Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Перелік екзаменаційних питань зСтр 1 из 14Следующая ⇒
ДОДАТОК 1. Перелік екзаменаційних питань з Навчальної дисципліни “Бухгалтерський облік і звітність у комерційних банках ” .
1. Характеристика операцій в іноземній валюті в банку. 2. Порядок закриття операційної каси комерційних банків. 3. Вкажіть перелік документів, що подаються до банку для відкриття рахунку юридичною особою. 4. Правила використання платіжного доручення під час здійснення розрахункових операцій в банківській установі. 5. Охарактеризувати загальні правила документообігу в банківських установах. 6. Класифікація рахунків в банку для обліку строкових депозитів. 7. Облік операцій з формування фондів комерційного банку. 8. Розкрити зміст кредитної угоди, яка визначає умови кредитування в банку. 9. Охарактеризуйте класифікацію цінних паперів за видами сплати доходів. 10. Економічна характеристика основних засобів, що належать банківській установі. 11. Облік податку на прибуток банку. 12. Описати методи визначення кількості днів для розрахунку процентних доходів і витрат в комерційному банку. 13. Класифікаційні ознаки фінансової звітності в банку. 14. Розкрити економічну суть таких форм звітності, як баланс і звіт про фінансові результати в банківській установі. 15. Облік операцій з погашення депозиту в банківській установі. 16. Правила використання акредитива під час розрахункових операцій в банку. 17. Проведення розрахунків у системі електронних платежів “Клієнт - банк”. 18. Охарактеризувати принципи побудови плану рахунків фінансових банківських установ. 19. Структура балансових рахунків класу 5 Плану рахунків “ Капітал банку”. 20. Які особливості має План рахунків в банківській установі . 21. Порядок організації інкасації кас банку. 22. Бухгалтерський облік емісійних різниць у процесі первинного розміщення акцій в банку. 23. Класифікація витрат банку та структура класу 7 “Витрати”. 24. Облік факторингових операцій в банківській установі. 25. Обробка, формування і пакування грошових білетів, монет і валютних цінностей. 26. Облік амортизації основних засобів банку. 27. Облік комісійних операцій з цінними паперами. 28. Облік податку на додану вартість у банківській установі. 29. Класифікація доходів банку та структура класу 6 “Доходи”. 30. Порядок отримання розрахункових чеків банківської установи.
Перелік екзаменаційних питань Перелік екзаменаційних питань Перелік екзаменаційних питань ДОДАТОК 2 Порядок проведення консультацій До державного екзамену зі спеціальності 5.03050801 «Фінанси і кредит» освітньо-кваліфікаційного рівня «Молодший спеціаліст »
ДОДАТОК 3 ПРАКТИЧНІ ЗАВДАННЯ
Перелік задач з навчальної дисципліни “Бухгалтерський облік і звітність у комерційних банках ” .
Задача № 1. Підприємство “Надія” 17.05.2016 р. вирішило придбати у ПП “Еліпс” комп’ютерну техніку на суму 85000 гривень. Обидва підприємства обслуговуються Ощадним банком. Скласти схему документообігу при розрахунках платіжними дорученнями, та скласти кореспонденцію рахунків. Задача № 2. Банк надає кредит ТОВ “Дружба” 1 квітня 2016 р. на суму 53 000 грн. з процентною ставкою 18 % річних на один місяць. Сума кредиту повинна бути перерахована на поточний рахунок клієнта в іншому банку. Визначити суму сплати за кредитною операцією та скласти відповідну кореспонденцію рахунків. Задача № 3. 1 березня поточного року за операційний день в касі банку були здійснені такі операції з надходження та видачі коштів: - одержано з коррахунка на поповнення каси кошти; - повернено невикористані підзвітні суми; - здійснено вклади громадянами на депозит; - виплачена заробітна плата працівникам; - видано готівкою кошти клієнтам. Визначити первинні документи по даним операціям та скласти кореспонденцію рахунків. Задача № 4. У комерційному банку 1 квітня розміщено короткостроковий депозит ВАТ “Сервіс” у розмірі 220 000 грн. терміном на 3 місяці під процентну ставку 13 % річних. Поточний рахунок клієнта знаходиться у цій же банківській установі. Згідно з депозитною угодою проценти сплачуються по закінченні строку дії договору. В обліковій політиці банку передбачено нарахування процентів із застосуванням методу обчислення 30/360. Визначити процентні витрати банківської установи по закінченню терміну дії депозитної угоди та скласти кореспонденцію рахунків. Задача № 5. Комерційний банк “Гарант” 1 березня надав короткостроковий кредит на суму 680 000 грн. комерційному банку “Електрон” під річну ставку 16 % терміном на 9 днів на умовах сплати процентів одночасно з поверненням кредиту по закінченню строку дії угоди. Визначити процентні доходи банківської установи по закінченню терміну дії кредитної угоди та скласти кореспонденцію рахунків.
Задача № 6. Банк купує у клієнта валюту у розмірі 100 доларів США. Курс купівлі на цей момент складає 25,30 грн. Офіційний курс НБУ 1 долар США – 25,42 грн. Скласти бухгалтерські проведення за здійсненими операціями. Вказати документ, який буде використаний при продажу валюти. Задача № 7. Початкова вартість службового автомобіля в банку “Надра” становить 120 000 грн. Його ліквідаційна вартість в кінці п’ятирічного строку експлуатації 20 000 грн. Відділу бухгалтерії необхідно нарахувати амортизацію на транспортний засіб кумулятивним методом. Визначити суму амортизації за кожен з п’яти років та скласти кореспонденцію по нарахуванню зносу автомобіля. Задача № 8. Банківська установа здійснила переоцінку офісного обладнання, первісна вартість якого становила 137 000 грн., а знос за один рік склав 3800 грн. Визначити індекс переоцінки, суму дооцінки зносу та скласти кореспонденцію рахунків по проведеним операціям. Задача № 9. Банк видає кредит 25 000 грн. на поточні потреби на пів року за ставкою 18 % річних. Комісійна винагорода банку – 350 грн. Згідно з обліковою політикою банку, застосовується метод сплати процентів “на період”, а кількість днів користування позикою підраховується за методом “30/360”. Розрахувати суму до сплати та скласти відповідну кореспонденцію. Задача № 10. Комерційний банк «Укрсоцбанк» 1 березня поточного року надає юридичній особі кредит на суму 27 000 грн. на строк 3 місяці під 18 % річних. Згідно з кредитним договором фірма сплатить проценти одночасно з поверненням кредиту. Використовується метод “факт/факт”. Обчислити суму доходу банку за кожен день та суму до сплати в кінці терміну дії угоди. Скласти кореспонденцію рахунків. Задача № 11. Станом на 1 квітня кредитний портфель банку складається за такими групами: - стандартні 40 000 грн.; - субстандартні 13 000 грн.; - сумнівні 3 000 грн. 3 квітня банк надав нових кредитів на суму 22 000 грн.. 7 квітня поліпшився стан позичальника, тому кредит на 12 000 грн., який був віднесений до субстандартних, перенесено до категорії стандартні. 12 квітня банк отримав інформацію про безнадійність щодо повернення кредиту на суму 2 000 грн. Визначити, який вигляд матиме портфель банку на 1 травня та розрахувати суму резерву.
Задача № 12. Визначити кореспонденцію рахунків за наданими банківськими операціями: - залучений депозит від Степаненко О. М. готівкою; - сплачена авансом сума процентів за депозитом Степаненко О. М.; - банк повертає номінал депозиту Степаненко О. М. готівкою. Визначити суму сплачених банком процентів, якщо номінал депозиту 12 000 грн. за ставкою 15 % річних на 3 місяці. Метод обчислення “30/360”.
Задача № 13. Банк купив 300 доларів США. 100 дол. США за курсом 25.28 – 2528,00 грн. 100 дол. США за курсом 25.30 – 2530,00 грн. 100 дол. США за курсом 25.43 – 2543,00 грн. Банк продав 150 дол. США за курсом 25.67 грн. Розрахувати скільки становить середньозважений курс купівлі та скільки становить дохід банку. Скласти кореспонденцію рахунків. Задача № 14. Зареєстрований статутний капітал банку складає 10 млн. євро. 05.09.2015р. було внесено 50 % від суми статутного капіталу, 100000 грн. з них внесено готівкою. 10.09.2015 р. зареєстровано капітал банку. 23.10.2015 р. засновниками внесено 15 млн. грн. 01.11.2015 р. засновниками внесено решту коштів. Скласти бухгалтерські проведення за даними операціями. Задача № 15. Банківській установі необхідно відкрити аналітичний рахунок, враховуючи при цьому всі параметри. Відобразити схему формування номера аналітичного рахунка.
Задача № 1. Обчислити суму збору за спеціальне використання водних ресурсів за звітний період за такими даними: промислове підприємство у своїй діяльності використовує водні ресурси загальнодержавного значення із змішаного джерела. Установлений ліміт води становить – 1300 куб. м. Згідно показників вимірювальних приладів, до змішаного джерела водопостачання забрано 1700 куб. м.: з них - підземної води – 800 куб. м.; поверхневої води – 900 куб. м. Ставка збору за використання підземних вод – 13,54 коп./куб.м; поверхневої води – 11,30 коп./куб.м
Задача № 2. Підприємство «Київська Русь» реалізувало підприємству «Екфіла» (кінцевий споживач) автомобільний бензин. Вартість реалізованого бензину без ПДВ і без акцизного збору становили 22800 грн. Необхідно визначити розміри ПДВ і акцизного збору від продажу бензину (при ставці акцизного збору – 35 %) і суму, яку підприємство «Екфіла» має заплатити підприємству «Київська Русь» за поставлений бензин.
Задача № 3. Собівартість 1 пляшки горілки ( 0,5 літра, 40%) для підприємства-виробника становить 15,00 грн., розрахунковий прибуток на 1 пляшку - 7,00 грн. Визначити ціну реалізації 1 пляшки горілки, суму АЗ і ПДВ ( ставка АЗ – 160 грн. за 1 л 100% спирту).
Задача № 4. На підприємстві ТОВ «Дельта» працівникам нарахована заробітна плата за січень місяць 2016 року. Визначити: 1. Податок на доходи ФО; 2. Визначити суму ЄСВ, що підлягає сплаті до бюджету.
Задача № 5. На підставі наведених даних обчислити плату зав спеціальне використання водних ресурсів. Використання води підприємством у ІІІ кварталі минулого року
Задача № 6. Товариство з обмеженою відповідальністю «Автолюкс» проводе діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на спеціально відведених автостоянках. Нарахована сума за попередній період склала 3706,04 грн.
Розрахувати суму збору за місця для паркування транспортних засобів ТОВ «Автолюкс».
Задача № 7. Визначити суму ПДВ, яка підлягає сплаті до бюджету, та строки сплати у наступних випадках: а)У січні загальний обсяг продажу продукції власного виготовлення підприємства «Гранд» становить 9000 грн. (без суми ПДВ). У цьому ж місяці воно сплатило вартість сировини та матеріалів, вартість яких відноситься до складу валових витрат на суму 4000 грн. (без суми ПДВ). б) 15 лютого підприємство ввозить на митну територію України товари, контрактна вартість яких становить 1200 доларів США. В цьому ж місяці підприємство реалізувало ці товари за 19000 грн. (без суми ПДВ).
Задача № 8. На підприємстві ТОВ «Еліпс» працівникам нарахована заробітна плата за березень місяць 2016 року. Визначити: Загальну суму нарахованої заробітної плати за березень місяць; здійснити нарахування ЄСВ;
Задача № 9. 1)Визначити розмір єдиного податку суб'єкта малого підприємництва - фізичної особи, що здійснює роздрібний продаж товарів на ринку, якщо обсяг доходу якого протягом календарного року не перевищує 300000 гривень. Обсяг виручки від реалізації товарів за перший квартал складає – 60800 грн. Вказати строки сплати податку. 2)Визначити розмір єдиного податку суб'єкта малого підприємництва - фізичної особи, що здійснює діяльність з надання послуг населенню та використовує найману працю 8 осіб, якщо обсяг доходу якого протягом календарного року не перевищує 1500000 гривень. Обсяг виручки від надання послуг населенню за перший квартал складає – 263500 грн.
Задача № 10. Сільськогосподарське підприємство «Колос» (платник єдиного податку) має:
Визначити: 1) податок по окремих категоріях земель; 2) загальну суму податку; 3) здійснити поквартальний розрахунок. 4) Вказати строки сплати податку.
Задача № 11. Здійснити розрахунок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, якщо: · у фізичної особи у власності перебуває квартира площа якої 120 м кв., та будинок з площею – 220 м кв.; · Фізична особа володіє квартирою загальною площею 49 м кв. та заміським будинком площею 157 м кв. ; · Фіз. особа є власником трьох квартир загальною площею 58 кв. м , 105 кв. м. і 90 кв. м
Задача № 12. Товариство з обмеженою відповідальністю «Грейс» проводе діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на спеціально відведених автостоянках. Нарахована сума за попередній період склала 3806,05 грн. Використовуючи дані таблиці:
Розрахувати суму збору за місця для паркування транспортних засобів ТОВ «Грейс».
Задача № 13. Розрахувати сукупні витрати експортера, що пов'язані із нарахуванням митної вартості, якщо загальна ціна товару за контрактом становить 95 тис. дол. США., імпортне мито - 12%, митні збори - 0,35% від суми контракту, ставка акцизу - 19%, ПДВ – 20%, вартість транспортування до кордону становить 640 дол. США, від кордону - до пункту призначення імпортера в Україні – 470 дол. США.
Задача № 14. Підприємство «Рось» реалізувало 1500000 кг бензину А-76 за ціною 18500 грн. з ПДВ за 1000 кг. Яку суму акцизного збору повинно сплатити підприємство «Рось» до бюджету, якщо ставка акцизного збору у відсотках складає 20%, а ставка у твердих сумах з одиниці продукції – 0,06 євро на 1 кг.
Задача № 15. Сільськогосподарське підприємство «Колос» (платник єдиного податку) має:
Визначити: 5) податок по окремих категоріях земель; 6) загальну суму податку; 7) здійснити поквартальний розрахунок. 8) Вказати строки сплати податку.
Задача № 1. Підприємство звернулось у банк з проханням викупити рахунки-фактури (дебіторська заборгованість) на суму 20 000грн. плата за кредит – 22% річних. Середній термін обертання коштів у розрахунках з покупцем - 10днів. Комісійна винагорода за факторингове обслуговування 3%. Визначити плату за факторинг. Задача № 2. Статутний капіталу комерційного банку, який створюється у квітні 2016 року складає 3 млн.євро та 1 млн. доларів. На день укладання установчого договору офіційний курс становив: 1євро – 28,60 грн. та 1 дол. – 26,30 грн. Необхідно вказати, чи були порушення при формуванні статутного капіталу банку, що збирався здійснювати свою діяльність на території України. Задача № 3. Комерційний банк залучив строковий депозит у розмірі 70 000 грн. на три місяці на термін з 05 серпня до 05 листопада за річною відсотковою ставкою 13%. Відсотки нараховуються щомісячно і сплачуються не пізніше 1-го числа кожного місяця. Кількість днів згідно з угодою обчислюється за методом факт/факт. Визначити розмір депозиту по закінченню дії угоди. Задача № 4. Акціонерний банк «Експресбанк» здійснив емісію акцій номінальною вартістю 10 грн і загальною кількістю 200 тис.шт. Із загальної кількості емітованих акцій 80 тис.шт. були реалізовані за ціною 12 грн за одну акцію. Визначити розмір статутного капіталу та доходу банку від емісії акцій. Задача № 5. Юридична особа відкрила депозитний рахунок в банку. Операції на депозитному рахунку характеризується такими записами: 01.01.2014р. – внесено на рахунок 63 000 грн. 01.01.2015р. – внесено на рахунок 17 000 грн. 01.01.2016р. – знято з рахунку 20 000 грн. Визначити залишок коштів на рахунку на кінець 2016 року та суму доходу від депозитної операції, якщо відсотки нараховуються за складними процентами за ставкою 22% річних із періодичністю два рази на рік. Задача № 6. Фізична особа отримав кредит в ПАТ КБ «Приватбанк» на суму 30 000,00 гривень. Відсоткова ставка за кредитом — 17 % річних. Строк кредиту - 8 років. Тіло кредиту повертається рівними частинами щороку. Одночасно з черговою частиною тіла кредиту сплачуються нараховані за рік відсотки на залишок тіла кредиту. Скласти графік погашення кредиту. Задача № 7. Банк залучає депозит на суму 10 000грн терміном на 2 роки з виплатою відсотків після закінчення строку дії договору. Нарахування відсотків здійснюється щомісячно за ставкою 14% річних. Визначити щорічний та загальний дохід вкладника при умові, що щорічно відбувається капіталізація відсотків. Задача № 8. Номінальна вартість векселя – 10 000грн. банк викуповує в підприємства вексель за 90днів до його погашення за ставкою 10% річних. Визначити вартість векселя за якою банк викупить у підприємства. Задача № 9. Клієнт КБ «Правексбанк» бажає отримати кредит на суму 100 000,00 гривень. Кредит потрібно повернути через вісім років. Відсоткова ставка за кредитом — 18 % річних. Відсотки сплачуються одним платежем в кінці року. Визначити, яку суму заплатить клієнт за вісім років користування кредитом. Задача № 10. Підприємство станом на 10.04 на поточному рахунку мало кошти у сумі 5400 грн. Протягом дня на поточний рахунок було ще зараховано платежів на загальну суму 22 300 грн. Крім того, до банку надійшло багато платіжних доручень щодо списання з рахунка підприємства: сум податку на прибуток у сумі 3950 грн.; оплати рахунка-фактури за поставку комплектуючих у сумі 10 500 грн. Також банк отримав вимогу-доручення від: енергопостачальної організації державного комунального господарства в сумі 3900 грн.; підприємства-постачальника на підставі рішення арбітражного суду — у сумі 10 000 грн. В якому порядку візьме до сплати ці розрахункові документи операціоніст банку? Чи вистачить коштів на поточному рахунку? Якщо ні, то які можливі операціоніста банку? Задача № 11. Протягом операційного дня 15.04 підприємство отримало такі кошти: 1) касову виручку від реалізації готової продукції в сумі 3 275 грн.; 2) повернення підзвітних сум готівкою на суму 981,50 грн.; 3) премію від участі в аукціоні на суму 2500 грн. Підприємство в лютому мало тимчасово вільні кошти на загальну суму 10 000грн, які були 04.03 покладені на депозитний рахунок банку під 24 % безстроково на невизначений термін. Для здійснення платежів 15.03 підприємство відкликало депозитні кошти разом з нарахованими відсотками. Станом на 15.03 підприємство доходу від депозиту не отримувало. Визначити надходження на поточний рахунок. Задача № 12. Підприємство одержало в банку позичку в сумі 150 000грн на 6 років під 12 % річних. Починаючи з 2-го року, позичковий відсоток збільшується щорічно на 1,5 %. Відсотки нараховуються щорічно на залишок основної суми боргу. Основний борг погашається рівними частинами. Скласти графік погашення кредиту. Задача № 13. Портфель цінних паперів банку складає 186 000грн, прості акції складають 15%, привілейовані акції – 27%, облігації підприємств – 18%, ощадні сертифікати – 21%. Знайти яку частину в портфелі цінних паперів становить вексель? Розрахувати суми вартості цінних паперів в даному банку? Задача № 14. Початкові інвестиції в проект складають 10 000грн. грошові потоки є такими: 1-й рік – 4 000грн, 2-й рік – 4 000грн, 3-й рік – 2 000грн, 4-й рік – 4 000грн та 5-й рік – 5 000грн. Ставка дисконту дорівнює 12%. Розрахувати індекс рентабельності даної інвестиції. Задача № 15. Комерційний банк залучив строковий депозит у розмірі 10 000 грн. на термін з 22 березня до 15 червня під відсоткову ставку 14 % річних. Необхідно розрахувати суми відсоткових платежів за кожен місяць, використовуючи різні методи визначення кількості днів для нарахування відсотків. Задача № 1. Статутний капітал АТ «Вимпел» у розмірі 20 млн.грн розподілений на 900 звичайних і 100 привілейований акцій. Фіксована ставка дивіденду за привілейованими акціями становить 20%, обсяг прибутку до розподілу між акціонерами становить 1,5млн. грн. Розрахуйте суму дивідендів, яку одержали власники звичайних і привілейованих акцій Задача № 2. Визначте оптову ціну виробу, відпускну ціну з акцизним збором без ПДВ, суму акцизного збору для сплати в бюджет, вільну відпускну ціну підакцизного виробу з податком на додану вартість, виручку від реалізації товару за такими даними: · собівартість підакцизного виробу 380грн · прибуток 80грн · ставка акцизного збору 12% · ставка ПДВ 20% · кількість реалізованих виробів 400 шт. Задача № 3. Бюджет міста Чернігів з районним поділом становить 8 298 930,00 грн.. Доходи І району — 21%; II — 19%; III — 25 %; IV — ? Знайдіть суму доходів бюджету кожного району міста Чернігів. Задача № 4. Місцевий бюджет міста сформовано в сумі 77 500,0 тис.грн У тому числі: власні доходи становлять 43 200,0 тис.грн; закріплені — 21 400,0 тис.грн. Визначте суму регульованих доходів та структуру доході и у місцевому бюджеті району. Задача № 5. Працівникові в квітні поточного року нарахували заробітну плату в розмірі 1800 грн., На 1січня поточного року підприємство є основним місцем роботи цього працівника. Визначте суму податку з доходів фізичних осіб, військовий збір та суму до видачі за квітень місяць. Задача № 6. Визначте суму лікарняних працівника Сидоренка Д.Г, якщо його середня заробітна плата за місяць складає 1950грн, відпрацьовано за останні 6 місяців 148днів . Хворів працівник з 4 квітня по 12 квітня 2016 року. Зазначити організацію, що повинна оплатити працівнимку допомогу з тимчасової втрати працездатності. Задача № 7. Державну облігацію можна погасити за 25 000грн через 10років, коли настане термін її погашення. Розрахуйте сучасну вартість облігації, якщо дисконтна ставка подібних цінних паперів на біржі становить 10%. Задача № 8. Страхується пшениця державного сільськогосподарського підприємства "Зоря" (дані умовні). Середня врожайність за 5 років — 34 ц/га. Страхова компанія зобов'язується відшкодувати збитки, яких зазнало господарство, від недоотримання врожаю в розмірі 70%. Площа посіву 300 га. Фактична врожайність пшениці 12 ц/га. Закупівельна ціна пшениці за 1 ц дорівнює 250 грн. Визначити суму страхового відшкодування. Задача № 9. Місцевий бюджет на наступний рік затверджено в розмірі 77 500,0 тис. грн., у тому числі: власні доходи становлять 43 200,0 тис. грн. та закріплені — 21 400,0 тис. грн. Необхідно визначити суму регульованих доходів та структуру доходів місцевого бюджету. Задача № 10. Визначте суму доходів зведеного бюджету області, якщо бюджет районів становить 103405,0тис.грн, а бюджет міст обласного підпорядкування — 73 004, 2 тис. грн. Задача № 11. 10 березня поточного року АКБ «Експресбанк» надав ТОВ «Лан» кредит у сумі 220 000 грн. строком на 3 місяці під 24 % річних. Розрахувати суму заборгованості підприємства перед банком за умови нарахування простих відсотків (база нарахування відсотків - 365 днів). Задача № 12. Для забезпечення господарських потреб підприємства відділу постачань було виділено 20.05.16 р. три чекові книжки на загальну суму 1 500 000 грн., які були депоновані банком на рахунку «Розрахунки чеками», причому ліміт третьої книжки становив 600 000 грн. 20.06.16р. відділ збуту, звітуючи перед бухгалтерією, склав реєстр використаних чеків, загальна сума якого за першою книжкою становить 420 000 грн. Залишок за другою книжкою — 140 000 грн. Третя книжка використана повністю. Усього відділ збуту використав чеків на загальну суму 1 360 000 грн. Визначити, у межах якої суми ліміту була видана кожна книжка.
Задача № 13. Розрахувати, на скільки відсотків зміниться в плановому році сума регульованих доходів області, якщо відомі наступні показники поточного року: 1. Обсяг видаткової частини бюджету області –4200 тис. грн.. 2. Дефіцит бюджету – 600 тис. грн.. 3. Обсяг закріплених доходів – 2000 тис. грн. Відомо, що у плановому році дефіцит бюджету планується скоротити у півтора рази, видатки зростуть на 2%, а обсяг закріплених доходів збільшиться на 320 тис. грн. Задача № 14. Прибуток акціонерного товариства «Альянс», який спрямовується на виплату дивідендів, становить7200тис.грн. Загальна сума акцій 6200тис.грн., у тому числі привілейованих акцій – 1400тис грн., з фіксованим розміром дивіденду 24 % їхньої номінальної вартості. Розрахувати розмір дивіденду за звичайними акціями. Задача № 15. Банк у Києві встановив такий курс долара США: купівля 11.98 грн, продаж – 12.00 грн. Визначте: 1) Скільки гривень можна одержати за 250дол.США; 2) Скільки доларів США можна купити на 200тис.грн.
Задача № 1. Розрахуйте питому вагу доходів загального фонду державного бюджету за такими даними: 1. Податкові надходження - 250 млн. грн., в т.ч.: 2.Неподаткові надходження - 19,5 млн. грн., в т.ч.: 3.Доходи від операцій з капіталом – 0,4 млн. грн., 4.Офіційні трансферти – 1,3 млн. грн.,
Задача № 2. Визначте загальну суму видатків школи на харчування учнів, в яких продовжений режим денного навчання, за такими даними: 1. Кількість учнів, які переведені на продовжений режим денного навчання: - на 1 січня - 280; 2. Ціна харчування 1 учня в день – 20 грн.
Задача № 3. Визначте річний фонд оплати праці вчителів загальноосвітньої школи за такими даними: 1.Норма навчального навантаження на одного вчителя на тиждень 18 год. - вищої категорії – 25 грн.; Всього в школі працює 75 вчителів, з них: Задача № 4. Визначте розрахунок прогнозного показника обсягу доходів загального фонду місцевого бюджету, що враховується при визначенні між бюджетних трансфертів за такими даними:
Задача № 5. 1. прогнозний обсяг видатків з бюджетів міста на отримання органів управління: 271 200 грн. 2. прогнозний обсяг видатків бюджетів міста на охорону здоров’я становить: 14 774 грн. 3. прогнозний обсяг видатків на освіту становить 3 241 800 грн. 4. прогнозний обсяг видатків на соціальне страхування та соціальне забезпечення 5. прогнозний обсяг видатків на культуру і мистецтво становить: 76 100 грн. 6. прогнозний обсяг видатків на фізичну культуру 27 600 грн. 7. коефіцієнт, що визначає обсяг нерозподіленого бюджетів коштів міста становить 0,02 8. видатки на інші послуги 18 440 грн. Задача № 6 .
Уряд України одержав іноземну позику у розмірі 1 млрд. дол. за річною ставкою 8%. Ці засоби вкладаються в інвестиційні проекти, що дозволяють одержати щорічний приріст ВВП у розмірі 300 млн. дол. протягом декількох наступних років. Розрахуйте: а) на яку величину збільшиться державний борг? б) чи виросте чистий борговий тягар, що накладається на громадян країни? в) через скільки років країна зможе погасити цей борг? ДОДАТОК 4. ТЕСТИ Г) фонди підприємств колективної форми власності. 5. Фінансове законодавство в Україні приймає: А) Державне казначейство України; Б) Кабінет Міністрів України; В) Верховна Рада України. 6. Нормативне забезпечення функціонування фінансового механізму не включає: А) Інструкції; Б) Нормативи; В) Кредити; Г) Закони. 7. Фіскальна політика – це : А) бюджетно-податкова політика Б) кредитна політика В) монетарна політика 8. Валовий прибуток від реалізації продукції – це: А) виручка від реалізації без ПДВ Б) грошове вираження вартості реалізованого товару без ПДВ, акцизів і знижок В) різниця між чистим доходом від реалізації і собівартістю реалізованої продукції 9. Які з перелічених відносин не входять до складу фінансів підприємств: А) між підприємствами і його робітниками Б) між підприємством та державою В) між робітниками підприємства та торговельними організаціями Г) між підприємствами 10. Залежно від суб’єктів фінансовий контроль поділяють на: А) державний, внутрішньогосподарський, аудиторський, громадський Б) попередній, поточний, наступний В) обов’язків та ініціативний 11. Фінанси підприємств – це: А) кошти, які зберігають в касі бухгалтерії підприємства Б) кошти, що є на рахунку підприємства в банку В) економічні відносини, пов’язані з рухом грошових потоків, формуванням, розподілом і використанням доходів та грошових фондів суб’єктів господарювання у процесі відтворення 12. Державний бюджет – це: А) система економічних відносин, що виникають у суспільстві в процесі формування, розподілу та використання централізованого фонду грошових коштів держави Б) грошові відносини, що виникають між державою та юридичними особами у зв’язку зі створенням централізованих фондів 13. Державний бюджет України як фінансовий план держави затверджується : А) постановою Кабінету Міністерств Б) Указом Президента В) Верховною Радою і має силу закону Г) Розпорядження Національного банку. 14. Бюджет існує: А) тільки у державі Б) у держави та підприємств реального сектору економіки В) у всіх економічних суб’єктах Г) у важливих державних структурах 15. Бюджетний період складає: А) після затвердження Закону України на відповідний рік Б) з 1 січня по 31грудня В) з 2 січня по 31 грудня 16. У чому полягає перевага системи золотого стандарту: А) дає змогу автоматично вирівнювати платіжні баланси Б) ринкові валютні курси вільно коливаються В) країни можуть здійснювати незалежну кредитно-грошову політку 17. Дотації вирівнювання – це: А) міжбюджетні трансферти на вирівнювання дохідної спроможності бюджету, який їх отримує Б) вид допомоги у грошовій або натуральній формі, що надається із коштів державного чи місцевого бюджетів 18. Місцеві фінанси – це: А) витрати, які здійснюються місцевими органами влади на власний розсуд, на основі рішень, прийнятих їхніми представницькими зібраннями. Б) витрати, які здійснюються місцевими органами влади в обов’язковому порядку за переліком, що визначається законодавством В) система формування, розподіли й використання доходів територіальними громадами й місцевими органами влади з метою виконання делегованих і закріплених за ними функцій і завдань. 19. Видатки місцевих органів влади поділяються на: А) власні, закріплені, передані, податкові, неподаткові Б) поточні, на фінансування делегованих повноважень, обов’язкові, факультативні, обов’язкові. В) власні, поточні 20. Міжбюджетні трансферти – це: А) різновид довгострокового кредиту, який погашається клієнтом у розстрочку Б) кошти, які безоплатно і безповоротно передаються з одного бюджету до іншого В) розмір витрат на розрахункову одиницю 21. Факультативні витрати місцевих органів влади – це: А) витрати, які здійснюються місцевими органами влади в обов’язковому порядку за переліком, що визначається законодавством Б) витрати, які здійснюються місцевими органами влади на власний розсуд, на основі рішень, прийнятих їхніми представницькими зібраннями. В) витрати, які здійснюються місцевими органами влади у процесі надання нематеріальних послуг 22. Причиною виникнення місцевих фінансів є: А) виникнення держави Б) наявність територіальних колективів, відокремлення функцій і завдань, які покладені на їхні органи влади В) поява товарно-грошових відносин 23. Місцеві бюджети – це: А) балансові розрахунки доходів і витрат, які мобілізуються й витрачаються на відповідній території Б) головний центральний фонд грошових коштів держави В) кошти підприємств та населення 24. Власні доходи – це: А) одна з форм доходів, що переданих місцевим органам влади на стабільній, довгостроковій основі Б) доходи, що мобілізуються місцевою владою самостійно на основі власних рішень і за рахунок джерел, визначених місцевим органом влади В) одна з форм доходів, що передаються центральною владою місцевим органам влади або з бюджетів територій вищого адміністративного рівня бюджетів територій нижчого адміністративного рівня. 25. Закріплені доходи – це: А) одна з форм доходів, що передаються центральною владою місцевим органам влади або з бюджетів територій вищого адміністративного рівня бюджетів територій нижчого адміністративного рівня. Б) доходи, що мобілізуються місцевою владою самостійно на основі власних рішень і за рахунок джерел, визначених місцевим органом влади. В) одна з форм доходів, що переданих місцевим органам влади на стабільній, довгостроковій основі Страхування – це: А) вид цивільно-правових відносин із захисту майнових інтересів фізичних й юридичних осіб при настанні певної події, визначеної договором страхування або чинним законодавством за рахунок грошових фондів, які формуються шляхом сплати громадянами і юридичними особами страхових платежів Б)особливі інтереси та взаємодія учасників страхових відносин В) законне відшкодування майнових інтересів страхувальника, що не суперечить законам України, з яким пов’язані ці інтереси і на території якої здійснюється страхування 27. Страховий інтерес – це: А) усвідомлена потреба у страховому захисті майна, доходів, життя громадян Б) міра економічної зацікавленості участі страховика і страхувальника у страхових відносинах В) страхова сума, якою оцінюється збиток у зв'язку з імовірністю загибелі застрахованих осіб чи інших істот або можливим пошкодженням (знищенням) застрахованого майна та іншими матеріальними втратами Стихійне лихо – це: А) випадок, спричинений руйнівною дією стихійних сил природи, який охоплює здебільшого чималу територію і призводить до значних матеріальних збитків та загибелі чи втрати здоров'я багатьох людей. Б) такі події, через які гинуть чи втрачають здоров'я люди, а також відбувається непередбачувана втрата товарно-матеріальних цінностей. В) усвідомлення можливості небезпеки виникнення непередбачуваних втрат очікуваного прибутку, майна, грошей у зв'язку з випадковими змінами умов економічної діяльності, несприятливими обставинами, який вимірюється частотою, ймовірністю виникнення того чи іншого рівня витрат. 29. Визначити величину ризику, якщо за величиною збитку вони великі, а виникають рідко: А) звичайні Б) середні В) великі Г) катастрофічні 30. Страхувальник – це: А) спеціалізована організація, котра за певну винагороду здійснює страхування і бере на себе зобов'язання відшкодувати збитки страхувальникові або виплатити страхову суму Б) юридична або дієздатна фізична особа, котра укладає зі страховою організацією договір страхування свого власного інтересу чи інтересу третьої особи, сплачує страхові премії і має право на отримання компенсації у разі настання страхового випадку. В) особа, у житті або в процесі діяльності якого може відбутися страховий випадок, безпосередньо пов'язаний з особистістю або обставинами його життя. 31. Страхування відповідальності – це: А) сукупність видів страхування, об'єктом яких є майно юридичних та фізичних осіб Б) галузь страхування, в якій об'єктом страхових відносин є життя, здоров'я, праце здатність людини В) галузь страхування, в якій об'єктом страхування виступає відповідальність перед третіми юридичними або фізичними особами, котрі можуть зазнати збитків унаслідок певної дії чи бездіяльності страхувальника. Тарифна ставка — це: А) ціна страхового ризику та інших витрат, необхідних для виконання зобов'язань страховика перед страхувальником за підписаним договором страхування Б) плата за страхування, що страхувальник зобов'язаний внести страховикові відповідно до договору страхування або законом; це ціна страхової послуги, грошова сума, при сплаті якої страховик приймає ризик на страхування. В) визначена договором страхування частина збитків, яка в разі страхового випадку не підлягає відшкодуванню страховиком. 33. Особове страхування – це: А)сукупність видів страхування, об'єктом яких є майно юридичних та фізичних осіб Б) галузь страхування, в якій об'єктом страхових відносин є життя, здоров'я, праце здатність людини В) галузь страхування, в якій об'єктом страхування виступає відповідальність перед третіми юридичними або фізичними особами, котрі можуть зазнати збитків унаслідок певної дії чи бездіяльності страхувальника. 34. Співстрахування – це: А) страхування одним страховиком на визначених договором умовах ризику виконання частини своїх обов'язків перед страхувальником у іншого страховика резидента або нерезидента, який має статус страховика або перестраховика, згідно з законодавством країни, в якій він зареєстрований Б) страхування, при якому два та більше страховиків беруть участь визначеними частками у страхуванні одного й того самого ризику, видаючи спільні чи окремі поліси, кожний на страхову суму у своїй частці. 35. Договір страхування – це: А) угода між страхувальником і страховиком, у силу якого страховик зобов'язується при страховому випадку зробити страхову виплату страхувальникові або третій особі, на користь якого укладений договір страхування, а страхувальник зобов'язується сплатити страхові внески у встановлений термін Б) домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. В) угода між працівником і власником компанії за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, а власник – виплачувати страхове відшкодування 36. Емітентом називається юридична особа, яка: А) купує цінні папери Б) випускає цінні папери В) продає цінні папери 37. Об’єктом міжнародних фінансів є: А) потоки грошових коштів і пов’язані з ними фінансові відносини на світовому ринку. Б) фізичні та юридичні особи, уряди, міжнародні організації і фінансові інституції, а також банки та інші кредитно-фінансові установи – посередники та міжнародному фінансовому ринку. 38. Суб’єктами фінансових відносин є : А) валовий внутрішній продукт Б) держава, підприємства, громадяни В) доходи, податки, збори. 39. Фінанси підприємницьких структур - це: А) прибуток підприємства Б) різноманітні фонди фінансових ресурсів підприємства В) гроші, що отримали на поточний рахунок в банку. 40. Власний капітал підприємства складається з: А) статутного капіталу Б) статутного капіталу, додаткового та резервного капіталу В) статутного капіталу, додаткового та резервного капіталу, нерозподілений прибуток. 41. Прибуток підприємства – це: А) сума коштів, отримана на поточному рахунку в банку або касі підприємства Б) фінансова категорія, що виражає грошову вартість реалізованого чистого доходу В) фінансова категорія, яка виражає фінансові відносини між позичальниками та споживачами товару 42. Джерелом створення фінансових ресурсів держави є: А) валовий внутрішній продукт Б) податкові надходження від фізичних та юридичних осіб В) податкові надходження від фізичних та юридичних осіб, зовнішні та внутрішні позики держави 43. Державний кредит є формою: А) первинного розподілу ВВП Б) перерозподілу ВВП В) вторинного перерозподілу ВВП Б) децентралізовані фінанси; В) фінансова інфраструктура. В) місцеві бюджети. А) державний бюджет; Б) державний кредит; В) позабюджетні фонди; Г) місцеві бюджети? 48. Стратегічне управління фінансами в Україні здійснюють: А) Верховна Рада України, Президент України та його апарат, Кабінет Міністрів України; Б) Державне казначейство України, Державна податкова адміністрація України; В) Міністерство фінансів України, управління (відділи) міністерств, відомств, фінансові служби підприємств та організацій. В) Міністерство фінансів України; Г) Верховна Рада України; Д) Державне казначейство України. Б) Державне казначейство України; В) Рахункова палата. 52. Вищим органом державного фінансово-економічного контролю в Україні є: А) Держана податкова адміністрація; Б) Національний банк України; В) Рахункова палата. А) фінансова політика реалізується через фінансовий механізм; Б) фінансовий механізм визначає фінансову політику? Фінансовий механізм — це: А) фінансові відносини стосовно розподілу ВВП; Б) сукупність суб'єктів і об'єктів фінансового розподілу; В) система встановлених державою форм і методів організації фінансових відносин, інструментів та важелів впливу на соціально-економічний розвиток суспільства. 55. Податки - це обов’язкові платежі: А) юридичних осіб до місцевих бюджетів залежно від розміру доходів Б) фізичних осіб до бюджетної системи залежно від вартості майна В) юридичних і фізичних осіб до бюджетної системи залежно від вартості майна, розміру доходу або обсягу споживання. 56. Які види платежів належать до прямих податків: А) акцизний збір, мито Б) податок на прибуток підприємств, податок з доходів фізичних осіб В) ПДВ 57. Хто є дійсним платником ПДВ та акцизного збору: А) виробник товару Б) торговельне підприємство В) споживачі товарів та послуг 58. Що оподатковується: А) об’єкт податку Б) носій податку В) суб’єкт податку Г) джерело податку 59. Фізичні і юридичні особи, які зобов’язані сплачувати податок за законом є: А) суб’єктами податку Б) носіями податку В) об’єктами податку Г) джерелами податку 60. За порядком та умовами зарахування доходів у бюджети вони поділяються на: А) зовнішні та внутрішні Б) власні та позикові В) закріплені та регульовані В) Міністерство фінансів України. Б) головних розпорядників коштів; В) основних державних програм? 64. Закріплені доходи має тільки: А) Державний бюджет Б) Місцевий бюджет Профіцит бюджету — це: А) перевищення доходів держави над її видатками; Б) збільшення видатків держави; В) перевищення видатків держави над її доходами. 66. У чому полягає сутність поняття бюджетного надлишку: А) перевищенні доходів над видатками; Б) перевищенні видатків над доходами. 67. Який кредит використовується для покриття дефіциту Державного бюджету: А) державний; Б) банківський; В) комерційний? В) циклічний і структурний; Г) внутрішній. Б) спостерігається зменшення податкових надходжень до бюджету із одночасним збільшенням видатків держави; В) зростають видатки бюджету; Г) видатки бюджету підлягають секвеструванню. 70. У відсотках до якого показника здійснюється відрахування підприємств до Пенсійного фонду України: А) валового доходу підприємства; Б) фонду заробітної плати; В) прибутку; Г) собівартості продукції? Б) власних і позикових коштів В) тільки позикових коштів 73. У чому полягає сутність поняття фінансовий ринок: А) специфічна сфера грошових відносин, яка функціонує за умов наявності в економіці реальних власників Б) сукупність економічних відносин у сфері трансформації тимчасово вільних коштів у позиковий капітал через фінансово-кредитні інститути та ринок цінних паперів на основі попиту і пропозиції. 74. Фінансовий ринок - це механізм: А) утворення капіталу Б) використання капіталу В) перерозподілу капіталу А) ринок грошей і ринок капіталів; Б) обліковий та міжбанківський ринки; В) кредитний і фондовий ринки; Г) ринок позикових зобов'язань та валютний ринок. Грошовий ринок включає: А) фондовий і валютний ринок; Б) ринок капіталів, довгострокових банківських кредитів та депозитів; В) обліковий, міжбанківський і валютний ринки; Г) ринок грошових сурогатів та середньострокових фінансових інструментів. Б) первинний і вторинний ринки цінних паперів; В) біржовий та "вуличний" ринки; Б) позикових капіталів; В) цінних паперів; Г) нерухомості. Г) інструменти фінансового ринку; Д) продавці та покупці фінансових активів. В) акції, паї, інвестиційні сертифікати А) ринку грошей Б) ринку капіталів В) валютного ринку А) ринку грошей; Б) ринку капіталів; В) ринку банківських кредитів; Г) фондового ринку; Д) облікового та міжбанківського ринків. Г) ф'ючерсні та форвардні угоди, опціони, свопи, варанти; 87. Яка з організаційних структур є головною на фінансовому ринку: А) лізингові компанії; Б) пенсійні фонди; В) страхові компанії; Г) фондові біржі? В) акція; 89. Які акції гарантують виплату дивідендів у попередньо зазначеному розмірі, незалежно від суми отриманого прибутку: А) іменні; Б) прості; В) привілейовані; Г) на пред'явника?
А) власників простих акцій; Б) власників привілейованих акцій; В) власників облігацій? 91. Які є види валютного котирування: А) пряме, непряме, зовнішнє,внутрішнє Б) зовнішнє, внутрішнє В) пряме, непряме Г) поточне, форвардне. 92. Яка валюта характеризується стабільним валютним курсом: А) тверда Б) вільно конвертована 93. Валюта національна – це: А) валюта, в якій країни тримають свої ліквідні міжнародні резервні активи, що використовуються з метою покриття від’ємного сальдо платіжного балансу Б) платіжний засіб інших країн, який законно або незаконно використовується на території певної країни В) законний платіжний засіб на території країни, що її випускає 94. Валюта іноземна - це: А) валюта, в якій країни тримають свої ліквідні міжнародні резервні активи, що використовуються з метою покриття від’ємного сальдо платіжного балансу Б) платіжний засіб інших країн, який законно або незаконно використовується на території певної країни В) законний платіжний засіб на території країни, що її випускає 95. За яким критерієм капітал поділяють на основний та оборотний: А) величиною вартості його структурних елементів Б) формою участі в процесі виробництва й особливостями перенесення власної вартості на продукцію, що виробляється В) сферою функціонування. 96. Бюджет міста Києва: А) бюджет розвитку Б) місцевий бюджет В) поточний бюджет 97. Бюджет розвитку є складовою: А) загального фонду місцевого бюджету Б) спеціального фонду місцевого бюджету В) фонду нагромадження Г) поточного бюджету 98. Принципами державного кредитування є: А) платність, зворотність і строковість Б) платність, зворотність, строковість і забезпеченість В) платність, зворотність, строковість, забезпеченість і цільовий характер 99. Консолідація – це: А) зміна доходності позики Б) збільшення термінів дії випущеної позики 100. Взаємозв’язок між грошовими та фінансовими відносинами полягає в тому, що: А) фінансові відносини є передумовою виникнення грошових відносин Б) усі грошові відносини є фінансовими В) усі фінансові відносини є грошовими
ДОДАТОК 1. Перелік екзаменаційних питань з Навчальної дисципліни “Бухгалтерський облік і звітність у комерційних банках ” .
1. Характеристика операцій в іноземній валюті в банку. 2. Порядок закриття операційної каси комерційних банків. 3. Вкажіть перелік документів, що подаються до банку для відкриття рахунку юридичною особою. 4. Правила використання платіжного доручення під час здійснення розрахункових операцій в банківській установі. 5. Охарактеризувати загальні правила документообігу в банківських установах. 6. Класифікація рахунків в банку для обліку строкових депозитів. 7. Облік операцій з формування фондів комерційного банку. 8. Розкрити зміст кредитної угоди, яка визначає умови кредитування в банку. 9. Охарактеризуйте класифікацію цінних паперів за видами сплати доходів. 10. Економічна характеристика основних засобів, що належать банківській установі. 11. Облік податку на прибуток банку. 12. Описати методи визначення кількості днів для розрахунку процентних доходів і витрат в комерційному банку. 13. Класифікаційні ознаки фінансової звітності в банку. 14. Розкрити економічну суть таких форм звітності, як баланс і звіт про фінансові результати в банківській установі. 15. Облік операцій з погашення депозиту в банківській установі. 16. Правила використання акредитива під час розрахункових операцій в банку. 17. Проведення розрахунків у системі електронних платежів “Клієнт - банк”. 18. Охарактеризувати принципи побудови плану рахунків фінансових банківських установ. 19. Структура балансових рахунків класу 5 Плану рахунків “ Капітал банку”. 20. Які особливості має План рахунків в банківській установі . 21. Порядок організації інкасації кас банку. 22. Бухгалтерський облік емісійних різниць у процесі первинного розміщення акцій в банку. 23. Класифікація витрат банку та структура класу 7 “Витрати”. 24. Облік факторингових операцій в банківській установі. 25. Обробка, формування і пакування грошових білетів, монет і валютних цінностей. 26. Облік амортизації основних засобів банку. 27. Облік комісійних операцій з цінними паперами. 28. Облік податку на додану вартість у банківській установі. 29. Класифікація доходів банку та структура класу 6 “Доходи”. 30. Порядок отримання розрахункових чеків банківської установи.
|
Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 341; Нарушение авторского права страницы