Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Технічне обслуговування ТО-3. 6.4.1.Під час технічного обслуговування ТО-3 виконують робо­ти технічного



6.4.1.Під час технічного обслуговування ТО-3 виконують робо­ти технічного обслуговування ТО-2 та додатково виконують такі види робіт: змащують підшипники електричних машин, оглядають із відкриванням усі світильники, знімають та перевіряють на стен­дах регулюючу та захисну апаратуру, очищають та оглядають термоконтактори у повітроводі, вимірюють опір ізоляції електрооблад­нання, перевіряють роботоздатність систем електрозабезпечення.

6.4.2. У підшипникові камери електричних машин добавляють мастило із розрахунку 10—15 г для машин потужністю до 1 кВт, 40—80 г — від 1 до 10 кВт і більше 10 кВт — до 100 г містила.

Електричні машини із обмеженим доступом до підшипникових шитів (двигун вентилятора припливної вентиляції), кухонних плит та ін.), перевіряють у роботі. Стан їхніх підшипникових вузлів визна­чають за характерними ознаками роботи електродвигуна. У випадку виявлення стуків, поштовхів у роботі та інших сторонніх шумів елек­тродвигун знімають із вагона і оглядають із частковим розбиранням.

При заміні підшипників або їх огляді із зняттям кришки підшип­никової камери підшипники та камеру промивають гасом (ТУ 31-401-58-8-90), підшипникові камери заповнюють мастилом на 2/3 об'єму.

6.4.3. Регулююча та захисна апаратура, зняття якої передбачено конструкцією пульта управління вагона, знімається для перевірки на відповідних стендах.

Роботоздатність за стан незнімних апаратів регулювання захис­ту від перенапруги та зниженої напруги перевіряється безпосе­редньо на вагонах від зовнішнього регульованого джерела живлен­ня постійного струму.

6.4.4. Опір ізоляції вагонних електричних ланцюгів із напругою до 1000 В вимірюють мегаомметром на 500 В (ГОСТ 23706-93).

6.4.5. Загальний опір ізоляції монтажу електричних ланцюгів ви­мірюють при непрацюючому генераторі, відключеній акумуля­торній батареї та знятих напівпровідникових блоках. Напівпровід­никові блоки та випрямлячі, які не знімаються, шунтують прово­дом перерізом 1,5—2,5 мм2. Автоматичні вимикачі повинні бути в увімкнутому стані, запобіжники із схеми не видаляють.

Загальний опір ізоляції монтажу для вагонів із номінальною на­пругою систем електропостачання 50, 110 та 220 В повинен відпові­дати додатку Г "Норм пожежної безпеки для пасажирських ва­гонів", НАПБ 03.003-2000.

Якщо опір ізоляції виявиться нижче потрібної норми, то ланцюг із зниженим опором ізоляції визначають вимірюванням окремо у кожному електричному ланцюгу вагона.

6.4.6. Опір ізоляції кожного окремого електричного ланцюга спо­живача електроенергії, в тому числі ланцюгів сигналізації та вагон­ного генератора із автоматикою управління системи електропоста­чання, повинен бути не менше 1,0 МОм.

6.4.7. Опір ізоляції акумуляторної батареї повинен бути в нор­мальних кліматичних умовах не менше 50 кОм, а в умовах з підви­щеною вологістю — не менше ЗО кОм.

Опір ізоляції акумуляторних батарей Кіз вимірюють методом вольтметра і обчислюють за формулою

 

де Rп — внутрішній опір вольтметра, Ом (вольтметр будь-яко­го типу із внутрішнім опором не нижче 50 кОм);

U — напруга на виводах батареї, В;                                                                                                                                         

U1, та U2 — напруги, виміряні відносно виводів батареї і корпу­су вагона, В.

Для вимірювання опору ізоляції вагонних акумуляторних бата­рей, а також визначення акумуляторів із незадовільним опором ізо­ляції рекомендується використовувати прилад ІСІ — вимірювач опору ізоляції (проект № У22.722.000 ПС).

6.4.8. У випадку, коли опір ізоляції будь-якої електричної машини нижче допустимого значення, допускається проводити її просушу­вання шляхом пропускання струму (до 30% від номінального) через обмотки. При цьому опір ізоляції контролюють через кожні 0,5 год. При досягненні опору ізоляції 0,5 МОм просушування припиняють.

6.4.9. Роботоздатність систем електропостачання перевіряють згідно з розділом 6.5 цього Керівництва.

6.4.10. Установку пожежної сигналізації перевіряють кнопками для діагностики блока її управління.

У випадку заміни на вагоні пожежного сповіщувача заново вста­новлений сповіщувач перевіряють на роботоздатність за допомо­гою джерела диму.

У випадку виходу із ладу радіоізотопного сповіщувача МНС-108 (МНС-182), який входить в комплект УПС "Тесла", замінюють на сповіщувач пожежний димовий "Агат-04" (ТУУ 30430120.001-99) або на сповіщувач пожежний ІП212-5(ДІП-3) (ГКИУ.425938.001 ТО) (до­даток В).

6.4.11. Технічне обслуговування нового обладнання, установлю­ваного у визначеному порядку на вагони, проводити згідно з екс­плуатаційною документацією на дане обладнання.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-21; Просмотров: 196; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь