Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ. НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ



ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ

СЛУЖБИ УКРАЇНИ

 

ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ПЛАН

НАПИСАННЯ ТА ЗАХИСТУ КУРСОВОЇ РОБОТИ

З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

“Політична економія”

 

Студент___ ______ курсу

 ______________________

(назва факультету)

 

група ____________

              ________________________________

(прізвище, ім’я, по батькові)

 

 

 

 

 

Зміст

 

 

Пояснювальна записка ……………………………………………...................3

 

 

Завдання по курсовій роботі з навчальної дисципліни

"Політична економія”..........................................................................................4

 

Методичні рекомендації до виконання курсової роботи з

навчальної дисципліни "Політична економія" ...................….........................6

 

 

Список рекомендованої літератури (основної, додаткової)....................…..15

 

Додатки ………................……………..............................................................16

 

 


 

 


Пояснювальна записка

Життєдіяльність суспільства в економічній сфері є об’єктом вивчення відповідної системи економічних дисциплін. Сьогодні реально існує потреба суспільства в цілісному політекономічному аналізі складних соціально-економічних явищ і процесів. Цю потребу спроможна задовольнити  сучасна політична економія - наука, що вивчає формування і розвиток економічних систем суспільства на всіх етапах і в усіх формах за різних інституційних умов.

Політична економія як навчальна дисципліна включена до циклу фундаментальних дисциплін нормативної частини змісту освіти за напрямом “Економіка і підприємництво”. Вона покликана формувати у майбутніх фахівців науковий світогляд, ринкове економічне мислення, нову систему економічних знань, уміння застосовувати їх в практичній діяльності.

Метою курсової роботи є поглиблення і закріплення теоретичних знань з політичної економії та набуття студентами вмінь пов'язувати свої знання з  економічною діяльністю.

Виконання студентом курсової роботи передбачає самостійне використання та узагальнення теоретичних положень та інформаційних матеріалів, формулювання власних висновків стосовно наявних проблем та обгрунтування пропозицій, спрямованих на їх розв'язання.

Основними етапами виконання курсової роботи є:

- вибір теми курсової роботи та її затвердження;

- добір та вивчення літературних джерел, необхідних для

написання курсової роботи;

- складання плану курсової роботи, заповнення завдання по

курсовій роботі та їх погодження з науковим керівником;

- написання та оформлення курсової роботи;

- подання у встановлений термін науковому керівнику, який у своєму відгуку приймає рішення щодо допущення її до захисту та попередньо оцінює роботу в балах;

- захист курсової роботи.

Курсова робота може бути використана студентом при написанні курсових робіт із спеціальності, а також магістерської роботи, слугувати основою для доповідей і виступів у науковому студентському гуртку “Політеконом”, на наукових студентських конференціях.

Кращі курсові роботи можуть бути представлені на  конкурси наукових студентських робіт.



Завдання

По курсовій роботі з дисципліни

"Політична економія"

______________________________________________________

( прізвище, ім'я по батькові)

студент..... __________________________________________________

(курс, група, факультет)

 

1.Тема курсової роботи: ___________________________________________

 

_________________________________________________________________

2. План курсової роботи:

 

ВСТУП.

РОЗДІЛ 1._______________________________________________________          ________________________________________________________________           1.1._____________________________________________________________

________________________________________________________________

1.2. _____________________________________________________________

Висновки до розділу 1.

 

РОЗДІЛ 2. ______________________________________________________

 _______________________________________________________________

2.1. ____________________________________________________________

  ____________________________________________________________

2.2. ____________________________________________________________

____________________________________________________________

Висновки до розділу 2.

 

ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ.

 

ДОДАТКИ.

 

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ.

3. Використати наступні наукові джерела: підручники, навчальні посібники з політичної економії, економічної теорії, монографії, статті в наукових виданнях, статистичні дані про динаміку економічних показників, Інтернет ресурси тощо.

4. Підготувати додатки: таблиці, діаграми, рисунки, схеми тощо.

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ВИКОНАННЯ

КУРСОВОЇ РОБОТИ З ДИСЦИПЛІНИ

"ПОЛІТИЧНА ЕКОНОМІЯ"

1. Вибір теми курсової роботи

Робота студента по вибору теми курсової роботи має розпочинатися з ознайомлення з тематикою курсових робіт.

Роботу комплектують у такій послідовності: титульний аркуш, зміст, перелік умовних позначень (за необхідності), вступ, основна частина (розділ 1, розділ 2); загальні висновки, додатки (за необхідності), список використаних джерел. Зразки титульного аркуша та змісту наведено в додатках А, Б).

Нумерація

Нумерація сторінок має бути наскрізною: номер сторінки проставляють арабськими цифрами у її правому верхньому кутку, проте на титульному аркуші (перша сторінка роботи) номер сторінки не проставляють.

Підрозділи нумерують у межах кожного розділу. Номер підрозділу складається з номера розділу і порядкового номера підрозділу, між якими ставлять крапку. В кінці номера підрозділу повинна стояти крапка, наприклад: “2.2.” (другий підрозділ другого розділу). Потім у тому ж рядку йде заголовок підрозділу (див. додаток В).

Ілюстрації (схеми, графіки тощо) і таблиці необхідно подавати в курсовій роботі безпосередньо після тексту, де вони згадані вперше, або на наступній сторінці. Ілюстрації і таблиці, які розміщені на окремих сторінках курсової роботи, включають до загальної нумерації сторінок. Таблицю або рисунок, розміри яких більші формату А4, враховують як одну сторінку і розміщують у відповідних місцях після згадування в тексті або у додатках.

Ілюстрації позначають словом “Рис.” і нумерують послідовно в межах розділу, за винятком ілюстрацій, поданих у додатках.

Номер ілюстрації повинен складатися з номера розділу і порядкового номера ілюстрації, між якими ставиться крапка. Наприклад: Рис. 1.2 (другий рисунок першого розділу). Номер ілюстрації, її назва і пояснювальні підписи розміщують послідовно під ілюстрацією. Якщо в курсовій подано одну ілюстрацію, то її нумерують за загальними правилами.

Таблиці нумерують послідовно (за винятком таблиць, поданих у додатках) в межах розділу. В правому верхньому куті над відповідним заголовком таблиці розміщують напис “Таблиця” із зазначенням її номера. Номер таблиці повинен складатися з номера розділу і порядкового номера таблиці, між якими ставиться крапка, наприклад: “Таблиця 1.2” (друга таблиця першого розділу).

Якщо в курсовій одна таблиця, її нумерують за загальними правилами.

При переносі частини таблиці на інший аркуш (сторінку) слово “Таблиця” і номер її вказують один раз справа над першою частиною таблиці, над іншими частинами пишуть слова “Продовження табл.” і вказують номер таблиці, наприклад: “Продовження табл. 1.2”.

Формули в курсовій роботі (якщо їх більше одної) нумерують у межах розділу. Номер формули складається з номера розділу і порядкового номера формули в розділі, між якими ставлять крапку. Номери формул пишуть біля правого берега аркуша на рівні відповідної формули в круглих дужках, наприклад: (2.1) (перша формула другого розділу).

Таблиці

Цифровий матеріал, як правило, повинен оформлятися у вигляді таблиць.

 Кожна таблиця повинна маги назву, яку розміщують над таблицею і друкують симетрично до тексту. Назву і слово “Таблиця” починають з великої літери. Назву не підкреслюють.

Заголовки граф повинні починатися з великих літер, підзаголовки - з маленьких, якщо вони складають одне речення із заголовком, і з великих, якщо вони є самостійними. Висота рядків повинна бути не меншою 8 мм. Графу з порядковими номерами рядків до таблиці включати не треба.

Таблицю розміщують після першого згадування про неї в тексті, таким чином, щоб її можна було читати без повороту переплетеного блоку курсової роботи або з поворотом за годинниковою стрілкою. Таблицю з великою кількістю рядків можна переносити на інший аркуш. При перенесенні таблиці на інший аркуш (сторінку) назву вміщують тільки над її першою частиною. Таблицю з великою кількістю граф можна ділити на частини і розміщувати одну частину під іншою в межах одної сторінки. Якщо рядки або графи таблиці виходять за формат сторінки, то в першому випадку в кожній частині таблиці повторюють її головку, в другому випадку - боковик.

Якщо текст, який повторюється в графі таблиці, складається з одного слова, його можна заміняти лапками; якщо з двох або більше слів, то при першому повторенні його замінюють словами “Те ж”, а далі лапками. Ставити лапки замість цифр, які повторюються, не слід. Якщо цифрові або інші дані в якому-небудь рядку таблиці не подають, то в ньому ставлять прочерк.

 

Приклад побудови таблиці

4.4. Формули

Пояснення значень символів і числових коефіцієнтів треба подавати безпосередньо під формулою в тій послідовності, в якій вони подані у формулі. Значення кожного символа і числового коефіцієнта треба подавати з нового рядка. Перший рядок пояснення починають зі слова “де” без двокрапки.

Рівняння і формули треба виділяти з тексту вільними рядками. Вище і нижче кожної формули потрібно залишати не менше одного вільного рядка. Якщо рівняння не вміщується в один рядок, його слід перенести після знака рівності (=) або після знаків плюс (+), мінус (-), множення (х) і ділення (:).


Посилання

При написанні курсової роботи студент повинен давати посилання на джерела, матеріали або окремі результати з яких наводяться в курсовій. Такі посилання дають змогу відшукати документи і перевірити достовірність відомостей про цитування документа, дають необхідну інформацію щодо нього, допомагають з'ясувати його зміст, мову тексту, обсяг. Посилатися слід на останні видання публікацій. На більш ранні видання можна посилатися лише в тих випадках, коли в них наявний матеріал, який не включено до останнього видання.

Якщо використовують відомості, матеріали з монографій, оглядових статей, інших джерел з великою кількістю сторінок, тоді в посиланні необхідно точно вказати номери сторінок, ілюстрацій, таблиць, формул з джерела, на яке дано посилання в курсовій.

Посилання на всі використані джерела подаються таким чином: у квадратних дужках вказується номер за списком та сторінка, наприклад, [5, с.10].

Посилання на ілюстрації курсової роботи вказують порядковим номером ілюстрації, наприклад, “рис. 1.2”.                                        

Посилання на формули курсової роботи вказують порядковим номером формули в дужках, наприклад, “... у формулі (2.1)”.

На всі таблиці курсової роботи повинні бути посилання в тексті, при цьому слово “таблиця” в тексті пишуть скорочено, наприклад: “...в табл. 1.2”.

У повторних посиланнях на таблиці та ілюстрації треба вказувати скорочено слово “дивись”, наприклад: “див.табл.1.3”.

Додатки

 

Додатки оформляються як продовження курсової роботи на наступних її сторінках або у вигляді окремої частини (книги), розміщуючи їх у порядку появи посилань у тексті курсової. Додатки слід позначати послідовно великими літерами української абетки, за винятком літер Г, Є, І, Ї, Й, О, Ч, Ь, наприклад, додаток А, додаток Б і т.д. Один додаток позначається як додаток А. В кінці роботи необхідно поставити підпис і дату закінчення роботи

Список використаних джерел

Джерела можна розміщувати в списку одним із таких способів:

- в порядку появи посилань у тексті (найбільш зручний для користування і рекомендований при написанні курсової роботи);

- в алфавітному порядку прізвищ перших авторів або заголовків;

- у хронологічному порядку.     

Відомості про джерела, які включені до списку, необхідно давати згідно з вимогами державного стандарту [«ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 «Система стандартів з інформації, бібліотечної та видавничої справи. Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання (ГОСТ 7.1.-2003, ІDT)].

 

Захист курсової роботи

Курсова робота має бути зброшурована і подана на кафедру в установлений у "Завданні по курсовій роботі з дисципліни "Політична економія" термін. Вона попередньо розглядається науковим керівником, який у своєму відгуку приймає рішення щодо допущення її до захисту та попередньо оцінює її в балах. Під час підготовки до захисту курсової роботи студентові необхідно ознайомитися з відгуком наукового керівника.

Захист курсової роботи здійснюється перед комісією. У виступі (5-7 хв.) студент розкриває основні результати дослідження, обгрунтовує зроблені висновки і пропозиції, відповідає на запитання членів комісії. Результати захисту оцініються в балах (див. Пояснювальну записку).

 

За рейтинговою системою

Відповідність підготовленої курсової роботи встановленим вимогам оцінюється в межах від 0 до 50 балів, захист – від 0 до 50 балів. Робота допускається до захисту, коли науковий керівник оцінив її не менше ніж 25 балів. Переведення даних 100-бальної шкали оцінювання в 5-ти бальну та шкалу за системою ECTS здійснюється в такому порядку:

 

Оцінка за 100 бальною шкалою Оцінка за шкалою ECTS Оцінка за п ’ ятибальною шкалою
90-100 A 5 (відмінно)
80-89 В 4,5 (дуже добре)
70-79 C 4 (добре)
60-69 D 3,5 (задовільно)
50-59 Е 3 (достатньо)
35-49 FX 2 (незадовільно)
0-34 F 1 (неприйнятно)

“А” – оцінка “відмінно” (90 -100 балів) отримує студент, у якого акуратно і правильно оформлена курсова робота, вона має цільову спрямованість, містить практичний результат і глибокий аналіз питань обраної теми, висновки про позитивні моменти і недоліки, пропозиції щодо усунення недоліків. При захисті студент чітко формулює відповіді на поставлені комісією йому питання.

“ В ” – оцінка “ дуже добре ” (80-89 балів) отримує студент за роботу, у якій допущенні незначні помилки методичного характеру, проте при захисті студент показав високий рівень підготовки та дав чіткі відповіді на поставлені питання.

“ С ” – оцінка “ добре ” (70-79 балів) виставляється за гарне знання навчального матеріалу, аргументовані відповіді на поставлені питання, які, однак, містять певні (несуттєві) неточності, при написанні курсової роботи студент допустив незначні відхилення від методичних рекомендацій, на поставлені питання відповідав невпевнено, допускав неточності у теоретичних поняттях.

“ D ” – оцінка “ задовільно ” (60-69 балів) виставляється за посередні знання навчального матеріалу, мало аргументовані відповіді, слабке застосування теоретичних положень.

“E” – оцінка “задовільно” (50-59 балів) виставляється за слабкі знання навчального матеріалу, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності його викладання, за слабке застосування теоретичних положень при захисті курсової роботи.

“FX” – оцінка “незадовільно” з можливістю повторного захисту курсової роботи (35-49 балів) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу, допущені суттєві помилки у відповідях на додаткові питання, курсова робота виконана неохайно.

“ F ” – оцінка “ неприйнятно ” (00-34 балів) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу, суттєві помилки у відповідях на питання, невміння орієнтуватися у власній курсовій роботі, яка в свою чергу написана без дотримання методичних рекомендацій, текст курсової роботи оформлений неакуратно.

За результатами захисту курсової роботи студент отримує відповідну суму балів, яку комісія підсумовує (сума балів за оформлення та зміст + сума балів за захист) та переводе в оцінку за п’ятибальною шкалою.

 

Список рекомендованої літератури (основна, додаткова)

Бєляєв О. О. Політична економія : навч. посібник / О. О. Бєляєв, А. С. Бебело - К. : КНЕУ, 2001. - 328 с.

Білецька Л. В. Економічна теорія: Політекономія. Мікроекономіка. Макроекономіка : [навч. посібник] / Білецька Л. В., Білецький О. В., Савич В. І. – К. : Центр навчальної літератури, 2005. – 652 с.

Гальчинський А. С. Економічна теорія : підручник / А. С. Гальчинський, П. С. Єщенко – К. : Вища шк., 2007. – 503 с.

Гальчинський А. С. Начала нової парадигми політичної економії. Постановка проблеми / А. С. Гальчинський // Економічна теорія. – 2012. - №2. – С. 5-16.

Гриценко А. А. Політична економія: актуалізація проблематики, методологічний потенціал і сполученість з інституціоналізмом / А.юа. Гриценко // Економічна теорія. – 2012. - №1. – С.5.-20.

Економічна теорія. Політекономія: Навчальний посібник / [ П. В. Мельник П. В., І. А. Максименко, Н. П. Мацелюх та ін.]. – Ірпінь: Національний університет ДПС України, Чернівці: “Прут”. – 2010. – 356 с.

Економічна теорія: Політекономія : підручник / [В. Д. Базилевич, В. М. Попов, К. С. Базилевич та ін.] ; за ред. В. Д. Базилевича. - К. : Знання-Прес, 2001. – 615 с.

Економічна теорія : підручник / [ В. М. Тарасевич, В. В. Білоцерківець, С. П. Горобець та ін.] ;   за ред. В. М. Тарасевича. – Київ: центр навчальної літератури, 2006. – 784 с.

Зазимко А. З. Політична економія : [cтруктурно-логічний навчальний посіб.] / А. З. Назимко. - К.: КНЕУ, 2005.– 358 с. 

Політична економія. Мікроекономіка. Макроекономіка / І. А. Максименко, Н.П. Мацелюх, І. М. Бурдейний та ін..: Навчальний посібник для самостійної підготовки до комплексного державного екзамену з економічної теорії. – Чернівці : “Прут”. – 424 с.

Максименко І. А. Політична економія. Мікроекономіка. Макроекономіка: навч. посібник / І. А. Максименко, І. М. Бурдейний, Н. П. Мацелюх. – Чернівці : Прут, 2011. – 424 с.

Орехівський Г. А. Політекономія : [навч. посібник] / Орехівський Г. А. – К.. : Каравела, 2008. – 296 с.

Основи економічної теорії: політекономічний аспект: підручник; за ред. Г. Н. Климка, В. П. Нестеренка / Г. Н. Климко, В. П. Нестеренко, Л.О. Каніщенко та ін. - [ 4-те вид., перероб. і допов.] - К.: Вища шк. - Знання, 2004. - 743 с.

Політична економія: навч. посібник; за ред. д-ра екон. наук, проф. К. Т. Кривенка / [ К. Т. Кривенко, В. С. Савчук, О. О. Бєляєв та ін.]. - К.: КНЕУ, 2001. - 508 с.

Політична економія : навч. посіб. для студ. вищих навч. закладів ; за ред. В. О. Рибалкіна, В. Г. Бодрова / [ В. О. Рибалкін, В. Г. Бодров, Т. І. Біленко та ін.]– К.: Академвидав, 2004. – 672 с. (Альма-матер).

Політична економія : підручник;  за ред. Ю. В. Ніколенка / [ Ю. В. Ніколенко, В. Я. Бобров, Л. С. Лісогор та ін.]. – К.: Центр учбової літератури, 2009. – 632 с.

Семененко В. М. Економічна теорія. Політекономія : [навч. посібник] : 2-ге вид. доп. і перероб. / В. М. Семененко, Д. І. Коваленко, В. В. Бугас, О. В. Семененко – К. : Центр учбової літератури, 2011. – 428 с.

Солтис В.В. Політична економія (модульний варіант): [навчальний посібник ; за ред. проф. І. В. Аранчій ] / Солтис В. В., Лелюк Ю. М., Іванюта В. Ф.  – К. : Зовнішня торгівля, 2007.- 432 с.

Старостенко Г. Г. Політична економія : навч. посібник / Г. Г. Старостенко. – К. : Центр навч. літератури, 2006. – 344 с.

Федоренко В. Г. Політична економія: [ підручник ; за науковою. ред. доктора економ. наук, проф. В. Г. Федоренка ] / В. Г. Федоренко, О. М. Діденко, М. М. Руженський, О. Ф. Іткін – К. : Алерта, 2008. – 487 с.

Щетінін А. І. Політична економія : підручник / А. А. Щетінін. – К.: Центр учбової літератури, 2011. – 480 с.

Пороховський О. А. Політична економія на початку ХХІ століття / О. А. Пороховський // Економічна теорія. – 2012. - №2. – С. 17-28.

Савчук В. С., Зайцев Ю.К. Важлива подія в розвитку економічної теорії в Україні / В. С. Савчук, Ю. К. Зайцев // Економічна теорія. – 2011. - №4. – С.101-112. [Про міжнародну наук.практ. конф. «Методологічні проблеми сучасної політичної економії»]

Тарасевич В. М. Політична економія: ім’я власне, широкий смисл і предметний простір / В. М. Тарасевич // Економічна теорія. – 2012. - №1. – С. 21-34.

Чухно А. А. Предмет економічної теорії // Економічна теорія. – 2009. - №2. – С.5-15.



Додатки

Додаток А.

 

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ

СЛУЖБИ УКРАЇНИ

 

Кафедра економічної теорії

 

КУРСОВА РОБОТА

з навчальної дисципліни "Політична економія"

на тему:_______________________________________

_______________________________________________

_______________________________________________

 

Робота виконана

студентом (кою)

(прізвище, ім'я, по батькові,

факультет, курс, група)

 

Керівник курсової роботи:

(прізвище, імя, по батькові,

наукова ступінь, вчене звання, посада)

 

Ірпінь – 20 __

Додаток Б.

Зміст                                                                                                       

Стор.

ВСТУП....................................................................................................………………..

РОЗДІЛ 1. СВІТОВА ТОРГІВЛЯ ЯК ФОРМА

              МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН……………………….

1.1. Форми міжнародних економічних відносин. ............................…………………

1.2. Світова торгівля: сутність, види та теорії обґрунтування її

  необхідності. ..............................................…..............................………………..

Висновки до розділу 1 ……………………………………………………………….

РОЗДІЛ 2. ОСОБЛИВОСТІ СУЧАСНОГО ЕТАПУ РОЗВИТКУ

              СВІТОВОЇ ТОРГІВЛІ…………………………………………………….

2.1. Торгівля послугами на світовому ринку.....................................……………….

2.2. Державне і наддержавне регулювання світової торгівлі...........……………….

Висновки до розділу 2 ……………………………………………………………....

ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ...............................................................................................

ДОДАТКИ …………………………………………….........................………………

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ..............................................………………

 

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 211; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.068 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь