Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Операції з цінними паперами на фондовому ринку.



    Вторинний ринок – фондовий або біржовий ринок, де здійснюються угоди з зареєстрованими ЦП. На фондовому ринку здійснюються такі операції:

1. продаж наявних ЦП – спотова операція, що здійснюється протягом 48 годин;

2. форвард (форвардна операція) – продаж ЦП наперед, на термін від 2х діб до декількох місяців, при проведенні таких операцій існує ризик, що:

2.1. при пониженні ціни продавець порушує умову операції і продасть за більш високою ціною цей ЦП;

2.2. при підвищенні цін – продавець порушить угоду і продасть акції за більш високою ціною іншому.

Ціна по форварду відрізняється від ціни по споту на величину премії або дисконту.

3. Ф’ючерсні операції – торгівля контрактами на поставку ЦП в майбутньому, яких не має в наявності; можливі такі ситуації: якщо ви продали контракти на біржу, а передбачається підвищення цін на акції, то контракти викуповуються назад; якщо ви купуєте контракти на біржі, а передбачається пониження цін, то контракти потрібно продати. В результаті куп.-пр. контрактів відбувається узгодження попиту та пропозиції і формування цін на перспективу; проведення таких операцій також здійснюється з метою хеджування, але при страхуванні і відсутні прибутки.

Хеджування здійснюється через маржу, або відкриття маржового рахунку. Маржа – сума грошей, що дорівнює можливому коливанню цін протягом 1 або 2х діб.

а) якщо ціна на акції виросла, то виграє покупець; із маржового рахунку покупця сума подорожчання контракту перераховується на маржовий рахунок продавця;

б) якщо ціна на акції впала, то покупець в програші; із маржового рахунку продавця сума зниження перераховується на маржовий рахунок покупця;

в) якщо на маржовому рахунку відсутні гроші клієнта, то розрахункова палата біржі робить йому запит поповнити рахунок, то біржа відсторонює його від участі у біржових операціях.

г) продаючи ф’ючерсний контракт продавець страхується від пониження цін; купуючи ф’ючерсний контракт покупець страхується від підвищення ціню

4. опціон – це куп.-пр. права торгувати ф’ючерсними контрактами.

              4.1. опціон має більш короткий термін ніж ф’ючерсні контракти;

              4.2. ризик, пов'язаний з опціонами, значно менший ніж з ф’ючерсами;

              4.3. по закінченню терміну ф’ючерсів розрахунок обов’язковий;

              4.4. по закінченню терміну опціону розрахунок необов’язковий.

    Види опціонів: опціон на куп. ф’ючерсних контрактів – call; опціон на продаж ф’ючерсних контрактів – put. Ціна опціону формується підчас торгів на біржі і залежить від 2х чинників: ціни ф’ючерсних контрактів та ціни на акції по ф’ючерсному контракту. Call-опціон має сенс використовувати, якщо ціна на ф’ючерсний контракт підвищується. Call-опціон не має сенсу використовувати, якщо така ціна знижується. put-опціон має сенс використовувати при понижені ціни. put-опціон не має сенсу використовувати при її підвищенні.

    Можливо придбати подвійний опціон. Такі операції називаються стелажними і страхують від можливих збитків при коливанні цін, проте прибуток різко знижується.

    Використовувати подвійний опціон доцільно лише у разі, коли вартість опціонів не перевищує доходу отриманого від проведення операцій.

 20. Основні напрямки державного регулювання акціонерного капіталу.

    Одним з найважливіших елементів зовнішньої сфери корпоративного управління є державне регулювання корпоративного сектору.

Державне регулювання здійснюються органами загальної та спеціальної компетенції. На рівні законодавчих органів видаються правові акти, що мають силу закону і регламентують загальні основи функціонування корпоративного сектору. В Україні на рівні органів спеціальної компетенції це, наприклад, Комісія з ЦП та фондового ринку, яка видає підзаконні акти, що є обов’язковими приписами для учасників корпоративного управління.

Корпоративні господарські товариства регулюються насамперед законами України «Про господарські товариства» і «Про цінні папери та фондову біржу». Оскільки акціонерні товариства є підприємствами – юр. особами, то підлягають такі самій нормативній базі, що й інші підприємства. Законодавчо визначені приписи щодо контролю господарських товариств, зокрема щодо ведення обліку та звітності. Визначено, що товариство здійснює бухгалтерський облік результатів своєї роботи, веде статистичну звітність і подає її в установленому обсязі органам держаної статистики. Причому обов’язковою нормою є те, що достовірність та повнота річного балансу і звітності товариства мають бути підтверджені аудитором. Обов’язкова аудиторська перевірка річного балансу і звітності товариств з річним господарським оборотом менш як 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян проводиться 1 раз на три роки.

    Перевірка фінансової діяльності товариства, як і інших підприємств, здійснюються державними податковими інспекціями, іншими державними органами у межах їх компетенції, ревізійними органами товариства та аудиторськими організаціями.

Важливим напрямом корпоративного управління з боку держави є державне регулювання ринку ЦП. Таке управління в цілому передбачає: реалізацію єдиної державної політики у сфері випуску і обігу ЦП та їх похідних; створення умов для ефективної мобілізації та розміщення учасниками ринку ЦП фінансових ресурсів з урахуванням інтересів суспільства; отримання учасниками ринку ЦП інформації про умови випуску та обігу ЦП, результати фінансово-господарської діяльності емітентів, обсяги і характер угод з ЦП та іншої інформації, що впливає на формування цін на ринку ЦП; забезпечення рівних можливостей для доступу емітентів, інвесторів і посередників на ринок ЦП; гарантування прав власності на цінні папери, захист прав учасників фондового ринку; дотримання учасниками ринку ЦП вимог актів законодавства; запобігання монополізації та створення умов розвитку добросовісної конкуренції на ринку ЦП, контролю за прозорістю й відкритістю ринку ЦП.

У системі корпоративного регулювання також певне місце займають саморегулівні організації – добровільні об’єднання    професійних учасників ринку ЦП, які не мають на меті одержання прибутку та створюються для захисту інтересів своїх членів, інтересів власників ЦП та інших учасників ринку ЦП, реєструються органами державної влади.           


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 152; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь