Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Т е м а 4. Організація роботи органів і посадових осіб



Верховної Ради України

 

П л а н

 

1. Організація роботи Голови Верховної Ради України та його заступників.

2. Організація діяльності коаліції депутатських фракцій. Погоджувальна рада депутатських фракцій.

3. Організація роботи комітетів Верховної Ради України.

4. Організація роботи тимчасових комісій Верховної Ради України.

5. Структура, функції та організація роботи апарату Верховної Ради України.

6. Організація роботи Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

7. Організація роботи Рахункової палати.

 

Завдання

 

1. Депутатська фракція на пленарному засіданні Верховної Ради України внесла пропозицію про відкликання Голови Верховної Ради України через його незадовільну роботу на цій посаді. Головуючий на засіданні відмовився внести запропоновану пропозицію до порядку денного, мотивуючи це тим, що перед розглядом питання про відкликання Голови Верховної Ради України потрібно попередньо розглянути його в комітетах, на засіданні Погоджувальної ради депутатських фракцій, а також утворити тимчасову слідчу комісію для перевірки ін-формації, що стосується цього питання. Погоджувальна рада депутатських фракцій, куди була внесена пропозиція про відкликання Голови Верховної Ради України, на своєму засіданні прийняла рішення про відкладення розгляду питання на наступну сесію.

Зробіть юридичний аналіз ситуації. Чи був дотриманий встановлений порядок розгляду питання про відкликання Голови Верховної Ради України?

2. На засіданні комітету було прийнято рішення про проведення слухання з наступним направленням вимоги до Прем’єр-міністра і Генерального прокурора України щодо їх обов’язкової присутності, а також надання необхідної для роботи комітету інформації. Прем’єр-міністр України і Генеральний прокурор відмовилися взяти участь у слуханнях, мотивуючи це тим, що таке рішення має прийматися на пленарному засіданні Верховної Ради України. Комітет направив запит до Голови Верховної Ради України з вимогою зобов’язати Прем’єр-міністра й Генерального прокурора України взяти участь у слуханнях.

Проаналізуйте рішення комітету і дайте відповідь на його запит.

 

3. На пленарному засіданні Верховної Ради України було прийнято рішення про утворення Погоджувальної ради депутатських фракцій, до складу якої включені: керівники депутатських фракцій, народні депутати України, Голова Секретаріату Президента України, представник Кабінету Міністрів України у Верховній Раді України. При цьому Верховна Рада України доручила Погоджувальній раді депутатських фракцій підготувати проект Закону “Про внесення змін до Закону “Про статус народного депутата” та проект “Положення про депутатську фракцію”.

Чи відповідають такі рішення Верховної Ради України вимогам законодавства? Чи був дотриманий встановлений порядок формування Погоджувальної ради депутатських фракцій? Які функції виконує Погоджувальна рада депутатських фракцій?

4. Розпорядженням Голови Верховної Ради України затверджено структуру апарату Верховної Ради України та призначено його керівника, яким став народний депутат України. Народні депутати звернулися до Конституційного Суду України з вимогою визнати неконституційним розпорядження Голови Верховної Ради України.

Зробіть юридичний аналіз ситуації. Який порядок утворення апарату Верховної Ради України? Яке рішення має прийняти Конституційний Суд України?

5. На пленарному засіданні Верховної Ради України прийнято рішення про створення тимчасової слідчої комісії, яку очолив голова комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією. У постанові Верховної Ради України “Про утворення тимчасової слідчої комісії” визначено права комісії: викликати свідків у справі, що розслідується слідчою комісією, заслуховувати їх на своєму засіданні, ставити їм запитання; вилучати потрібні для парламентського розслідування документи або їх копії; приймати рішення про усунення відповідних посадових осіб від посади до закінчення розслідування, якщо вони своєю діяльністю чинять перешкоди парламентському розслідуванню. Серед гарантій діяльності тимчасової слідчої комісії зафіксовано й необхідність здійснення державної охорони щодо голови і членів комісії відповідно до законів, що регулюють питання державного захисту працівників суду і правоохоронних органів. Президент України звернувся до Конституційного Суду України з вимогою визнати неконституційною постанову Верховної Ради України.

Чи відповідають визначені постановою Верховної Ради України порядок утворення тимчасової слідчої комісії, її права та гарантії діяльності вимогам закону?

 

С п и с о к н о р м а т и в н и х а к т і в і л і т е р а т у р и

 

Про комітети Верховної Ради України: Закон України № 116/95-ВР від 04.04.1995 р. у ред. Закону України від 22.12.2005 р. // Відом. Верхов. Ради України. – 1995. – № 19. – Ст. 134; 1998. – № 40-41. – Ст. 250; 2000. – № 12. – Ст. 96; 2000. – № 13. – Ст.107; 2006. – № 17. – Ст. 146.

Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини: Закон України №776/97-ВР від 23.12.1997 р. // Там же. – 1998. – № 20. – Ст.99.

Про структуру апарату Верховної Ради України: Постанова Верховної Ради України №1678-ІІІ від 20.04.2000 р. (зі змін.) // Там же. – 2000. – № 31. – Ст. 253; 2004. – № 51. – Ст. 555.

Положення про Постійного представника Верховної Ради України у Конституційному Суді України, затв. Постановою Верховної Ради України № 691-XIV від 20.05.1999 р. // Там же. – 1999. – № 30. – Ст.244.

Про розподіл обов’язків між Головою Верховної Ради України, Першим заступником і заступником Голови Верховної Ради України: Розпорядження Голови Верховної Ради України № 140 від 29.02.2000 р. // Держ. буд-во. – Т.1. – Х.: Гриф, 2002. – С. 509 – 512.

Положення про Апарат Верховної Ради України, затверджене розпорядженням Голови Верховної Ради України № 459 від 31.05.2000 р. // Держ. буд-во. – Т. 1. – Х.: Гриф, 2002.

Рішення Конституційного Суду України № 2-рп/2001 від 28.03.2001 р. (справа про позачерговий розгляд законо-проектів) // Офіц. вісн. України. – 2001. – № 15. – Ст. 658.

Ольховський Б.І. Роль комітетів Верховної Ради України в розробці законопроектів // Пробл. законності. – Х.: Нац. юрид. акад. України, 2004. – № 66. – С. 12-20.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 216; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь