Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Організації медичної допомоги М.П. Жданова. Затверджено. Примірне положення. Затверджено



Затверджено

наказ МОЗ України

від 29.08.2008 р. № 500

Примірне положення

про заступника головного лікаря станції швидкої

медичної допомоги з оперативної роботи,

медицини катастроф та цивільного захисту населення

1.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.

1.1.Заступник головного лікаря станції швидкої медичної допомоги з оперативної роботи, медицини катастроф та цивільного захисту населення (далі – Заступник) є керівником, що організовує оперативну роботу станції швидкої медичної допомоги (далі – Станція), надання екстреної медичної допомоги населенню на догоспітальному етапі при надзвичайних ситуаціях (далі – НС), масових випадках з великою кількістю потерпілих і хворих, медичне забезпечення масових заходів.

1.2.Посада Заступника впроваджується на Станціях І, ІІ категорій та некатегорійних.

На посаду Заступника призначається лікар, який має вищу медичну освіту, кваліфікаційну категорію за фахом, практичний досвід лікувальної і організаційної роботи в закладах швидкої медичної допомоги не менше трьох років.

Призначається на посаду та звільняється головним лікарем Станції у відповідності з чинним законодавством.

1.3.Заступник безпосередньо підпорядковується головному лікареві Станції.

Заступнику підпорядковуються структурні підрозділи та служби Станції з оперативної роботи, організації та надання екстреної медичної допомоги населенню на догоспітальному етапі при НС та масових випадках з великою кількістю потерпілих, медичного забезпечення масових заходів.

1.4. Заступник у своїй роботі керується Конституцією України і Законами України, Постановами Верховної Ради України та її Президії, указами і розпорядженнями Президента України, Постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, рішеннями та розпорядженнями органів держаної адміністрації, наказами Міністерства охорони здоров'я України, місцевого органу управління охорони здоров'я, головного лікаря Станції, Статутом Станції, цим Положенням, іншими нормативними актами та інструкціями.

1.5.Заступник забезпечує взаємодію і координацію діяльності всіх структурних підрозділів Станції для виконання поставлених завдань та функцій щодо забезпечення екстреною медичною допомогою населення що постраждало при НС.

1.6.Заступник будує свою роботу згідно з особистим планом, який складається на рік і щомісячно та затверджується головним лікарем Станції.

2. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ.

Основними завданнями Заступника є:

2.1.Управління оперативною роботою Станції, забезпечення контролю за діяльністю оперативного відділу щодо своєчасності надання екстреної медичної допомоги населенню на догоспітальному етапі; аналіз оперативної діяльності, розробка пропозицій і заходів щодо її поліпшення (зміни в організаційно-функціональній структурі, технічному оснащенню, оптимальних графіків роботи та зміни кількості виїзних бригад в залежності від щільності надходження викликів по годинах доби, днях тижня, місяцях року тощо) з метою забезпечення доступності та своєчасності надання екстреної медичної допомоги населенню.

2.2.Забезпечення готовності роботи Станції при НС та надання екстреної медичної допомоги при виникненні масових вогнищ з великою кількістю потерпілих і хворих; організація проведення медичного забезпечення при масових скупченнях людей.

2.3.Забезпечення готовності та реагування медичних сил та лікувально-профілактичних закладів (далі – ЛПЗ) територіальної служби медицини катастроф при виникненні НС, надання екстреної медичної допомоги постраждалим на місці НС, на етапі медичної евакуації та у стаціонарах ЛПЗ.

2.4.Формування виїзних бригад швидкої медичної допомоги для направлення за розпорядженням місцевого органу управління охорони здоров’я в інші регіони держави, при виникненні там НС з великою кількістю потерпілих (хворих).

2.5.Інформування місцевого органу управління охорони здоров’я щодо діяльності Станції при загрозі та виникненні вогнища з великою кількістю потерпілих (хворих).

2.6.Контроль за забезпеченням та періодичним оновленням аварійного запасу медикаментів, перев’язувальних матеріалів, виробів медичного призначення, апаратури та спеціального запасу для створення додаткових виїзних бригад при виникненні НС.

2.7.Організація навчально-тренувального процесу щодо підготовки медичних і немедичних працівників з питань надання екстреної медичної допомоги.

2.8.Організація взаємодії бригад Станції з медичними формуваннями ЛПЗ, державними та комунальними аварійно-рятувальними службами, установами, організаціями тощо.

2.9.Організація та контроль за надходженням обробкою та узагальненням статистичної інформації щодо НС та звітності ЛПЗ, відповідно до регламенту та встановлених форм.

2.10.Організація забезпечення виїзних бригад Станції спеціальним санітарним автотранспортом.

2.11.Методична допомога структурним підрозділам Станції в організації оперативної роботи.

 

 

3.ФУНКЦІЇ.

У своїй діяльності Заступник зобов’язаний виконувати такі функції:

3.1.Повсякденне управління підпорядкованими йому структурними підрозділами.

3.2.Здійснення контролю за організацією прийому викликів від населення, їх обробки, сортування та передачі на підстанції (виїзним бригадам) та своєчасністю надання екстреної медичної допомоги населенню на догоспітальному етапі; виконанням підрозділами, службами та працівниками покладених на них завдань, функцій; виконанням планів, наказів, правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки та протипожежного забезпечення, санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів, правил етики і деонтології; бережливого ставлення до використання матеріально-технічних ресурсів, медикаментів, перев'язувального матеріалу, виробів медичного призначення та коштів.

3.3.Аналіз оперативної діяльності Станції, розробка заходів щодо її поліпшення.

3.4.Забезпечення готовності роботи Станції при НС та організацію надання виїзними бригадами екстреної медичної допомоги при виникненні масових вогнищ з великою кількістю потерпілих і хворих.

3.5.Організація залучення до ліквідації медико-санітарних наслідків НС формувань територіальної служби медицини катастроф та необхідних фахівців підпорядкованих місцевого органу управління охорони здоров’я, державних та комунальних аварійно-рятувальних служб.

3.6.Організація та забезпечення надання оперативної інформації щодо ліквідації медичних наслідків НС (виконання функцій територіального вузла інформаційно-аналітичної системи з питань надзвичайних ситуацій місцевого органу управління охорони здоров’я (далі ІАС НС) та Українському науково - практичному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (УНПЦ ЕМД та МК) відповідно до затверджених регламенту, термінів та схем звітності.

3.7.Формування виїзних бригад для направлення в інші регіони держави при виникненні там НС та вогнищ з великою кількістю потерпілих (хворих).

3.8.Організація медичного супроводу під час проведення масових заходів.

3.9.Здійснення контролю за готовністю медичних закладів і установ територіальної служби медицини катастроф (ТСМК) до роботи за умов НС.

3.10.Організація надання медичної та консультативної допомоги ЛПЗ ТСМК щодо їх готовності до роботи за умов НС.

3.11.Підготовка планів взаємодії державних та комунальних аварійно-рятувальних служб, щодо роботи за умов НС.

3.12.Організація підготовки медичних кадрів служби екстреної медичної допомоги, особового складу державних та комунальних аварійно-рятувальних служб, працівників на транспорту, водіїв транспортних засобів за угодами, згідно програм, затверджених Міністерством охорони здоров’я України відповідно до ліцензії Міністерства освіти і науки України.

3.13.Контроль за наявністю на Станції аварійного запасу медикаментів, перев’язувальних матеріалів, виробів медичного призначення.

3.14.Контроль за наявністю на Станції спеціального запасу (що періодично оновлюється) медикаментів, перев’язувальних матеріалів, виробів медичного призначення, апаратури для створення додаткових виїзних бригад при виникненні НС.

3.15.Вивчення досягнень науки і передового досвіду і впровадження їх в оперативну роботу Станції.

3.16.Підготовка методичних рекомендацій та інструкцій з питань алгоритмізації діалогу приймання викликів, роботи на комп’ютерах і з технічними засобами оперативного зв’язку, взаємодії працівників оперативного відділу між собою, з виїзними бригадами і диспетчерськими підстанцій, громадянами, що звертаються по екстрену медичну допомогу.

3.17.Розробка оптимальних графіків роботи та зміни кількості виїзних бригад в залежності від щільності надходження викликів по годинах доби, днях тижня, місяцях року.

3.18.Планування кількості виїзних бригад, підготовка заявки на спеціальний санітарний автотранспорт, організація обліку роботи санітарних автомобілів.

3.19.Розробка положення про оперативний відділ, посадових інструкцій працівників.

3.20.Підвищення кваліфікації працівників оперативного відділу, диспетчерів підстанцій, проведення змін в організаційно-функціональній структурі, технічному оснащенню тощо.

3.21.Забезпечення обліку та звітності оперативної служби Станції.

3.22.Проведення розгляду звернень громадян, працівників Станції щодо роботи оперативного відділу.

3.23.Узагальнення зібраної інформації про виявлені недоліки в роботі структурних підрозділів Станції, реєстратур поліклінік, пунктів (відділень) невідкладної медичної допомоги, приймальних відділень лікарень та підготовку про це відповідних листів і повідомлень до місцевого органу управління охорони здоров’я.

3.24.Організація забезпечення підрозділів, служб і кожного працівника необхідними засобами (матеріалами, технікою, приладами, засобами індивідуального захисту від заражень та уражень, тощо) для виконання їх функцій та створення їм належних умов роботи.

3.25.Організція взаємодії з іншими медичними та немедичними закладами, установами, службами, підприємствами, організаціями та органами місцевої виконавчої влади.

3.26.Розробка річних і квартальних планів щодо поліпшення оперативної діяльності Станції та затвердження їх встановленим порядком.

3.27.Погодження прийому на роботу та звільнення з роботи працівників, підбір і розстановку кадрів, просування по службі, заохочення, стимулювання та притягнення до відповідальності працівників. Організація систематичного навчання працівників, післядипломної підготовки і підвищення їх професійної майстерності та своєчасного атестування.

 

4. ПРАВА.

Заступник має право :

4.1.Діяти від імені Станції і представляти її в державних органах, різних закладах, установах, організаціях з питань, що делеговані йому головним лікарем станції і належать до його компетенції.

4.2.Вимагати:

4.2.1.Від керівників структурних підрозділів і служб, головного фельдшера, завідуючого аптечним відділенням Станції створення аварійних запасів (що періодично оновлюються) медикаментів, перев’язувальних матеріалів, виробів медичного призначення; медичного майна та апаратури для формування додаткових виїзних бригад.

4.2.2.Від керівників структурних підрозділів Станції виконання встановлених вимог щодо забезпечення своєчасної екстреної медичної допомоги населенню на догоспітальному етапі, своєчасного надання оперативної інформації.

4.2.4.Від виїзних бригад, що чергують при масових скупченнях людей та працюють у вогнищах (біля вогнищ) з великою кількістю потерпілих (хворих), своєчасного надання визначеної інформації та дотримання затверджених інструкцій роботи.

4.3.Формувати:

4.3.1.Виїзні бригади швидкої медичної допомоги для медичного забезпечення при масових скупченнях людей.

4.3.2.Додаткові виїзні бригади швидкої медичної допомоги для направлення їх в інші регіони держави.

4.4.Створювати:

4.4.1.Комісії для проведення інспекції структурних підрозділів та служб Станції щодо наявності, зберігання і оновлювання аварійних та спеціальних запасів медикаментів, перев’язувальних матеріалів, виробів медичного призначення і апаратури; готовності подавати екстрену медичну допомогу при НС.

4.4.2.Комісії для проведення перевірок оперативної діяльності підстанцій та виїзних бригад.

4.5.Розробляти рекомендації для виїзних бригад Станції щодо роботи у вогнищах (біля вогнищ) з великою кількістю потерпілих (хворих) та при чергуваннях в місцях масового скупчення людей.

4.6.Проводити наради, семінари, інструктажі з питань, що входять в межі його компетенції.

4.7.Давати вказівки та рекомендації щодо організації оперативної діяльності підстанцій та виїзних бригад в тому числі при роботі по ліквідації медико-санітарних наслідків у вогнищах (біля вогнищ) з великою кількістю потерпілих (хворих) та при чергуваннях в місцях масового скупчення людей.

4.8.Клопотати перед головним лікарем Станції про заохочення керівників та працівників структурних підрозділів та служб, які досягли успіхів в організації в надання екстреної медичної допомоги потерпілим (хворим), а також про притягнення до відповідальності керівників та працівників, які не виконують визначені вимоги та мають недоліки в своїй роботі.

4.9.Бути направленим у визначені строки для підвищення кваліфікації та атестації.

 

5. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

5.1.Заступник несе відповідальність за організацію надання екстреної медичної допомоги населенню на догоспітальному етапі при НС з великою кількістю потерпілих і хворих; медичного забезпечення масових заходів; роботу оперативного відділу; сумлінне виконання обов’язків, передбачених правилами внутрішнього розпорядку Станції, адміністративно-розпорядчими документами, чинним законодавством та цим Положенням.

 

 

Директор Департаменту


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 141; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.027 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь