Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Структура і текстура фарфору. Характерні ознаки фарфору і фаянсу.



Структура фарфору складається в основному з муліту і зерен непрореагованого кварцу у меншій мірі з непрореагованим залишком каолиніту і кристобаліту що утворився, і становить 45-60% об'єму, в тому числі 15-30% муліту, 6-10% метакристобаліту, 8-10% непрореагованого кварцу. Кількісне співвідношення елементів структури залежить від складу маси, кількості плавнів та їх хімічної активності, температури і тривалості випалу. +27 питання

Фарфор і фаянс різняться щільністю, структурою черепка, просвічуваністю, звуком при ударі по краю виробу, білизною черепка, твердістю, термостійкістю і корозійною (хімічною) стійкістю глазурі. Густина фарфорових виробів завжди більша, ніж фаянсових, так як черепок фарфору після спікан­ня - щільний, а фаянсу - пористий .

Черепок фарфору в тонких шарах просвічується, а черепок фаянсу не просвічується навіть у тонких шарах. При ударі по краю фарфорових виробів звук високий, дзвінкий і довгий, ви­робів з фаянсу - глухий і короткий. Черепок фарфору білого кольору, часто з голубим відтінком, а фаянсу - білого кольору з жовтуватим або сіруватим відтінком. Твердість глазурі фар­фору вища, ніж твердість глазурі фаянсу.

Механічна міцність на стиск фарфорових виробів значно вища, а на удар - нижча, ніж фаянсових.

 

Який зв'язок між структурою керамічного черепка і фізико-механічними, споживними властивостями виробів із кераміки

Структура черепка виробів - це складна гетерогенна систе­ма, яка складається з скловидної, кристалічної і газової фази. Кількісне співвідношення цих фаз являє собою фазовий склад черепка, що визначає фізико-технічні властивості виробів.

Висока однорідність черепка сприяє підвищенню фізико-технічних властивостей готового виробу.

Кристалічна фаза виробів зі щільноспеченим черепком (наприклад, фарфора) складається в основному з муліту і зерен непрореагованого кварцу у меншій мірі з непрореагованим залишком каолиніту і кристобаліту що утворився, і становить 45-60% об'єму, в тому числі 15-30% муліту, 6-10% метакристобаліту, 8-10% непрореагованого кварцу. Кількісне співвідношення елементів структури залежить від складу маси, кількості плавнів та їх хімічної активності, температури і тривалості випалу.

Скловидна фаза в керамічних виробах характеризується твердістю, жорсткістю і крихкістю Скловидна фаза являє собою переохолоджену рідину, не має чітко вираженої температури плавлення.

Газова фаза являється третьою структурною складовою керамічного черепка. Вона заповнює закриті пори, котрі завжди є в матеріалі, навіть з нульовою ефективною пористістю. Причиною утворення газової фази є повітря, яке за­мкнуте в порах.

Експертиза черепиці

Керамічні теплоізоляційні матеріали. Технологія, сировина для виготовлення.

Найменування виробів

Сировинні матеріали

Спосіб виробни-цтва

Темпе­ратура випалу, °С

Основна сировина Добавки
Діатомітові (трепельні) Діатоміт, (трепел) Тирса, глина Пластичне формування 900
Пінодіамітові Діатоміт (трепел) Піноутво-рювач Лиття 900
Перлітокерамічні Спучений перлітовий пісок Легкоплавкі глини Вібропресування 850
Азбестовермику-літові Спучений вермикуліто-вий, пісок, азбест Бентонітова глина, крохмаль Віброваку-умування 250

Керамічні теплоізоляційні вироби використовують для утеп­лення огороджуючих конструкцій - споруд і для теплової ізо­ляції печей, топок, трубопроводів і іншого теплотехнічного об­ладнання, яке експлуатують при температурі до 900°С, з ме­тою інтенсифікації високотемпературних технологічних про­цесів, економії палива і створення нормальних умов праці в га­рячих цехах.

Теплоізоляційні пінодіатомітові та діатомітові вироби (ГОСТ 2694) виробляють у вигляді цегли, напівциліндрів. Вони мають пористу структуру.

Перлітокерамічні вироби виготовляють із суміші спученого перлітового піску та вогнетривкої пластичної глини. Вироби призначаються для теплової ізоляції промислового обладнання, печей, трубопроводів при температурі не більше, ніж 875°С. Вироби випускаються у вигляді плит, цеглин, шкаралуп і сегментів.

Азбестовермикулітові вироби випускають у вигляді плит (довжиною 1000 та 500 мм; шириною 500 мм; товщиною 40, 50, 80 і 100 мм), напівциліндрів. Сировиною є цемент, вапно, гіпс, діатоміти, глини, рідке скло, синтетичні смоли, бітум, крохмаль.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 275; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.008 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь