Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Особливості держ управління в Польщі



Підписання в 1991 р. Європейської Угоди (або Угоди про асоціацію) між Польщею та ЄС, по суті, стало початком політичного діалогу про інтеграцію Польщі до об’єднаної Європи. Відповідно до Європейської угоди Польща взяла на себе зобов’язання наблизити своє законодавство до законодавства ЄС.

Інтеграція кожної з асоційованих країн, включаючи Польщу, до внутрішнього ринку ЄС вимагає забезпечення складного процесу адаптації законодавства, системи регулювання та методів сертифікації цієї країни до вимог законодавства ЄС.

З метою виконання вищезазначених завдань в Польщі 24 лютого 1994 р. було утворено Комісію експертів з гармонізації польського права з правом ЄС, яка розробила довгострокову програму адаптації польського законодавства до acquiscommunautaire. Було визначено 23 пріоритетні сфери адаптації законодавства, які охоплювали більше сфер, ніж було передбачено в Європейській угоді. Згодом було розроблено плани внесення змін до чинного законодавства і, де необхідно, плани розроблення нових законів з відповідним обґрунтуванням в зазначених сферах, після чого складались відповідні звіти, деякі з яких стали основою для розробки законодавчих заходів з гармонізації. В подальшому було прийнято ще декілька національних програм адаптації польського законодавства, в яких кількість пріоритетних сфер поступово збільшувалась, оскільки в багатьох випадках процес адаптації законодавства призводить до створення нових сфер права або змін попередніх правових концепцій, а також проведення комплексних реформ. 8 серпня 1996 р. Польський Сейм своїм законом створив Комітет європейської інтеграції (КЄІ) – інституцію, відповідальну за процес європейської інтеграції Польщі. До компетенції цього урядового органу належало планування та координація політики інтеграції Польщі до ЄС, програмування та координація дій щодо пристосування країни до європейських стандартів. Однією з функцій цього високопрофесійного центрального органу виконавчої влади також була підготовка експертних висновків щодо відповідності проектів нормативно-правових актів, що розроблялись галузевими міністерствами, acquiscommunautaire. У 1998 р. КЄІ провів масштабне дослідження з метою оцінки рівня відповідності польського права acquiscommunautaire, за результатами якого було складено звіт КЄІ про рівень наближення польського права до законодавства ЄС. Також КЄІ затверджував робочі графіки адаптації законодавства, які готували, кожне в межах своєї компетенції, профільні міністерства, що залучали до цієї роботи також зовнішніх експертів (науковців, фахівців у сфері євроінтеграції та ін.).

Необхідно зазначити, що на відміну від України, де координаційні функції хаотично розподілені між декількома державними органами, в Польщі єдиний орган - Комітет європейської інтеграції - виконував не тільки всі координаційні функції, але й проводив експертизу проектів нормативно-правових актів, які розроблялися профільними міністерствами відповідно до своєї компетенції, щодо відповідності acquis communautaire. Такий підхід до організації роботи з адаптації польського законодавства до законодавства ЄС виявився надзвичайно ефективним, оскільки дав змогу уникнути абсолютно непотрібної конкуренції між державними органами та зосередив професіоналів у сфері євроінтеграції в одному державному органі, що, в свою чергу, призвело до створення потужного євроінтеграційного центру.

Аналіз досвіду Польщі в період перед приєднанням до ЄС та механізму адаптації законодавства України до законодавства ЄС дозволяє зробити висновок, що в Україні існує нечіткий розподіл та дублювання повноважень державних органів у сфері адаптації законодавства.

5 сутність тріумфального ринку
Програма ЄС 2010.
Мета: побудувати стратегію розвитку Європи на початку нового століття на умовах жорсткої конкуренції з іншими регіонами світу. З урахуванням складності і суперечності у наймогутнішій континент світу. Програма складається з декількох макросценаріїв, що розроблені з урахуванням технологічного передбачення. Одним з таких сценаріїв є «Тріумфальний ринок», що базується на американській моделі технологічних інновацій і організації виробництва. Передбачений швидкий економічний розвиток, але при цьому вона у меншому ступені зорієнтована на традиційний ля Європи високий рівень соціального захисту населення.Інші 2 сценарія :«Розмежована відповідальність» - ґрунтується на ідеї поступового розширення ЄС і має супроводжуватися розвитком економічних і суспільних відносин між країнами-сусідами, а також створенні системи безпеки і соціальних гарантій, покладення на нових членів ЄС повної відповідальності за стандарти ЄС.«Турбулентне сусідство» - захист і розмежування країн-членів ЄС від східних сусідів.


БІЛЕТ №9

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 167; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь