Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Морські регіони та підрегіони



1. Держави-члени при виконанні зобов’язань, покладених на них цією Директивою, повинні належним чином брати до уваги, що морські води, які знаходяться під їх суверенітетом або юрисдикцією, входять до таких морських регіонів:

а) Балтійське море;

b) північно-східна частина Атлантичного океану;

с) Середземне море;

d) Чорне море.

2. Для того, щоб враховувати особливості певної зони, держави-члени можуть застосовувати цю Директиву, базуючись на додатковому поділі на відповідному рівні морських вод, зазначених у частині 1, за умови, що цей додатковий поділ визначатиметься у формі, сумісній із такими морськими підрегіонами:

а) у північно-східній частині Атлантичного океану:

і) Північне море у широкому розумінні, включаючи Каттегат і Ла-Манш;

іі) Кельтське море,

ііі) Біскайська затока та іберійське узбережжя,

iv) в Атлантичному океані макаронезійський біогеографічний регіон, позначений водами, що оточують Азорські острови, Мадейри та Канарські острови;

b) у Середземному морі:

і) західна частина Середземного моря;

іі) Адріатичне море;

ііі) Іонійське море та центральна частина Середземного моря;

iv) східна частина Егейського моря.

Держави-члени повинні повідомити Комісію про свій розподіл на підрегіони не пізніше дати, зазначеної у першому пункті частини 1 статті 26, проте, вони можуть здійснити їх перегляд після завершення початкової оцінки, зазначеної у підпункті і) пункту а) частини 2 статті 5.

 

Стаття 5

Морські стратегії

1. Кожна держава-член розробляє для кожного охопленого морського регіону або підрегіону морську стратегію, що застосовується до її морських вод відповідно до плану діяльності, встановленого у пунктах а) і b) частини 2.

2. Держави-члени, що складають певний морський регіон або підрегіон, повинні здійснювати співробітництво для гарантування того, щоб у кожного морському регіоні або підрегіоні ті заходи, що необхідні для досягнення цілей цієї Директиви, зокрема різноманітні елементи морських стратегій, зазначених у пунктах а) і b), були узгодженими та координувалися по всьому морському регіоні або підрегіоні відповідно до вказаного нижче плану діяльності, щодо якого охоплені держави-члени мають докласти зусиль з метою ухвалення спільного підходу:

а) розробка:

і) початкова оцінка, яку необхідно здійснити не пізніше 15 липня 2012 року та у відповідності до положень статті 8 щодо наявного екологічного стану охоплених вод та щодо екологічного впливу на ці води внаслідок людської діяльності,

іі) визначення гарного екологічного стану цих вод, що встановлюється не пізніше 15 липня 2012 року і у відповідності до положень частини 1 статті 9,

ііі) встановлення низки екологічних завдань та асоційованих показників не пізніше 15 липня 2012 року та відповідно до положень частини 1 статті 10,

iv) розробка та застосування програми нагляду для постійної оцінки та періодичного оновлення завдань – не пізніше 15 липня 2014 року, якщо інше не встановлено діючим законодавством Співтовариства, та відповідно до положень частини 1 статті 11;

b) програми заходів:

і) розробка програми заходів, призначеної для досягнення або підтримки гарного екологічного стану не пізніше 2015 року та відповідно до частин 1, 3 і 3 статті 13.

іі) запровадження програми, передбаченої пунктом і), не пізніше 2016 року та відповідно до положень частини 10 статті 13.

3. Держави-члени, які мають кордони у одному й тому ж морському регіоні або підрегіоні, що регулюється цією Директивою, в якому стан моря виявиться критичним такою мірою, що вимагатиме ухвалення термінових заходів, повинні розробити план діяльності відповідно до частини 1, який би передбачав прискорення виконання програм заходів, а також можливих більш суворих заходів захисту, якщо це не перешкоджає досягненню або підтриманню гарного екологічного стану в іншому морському регіоні або підрегіоні. В таких випадках:

а) відповідні держави-члени повинні повідомити Комісію про свій переглянутий графік і мають діяти відповідно до нього;

b) Комісії має бути запропоновано розглянути можливість надання підтримки державам-членам у посиленні їхніх зусиль щодо покращення морського середовища, надавши відповідному регіону значення показового проекту.

Стаття 6


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-08; Просмотров: 176; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь