Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Порядок укладення, зміни та розірвання господарських договорів.



Розрізняють конкурентні та неконкурентні способи укладення господарських договорів.

Конкурентними способами укладення господарських договорів є:

q торги (аукціони, тендери); застосування таких процедур передбачається: ГК (ст. 185), законами " Про приватизацію державного майна" (ст. 15, ст. 16), " Про приватизацію майна невеликих державних підприємств " (ст. З, 13, 16), " Про закупівлю товарів, робіт, послуг за державні кошти" (ст. 13, 18-29);

q конкурси: застосовуються відповідно до законів: " Про приватизацію державного майна", " Про приватизацію майна невеликих державних підприємств ", " Про архітектурну діяльність", " Про концесії" (ст. 6-8);

q двоступеневі торги (конкурентні переговори); застосування таких процедур передбачається ЗУ " Про закупівлю товарів, робіт, послуг за державні кошти" (ст. 30-31);

q процедура запиту цінових пропозицій (котирувань ) - ст. 32 ЗУ " Про закупівлю товарів, робіт, послуг за державні кошти".

Торги (аукціони, тендери) можуть бути кількох видів.

q торги на реалізацію майна, робіт, послуг (договір укладається з тим із учасників торгів/претендентів, який запропонував найвищу ціну за майно, що продається, або роботи, послуги, що пропонуються)

q торги на придбання майна, визначення виконавця робіт або послуг (договір укладається з тим із учасників торгів, який запропонував найнижчу ціну за майно, яке необхідно придбати, або за виконання необхідних для замовника робіт).

При застосуванні конкурсу договір укладається з тим із виконавців, який запропонував найкращий спосіб виконання. Можуть бути:

v комерційними (при визначенні переможця враховується запропонована ним ціна виконання за рівних фіксованих умов виконання)

v некомерційними (переможцем конкурсу визнається претендент, який запропонував найкращі умови виконання).

За критерієм кола осіб розрізняють торги і конкурси таких видів:

û відкриті (до участі в торгах чи конкурсі запрошуються всі виконавці, що відповідають встановленим вимогам)

û закриті або з обмеженою участю (лише спеціально запрошені претенденти можуть брати участь у торгах чи конкурсі)

û з попередньою атестацією виконавців (подавати тендерні чи конкурсні пропозиції для визначення переможця можуть лише претенденти, що пройшли попередню кваліфікацію).

Ознаки конкурентних способів мають також конкурентні переговори або двоступеневі торги, до участі в яких запрошуються кілька виконавців; переможець визначається шляхом проведення спеціальної процедури, що складається з 2 етапів (на першому виконавці подаються свої тендерні пропозиції без зазначення ціни; після оцінки попередніх пропозицій замовник проводить переговори з будь-ким з виконавців щодо уточнення вимог до виконання; на другому етапі виконавці, пропозиції яких не було відхилено на першому етапі, подають остаточні тендерні пропозиції з урахуванням уточнених вимог до виконання та із зазначенням ціни; на підставі оцінки та співставлення поданих пропозицій замовник визначає переможця).

Порядок застосування процедури запиту цінових пропозицій (котирувань) застосовується щодо закупівель товарів, робіт і послуг, для яких існує постійно діючий ринок, та за умови, що вартість предмета закупівлі не перевищує 50 000 гривень (у разі закупівлі товарів і послуг) та 200 000 гривень (у разі закупівлі робіт). Для отримання цінових пропозиції замовник публікує оголошення щодо залиту цінових пропозиції/ (котирувань) відповідно до встановлених вимог та одночасно надсилає запит щодо цінових пропозицій не менше ніж 3 учасникам та розміщує його в інформаційних системах у мережі Інтернет. Кожен учасник має право подати тільки одну цінову пропозицію, проте замовник надає можливість присутнім представникам учасників зменшити запропоновану ціну пропозиції і укладає договір з учасником, який подав найнижчу кінцеву ціну.

Серед неконкурентних способів укладення господарських договорів розрізняють 2 види:


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 260; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь