти замикається і включається релеКЗ, контактS9 ланцюга 10 розмикається і відключається релеК5 .Обесточенное релеК6отключает електромагнітну муфтуY1 і включає електромагнітну муфтуY2 . При відключенні релеК5 магнітний пускачК8 залишається включеним і двигун М1 продовжує обертатися у напрямі.

При управліннішпинделем верстата правої рукояткою управліннякоманда“Шпиндель вперед“ чи “>Шпиндель тому“ подається перемикачемS8 . При подачі цих команд перемикачемS8 релеК2 відключається, а реле К3 залишається включеним . У іншому діюелектросхеми аналогічно дії при управліннішпинделем верстата лівої рукояткою управління.

>Релейноконтакторная схема використовувана керувати верстатом16Б16П має такими вадами:

низька надійність;

велика споживана потужність;

великі габарити схеми;

витрати енергії на спрацьовування;

якщо зберіганні котушки реле старіють.

>Используемое напруга 110 У, для ланцюга управління і не відповідає до вимог ГОСТу і небезпечна працівників верстаті.

Контакти реле іпускателей зношуються, у яких виникаєискрение,что можуть призвести до виникнення пожежі.

Теплові реле використовувані за захистом електродвигунів від перевантаження застаріли не можуть забезпечити надійний захист.

>Понижающий трансформатор використовуваний для харчування ланцюгів управління і місцевого висвітлення вже застарів, потребує заміні .Він споживає велику потужність за низького коефіцієнт корисної дії.

У зв'язку з зазначеними вадами виникла потреба модернізації верстата16Б16П.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 166; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.015 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь