Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Рекомендації щодо ведення зошитів та словників



4.6.1. Згідно з листом Міністерства освіти і науки України від 17.08.2016 р. №1/9-437 зошити, в яких виконуються навчальні класні та домашні роботи, перевіряються після кожного уроку у всіх учнів з виставленням оцінок.

4.6.2. Колонки для фіксації результатів оцінювання ведення зошитів відводять наприкінці кожного місяця.

4.6.3. У 1 класі на етапі письма окремих літер правильно написану літеру вчитель/вчителька обводить як зразок. Графічно неправильно написану літеру або цифру вчитель підкреслює і на полях чи в окремому рядку дає зразок правильного їх написання для практичного вправляння.

При перевірці робіт з іноземної мови у початковій школі (1-4 класи) вчитель виправляє помилки і пише згори правильний варіант слова, виразу тощо.

4.6.3. На розсуд учителя іноземної мови учням РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ користуватися простим олівцем, відповідно до рівня готовності дітей. Допускається виправлення або гумкою, або закресленням.

Наявність охайних виправлень, здійснених самою дитиною, не впливає на оцінку за роботу. Необхідно пам’ятати, що дитина має право на помилку.

Використання олівця рекомендоване до сформування навички письма. Час і етап переходу на кулькову ручку визначає сам вчитель, індивідуально для кожної дитини.

4.6.4. При перевірці учителем письмових робіт в адаптаційному періоді навчання в 1 класі НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ використання ручки з червоною пастою для позначення помилок.

До виправлення помилок у письмових роботах учитель/учителька може підходити диференційовано: виправляти помилки власноруч або підкреслювати слово/вираз тощо з помилкою; підкреслювати саму помилку з метою самостійного виправлення її учнем/ученицею, – враховуючи рівень сформованості відповідної навички у конкретного учня/учениці.

4.6.5. У 2-4-х класах виправляти неправильний запис наведенням по написаному не рекомендується.

4.6.6. Кожна письмова робота, виконана учнем/ученицею початкових класів в зошитах (у т. ч. в зошитах з друкованою основою, за наявності), перевіряється до наступного уроку.

 

 



ОСНОВНА ТА СТАРША ШКОЛИ (5-11 класи)

Наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 10.05.2011 № 423 «Про затвердження єдиних зразків обов’язкової ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах усіх типів і форм власності»)

1.1. Відповідно до Інструкції з ведення ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах, згідно з наказом №240
від 23.06.2000 року Міністерства освіти і науки України, класний журнал є шкільним документом, ведення якого здійснюється керівником та вчителями, які несуть особисту відповідальність за своєчасність заповнення, стан та достовірність записів.

1.2. Усі записи в журналі ведуться державною мовою, чорнилом (пастою) одного (чорного або синього) кольору, чітко й охайно. У разі помилкового або неправильного запису він закреслюється, поряд робиться правильний, який засвідчується підписом керівника навчального закладу та скріплюється печаткою внизу сторінки, на якій відбулося виправлення.

1.3. Класні журнали паралельних класів нумеруються арабськими цифрами і прописними літерами українського алфавіту. Наприклад, «5-А клас», «5-Б клас», «10-А клас», «10-Б клас».

1.4. Розподіл кількості сторінок для навчальних предметів та курсів за вибором відповідно до робочого навчального плану здійснює керівник навчального закладу або його заступник з навчально-виховної роботи.

1.5. Класний керівник заповнює розділи «Облік відвідування (пропусків занять)», «Облік проведення бесід, інструктажів, заходів з безпеки життєдіяльності», «Загальні відомості про учнів», «Зведена таблиця руху учнів класу» і переносить до розділу «Зведений облік навчальних досягнень учнів» наприкінці семестрів та року оцінки з відповідних предметних сторінок.

1.6. Графи розділу «Загальні відомості про учнів» учитель заповнює протягом перших 10 днів навчального року і систематично протягом року вносить до цього розділу відповідні записи, у зв’язку з прибуттям або вибуттям учнів.

1.7. Прізвища та імена учнів записуються на сторінках відповідного розділу журналу в алфавітному порядку.

1.8. У розділі «Облік відвідування (пропусків занять)» класний керівник щодня відмічає кількість уроків, пропущених кожним учнем. Відсутність учня (учениці) записується у вигляді дробу, чисельник якого вказує на причину відсутності («н» – відсутність учня (учениці), «хв» – відсутність через хворобу), а знаменник – на кількість пропущених уроків. Наприклад: «н/6», «хв/5». Наприкінці кожного семестру та навчального року підбивається підсумок кількості пропущених учнем уроків.

1.9. У розділі «Облік навчальних досягнень учнів» класний керівник записує в алфавітному порядку прізвища та імена учнів, назву навчального предмета відповідно до навчального плану, прізвище, ім’я та по батькові вчителя, який його викладає.

1.10.На лівій сторінці розгорнутого журналу в розділі «Облік навчальних досягнень учнів» учитель веде щоденний облік навчальних досягнень та відвідування учнями занять, на правій – записує дату проведення уроку, його зміст і завдання додому.

1.11. У графі «Зміст уроку» відповідно до календарного планування стисло записується тема уроку, самостійної роботи, виду контролю тощо.

1.12. У графі «Завдання додому» стисло записується зміст і характер його виконання (прочитати, вивчити напам’ять, повторити тощо), сторінки підручника, номери задач, прикладів, практичної роботи.

1.13. У графі «Місяць і число» проставляється дата проведення уроку. Відмітки щодо відвідування і бали за досягнення у навчанні проставляються в одних і тих самих клітинках.

1.14. Дата проведення занять записується дробом, чисельник якого є датою, а займенник – місяцем поточного року. Наприклад, 04/09 означає, що заняття проведено четвертого вересня.

1.15. У разі проведення здвоєних уроків (у тому числі семінарських занять) дата і тема кожного уроку (семінару) записується окремо.

1.16. Відсутність учня (учениці) на уроці позначається літерою «н».

1.17. Оцінювання навчальних досягнень учнів здійснюється за 12-бальною системою (шкалою) і його результати позначаються цифрами від 1 до 12. У разі неатестації учня робиться відповідний запис: «н/а» (не атестований(а)).

1.18. Усі записи щодо оцінювання різних видів діяльності та контролю роблять у формі називного відмінка: «зошит», а не «за зошит»; «І семестр», а не «за І семестр»; «практична робота», а не «за практичну роботу» тощо.

1.19. За письмові роботи бали ставляться у графі того дня, коли вони проводились у класі.

1.20. У випадку відсутності вчителя педагогічний працівник, який його заміняє, у графі «Завдання додому» після запису домашнього завдання записує «заміна», прізвище, ініціали та засвідчує запис власним підписом.

1.21. У випадку, коли для проведення окремих уроків об’єднують паралельні чи наступні класи, учитель робить запис про проведення уроку в обох журналах, а у графі «Завдання додому» після запису домашнього завдання записує «спільно з» і вказує клас, спільно з яким проводився урок.

1.22. Бали за досягнення у навчанні за семестр з кожного предмета проставляються в кінці семестру в розділі «Облік навчальних досягнень учнів» після запису останнього уроку.

1.23. Розділ «Зведений облік навчальних досягнень учнів» заповнюється класним керівником наприкінці кожного семестру і навчального року.

1.24. У розділі «Облік проведення навчальних екскурсій» вчителем записується дата і зміст проведення навчальних екскурсій (навчальної практики). Поруч із тематикою екскурсії вказується в дужках відповідна кількість годин її проведення.

1.25. У розділі «Облік проведення бесід, інструктажів, заходів з безпеки життєдіяльності» класним керівником здійснюються відповідні записи.

1.26. Розділ «Зведена таблиця руху учнів класу» заповнюється класним керівником наприкінці кожного семестру і навчального року за даними попередніх розділів журналу.

1.27. На вільних сторінках журналу класний керівник записує теми додаткових занять та консультацій, які проводяться з учнями.

1.28. У розділі «Зауваження до ведення журналу» керівник загальноосвітнього навчального закладу, його заступник та особи, уповноважені відповідними органами управління освітою, які мають право здійснювати контроль за діяльністю навчального закладу, записують зауваження до ведення журналу із зазначенням дати перевірки та (у разі необхідності) термін усунення зауважень. Учитель ставить підпис і дату про ознайомлення із зауваженням та, за необхідності, робить відмітку про усунення недоліків.

1.29. Перевірка керівником (заступником керівника) навчального закладу стану ведення журналу здійснюється протягом навчального року не менше 4 разів.

1.30. Контроль за станом ведення класних журналів та їх збереженням як архівних документів, згідно з Інструкцією з ведення ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах, покладається на керівника навчального закладу.

1.30. Термін зберігання класних журналів в архіві – 5 років. Для випускних класів – 10 років.

 

2. Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 03.06.2008 №496 «Про затвердження Інструкції з ведення класного журналу учнів 5–11 (12)-х класів загальноосвітніх навчальних закладів» записи в журналі ведуться державною мовою. З іноземних мов частково допускається запис змісту уроку та завдання додому мовою вивчення предмета.

2.1. Під час написання назви предмета на відповідній сторінці робиться такий запис: Іноземна мова (німецька). Прізвище, ім’я, по батькові вчителя записується повністю.

2.2. У разі вивчення предмета за автентичними навчально-методичними комплексами тематика ситуативного спілкування повинна збігатися з тематикою ситуативного спілкування, яка подана у чинних навчальних програмах, затверджених Міністерством освіти і науки України. Назву теми уроку вчитель обирає самостійно відповідно до тих засобів навчання, які він використовує в навчальному процесі.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 222; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.015 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь