Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Приведення до нормального бою кулеметів ПК, ПКМ, ПКС, ПКМС, ПКБ і ПКМБ



118. Якщо при перевірці бою одиночними пострілами середня точка влучення відхилилася від контрольної точки в будь-який бік більш ніж на 5 см, то відповідно до цього проводиться зміна положення мушки чи її полозка. Якщо середня точка влучення нижче контрольної, мушку треба угвинтити, якщо вище – вигвинтити. Якщо середня точка влучення лівіше контрольної, полозок пересунути вліво, якщо правіше – вправо. Правильність переміщення мушки перевіряється повторною стрільбою.

Примітка - Один повний оберт мушки змінює положення середньої точки влучення за висотою при стрільбі на 100 м на 12 см, а переміщення полозка мушки вбік на 1мм - 15 см.


119. Якщо при автоматичній стрільбі середня точка влучення відхилилася від контрольної більш ніж на 5 см, необхідно знову оглянути кулемет, перевірити його установлення на вогневій позиції і повторити стрільбу. Якщо в результаті повторної стрільби середня точка влучення все-таки відхиляється більш ніж на 5 см, треба змінити положення мушки. Після зміни положення мушки стрільба повторюється. Якщо кулемет не вдається привести до нормального бою автоматичним вогнем, він направляється в ремонтну майстерню для огляду і ремонту.

120. Після приведення кулемета до нормального бою стара риска на полозку мушки забивається, а замість її набивається нова.

Кінцевий результат приведення кулемета до нормального бою заноситься у формуляр.

121. Перевірка бою запасного ствола проводиться по закінченні перевірки бою основного ствола за тими ж правилами, відхилення СТВ записуються у формуляр.

122. По закінченні приведення до нормального бою кулемета ПКС (ПКМС) із сошки перевіряється бій кулемета зі станка. При цьому, якщо скупченість бою кулемета нормальна, а середня точка влучення відхилилася від контрольної точки більш ніж на 1 тисячну (10 см), виміряються по бічному напрямку і по висоті відхилення середньої точки влучення при стрільбі зі станка від середньої точки влучення при стрільбі із сошки. Ці відхилення в поділках цілика і прицілу записуються у формуляр і враховуються при стрільбі зі станка.


Перевірка бою і приведення до нормального бою

Спареного кулемета ПКТ

123. При перевірці бою і приведенні до нормального бою спареного кулемета ПКТ дотримуватись правил, зазначених в ст. 103 - 109.

124. Перед перевіркою бою спареного кулемета ПКТ необхідно зробити вивірку прицілу і кулемета ПКТ щодо гармати (знаряддя, крупнокаліберного кулемета КПВТ) по контрольній мішені, раніше побудованій для кожної машини і виставленій за 20 м (для деяких танків за 25 м) від дулового зрізу гармати (кулемета КПВТ). Для цього навести ствол гармати через отвір клина затвора для бойка ударника (діоптр) і перехрестя на дульному зрізі ствола (ствол кулемета КПВТ за допомогою трубки холодної пристрілки - ТХП) у відповідну точку на контрольній мішені. Установити шкалу дальності танкового прицілу на 0. Перевірити, куди спрямований центральний косинець (верхнє перехрестя) прицілу і перехрестя ТХП, вставленої в канал ствола спареного кулемета. Якщо вони збігаються зі своїми точками на контрольній мішені, то вивірка на цьому закінчується. Якщо вони не збігаються зі своїми точками, то необхідно їх сумістити, користуючись гвинтами прицілу «Вивірка за обрієм», «Вивірка по вертикалі» і втулками вивірного механізму установки кулемета ПКТ.

125. Перевірка бою і приведення до нормального бою спареного кулемета ПКТ виконуються стрільбою по пристрілочній мішені, передбаченій для кожної машини і встановленій за 100 м від дульного зрізу кулемета, однією чергою в 10 пострілів. При цьому на кулеметній шкалі прицілу встановлюється приціл 4, у бойової машини піхоти суміщається марка прицілу 6, а в бронетранспортерів - вершина косинця прицілу.

Бій кулемета вважається нормальним, якщо не менш восьми пробоїн з десяти (скупченість бою) вміщаються в габарит накладеного на пробоїни прямокутника розміром 14х16 см (у габарит радіусом 20 см) і середня точка влучення знаходиться в прямокутнику на пристрілочній мішені розміром 11х13 см (у габариті влучності на цій мішені).

Якщо бій кулемета цим умовам не відповідає, то кулемет приводиться до нормального бою.

126. При незадовільній скупченості бою оглянути кулемет, його установлення в машині і провести повторну стрільбу. Якщо скупченість бою при повторній стрільбі більше зазначених у ст. 125 габаритів, кулемет відправити в ремонтну майстерню.

Якщо при нормальній скупченості бою середня точка влучення черги виходить за розміри прямокутника (габариту влучності) на пристрілочній мішені, необхідно заміряти величину відхилення середньої точки влучення від центра прямокутника (габариту влучності) і за допомогою поділок на втулках вивірного механізму змінити положення кулемета (поворот втулки на одну велику поділку відповідає переміщенню середньої точки влучення на одну тисячну, тобто на дальності 100 м на 10 см). При цьому варто загвинтити ту втулку, у яку сторону відхилилася середня точка влучення, попередньо відгвинтивши на необхідну кількість поділок втулки з протилежної сторони. Наприклад, для переміщення середньої точки влучення вниз на 30 см необхідно відгвинтити нижню втулку вертикального гвинта (заднього стояка) на три великих поділки і догвинтити (загвинтити) верхню втулку на три великі поділки.

Правильність переміщення кулемета перевіряється повторною стрільбою.

Примітка - Якщо контрольна мішень і трубка холодної пристрілки відсутні, то перевірка бою кулемета починається зі стрільби чотирма одиночними пострілами в порядку, зазначеному в ст. 110 – 113.

127. Після приведення кулемета до нормального бою втулки вивірного механізму зашплінтувати дротом і побудувати контрольну мішень, що дозволяє без стрільби вивірити кулемет.

128. Для побудови контрольної мішені необхідно:

- за 20 м від дульного зрізу гармати (кулемет КПВТ) установити перпендикулярно до осі каналу ствола щит з білим папером, на який нанесений знак (перехрестя) для гармати (кулемет КПВТ). При цьому горизонтальна лінія на щиті повинна бути рівнобіжна горизонтальній нитці прицілу;

- візуючи через отвір клина затвора для бойка ударника (діоптр) і через перехрестя на дульному зрізі ствола (за допомогою ТХП, вставленої в канал ствола кулемета КПВТ), навести ствол цієї зброї в центр знака на щиті;

- ручною указкою (з отвором у центрі) точно відзначити точки візування прицілу і спареного кулемета за допомогою ТХП (положення точок візування доцільно визначати за трьома оцінками);

- у місцях знайдених точок побудувати перехрестя для кулемета ПКТ і знак для прицілу;

- координати точок візування і їхнє положення на контрольній мішені в зменшеному масштабі заносяться в контрольно-вивірну картку, що вклеюється у формуляр машини.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 222; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.016 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь