Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Тема 5.1 Сигнали імпульсних та цифрових пристроїв



Сигналом називають фізичний процес, що несе інформацію. Сигнали можуть бути: звуковими, світловими, електричними. Інформація зосереджена в змінах параметрів фізичного процесу. Якщо параметри процесу не міняються, то він не є сигналом. Для передачі інформації використовують або всю сукупність значень того чи іношого параметра фізичного носія інформації в деякому тимчасовому чи амплітудному інтервалі (аналогова форма представлен н я і нформац ії), або тільки деяки її значення (дискретна ч и цифрова форма представлен н я і нформац ії).

Виражається інформація мовою, зображенням, звуком, электричним коливанням.

Е лектрич н и й і мпульс -  короткочасна зміна напруги або струму в електричному полі (інтервал часу, порівняний із тривалістю перехідних процессів у пристрої)..

Пристрої, у яких діють електричні імпульси називаються  і мпульсн и ми. Імпульсний режим роботи – при якому короткочасний вплив сигналу чергується з паузою.

Переваги імпульсного режиму перед безперервним:

- значна потужність при малої середньої потужності пристрою (в результаті зменшуються габарити, маса);

- менший вплив температури і розкид параметрів НП приладів на роботу приладу (зменшується енергія, яка виділяється в елементах імпульсних пристроях, імпульсні пристрої працюють у двох ключових режимах: насичення і відсічки);

- значно підвищується пропускна спроможність і перешкодостійкість апаратури;

- за рахунок використання простих однотипних елементів для реалізації складних імпульсних пристроїв, підвищується надійність, зменшуються габарити і маса.

Існує два види імпульсів: відеоімпульси і радіоімпульси.

Відеоімпульси одержують при комутації ланцюга постійного струму.

Відеоімпульси за формою бувають: прямокутні (рис.5.1,а), трапецеїдальні (рис.5.1,б), експонентні(гострі)(рис.5.1,в), пилкоподібні (рис.5.1,г) і трикутні (рис.5.1,д).

Розрізняють відеоімпульси позитивної (рис.5.1, а,б,г,д) і негативної полярності (5.1,в), а також двосторонні- різнополярні імпульси (рис.5.1,е).

Реальні імпульси не мають форми, що строго відповідає назві.

Для одержання імпульсних послідовностей різної форми, частоти і амплітуди застосовують спеціальні генератори.

Рад і о і мпульс и (рис2) являють собою короткочасні посилки синусоїдальної напруги чи струму (пакети високочастотних коливань. Радіоімпульси - результат модуляції амплітуди високочастотного коливання прямокутними відеоімпульсами.

 

Рисунок 5.1 - Сигнали імпульсних пристроїв

 

На рис.5.2,а зображено форму реального прямокутного імпульсу. Його основні параметри: амплітуда Um; тривалість імпульсу tім; тривалість фронту імпульсу tф; тривалість зрізу імпульсів tзр . Під тривалістю імпульсу переважно розуміють інтервал часу між моментами виникнення та зникнення імпульсу. Іноді тривалість імпульсу визначають за тривалістю основи імпульсу на рівні 0,1Um або 0,5Um . Тривалість імпульсу на рівні 0,5Um називають активною tім.а. Фронтом імпульсу є його бічна сторона і він може бути переднім або заднім (зріз імпульсу).

Практично, для аналізу електронних схем імпульси вважають прямокутними. Переважно імпульси є періодичними з періодом Т (рис.5.2,б), якому відповідає частота повторюванності  f = 1/T. Важливою величиною є скважність імпульсів    q = T / t ім , яка вказує на тривалість імпульсу в межах періоду.

   

                                 а)                                                                      б)

Рисунок 5.2 – Форма реального прямокутного імпульсу (а), часова діаграма напруги прямокутних імпульсів (б)

 

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-11; Просмотров: 258; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь