Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ПРАВИЛА НОСІННЯ ОКРЕМИХ ПРЕДМЕТІВ



ВІЙСЬКОВОЇ ФОРМИ ОДЯГУ

 

        Берет носять з невеликим нахилом у правій бік. Шапку хутряну з козирком, шапку-вушанку, кашкет парадно-вихідний, повсякденний і польовий носять прямо без нахилу, так щоб козирок шапки хутряної та кашкета знаходився на рівні брів, а нижній край шапки хутряної жіночої, шапки-вушанки і берета - на від­стані 2-4 см. над бровами.

Генерали, офіцери, прапорщики та в/сл жінки, які проходять службу за контрактом шапку-вушанку, кашкет (крім польово­го) носять з кокардою золотистого кольору (у Повітряних Силах України та аеромобільних військ ЗС України - з кокардою та емблемою). Парадно-вихідний кашкет генерали носять з кокардою золотистого кольору і та гаптуванням на околі, а генерали армії України та генерал - пол­ковники - з кокардою золотистого кольору та гаптування на козирку.

Адмірали, генерали, офіцери, мічмани, прапорщики, в/с.-жінки (ВМС України), шапку хутряну з козирком, шапку-вушанку, кашкет парадно-вихідний, повсякденний носять з емблемою золотистого кольо­ру.

На беретах військовослужбовці ЗС України носять нашивну кокарду і прапо­рець малинового кольору, (Повітряні Сили - блакитного ).

Польовий кашкет: військовослужбовці носять з кокар-дою захисного кольору.

  Носіння шапки хутряної з козирком і опущеними стінками дозволяється при зовнішній температури - 10° і нижче (кінці тасьми повинні бути зав'язаними під підборіддям), а при піднятих навушниках зав'язані кінці тасьми і заправляються під навуш­ники.

 Навушники польового кашкета опускаються за вказівкою командира. При головних уборах носяться три голки з нитками (білого, чорного та захисного кольору до 2 м) під начільником або козирком.

 

 

ВЕРХНІЙ ОДЯГ

 

Пальто зимове носиться при парадній, парадно-вихідній і повсякденній формі одягу, застібнутим на всі гудзики в правий (а для жінок військовослужбовців в лівий) бік. Відстань від підлоги до низу - 40 см.

Повсякденна куртка утеплена носяться застібнутою на всі ґудзики в правий (лівий) бік з відгорнутими у вигляді лацканів бортами і поясом.

Пояс повинен бути застібнутим на пряжку.

Плащ  демосизонний застібається на всі ґудзики, пояс - на пряжку.

Відстань від підлоги до низу - 45 см.

Плащ-накидка застібається на всі ґудзики і носиться в негоду поверх одягу.

Мундир, кітель, тужурка застібається на всі ґудзики.

Парадно-вихідна куртка літня носиться застібнутою на всі гудзики (аеромобільні війська: солдати сержанти, старшини, курсанти, при парадно-вихідній формі одягу мають дозвіл на носіння тільника замість сорочки з галстуком.

Куртка шерстяна застібається на всі ґудзики, а застібка "блискавка" до верхніх поперечних прорізних кишень.

Брюки навипуск носяться з черевиками і напівчеревиками.

Польова куртка утеплена.

При літній формі одягу куртка носиться з верхнім ґудзиком і відгорнутими лацканами. При польовій формі одягу куртка застібається на всі гудзики.

За вказівкою командира дозволяється:

- носити куртку без спорядження;

- носити куртку з закаченми до нижнього краю нарукавних кишень рукавами.

В аеромобільних військах ЗС України куртка десантна носиться заправленою в брюки прямого покрою десантні брюки камуфльовані заправляються в черевики з високими берцями.

Польова утеплена куртка комуфльована застібається:

- у генералів на гаплик і застібку - "блискавку",

- у решти в/сл - на гаплик і всі ґудзики.

- У непогоду куртка носиться з капюшоном і піднятим коміром.

- Дозволяеться носити куртку з літніми польовими брюками. Предмети одягу повинні бути встановлених зразків, чистими та випрасуваними. Брюки повинні мати поздов­жні складки. На решті предметів запрасовувати складки не дозволя­ється.

 

Сорочки, краватка, кашне, рукавички.

Сорочки - застібаються на всі ґудзики і носяться з погонами та краваткою із одягненим кітелем, тужуркою, курткою.

Під час військового вітання рукавички не знімають.

Взуття повинне бути чорного кольору, шкарпетки чорного кольору.

         Таким чином, ми з Вами розглянули види військової форми одягу ЗС України, категорії військовослужбовців, які мають право носити військову форму одягу та правила носіння окремих предметів.

 

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 202; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь