Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Швидкої медичної допомоги



1. Загальні положення

     1.1.Підстанція (відділення) швидкої медичної допомоги (далі - Підстанція) є структурним підрозділом станції швидкої медичної допомоги (далі – Станція), який забезпечує своєчасність надання екстреної медичної допомоги населенню на догоспітальному етапі при невідкладних станах які викликані нещасними випадками, раптовими захворюваннями, ускладненнями вагітності тощо.

     1.2.Підстанція організовується на території обслуговування Станції з урахуванням транспортної доступності (у сільській місцевості - до меж зони обслуговування), чисельності населення, яке проживає на цій території, наявності та стану транспортних шляхів, насичення промисловими підприємствами та сільськогосподарськими комплексами, наявності лікувально-профілактичних закладів та матеріальної бази для її розміщення.

1.3.Територія обслуговування Підстанції визначається керівництвом Станції і при потребі може змінюватись, а її межі зони діяльності є умовними.

1.4.Підстанція у своїй діяльності керується чинним законодавством України, рішеннями та розпорядженнями органів місцевої виконавчої влади, наказами Міністерства охорони здоров'я України, місцевих органів управління охорони здоров'я, наказами головного лікаря станції (об'єднання) швидкої медичної допомоги, положенням “Про станцію швидкої медичної допомоги”, цим Положенням та іншими нормативними і директивними документами.

1.5.Організація діяльності Підстанції повинна забезпечувати можливість її функціонування при надзвичайних ситуаціях. Для цього Підстанція повинна мати постійний запас медикаментів, перев'язного матеріалу, виробів медичного призначення, які постійно поповнюються, аварійний запас медичного майна, а також систему автономного енергоживлення, безперебійний провідний і радіотелефонний оперативний зв'язок, включаючи переносні радіостанції.

Виїзний персонал Підстанції повинен бути забезпечений індивідуальними засобами захисту і профілактики від зараження та ураження.

1.6.Підстанція надає екстрену медичну допомогу усім, хто її потребує, як на місці виклику, так і при транспортуванні у лікувальні заклади та при зверненні пацієнтів по медичну допомогу безпосередньо на Підстанцію.

1.7.Підстанцію очолює завідувач, який несе відповідальність за всі види її діяльності та виконання покладених на неї завдань та функцій.

У своїй діяльності Підстанція підпорядковується головному лікарю Станції, завідуючому Підстанції, а в оперативній роботі, у тому числі в разі виникнення надзвичайних ситуацій – відповідальному черговому медичному працівнику станції.

1.8.Підстанція не видає листків непрацездатності та не вирішує питання тимчасової або довгострокової непрацездатності пацієнтів; не проводить експертиз алкогольного чи наркотичного сп'яніння; судово-медичних та інших експертиз і не дає письмових довідок за встановленою формою, не здійснює перевезення препаратів крові, консультантів, міжлікарняних перевезень, трупів, не виїжджає в стаціонари лікарень для консультації та надання медичної допомоги.

1.9.На Підстанції повинні бути перелік документів, затверджених головним лікарем.

1.10.Планування діяльності Підстанції, визначення штатів, забезпечення кадрами, санітарним і господарським автотранспортом, апаратурою, технічними засобами, устаткуванням, майном, виробами медичного призначення, медикаментами тощо здійснюється Станцією за діючими нормативами.

1.11.Підстанція веде облік своєї діяльності та звітує про неї перед головним лікарем Станції.

 

2. Основні завдання

Основними завданнями Підстанції є:

2.1.Виконання своєчасності надання екстреної медичної допомоги на догоспітальному етапі пацієнтам, стан яких загрожує їх життю або здоров'ю.

2.2.Госпіталізація в лікувально-профілактичні заклади пацієнтів, які потребують екстреної медичної допомоги та супроводу медичних працівників під час транспортування.

2.3.Участь у ліквідації медико-санітарних наслідків надзвичайних ситуацій.

 

3. Організаційна структура

3.1.Підстанції поділяються на категорії в залежності від кількості бригад швидкої медичної допомоги в штатному розкладі (у добовому розрахунку):

- 3 категорія – Підстанції, в штатному розкладі яких нараховується від 2,0 до 5,0 бригад швидкої медичної допомоги.

- 2 категорія – Підстанції, в штатному розкладі яких нараховується від 6,0 до 12,0 бригад швидкої медичної допомоги.

- 1 категорія – Підстанції, в штатному розкладі яких нараховується 13,0 і більше бригад швидкої медичної допомоги.

При потребі відкриття на території, що обслуговується Станцією, структурного підрозділу з меншою кількістю ніж 2 бригади, (постійно або тільки на певний проміжок часу) організується пункт швидкої медичної допомоги, який входить до структури Станції і у своїй роботі керується цим Положенням.

3.2.Для виконання основних завдань та функцій у складі Підстанції створюються:

3.2.1.Диспетчерська по прийому викликів від диспетчерської Станції та передачі їх для виконання бригадам швидкої медичної допомоги, обладнана автоматизованою системою управління автоматизованої інформаційно-довідкової служби (АСУ АІДС).

3.2.2.Бригади швидкої медичної допомоги чисельністю згідно з штатним нормативом та фактичною потребою.

3.2.3.Пункт поповнення та комплектації, який забезпечує обмін, дезінфекцію та поповнення використаних бригадами медикаментів, перев'язного матеріалу, медичної білизни, лікувальних газів, виробів медичного призначення, медичних наборів тощо.

3.2.4.Апарат управління та допоміжні служби чи посади згідно з діючими нормативами та обсягом роботи для забезпечення функціонування Підстанції.

3.3.На Підстанції має бути передбачене система автономного електричного живлення не менше на 24 години безперервної її роботи.

3.4.На Підстанції повинно бути спеціально обладнане приміщення для надання екстреної медичної допомоги пацієнтам, які безпосередньо звертаються на Підстанцію.

3.5.На Підстанції повинно бути спеціально обладнане приміщення для проведення занять для медичних та немедичних працівників станції, учбовий клас.

3.6.На Підстанції повинні бути кімнати для відпочинку персоналу, гардероб з індивідуальними шафами, кімната для прийому їжі, окремі приміщення для зберігання чистої та використаної білизни, для зберігання дезінфекційних засобів, комора для зберігання медикаментів, кімнати особистої гігієни та технічні приміщення.

3.7.Працівники Підстанції мають бути забезпечені форменим одягом.

4. функції

У своїй діяльності Підстанція виконує такі функції:

4.1.Прийом від диспетчерської Станції викликів та організація їх виконання.

4.2.Надання згідно з медико-економічними стандартами екстреної медичної допомоги пацієнтам на догоспітальному етапі.

4.3.Екстрена госпіталізація в лікувально-профілактичні заклади пацієнтів, потерпілих, які потребують стаціонарної медичної допомоги.

4.4.Транспортування пацієнтів, які потребують медичного супроводження в стаціонари лікувально-профілактичних закладів.

4.5.Підготовка та направлення бригад швидкої медичної допомоги поза межі території обслуговування для участі в ліквідації медико-санітарних наслідків надзвичайних ситуацій.

4.6.Створення та оновлення запасів медикаментів, перев'язного матеріалу, виробів медичного призначення, медичних укладок-наборів тощо для роботи в повсякденних умовах та при виникненні надзвичайних ситуацій.

4.7.Оперативне інформування старшого чергового медичного працівника станції про нещасні випадки, катастрофи, надзвичайні та інші нештатні ситуації, робота згідно з інструкціями та розпорядженнями.

4.8.Забезпечення організаційної взаємодії в роботі Підстанції з іншими медичними закладами, правоохоронними органами, пожежними частинами, службою екстреної медичної допомоги при надзвичайних ситуаціях та іншими рятувальними і оперативно-ремонтними службами.

4.9.Впровадження прогресивних методів діагностики та надання медичної допомоги, удосконалення організаційних форм роботи та підвищення якості роботи працівників Підстанції.

4.10.Забезпечення підготовки та підвищення кваліфікації працівників Підстанції.

4.11.Ведення облікової документації, складання звітів та їх подання в установленому порядку.

4.12. Контроль за своєчасним забезпеченням метрологічної перевірки засобів вимірювання медичного призначення.

4.13.Проведення на Підстанції санітарно-гігієнічних, протиепідемічних заходів та дотримання інструкції з охорони праці та пожежної безпеки.

4.14.Забезпечення наступності з лікувально-профілактичними закладами при наданні екстреної медичної допомоги.

4.15.Збір необхідної інформації про випадки масового ураження та травмування людей, дорожньо-транспортні пригоди, кримінальні та суїцидальні випадки, про виявлених хворих з підозрою на карантинні та особливо небезпечні інфекції, про невпорядкованість території, що заважає оперативній роботі виїзних бригад швидкої медичної допомоги; про випадки раптової смерті та виявлені фактори, які шкідливо впливають на здоров'я людей або призвели чи можуть призвести до їх смерті, та інформування про це відповідних органів, служб, установ, закладів, підприємств тощо.

4.16.Контроль та облік роботи санітарного автотранспорту і всіх працівників Підстанції.

 

5.Права

Підстанція має право:

5.1.При неможливості своїми силами і засобами своєчасно виконати виклики, що надійшли на Підстанцію, доповідати про це старшому черговому медичному працівнику станції (підрозділу лікувально-профілактичного закладу).

5.2.Госпіталізувати пацієнтів при загрозі їх життю в найближчий лікувально-профілактичний заклад, де їм може бути надана необхідна медична допомога, незалежно від наявності вільних ліжок, підпорядкованості та форми власності медичного закладу.

6.Відповідальність

6.1.Відповідальність за своєчасність і якість виконання Підстанцією визначених цим Положенням завдань і функцій покладено на завідувача Підстанцією.

6.2.Ступінь відповідальності інших працівників Підстанції визначається посадовими інструкціями.

 

 

Директор Департаменту


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 177; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.018 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь