Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Розділ 4. Провадження у справі про банкрутство



 

 Справи про банкрутство розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України. Справи про банкрутство підвідомчі господарським судам і розглядаються ними за місцезнаходженням боржника - юридичної особи або місцем проживання боржника - фізичної особи.

Справа про банкрутство порушується за наявності однієї з умов. Заява про порушення провадження у справі про банкрутство може надійти в господарський суд з ініціативи кредитора або за бажанням самого боржника. У першому випадку в суд звертаються кредитори підприємства, які мають право подати заяву про порушення справи про банкрутство, якщо сума безперечних вимог кредиторів до боржника сукупно становить не менше 300 мінімальних заробітних плат і така заборгованість не була погашена протягом трьох місяців з моменту настання терміну платежу.

З моменту порушення справи про банкрутство за цим варіантом існує ймовірність банкрутства і ліквідації підприємства. Тому доведеться докласти чимало зусиль, щоб довести кредиторам можливість санації. Після порушення справи необхідно в стислі терміни, протягом трьох місяців з моменту винесення господарським судом рішення про санацію підприємства, розробити і подати на розгляд комітету кредиторів план санації.

Погоджений і затверджений комітетом кредиторів план санації потрібно направити в господарський суд на затвердження. Доцільніше для підприємства боржника порушити справу про банкрутство з ініціативи керівника підприємства – боржника, оскільки в цьому випадку справа про банкрутство спочатку порушується з метою санації підприємства; керуючим санацією, як правило, призначають керівника підприємства, а отже, втрата контролю над підприємством зводиться до мінімуму. Однак якщо підприємство не зможе виконати план санації і відновити свою платоспроможність, він може бути ліквідований. Боржник подає заяву в господарський суд за наявності майна, достатнього для покриття судових витрат [11].

 Заява про порушення провадження у справі про банкрутство подається боржником або кредитором у письмовій формі. Після отримання судом заяви їм може бути прийнято 3 рішення:

· повернення заяви 

· відмова в прийнятті заяви 

· прийняття заяви

Суд не пізніше п'яти днів з дня надходження заяви про порушення справи про банкрутство відмовляє в її прийнятті, якщо:

1) провадження у справі про банкрутство боржника не допускається згідно з законом;

2) справа не підсудна даному господарському суду;

3) щодо боржника вже порушено справу про банкрутство;

4)юридична особа - боржник вже припинила своє існування увстановленому законодавством порядку;

5) до боржника заявлено вимоги, які не є безспірними;

6) вимоги кредитора повністю забезпечені заставою майна боржника;

7) господарським судом затверджено план санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство відповідно до статті 6 Закону про банкрутство;

8) з інших підстав, передбачених статтею 62 Господарського процесуального кодексу України. Про відмову в прийнятті заяви виноситься ухвала, яка надсилається заявнику разом із заявою та доданими до неї документами [1].

 Також господарським судом не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство може бути повернуто заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо:

1) заяву підписано особою, яка не має права його підписувати, або особою, посада якої в заяві не вказано;

2) заява не відповідає змісту вимог, зазначених в Законі про банкрутство;

 3) не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі;

4) заявник – кредитор не подав доказів неспроможності боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами протягом трьох місяців після відкриття виконавчого провадження;

5) заявник – кредитор не надав доказів щодо направлення боржнику копії заяви та доданих до неї документів;

Повернення заяви про порушення провадження у справі про банкрутство не перешкоджатиме повторному зверненню з такою ж заявою до господарського суду.

У разі відсутності підстав для відмови в прийнятті або для повернення заяви про порушення справи про банкрутство господарський суд приймає заяву до розгляду, про що не пізніше п'яти днів з дня надходження виносить рішення.

Підготовче засідання суду проводиться не пізніше чотирнадцятого дня з дня винесення ухвали про прийняття заяви про порушення справи про банкрутство, а за наявності поважних причин (здійснення сплати грошових зобов'язань кредиторам тощо) - не пізніше тридцятого дня.

Підготовче засідання арбітражного суду необхідно для:

 ▪ оцінки представлених документів;

▪ заслуховування пояснення сторін;

▪ розгляду обґрунтованості заперечень боржника; ▪ призначення розпорядника майна, якщо при прийнятті заяви про порушення справи про банкрутство призначити його було неможливо;

▪ розгляду і вирішення інших питань [12].

 Боржник до дати проведення підготовчого засідання надає до господарського суду та заявнику відзив на заяву про порушення справи про банкрутство. До відзиву боржника мають бути додані докази відправки заявнику копії відзиву. Щоб виявити всіх кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, суддя у підготовчому засіданні виносить ухвалу, якою зобов'язує заявника подати до офіційних друкованих органів (газети Верховної Ради України " Голос України" та газети Кабінету Міністрів України " Урядовий кур’єр " , друкованих видань відповідної обласної ради за місцезнаходженням боржника) у 10-денний термін за його рахунок оголошення про порушення справи про банкрутство певного змісту.

Попереднє засідання господарського суду проводиться не пізніше двох місяців та десяти днів, а в разі великої кількості кредиторів - не пізніше трьох місяців після проведення підготовчого засідання суду. У попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, в тому числі щодо яких були заперечення боржника і які не були внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, а також ті, які визнані боржником та внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, і вирішує питання про його затвердження.

За результатами розгляду вимог кредиторів господарський суд виносить ухвалу, в якій зазначаються:

▪ розмір і перелік всіх визнаних судом вимог кредиторів, які вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів;

▪ розмір і списку не визнаних судом вимог кредиторів;

▪ дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів;

 ▪ дата підсумкового засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника або постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство або рішення про продовження терміну зовнішнього управління і відкладення підсумкового засідання суду, яке має відбутися в терміни, встановлені частиною другою статті 22 Закону про банкрутство [1].

 

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 263; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь