Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Ремонт гальмівного обладнання під час капітального ремонту вантажних і рефрижераторних вагонів



6.3.1 Ремонт гальмівного обладнання під час капітального ремонту вантажних і рефрижераторних вагонів проводиться в АКП (АВ), які атестовані на право виконання ремонту гальмівного обладнання вагонів.

6.3.2 Під час капітальних ремонтів з вагонів необхідно знімати все гальмівне обладнання, а також дефектні деталі його кріплення, запобіжні (підтримуючі) пристрої, повідки випускних клапанів. Усе зняте гальмівне обладнання повинне бути направлене для огляду, ремонту і випробування у відповідні ремонтні підрозділи.

У запобіжних і підтримуючих пристроях не допускаються тріщин, деформації, знос робочих поверхонь.

6.3.3 Замість знятого, на вагон повинне бути встановлене нове чи відремонтоване гальмівне обладнання, деталі кріплення, запобіжні (підтримуючі) пристрої і повідки випускних клапанів.

6.3.4 Вантажний або рефрижераторний вагон, що надійшов у перший капітальний ремонт, дозволяється ремонтувати без заміни:

– магістрального повітропроводу, виготовленого з безшовних сталевих труб згідно з ГОСТ 8734, за умови безрізьбового їх виконання, відсутності в ньому несправностей і якщо він не зазнав конструктивних змін під час деповських ремонтів;

– підвідних труб до авторежиму, які виконані з безшовних сталевих труб згідно з ГОСТ 8734, за умови безрізьбового їх виконання, відсутності на них несправностей і якщо вони не зазнали конструктивних змін під час деповських ремонтів.

В цьому разі проводиться очищення і перевірка магістрального повітропроводу, його необхідно обстукати дерев’яним молотком масою, не більшою ніж 1 кг і пропустити через нього йорж, продути стислим повітрям тиском від 0,6 МПа до 0,65 МПа (від 6,0 кгс/см2 до 6,5 кгс/см2) та провести контроль внутрішнього проходу магістрального повітропроводу, пропустивши через нього металеву кульку діаметром 28-1 мм.

Підвідні труби повітропроводу застосовувати нові безшовні згідно з           ГОСТ 8734.

6.3.5 Після капітального ремонту гальмівне обладнання на вагоні повинне бути прийняте відповідно до розділу 23 цього нормативного документу.

6.3.6 Магістральні та підвідні труби повинні встановлюватися тільки в безрізьбовому виконання

 

 

ЗАГАЛЬНІ ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ ДО ГАЛЬМІВНОГО ОБЛАДНАННЯ І МОНТАЖУ ЙОГО НА ВАГОНАХ ДЛЯ УСІХ ВИДАХ ПЛАНОВОГО РЕМОНТУ І ТЕХНІЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ ВАНТАЖНИХ ТА РЕФРЕЖЕРАТОРНИХ ВАГОНІВ

Загальні вимоги

7.1.1 На вагони для всіх видів планового ремонту і технічного обслуговування необхідно встановлювати тільки дозволене в установленому порядку гальмівне обладнання.

Кронштейни для кріплення гальмівного обладнання на вагоні і його візках повинні бути справними і відповідати конструкторській документації на конкретний тип вагона і візка.

7.1.2 Шплінти у вузлах кріплення гальмівного обладнання необхідно ставити тільки нові та розводити обидві його гілки на кут між ними не менший ніж 90°.

7.1.3 Фільтри та пиловловлюючі сітки гальмівних приладів і камер повинні ставитися на вагон під час планових видах ремонту – тільки нові, для інших видах ремонту або технічному обслуговуванні – очищені в умовах АКП (АВ) чи спеціально відведених дільницях, промиті з наступним їх просушуванням і продувкою стислим повітрям, або нові, в залежності від їх стану, попередньо продуті стислим повітрям.

7.1.4 Усі гумові деталі, що входять у гальмівне обладнання вагона, повинні встановлюватися в залежності від їх стану і з урахуванням термінів придатності:

- трубки гумо-текстильні – 6 років;

- кільця ущільнювальні – 3 роки;

- манжети і прокладки гальмівних циліндрів – 5 років;

- манжети всіх типів, діафрагми, ущільнювання повітророзподільників і авторежимів – 3 роки;

- прокладки (ущільнення) повітророзподільників і авторежимів – 5 років;

- втулки підвісок гальмівних башмаків – 5 років.

Термін придатності гумової деталі обчислюється від дати виготовлення, яка повинна бути нанесена у вигляді рельєфного відбитку на деталі. Кожна крапка клейма-відбитка позначає один рік, що додається до дати виготовлення.

Гумо-текстильні вироби, що не мають клейма-відбитка з датою виготовлення, встановлювати заборонено.

Прокладки та ущільнення, які згідно з креслениками не мають клейма-відбитка з датою виготовлення, ставити в гальмівні прилади заборонено.

Гумові деталі, термін придатності яких минає в гарантійний міжремонтний період, ставити в гальмівні прилади заборонено, під час планових ремонтів вони повинні бути замінені новими, незалежно від їх стану.

7.1.5 Заміна повстяних кілець, що входять у гальмівне обладнання, проводиться в залежності від їхнього стану.

7.1.6 Муфти, трійники, кінцеві та роз’єднувальні крани повинні бути нагвинчені на всю довжину різьби і закріплені контргайками. Муфти повинні бути закріплені контргайками з обох боків.

Нарізи всіх виробів (в тому числі нових) мають бути перевірені різьбовими калібрами  по всій довжині і продефектоскопійовані капілярним методом контролю суспензією згідно з ГОСТ 18442.

7.1.7 Ущільнення різьбових з’єднань труб, згонів, кінцевих і роз’єднувальних кранів, з’єднувальних рукавів необхідно виконувати із застосуванням пасти ВНИИ НП-232 згідно з ГОСТ 14068, з підмотуванням льону або чесаних конопель.

Ущільнювальні елементи з’єднувальної арматури для безрізьбових труб замінювати під час кожного демонтажу. Повторне використання ущільнювальних елементів не допускається.

Допускається застосування інших ущільнювальних матеріалів, дозволених Укрзалізницею затвердженим порядком.

7.1.8 Конструкція і розміри тяг і затяжок гальмівної важільної передачі повинні відповідати конструкторській документації на конкретний тип вагона.

7.1.9 Під час складання всі шарнірні з’єднання і вузли тертя гальмівної важільної передачі, включаючи деталі стоянкового і ручного гальма, повинні бути змащені.

Рекомендовані для використання мастила приведені в таблицях 7.1 і 7.2.

 

Таблиця 7.1 – Перелік олив

Олива Марка ГОСТ Призначення
Осьова Л 3 С ГОСТ 610 Для змащення шарнірних з’єднань гальмівної важільної передачі вантажних вагонів
Індустріальна И-12А И-20А И-ЗОА И-40А И-50А ГОСТ 20799 Для змащення різьби, яка не потребує ущільнення, для просочення металево-керамічних втулок

 

 

Таблиця 7.2 – Перелік мастил

Мастило ГОСТ або ТУ Призначення
ЖТ-79Л   ЖТ-72     ТУ У 24.6-30802090-059[6]   ТУ У 24.6-30802090-058[5]       Для змащення деталей гальмівних приладів (поверхні тертя «метал-метал» і «метал-гума»; ущільнювальні кільця, гумові манжети і канавки під них; лабіринтові ущільнення; різьби, що не вимагають ущільнення; поршневі повстяні мастильні кільця)  
ВНИИНП-232 ГОСТ 14068 Для ущільнення різьби трубопроводів, заглушок гальмівних приладів, арматури і для змащення пробок у коркових кранах
ЦИАТИМ-201 ЖТКЗ-65 ГОСТ 6267 ТУ У 23.2-00152365-241[4] Для деталей регулятора гальмівної важільної передачі
Графітне УСсА Солідол жировий Ус-1 і їм подібні ГОСТ 3333   ГОСТ 1033 Для змащення деталей ручного і стоянкового гальма та шарнірних з’єднань важільних передач пасажирських вагонів

 

7.1.10 На валики гальмівної важільної передачі повинні встановлюватися стандартні шайби і шплінти. Шплінти необхідно ставити нові, розводити необхідно обидві гілки шплінта на кут між ними не менший 120°, повторне використання шплінтів заборонене.

Відстань між шайбою і шплінтом у шарнірних з’єднаннях гальмівної важільної передачі повинна бути не більшою ніж 3 мм.

Допускається регулювати цей розмір постановкою не більше однієї додаткової шайби необхідної товщини з таким же діаметром отвору, як і в основної шайби.

Валики, розташовані вертикально, повинні бути поставлені головками наверх. А встановлені горизонтально – повинні бути повернуті шайбами назовні від поздовжньої осі вагона; розташовані на поздовжній осі вагона – повинні бути повернуті головками в одну сторону.

7.1.11 Вихід штока гальмівного циліндра вагона у разі повного службового гальмування повинен відповідати значенням, приведеним у таблиці 7.3. Вимірювання проводиться за допомогою лінійки або штангенциркуля, величина визначається як різниця виходів штоків у загальмівному та відпущеному станах гальмівного циліндра.

 

Таблиця 7.3 – Вихід штока гальмівного циліндра на вантажних і рефрижераторних вагонах, які випущені з ремонту

Тип вагона і колодок Вихід штока в разі повного службового гальмування, мм
Вантажні і рефрижераторні з чавунними колодками від 75 до 125
Вантажні і рефрижераторні з композиційними колодками від 50 до 100
Вантажні і рефрижераторні, обладнані двома гальмівними циліндрами діаметром 14": - чавунні колодки (вантажний режим) - композиційні колодки (середній режим)     від 30 до 90 від 25 до 65

Примітка. На вагонах без авторегулятора важільної передачі установлювати розмір ближче до нижньої межі.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 261; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.014 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь