Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Облицювальна плитка. Асортимент. Перелік можливих дефектів.



Для покращення інтер'єрів приміщення, створення комфортних умов та забезпечення виконання санітарно-гігієнічних вимог виконують облицювання стін та підлог керамічними плитками.

Випалювання – 1250-1280 градусів.

Для внутрішнього облицювання (Види: фаянсові, майолікові) застосовують глазуровані облицювальні плитки, випалені кахлі, а також плитки для підлоги і килимову мозаїку. До цих матеріалів висувають більш високі вимоги, вони повинні мати гарний зовнішній вигляд, правильну форму і точні розміри, високу термо- і водостійкість, достатню міцність. Матеріали для підлог (Види: квадратні, прямокутні, трикутні, чотирикутні, п’ятикутні, шестикутні, восьмикутні; 15 типів за розміром) повинні мати високу ударостійкість та опір до стирання.

Розмір плиток для внутрішнього облицювання:

Квадратні - 150x150 і 100x100x4 - 5

Прямокутні - 150x75 і 100x50x4 - 5

Для підлог -  50-170x10-13

Для килимової мозаїки

Прямокутні - 48x23x6 і 48x23x8

Квадратні - 48x48x6 і 23x23x8

Дефекти: відбиття, щербини, зазубрини, лисини, цек, плями, мушки, засмічення, пузирі, сухість глазурі, злипання, порушення декору.

 

 

Що таке морозостійкість керамічного матеріалу. Від чого залежить морозостійкість

Морозостійкість - властивість насиченого водою ма­теріалу витримувати багаторазові заморожування і відтаван­ня без суттєвого зниження міцності і втрати маси

Фасадна кераміка 35
Цегла керамічна 15, 25, 35 і 50 (в залежності від виду та призначення)
Дахівка 25
Керамзитовий гравій 15
Аглопоритовий щебінь 15
Труби дренажні 15

Морозостійкість керамічних матеріалів і виробів - важли­вий показник, що визначає можливий термін експлуатації в природних умовах. Морозостійкість - показник якості ке­рамічних матеріалів, на який впливає багато факторів, напри­клад, для цегли - це хімічний, мінералогічний, гранулометрич­ний склад вихідної сировини, композиційне співвідношення си­ровинних матеріалів, умови виробництва, структура і текстура виробів та ін.

Перевірка морозостійкості матеріалу виконується шляхом багаторазового заморожування зразка при температурі -20°С і наступного відтавання в воді при температурі 20 - 25°С.

 

Технологія виготовлення керамічної цегли. Асортимент керамічної цегли

Цегла являє собою штучний камінь у формі прямокутного паралелепіпеду з чітко визначеними розмірами. В будівництві застосовують в основному два види цегли: звичайну і ефек­тивну (пористу, порожнисту і пористо-порожнисту).

Звичайну цеглу виготовляють пластичним чи напівсухим пресуванням з глини, з додаванням опіснюючих добавок до 20% чи без них. Отриманий сирець випалюють при температурі 950 - 1050°. Пластичний спосіб застосовують тоді, коли глиниста сировина волога, пухка, добре розмокає у воді, утворюючи однорідну масу. При застосуванні пластичного способу, глину подрібнюють на вальцях, потім подають у глино змішувач з додаванням добавок та зволожується там до вологості 20%. Потім вироби формують на вакуумних стрічкових пресах (за допомогою їх видаляється повітря і збільшується міцність сирцю). Після формування сировину висушують у сушильних камерах і після цього сирець подають в тунельну піч. Після випалювання вироби готові до використання.

Напівсухий спосіб передбачає пресування виробів із сипких порошкоподібних мас під великим тиском (15-40 МПа). За цим способом глину подрібнюють і підсушують, потім подрібнюють на вальцях, просіюють, зволожують порошок і перемішують у глинозмішувачі.

Переваги напівсухого пресування від пластичного в тому, що є можливість використання малопластичних глин, більшої кількості спіснювальних добавок (золи, шлаку), відформовані вироби мають точніші розміри і правильну форму, виключається тривалий процес сушіння перед випалюванням, скорочується термін виготовлення майже вдвічі.

Цегла повинна бути нормально випалена і при ударі видавати чистий звук.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 161; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь