Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Стрільба в умовах радіоактивного, хімічного і бактеріологічного (біологічного) зараження



251. Стрільба в умовах радіоактивного, хімічного і бактеріологічного зараження ведеться в індивідуальних засобах захисту. Вогонь при цьому ведеться довгими чергами. Якщо при стрільбі гривка цілика і мушка не видні, наведення кулемета ведеться по стволу.

При веденні вогню на місцевості, зараженій радіоактивними і хімічними речовинами або бактеріологічними засобами, варто охороняти від них у першу чергу ті частини кулемета, з якими приходиться стикатися при стрільбі.

Після виходу із зараженої ділянки місцевості необхідно з першою нагодою провести дезактивацію (дегазацію або дезінфекцію) кулемета.

Правила стрільби на зараженій місцевості в індивідуальних засобах захисту ті ж, що і для стрільби по відповідних цілях у звичайних умовах.

 

Стрільба під час руху

252. Стрільба з кулемета під час руху машини (БМП, БТР, танка і т.д.) ведеться з короткої зупинки і з ходу.

Стрільба з ходу є основним способом стрільби в рухомих формах бою, який забезпечує високі темпи просування підрозділів. Стрільба з короткої зупинки ведеться на більші дальності, ніж стрільба з ходу, чи коли вогонь з ходу через різкі коливання машини малоефективний.

253. Правила стрільби з короткої зупинки по різних цілях ті ж, що і правила стрільби з місця. Установка прицілу і цілика визначається відповідно до дальності від зупинки, що передбачається до цілі. Місця для зупинок машини варто вибирати по можливості за укриттями (у складках місцевості, за чагарником або місцевими предметами). Якщо місцевість відкрита, зупинки робити більш короткими, що дозволяють зробити дві-три короткі черги. Відстань між двома зупинками залежить від умов обстановки, місцевості, результатів вогню і готовності кулеметника до виконання стрільби.

Приготуватися до стрільби, установлювати приціл і цілик, а також прицілюватися треба під час руху і гальмування машини. У момент же зупинки уточнити наведення і відкрити вогонь. Команду водію на зупинку машини (“Коротка”) подає навідник, а рух відновлюється за командою командира або навідника. Рух машини між зупинками відбувається з максимально можливою швидкістю.

254. Стрільба з ходу через значні і постійні коливання (хитання) машини ведеться, як правило, у межах дальності прямого пострілу.

Приціл при цьому установлюється відповідно до цієї дальності й у ході стрільби може не мінятися.

Точка прицілювання по висоті вибирається, як правило, на рівні нижнього краю цілі, а по-новому – в залежності від швидкості і напрямку руху машини щодо цілі і характеру цілі (така, що з’являється або рухається).

Напрямки на ціль

 

а – фронтальний; б – фланговий; в – косий

Малюнок 102 – Напрямок руху машини щодо цілі

 

Напрямок руху машини щодо цілі під час стрільби може бути (мал. 102): фронтальним (машина рухається під кутом не більш ніж 30о до напрямку щодо цілі); косим (машина рухається під кутом 30 – 60о); фланговим (машина рухається під кутом 60 – 120о).

При стрільбі з ходу поправки на косий і фланговий рух машини враховувати виносом точки прицілювання у бік, протилежний руху машини (вправо при стрільбі з правого борта і вліво при стрільбі з лівого борта).

При фланговому русі машини точку прицілювання виносити в тисячних (поділках цілика), керуючись наступною таблицею.

 

Швидкість руху машини, км/год

5 10 15 120

 

Величина виносу точки прицілювання в тисячних

(у знаменнику – в поділках цілика)

2/1 4/2 6/3 8/4

 

При косому русі машини табличні поправки зменшувати в два рази.

Точку прицілювання по бічному напрямку при стрільбі вибирати.

а) при фронтальному русі машини:

- по цілі, що з’являється, і нерухомій цілі – посередині нижнього краю цілі;

- по цілі, що рухається, керуючись ст. 229 – 234 у залежності від способу стрільби;

б) при фланговому русі машини:

- по цілі, що з’являється, і нерухомій цілі – осторонь протилежного напрямку руху машини, з урахуванням швидкості руху, тобто 4 тисячних на кожні 10 км/год;

- по цілі, що рухається паралельно машині в одному напрямку з нею і приблизно з однаковою швидкістю, - посередині нижнього краю цілі (не виносити);

- по цілі, що рухається паралельно машині в одному напрямку з нею, але з різними швидкостями, - спереду (позаду) цілі на 4 тисячних, якщо різниця швидкостей 10 км/год і ціль при цьому рухається швидше (повільніше);

- по цілі, що рухається паралельно машині, але в різних напрямках з нею, - у бік, куди рухається ціль, на величину двох виправлень (на швидкість машини і цілі);

в) при косому русі – в той же бік, що і при фланговому русі, але величину виносу зменшувати в два рази; якщо точка прицілювання не виходить при цьому за габарити цілі, то її можна не виносити. Винос точки прицілювання на бічний вітер враховувати так само, як і при стрільбі з місця.

255. Вогонь при стрільбі з ходу відкривати:

- при найменших коливаннях машини, коли вона рухається по рівній ділянці місцевості чи коли коливання починає змінювати свій напрямок (згасає);

- коли швидкість машини не змінюється;

- коли лінія прицілювання наближається до обраної точки прицілювання й у момент ведення черги її перетинає;

- коли машина при стрільбі на плаву виходить на гребінь хвилі чи знаходиться між двома гребенями;

- патронами зі звичайними і трасуючими кулями;

- з кулеметів на установці з відкріпленим механізмом наведення.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 193; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь