Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Методи визначення похибки прогнозу



Існує безліч способів визначення помилки прогнозування.

Проста похибка, тобто різниця між фактичним результатом і прогнозом. До плюсів подібного підходу можна віднести простоту розрахунку.

Однак мало просто усвідомлювати, що ми помилилися у своєму прогнозі на 10, 20 або навіть 50 грошових одиниць. Треба ще розуміти, на якому обсязі продажів сталася ця помилка. Похибка в 50 одиниць при обсязі продажів в 100 одиниць складе 50%, що неприпустимо багато. Але на обсязі 5000 помилка в один відсоток просто мізерно мала. Тому логічно співвідносити величину помилки з тим обсягом продажів, на якому вона була здійснена.

 

Лекція 4 Досвід управління матеріальними потоками

За́мкнутий цикл MRP — система, побудована для планування потреби в матеріалах, яка включає функції планування виробництва і планування потреби в потужностях. Після того як плани прийняті як реалістичні й досяжні, починається виконання планів. Це включає такі функції управління виробництвом, як вимірювання вхідного/вихідного матеріального потоку (потужності), формування графіків і диспетчерування, звітність щодо виконання графіків, формування графіків постачання тощо. Система включає зворотний зв'язок з тим щоб планування було завжди коректним.

Планування ресурсів виробництва (MRP II) — метод ефективного планування всіх ресурсів виробничого підприємства. У ідеалі, він дозволяє здійснювати виробниче планування та логістичне планування в натуральних одиницях вимірювання, фінансове планування — у вартісних одиницях вимірювання і надає можливість здійснювати моделювання з метою відповіді на питання типу «що буде, якщо…». Він складається з множини функцій, пов'язаних одна з одною:

бізнес-планування,

планування продаж і операцій (англ. sales and operations planning),

планування виробництва (англ. production planning),

планування потреби в матеріалах,

планування потреби в потужностях,

система підтримки виконання планів для виробничих потужностей і матеріалів.

Вихідні дані від цих систем інтегруються з фінансовими звітами і документами, такими як бізнес-план, звіт про виконання закупівель, план (бюджет) відвантаження, прогноз запасів у вартісному виразі і т. д. Планування ресурсів виробництва є пряме продовження і розширення «замкнутого циклу MRP».

 

Планування потреби розподілу(DRP) — функція визначення потреби в поповненні запасів на складах системи. Є складовою частиною систем класу MRP II чи ERP.

В ешелонованих (багаторівневих) системах посередництва працює за логікою «зворотного каскадування» попиту знизу догори (фактичних замовлень та прогнозу) від регіональних складів до головного складу-постачальника. У свою чергу, потреба в поповненні головного складу є основою для складання замовлень на закупівлю та для створення головного календарного плану виробництва.

Плануваання ресурсів підприєємства (ERP-система). Система планування ресурсів підприємства — корпоративна інформаційна система, призначена для автоматизації обліку й управління. Як правило, ERP-системи будуються за модульним принципом і в тому або іншому ступені охоплюють всі ключові процеси діяльності компанії.

Класичні системи ERP забезпечують управління задачами:

управління фінансами;

планування та управління виробництвом;

управління формуванням та розподілом запасів;

управління реалізацією та маркетингом;

управління постачанням;

управління проектами;

управління сервісним обслуговуванням;

управління процедурами забезпечення якості продукції.

Використання ERP системи дозволяє використовувати одну інтегровану програму замість декількох розрізнених. Єдина система може управляти обробкою, логістикою, посередництвом, запасами, доставкою, виставлянням рахунків, бухгалтерским обліком, податковим обліком.

Реалізована в ERP-системах система розмежування доступу до інформації, призначена (в комплексі з іншими заходами інформаційної безпеки підприємства) для протидії як зовнішнім загрозам (наприклад промисловому шпигунству), так і внутрішнім (наприклад, розкраданням). Впроваджувані в зв'язці з системою контролю якості, ERP-системи націлені на максимальне задоволення потреб компаній в засобах управління бізнесом.

B2B (англ. Business to Business) — «бізнес для бізнесу». Це поняття характеризує, хто є джерелом, а хто — адресатом якої-небудь інформації, товарів, послуг. Як правило, при цьому мається на увазі ділові взаємодії. Відмінність же від звичайного бізнесу полягає в том, що тут в якості споживача чи клієнта виступає другий бізнес, а не звичайний споживач.

Під поняттям B2B також мається на увазі системи електронної комерції, або системи електронної торгівлі — складні апаратно-програмні комплекси, по суті, інструменти для здійснення торгово-закупівельної діяльності в мережі Інтернет. В Інтернеті є можливість проводить усі види торгових процедур (від простих запитів котировки до складних конкурсів).

Задачі B2B систем

Основна задача систем В2В — підвищення ефективності роботи компанії на В2В-ринку за рахунок зниження затрат на підготовку торгових процедур і розширення географії бізнесу до масштабу всього світу.

В задачі B2B систем також входить:

- організація взаємодії між підприємствами — швидко і зручно;

- побудова захищених надійних каналів обміну інформацією між фірмами;

- координація дій підприємства і сумісний їх розвиток на основі інформаційного обміну.

Взаємодія може бути пов’язана із торгівлею, обміном технологіями, досвідом, інвестиційною діяльністю і т. д.

Класифікація B2B-систем

B2B-системи розрізняються по набору функцій:

- корпоративний сайт компанії: призначений для спілкування зпартнерами і контрагентами, містить інформацію про компанію, персонал, керівництво, продукцію, опис послуг.

- інтернет-магазин — призначений для збуту продукції. Може бути вмонтований в корпоративний сайт. Дозволяє розміщувати замовлення, проводити електронні платежі, забезпечувати доставку. Служба закупівель постачань шукає постачальників, отримує комерційні пропозиції, здійснює електронні платежі, контролює виконання замовлень.

- інформаційний сайт — призначений для розміщення інформації про галузі, компанії, що в неї входять, параметрів стану ринку, галузевих стандартів.

- брокерські сайти виконують роль посередників між покупцем і продавцем

- електронні торгові майданчики: призначені для безпосереднього здійснення торгово-закупівельної діяльності. ЕТМ, як правило, виконуються в виді окремих сайтів, и на них створюють робочі місця для пропонування користувачам цілого ряду послуг.

- професійні В2В-медіа продукти —це продукти (газети, журнали, галузеві каталоги, інформаційні бюлетені), націлені виключно на професіоналів, які працюють в певній сфері або галузі. B2B-видання можуть бути присвячені питанням менеджменту, логістики, продажам, фінансам, різним секторам економіки і т. д.

 

5.2. Системи SCM.

Системи SCM відносять до класу B2B для підвищення ефективності внутрішніх бізнес-процесів.

Взаємини між системами SCM і ERP.

На змістовному рівні основна відмінність - в тих знаннях про зовнішнє середовище, які накопичує система SCM (попит на продукцію, пропозицію сировини) і в можливості оперувати в цьому середовищі з використанням ІТ.

Повноцінна система такого роду повинна обробляти, аналізувати і прогнозувати змінні зовнішнього середовища, а в результаті надавати можливість адекватно планувати виробництво і необхідні закупівлі.

Завдання ERP - підвищення ефективності функціонування замкнутого виробничого середовища.

Стандартна підсистема SCM дозволяє розраховувати вартість перевезення різним транспортом, агрегує митні витрати і дані про навантажувально-розвантажувальні роботи, відстежує терміни перевезень.

Одне із завдань системи - миттєво видати менеджерові за запитом, наприклад, інформацію про те, де знаходиться товар і які терміни його доставки.

Збут, робота з посередниками. Тут у складі комплексу SCM можуть використовуватися спеціальні електронні торгові майданчики для роботи з посередниками, де розміщуються замовлення і відбуваються взаєморозрахунки.

Крім того система може забезпечувати індивідуальний контроль за діяльністю кожного посередника, а також моніторинг його прибутковості і надійності. З іншого боку і самі посередники можуть використовувати такого роду системи.

Підсистема дозволяє виробити транспортні маршрути і планувати територіальне розташування самого виробничого цеху, складських приміщень для сировини і матеріалів, а також для готової продукції.

Система SCM може допомогти визначити оптимальний об’єм випуску продукції, а також підтримувати процес ухвалення відповідних тактичних рішень про виробничі потужності і розширення виробництва - ґрунтуючись на даних про попит на продукцію і пропозицію від постачальників.

 

Контрольі питання

 

1. Які задачі вирішуються при АВС – аналізі?

2. Які задачі вирішуються при SWOT-аналізі?

3. Для чого застосовується коефіцієнт АВ при АВС – аналізі і які мають бути його раціональні розміри?

4. Як оцінюється значимість клієнта та його стимулювання?

5. Основні принципи ціноутворення?

6. Способи запобіганню демпінгу?

7. Які методи прогнозування застосовуються для прогнозування продажів?

8. Які задачі вирішують MRP-ситими?

9. Особливості MRP II-системи в порівнянні з MRP-ситими?

10. Які задачі вирішують ERP-системи?

11. Переваги і недоліки ERP-систем?

12. Які задачі вирішують B2B-системи?

13. Які задачі вирішують системи SCM?

 

Практичні заняття

Практична робота №5. Удосконалення організації перевезень пасажирів на автобусному маршруті [15].

                                                                                            

РЕКОМЕНДОВАНІ ДЖЕРЕЛА

 

1. Уотерс Д. Логистика. Управление цепью поставок. /(Пер. с англ.). - М.: ЮНИТИ - ДАНА, 2003 - 503с. - (Серия "Зарубежный учебник")/.

2. Смирнова Е.А. Управление цепями поставок: Учебное пособие. /СПб.: Изд-во СПбГУЭФ, 2009.– 120 с./.

3. Д.Вумек, Д. Джонс. Бережливое производство. Как избавиться от потерь и добиться процветания вашей фирмы. /(Пер. с англ.). - 2 - е изд.. - М.: Альпина Бизнес Букс, 2005. - 473с. - (Серия "Модели менеджмента ведущих корпораций"/.

4. Адриан Сливоцки. Искусство получения прибыли. /(Пер. с англ.). - М.: Эксмо, - 256с./.

5. Джефрі Лайкер. Дао Toyota: 14 принципов менеджмента ведущей компании мира. /(Пер. с англ.). — М.: Альпина Бизнес Букс, 2005. — 402 с. — (Серия «Модели менеджмента ведущих корпораций»/.

6. Масаакі. Кайдзен. Ключ к успеху японских компаний. /(Пер. с англ.). - 2 - изд. - М.: Альпина Бизнес Букс, 2005. - 274с. - (Серия «Модели менеджмента ведущих корпораций»/.

7. Деминг Э. Выход из кризиса. Новая парадигма управления людьми, системами и процессами. /(Пер. с англ.). — М.: Альпина Бизнес Букс, 2007. - 370 с./.

8. Генри Р. Нив. Пространство доктора Деминга. Принципы построения устойчивого бизнеса. /Генри Р. Нив. Пер с англ. М.: Альпина Бизнес Букс, 2005 – 370 с./

9. Элияху М. Голдратт, Джефф Кокс. Цель - 1. Та самая цель. Процесс непрерывных уличений. //(Пер. с англ.). Минск: Попурри, 2009. — 496 с./.

10. Элияху М. Голдратт, Джефф Кокс Цель-2. Дело не в везенье. /(Пер. с англ.). М.: — Максимум, 2008. — 778 с./

Элияху М. Голдратт, Шрагенхайм Элия, Птак А. Керол Цель-3. Необходимо, но не достаточно. /(Пер. с англ.). М., Киев, 2009. — 56 с./.

11. Уильям Детмер. Теория ограничений Голдратта: Системный подход к непрерывному совершенствованию. /(Пер. с англ.). — 2-е изд. — М.: Альпина Бизнес Букс, 2008. — 444 с./.

12. К. Терехин. Книга коммерческого директора. /СПб. Питер, 2008. - 224с. (Серия "Совет директоров")/.

13. Сигео Синго. Изучение производственной системы Тойоты с точки зрения организации производства. /(Пер. с англ.). — М.: Институт комплексных стратегических исследований, 2006. - 312 с./.

14. Одед Коуэн, Елена Фудурко. Основы теории ограничений. /Таллин Эстония. Изд.: TOC Strategic Solutions Tartu mnt, - 2012. - 350с./

15. Методичні вказівки до виконання практичних робіт з дисципліни «Управління ланцюгом постачань»  для студентів денної форми навчання спеціальності 8.07010102, 7.07010102 «Організація перевезень і управління на транспорті (автомобільний транспорт)» спеціалізації: «Організація перевезень і управління на автомобільному транспорті», «Організація міжнародних перевезень», «Організація митного контролю на транспорті»

16. Фролов Е.Б. Производственная логистика, или что такое "вытягивающее" планирование? Журнал "Логистика и управление цепями поставок" №1 (36), 2010, стр.69-85.

 

 

                                                                                                      


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-19; Просмотров: 135; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.026 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь