Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ПЕРЕВІРКА ДІЇ ПКПНГ ПІД ЧАС ЇХ ТЕХНІЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ АБО ПІСЛЯ УСУНЕННЯ НЕСПРАВНОСТІ



10.1 Перевірку дії ПКПНГ електромеханік СЦБ здійснює з дозволу чергового по станції з попереднім записом у Журналі огляду у вільний від руху поїздів час з періодичністю, вказаною у пункті 15 Інструкції з технічного обслуговування пристроїв сигналізації, централізації та блокування (СЦБ) ЦШЕОТ-0012. На дільницях, обладнаних диспетчерською централізацією, перед початком робіт з перевірки дії ПКПНГ станція повинна бути передана на резервне управління.

Приклади оформлення записів у Журналі огляду при виконанні перевірки дії ПКПНГ, а також при виключенні ПКПНГ із дії при їх несправності, ремонті кабелю, виконанні колійних робіт наведені в додатку А.

Час початку роботи електромеханік СЦБ погоджує з черговим по станції, який ставить свій підпис під текстом запису електромеханіка СЦБ з указанням дати і часу. Наявність цього підпису є для електромеханіка СЦБ дозволом для початку перевірки дії ПКПНГ.

Для перевірки дії ПКПНГ їх виключення здійснюється роз’єднанням електричного кола датчиків ПКПНГ або відключенням жил кабелю з контактних клем у кабельній муфті або колійному ящику ПКПНГ, які після закінчення перевірки установлюються на ці ж контактні клеми.

При виключенні ПКПНГ на апараті управління чергового по станції починає дзвеніти дзвінок, включається лампа (світлодіод) червоного кольору, шо сигналізує про несправність датчика ПКПНГ, вхідний світлофор змінює дозволяюче показання на забороняюче.

При установленні маршруту приймання черговим по станції з відкриттям вхідного світлофора при відключених датчиках ПКПНГ вхідний світлофор на дозволяюче показання відкриватись не повинен.

При відключених датчиках ПКПНГ і натисканні черговим по станції допоміжної кнопки ДКЛ вхідний світлофор повинен відкритися на дозволяюче показання.

При відновленні електричних кіл датчиків ПКПНГ перевіряється робота вхідного світлофора в звичайному режимі (встановлення маршруту).

Для виключення дзвінка на апараті управління при перевірці спрацювання ПКПНГ і при відновленні його дії черговий по станції натискає/витягує кнопку КВД.

Після закінчення перевірки дії ПКПНГ електромеханік СЦБ сповіщає про це черговому по станції або поїзному диспетчеру, робить запис у Журналі огляду і повідомляє черговому інженеру дистанції сигналізації та зв’язку. Результати перевірок оформляються в журналі ШУ-2 відповідно до таблиці перевірки правильності роботи ПКПНГ (див. додаток Б).

10.2 При необхідності виконання робіт, що вимагають припинення дії ПКПНГ на тривалий проміжок часу, а також при їх несправності, виключення ПКПНГ зі збереженням користування вхідними світлофорами виконується електромеханіком або старшим електромеханіком СЦБ за погодження з черговим інженером дистанції сигналізації та зв’язку.

Виключення ПКПНГ здійснюється на термін:

до 8 годин – з дозволу начальника станції, а на дільницях з диспетчерською централізацією – з дозволу поїзного диспетчера;

понад 8 годин (до 5 діб включно) – з дозволу начальника дирекції залізничних перевезень (начальника залізниці);

понад 5 діб – з дозволу начальника залізниці.

Порядок виключення з дії ПКПНГ зі збереженням користування вхідними сигналами установлюється начальником служби сигналізації та зв’язку та затверджується начальником залізниці.

Порядок забезпечення безпеки руху поїздів у разі виключення з дії ПКПНГ установлюється начальником залізниці.

Після закінчення робіт з технічного обслуговування, ремонту або усунення несправності ПКПНГ електромеханік СЦБ сповіщає про це черговому по станції, включає ПКПНГ, виконує його перевірку порядком, установленим у пункті 10.1 цієї Інструкції, здійснює запис про закінчення робіт, виконаних перевірках і включенні ПКПНГ у Журналі огляду і сповіщає про це чергового інженера дистанції сигналізації та зв’язку.

Черговий по станції ставить свій підпис під текстом запису електромеханіка СЦБ.

10.3 Технічне обслуговування ПКПНГ, що огороджують штучні споруди (тунелі, мости), слід, як правило, здійснювати разом з перевіркою дії загороджувальної сигналізації і видимості вогнів загороджувальних світлофорів (світлофорів прикриття), що установлюються перед тунелями або розвідними мостами.

Роботу виконує електромеханік СЦБ у вільний від руху поїздів час з дозволу чергових по станціях, що обмежують перегін, а на дільницях з диспетчерською централізацією – поїзного диспетчера, начальника команди (караулу), що охороняє тунель, міст з оформленням запису в Книзі прийому і здачі чергувань по посту охорони тунелю, моста.

Форма і приклад оформлення Книги прийому і здачі чергувань по посту охорони тунелю, моста при виконанні перевірки дії ПКПНГ, а також при виключенні ПКПНГ із дії при їх несправності, ремонті кабелю, виконанні колійних робіт наведені в додатку В.

Начальник команди (караулу), що охороняє тунель, міст ставить свій підпис, дату і час під записом електромеханіка СЦБ.

Перевірка дії ПКПНГ, що огороджують штучні споруди (тунелі, мости) здійснюється роз’єднанням електричного кола датчиків ПКПНГ або відключенням жил кабелю з контактних клем у кабельній муфті або колійному ящику, які після закінчення перевірки установлюються на ці ж контактні клеми.

При вимиканні ПКПНГ, що огороджують штучні споруди (тунелі, мости), на щитку управління чергового по посту охорони тунелю, моста спрацьовують звукова і світлова сигналізації, а загороджувальні світлофори або світлофори прикриття сигналізують червоним вогнем.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 169; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь