Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Мал.3. Обробка даних для медичної статистики.



Основними завданнями Центру є:

· Централiзоване збирання, обробка та аналіз статистичної iнформацiї про стан здоров'я, надання медичної допомоги населенню, про ресурси охорони здоров'я та їх використання.

· Розроблення i впровадження статистичної методологiї, яка базується на результатах наукових дослiджень, мiжнародних стандартах i рекомендацiях.

· Забезпечення достовiрностi, об'єктивностi, оперативностi та цiлiсностi статистичної iнформацiї, її адекватностi завданням реформування галузi.

· Розробка та реалiзацiя програми реформування i розвитку медичної статистики з метою забезпечення переходу на мiжнародну систему облiку.

· Впровадження комп'ютерної технiки та сертифiкацiя програмного забезпечення для обробки статистичної iнформацiї.

· Вдосконалення i втiлення єдиної системи медико-статистичної iнформацiї в закладах охорони здоров'я.

Статистичнi данi надаються Центром на основi порядку, затвердженого наказом МОЗ України вiд 30.06.98 № 180, зареєстрованого в мiнiстерствi юстицiї України 14 липня 1998

Дані виписки з лікарні

Медична картка (форма 003/o) започатковується кожного разу при поступленні пацієнта до лікарні на стаціонарне або амбулаторне лікування. У приймальному відділені вносяться попередні дані про хворого, після чого лікар продовжить із набором структурованих запитань. Це робиться як при плановій так і при невідкладній  госпіталізації. Медична картка буде заповнюватися паралельно із проходженням різноманітних діагностичних тестів та оглядів. Наприкінці лікар робить висновок щодо остаточного діагнозу та записує його до медичної картки. Цей діагноз також порівнюється із попереднім діагнозом. Епікриз видається пацієнту для візитів до амбулаторних установ. Кожного разу, коли пацієнт знов потрапляє на стаціонарне чи амбулаторне лікування, створюється нова медична картка. Якщо пацієнта переводять з амбулаторного лікування до стаціонарного, амбулаторна медична картка слідує за пацієнтом до стаціонарного відділення.

Із цієї медичної картки лікарня отримує як талон виписки (форма 066/o), так і запис про амбулаторний візит пацієнта для статистичної обробки.  Ці форми завіряються печаткою та особистим підписом лікуючого лікаря та архівуються у відділі статистики.

У існуючій системі збору статистичної інформації, різноманітні розділи звітної форми №20 «Звіт медичного закладу» вручну вираховуються з використанням витягів з виписки та відправляються на наступні рівні органів статистики, які в свою чергу передадуть дані для створення загальних звітів, хоча і використовуючи комп’ютеризовані шаблони програми МедСтат. Спрощена схема цієї методології окреслена на Мал.4. Більшість систем досить працемістка та вразлива до проблем із якістю у записах статистичних даних. Це також є дуже часовитратним стосовно знаходження джерел помилки та часто призводить до не виправданих та тривалих повторень збору даних. Маніпуляції із даними щодо пацієнта та помилки можуть мати місце, оскільки використовуються багато рівнів зведення даних вручну, збільшує можливість помилки та надає більше можливостей для маніпуляцій з даними.

Всі звіти (групування даних, індикатори) повинні базуватись на однакових оригінальних записів даних про пацієнтів.

Мал.4. Існуюча система зведення звітів у медичній статистиці

 


КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ХАРКІВСЬКИЙ МЕДИЧНИЙ КОЛЕДЖ №2

 

 


Методичні рекомендації

для організації самостійної роботи студентів №2

з теми:

Комп’ютерні мережі.

 

 

Навчальна дисципліна «Основи медичної інформатики»

 

Спеціальність 5.12010102 “Сестринська справа”

 

Курс ІІ

 

Кількість навчальних годин – 4 год.

 

Викладач Перебейнос А.О.

 

 

Харків – 2012р.


І. Актуальність теми

Використання систем дистанційної фіксації і трансляції фізіологічних параметрів, спостереження і контролю в режимі реального часу, телеконсультування пацієнтів дали змогу ви­вести амбулаторну медицину на якісно новий рівень, дійсно зробивши доступними цілодобові лікарські консультації, довічні профілактичні заходи, тривалий моніторинг, контроль і екстрену корекцію ключових параметрів життєдіяльності. Упровадження телемедицини в практику сімейного лікаря дає можливість повною мірою реалізувати концепцію згідно з якою кожна людина за допо­могою систем електронної охорони здоров’я повинна отриму­вати весь обсяг медичної допомоги (профілактичної, екстреної, планової і т. д.) у тому місці, де вона перебуває на даний мо­мент. Висока ефективність використання телемедицини в рам­ках цієї концепції полягає в обмеженні кількості ускладнень і несприятливих наслідків, у соціально-економічній вигоді, поліпшенні якості життя.

І І. Навчальна мета самостійної роботи:

Розширити знання про комп’ютерні мережі; про системи позалікарняного моніторингу (a=І)

 

IІІ. Матеріали самостійної роботи.

ІІІ.1. Базові знання, вміння, навички, необхідні для вивчення теми:

Дисципліни Знати
Інформатика Комп’ютерні мережі
Сестинська справа Спостереження за хворими
Фізика Механіка. Електричний струм

 

ІІІ.2. Зміст теми:

1. Комп’ютерні мережі, основні поняття.

2. Домашня телемедицина

 

ІІІ.3. Рекомендована література:

Автор Назва Стор.
1. Л.О.Момоток та ін. Основи медичної інформатики 107-130, 191-213
2. В.П. Омельченко, А.А. Демидова Практикум по медицинской инфоматике 257-284

 

ІІІ.4. Питання для самоконтролю:

1. Назвіть основні компоненти комп’ютерної мережі

2. Що таке телекомунікації?

3. Назвіть призначення систем моніторингу

4. У яких випадках використовують системи позалікарняного моніторингу?

5. Поясніть структуру системи моніторингу


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 285; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь