Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Структура растрових зображень



Растрові зображення дуже схожі на мозаїку, у якій малюнок формується з дрібних однобарвних елементів, стекол. Якщо відійти від мозаїчне панно досить далекий, окремі скла стають нерозрізнене малі, і зображення видається однорідним (continuoustone). По цьому принципу кодується растрове зображення в комп'ютерній графіці. Усі воно розбивається на дрібні вічка, кожна з яких отримує усереднений по займаному майдану колір. Для простоти й швидкості обробки розбиття проводитися як у таблиці: по горизонтальних рядках і вертикальних стовпцях (саме тому растрові зображення завжди прямокутні). При роботі із зображенням комп'ютер "запам'ятовує" усю цю таблицю й колір шкірного її вічка. Таким чином, у растрових зображеннях не існує об'єктів як таких.

Дозволи й розміри

Ніж більше стекол складають мозаїку, тім більше деталей може передати художник. Растрові зображення теж характеризуються кількістю складових їх крапок.

Дозвіл монітора

Через часте ототожнення крапок і пікселів розміри зображень вимірюють у пікселах. Це представляється зручним, якщо зображення призначено лише для демонстрації на моніторі. Зручність обумовлена стандартизованою кількістю пікселів, якові можуть відображувати монітори. Для більшості моніторів Ibm-Сумісних комп'ютерів ця величина складає 640х480, 800х600 і 1024х768 пікселів по горизонталі й вертикалі, відповідно. Професійні монітори здатні відображувати й більшу кількість пікселів.

Щоб уявити собі, скільки місця на екрані монітора позиці зображення відомого розміру, треба знаті, скільки пікселів монітора доводити на одиницю довжини. Така величина має власну назву, дозвіл, і вимірюється в пікселах на дюйм (pixelperinch, ppi). У шкірному конкретному випадку вона залежить від фізичного розміру екрану й встановленого розміру растрової сітки, тобто кількості пікселів по вертикалі й горизонталі. Число можливих поєднань цих параметрів вельми велике, алі частіше всього дозвіл моніторів встановлюють у діапазоні від 72 ppi до 96 ppi. При вищому дозволі елементи інтерфейсу програм (текст у меню й діалогових вікнах, панелі інструментів і т.п.) стають дуже дрібними, очі швидко стомлюються. Низький дозвіл, навпаки, залишає на екрані дуже мало місце для самого редагованого зображення або тексту.

Буває, що "дозволом монітора" помилково називають кількість пікселів, які він відображує по вертикалі й горизонталі. Наприклад: "Максимальне дозвіл цього монітора 1024х768 пикселов".

Дозвіл зображення

Як вже говорилося, виражати розмір зображення в пікселах зручно при підготовці графіки для електронного поширення. Якщо ж позначка полягає в здобутті друкарської копії, те краще оперувати метричними одиницями.

Знаючи дозвіл монітора, легко обчислити розмір зображення на екрані. Наприклад, зображення розміром 100х50 пікселів позиці на екрані приблизно 1х0,5 дюйма == 25х13 мм (100 pix/96 ppi = 1,04 inch; 50 pix/96 ppi = = 0,52 inch; 1 дюйм = 25,4 мм).

Приведень розрахунок виконаний виходячи з дозволу монітора 96 ppi. Для дозволу 72 ppi розмір того ж зображення виявиться іншим: 1,4х0,7 дюйма =35х18 мм (100 pix/72 ppi = 1,39 inch; 50 pix/72 ppi = 0,69 inch).

У файлах зображень зберігається інформація про геометричний розмірі й дозволі зображень. Ці величини використовуються при приміщенні зображення в програму верстки або підготовки ілюстрацій.

Масштабування зображення

Масштаб перегляду ніяк не впливає на розміри зображення. При необхідності їх зміни треба звернутися до спеціальної команди Image Size (Розмір зображення), що знаходиться в меню Image (Зображення).

У вікні Image Size (Розмір зображення) (малий. 2.1) у поле Pixel Dimensions (Розмір у пікселах) за умовчанням відображуються розміри зображення в пікселах. Поряд із заголовком області Pixel Dimensions (Розмір у пікселах) вказаний об'єм дисковою і оперативною пам'яті, займаний зображенням.

У групі параметрів Document Size (Розмір документа) ви бачите геометричні розміри зображення, які воно матиме при відбитку на принтері. Нижче, у полі Resolution (Дозвіл), вказано дозвіл у пікселах на дюйм.

Діалогове вікно Image Size (Розмір зображення) дозволяє не лише взнавати, алі і міняти параметри документа. При цьому можливі два варіанти, що визначаються достатком прапорця Resample Image (Масштабувати зображення)

Якщо прапорець встановлений, розмір і дозвіл зображення варіюються незалежно. Якщо вам це зручніше, можете регулювати "абсолютний" розмір зображення в пікселах. Це заставляє Photoshop видаляти із зображення піксели або додавати до нього нові. Кольори пікселів, що додаються, обчислюються з допомогою інтерполяції.

Якщо прапорець скинутий "абсолютний" розмір зображення в пікселах фіксується. Зміна розміру приводити до зміни дозволу й навпаки. По суті, при цьому із зображенням не проводитися жодних дії а лише запам'ятовуються нові значення розмірів і дозволу.

Малий. 2.1. Діалогове вікно Image Size

Список, розташований праворуч від прапорця Resample Image (Масштабувати зображення), містить перелік доступних алгоритмів інтерполяції. Найбільш повільний і точний алгоритм - Bicubic (Бікубічеськая). Мі рекомендуємо завжди користуватися цим методом. Зайві долі секунди чекання повністю виправдовуються високою якістю отмасштабированного зображення.

Прапорець Constrain Proportion (Зберігати пропорції) фіксує співвідношення сторін зображення. Коли він встановлений, досить увести довжину лише одній сторони зображення, а друга буде обчислена автоматично


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-21; Просмотров: 207; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь