Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Дії керівників для успішності мотивації



 

На сьогоднішній день існує велика кількість методик, що допомагають підвищити продуктивність праці за допомогою стимулювання. Можна виділити деякі стрижневі поради менеджеру для поліпшення стимулювання праці:

1. Врахуйте поради попередників

Ознайомтеся з теоріями Маслоу, Герцберга та інших. Хоча цим теоріям досить багато років, вони все ще діють. Зверніться до довідника, щоб отримати основне уявлення про їх головні принци; їх вклад безцінний для створення клімату чесності, відкритості й довіри.

2. Що мотивує особисто Вас?

Визначте, які чинники важливі для Вас у вашій роботі і як вони взаємодіють. Згадайте, що могло мотивувати Вас в минулому або, навпаки, переконати Вас щось не робити?

3. Дізнайтеся, чого ваші люди хочуть від роботи

Люди можуть бажати кращого статусу, вищої зарплати, кращих умов роботи і різних пільг. Але дізнайтеся, що насправді мотивує Ваших підлеглих - проведіть анонімні опитування або анкетування, поговоріть з людьми про те, чого їм би більше всього хотілося.
Наприклад, чи хочуть вони:

Більш цікавої роботи?

Більш кваліфікованого керівництва?

Більше можливостей побачити кінцевий результат своєї діяльності?

Більшої участі?

Більшого визнання?

Більшої конкуренції?

Більше можливостей для розвитку?

4. Проявляйте інтерес до роботи

Кожен день заохочуйте співробітників за добре зроблену роботу. Проявляйте щирий інтерес, не виходячи за рамки і не стоячи ні в кого за спиною. Якщо у вас є будь-які міркування про те, як поліпшити чиюсь роботу, вимовляйте їх привселюдно, але допоможіть цій людині. Заслужіть повагу, подаючи всім приклад; не потрібно показувати, що Ви можете зробити щось краще, ніж хто-то з працівників. Нехай всі відчують, що Ви можете їх підтримати.

5. Усуньте фактори, що заважають

Визначте, що заважає успішній мотивації - це можуть бути фізичні (приміщення, обладнання) або психологічні (нудьга, несправедливість, перешкоди на шляху до просування, брак поваги і визнання) причини. Деякі з них можна легко усунути; інші зажадають більшого планування і часу. Сам факт, що ви досить впевнені в тому, що знайдете і усунете негативні чинники - вже послужить для мотивації.

6. Проявляйте турботу

Якщо Ваша культура роботи допускає можливі помилки і терпима до промахів персоналу, Ваші співробітники повинні розуміти, на яку підтримку вони можуть розраховувати. Найчастіше практика мотивації і вибудовування відносин закінчується невдачею тільки через те, що штат не відчуває, що може отримати адекватну підтримку.

7. Прийміть рішення

Вислухавши ваших співробітників, зробіть кроки до зміни політики та позицій у вашій організації. Нехай ваша нова політика буде гнучкою і врахує побажання штату.

8. Керуйте змінами

Прийняти політику - це одне, а зовсім інше - застосувати її. Якщо невмотивованість вже зміцнилася, Вам буде потрібно переглянути весь стиль управління в організації. Один із самих природних інстинктів людини - чинити опір змінам, навіть якщо вони можуть призводити до поліпшення. Так що від способу, яким будуть впроваджуватися зміни, буде дуже сильно залежати їх успіх або провал. Якщо Ви:

· Просто проінструктовані, а Ваша мова є монологом - ви ігноруєте надії, страхи і очікування вашого штату;

· Намагаєтеся переконати людей - навіть Ваші найпереконливіші аргументи не будуть діяти довго, якщо Ви не будете їх обговорювати з людьми;

· Радите - буде очевидно, що Ви все вже вирішили заздалегідь;

· Шукаєте однодумців - щоб поділитися з ними проблемою і прийняти спільне рішення на підтримку змін - Ви можете поряд з природними адаптацією і компромісами почати очікувати зобов'язань і власництва.

9. Зрозумійте їх переваги в навчанні

Зміни немислимі без навчання. Пітер Хані і Алан Мамфорд у своїй Інструкції з вивчення стилю визначили чотири основних стилів навчання:
· Активісти: люблять брати участь у всьому новому. Не люблять озиратися назад, спостерігати і бути неупередженими;
· Теоретики: люблять розмірковувати теоретично. Не люблять займатися чимось, не маючи на те чітких цілей і причин;
· Мислителі: люблять посидіти і все обміркувати. Не люблять, коли на них чинять тиск у прийнятті рішень;

· Прагматики: їм потрібно бачити зв'язок між темою і виконанні ним посадових обов'язків. Найкраще вони засвоюють те, що можуть випробувати на практиці.

У міру того, як кожен вчиться різним стилям і підходам, Ваші люди будуть все краще сприймати мотиви і пропозиції для досягнення спільної мети.

10.  Забезпечте зворотний зв'язок

Зворотній зв'язок - один з найбільш важливих елементів у циклі мотивації. Не змушуйте людей чекати звісток про те, наскільки успішні їх пропозиції та розробки. Акуратно і тактовно коментуйте події, не забуваючи про те, які наступні кроки до досягнення цілей доведеться зробити.

Щоб переконати ваш штат, що настав час змін - поступайте таким чином:

· Визнайте, що не можете відповісти на всі питання.

· Приділіть час, щоб дізнатися, як можна заслужити довіру.

· Ведіть, надихайте і допомагайте співробітникам - не змушуйте їх силою щось робити.

· Висловлюйте їм свою думку.


 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 145; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь