Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


РЕГУЛЮВАННЯ ГАЛЬМІВНОЇ ВАЖІЛЬНОЇ ПЕРЕДАЧІ ВАНТАЖНИХ  І  РЕФРЕЖЕРАТОРНИХ  ВАГОНІВ



 

21.1.1 Регулювання гальмівної важільної передачі вантажних і рефрижераторних вагонів проводиться після складання механічної частини гальма вагона і з’єднання її з гальмівними важільними передачами візків, підкочених під вагон.

В цьому разі, перед установкою на вагон, регулювальний гвинт регулятора гальмівної важільної передачі повинен бути вивернутий так, щоб розмір «а» (відстань від торця муфти захисної труби до приєднувальної різьби на гвинті) був не менше ніж 500 мм – для регуляторів 574Б, РКЗТ-675 (РТРП-675), РТРП-675М і не менше ніж 250 мм – для регуляторів РТРП-300 (рисунок 21.5, 21.6).

21.1.2 Упорний важіль привода регулятора потрібно відвести від його корпусу, для чого у важільного привода необхідно попередньо вийняти валик, що з’єднує регулювальний гвинт привода з упорним важелем.

Упор стержневого привода (застосовується на рефрижераторних вагонах) необхідно установити від корпусу регулятора на відстані не меншій ніж 160 мм для чавунних колодок і не менше ніж 200 мм для композиційних колодок.

21.1.3 Режимний валик повітророзподільника на вагоні з композиційними колодками потрібно установити на середній режим, а з чавунними колодками і на вагоні-хоперу для перевезення цементу з композиційними колодками – на навантажений режим.

На дизельному вагоні 5-вагонної рефрижераторної секції режимний валик повітророзподільника повинен бути встановлений, незалежно від типу колодок, на середній режим.

Установку режимного валика в особливих випадках необхідно робити відповідно до вказівок Укрзалізниці.

21.1.4 Для регулювання гальмівної важільної передачі на вантажних вагонах, крім рефрижераторних, слід обертанням корпусу регулятора установити зазор між гальмівними колодками і колесами від 5 мм до 8 мм і відрегулювати нахил важелів і вихід штока гальмівного циліндра.

На вагоні з одним гальмівним циліндром і симетричним розташуванням важільної передачі та у напіввагоні з двома гальмівними циліндрами і роздільним (повізковим) гальмуванням під час повного службового гальмування ведучий горизонтальний важіль (горизонтальний важіль з боку штока гальмівного циліндра) повинен розташовуватися перпендикулярно до осі гальмівного циліндра або мати нахил від свого перпендикулярного положення до 10° у бік від візка (рисунок 21.1 та 21.2).

 

 

Рисунок 21.1 – Положення ведучого горизонтального важеля під час повного службового гальмування

 

Рисунок 21.2 – Положення ведучих горизонтальних важелів під час повного службового гальмування на вагонах з роздільним (повізковим) гальмуванням

В разі несиметричного розташування гальмівного циліндра на вагоні під час повного службового гальмування проміжний тиловий важіль повинен мати нахил не менше ніж 20° убік візка (рисунок 21.3).

Рисунок 21.3 – Положення тилового проміжного важеля під час повного службового гальмування

У вагоні-хопері с двома гальмівним циліндрами з роздільним (повізковим) гальмуванням під час повного службового гальмування проміжні важелі повинні мати нахил не менше ніж 20° у бік візка (рисунок 21.4).

Рисунок 21.4 – Положення тилових проміжних важелів під час повного службового гальмування на вагонах з роздільним (повізковим) гальмуванням

 

Вихід штока гальмівного циліндра під час повного службового гальмування має знаходитися в межах, що приведені у таблиці 7.3.

Регулювання нахилу важелів необхідно здійснювати перестановкою валиків на тягах, з наступним регулюванням розміру «а» і повторною перевіркою виходу штока гальмівного циліндра.

Укорочувати гальмівні тяги заборонено.

21.1.5 Регулювання гальмівної важільної передачі на рефрижераторних вагонах проводиться відповідно до 27.2.3 і 27.2.4 цього нормативного документу.

21.1.6 Після регулювання гальмівної важільної передачі необхідно зробити повне службове гальмування, підвести упорний важіль (упор) привода до корпусу регулятора впритул і зафіксувати його положення, для чого у важільного привода обертанням регулювального гвинта потрібно сполучити отвір у його головці з отвором в упорному важелі привода і з’єднати їх валиком, з постановкою шайби і шплінта.

Після установки привода регулятора потрібно відпустити гальмо. В цьому разі відстань між корпусом регулятора і упорним важелем (упором) встановлюється автоматично. Орієнтовні величини розміру «А» приведені в таблиці 21.1.

Таблиця 21.1 – Орієнтовні установочні розміри привода регулятора гальмівної важільної передачі вантажних і рефрижераторних вагонів

Тип вагона

Тип гальмівних колодок

Розмір «А», мм

важільний привод стержневий привод гвинтовий упор

4–вісний вантажний вагон з одним гальмівним циліндром

Композиційні 35-50 140-200 15-30
Чавунні 40-60 120-150 15-35
8 – вісний вантажний вагон з одним гальмівним циліндром Композиційні 30-50
4– вісний вантажний вагон з двома гальмівними циліндрами (з роздільним (повізковим) гальмуванням) Композиційні 10-25 10-25

Вагон 5-вагонної рефрижераторної секції побудови БМЗ и ГДР, автономний рефрижераторний вагон (АРВ)

Композиційні 25-60 55-145
Чавунні 40-75 60-100

Вагон-термос

Композиційні 140-200
Чавунні 130-150

 

21.1.7 Регулятор потрібно перевірити на стягування гальмівної важільної передачі. Виміряти розмір «а» регулятора, обертанням корпусу регулятора розпустити гальмівну важільну передачу, зробити повне службове гальмування, потім відпустити гальмо і проконтролювати розмір «а» – він повинен скоротитися від 5 мм до 11 мм у регуляторах 574Б, від 15 мм до 20 мм у регуляторах РКЗТ-675 (РТРП-675) та РТРП-675М і від 5 мм до 10 мм у регуляторах РТРП-300.

Зворотним обертанням корпусу регулятора стягнути гальмівну важільну передачу до початкового розміру «а».

21.1.8 Після регулювання гальмівної важільної передачі необхідно:

- на вагонах, не обладнаних авторежимом, установити режимний перемикач повітророзподільника в залежності від типу вагона, типу колодок і ступеня завантаження вагона, на порожній, середній чи навантажений режим відповідно до ЦТ-ЦВ-ЦЛ-0015;

21.1.9 Регулювання гальмівної важільної передачі і перевірку дії регулятора допускається поєднувати з випробуванням гальма на вагоні.

 

 

Рисунок 21.5 – Схема установки на вагоні регулятора гальмівної важільної передачі з важільним приводом.

 

 

 

Рисунок 21.6 – Схема установки на вагоні регулятора гальмівної важільної передачі зі стержневим приводом

 

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 339; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.016 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь