Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Право промислової власності в господарських відносинах.



Право промисл власності — це субєктивні права на різноманітні результати інтелектуал творчості технічні та нетехнічні, яким надається спец правова охорона з огляду на їх важливе значення для господ діяльності виробничої та торговельної.

До обєктів права промисл власності належать: винаходи та корисні моделі; промислові зразки; сорти рослин та породи тварин; торговельні марки знаки для товарів і послуг; комерційне фірмове найменування; географічне зазначення; комерційна таємниця; компютерні програми;

Правове врегулювання:

-від 23.12.1993 р. Про авторське право і суміжні права

-від 18.09.1991 р. Про інвестиційну діяльність(інцест. Проект, будівннцтво)

-від 25.06.1993 р. Про науково-технічну інформацію

-15.12.1993.Про охорону прав на винах і корис моделі

 

Правовий режим інвестицій в Укр, порядок та правові наслідки реєстр інозем інцест

Іноземними інвестиціями визнаються цінності, що вкладаються інозем інвесторами в обєкти інвестиційн діяльності відповідно до законодавства з метою отримання прибутку.

Така реєстрація здійснюється згідно з ГК ст. 395, ЗУ Про режим іноземного інвестування ст. 13 у порядку, визначеному постановою КМУ від 7 серпня 1996 р. Про затвердження Положення про порядок державної реєстрації іноземних інвестицій.

  Для держ реєстр інозем інвест іноземний інвестор або уповноважена ним в установленому порядку особа подає органу держ реєстрації такі документи:

- інформ повідомл встановл форми про внес інозем інцест у 3 примірн з відміткою держ податк інспекції за місцем здійсн інвестиції про її фактичне внесення

- документи, що підтвердж форму здійсн іноземної інвестиції установчі документи, договори контракти про виробничу кооперацію,

- документ, що свідчить про внесення заявником плати за реєстрацію

- документи, що підтверджують вартість іноземної інвестиції відповідно до вимог, визначених ст. 393 ГК Укр та ст. 2 ЗУ Про режим іноземного інвестування

 

 

Поняття та види господарських зобов'язань та договорів.

 ч. 1 ст. 173 ГК - господарським визнаєт зобовязан, що виник між субєктом господар та інш учасником учасниками відносин у сфері господар з підстав, передбачених ГК, в силу якого один субєкт зобовяз сторона, у тому числі боржник повинен вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь інш субєкта виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформ тощо або утриматися від певних дій, а інший субєкт управнена сторона, у тому числі кредитор має право вимагати від зобовяз сторони виконання її обовязку.

Господарський договір — це зафіксов в спец прав документі на підставі угоди зобовязання учасників господар відносин сторін, спрямов на обслугов забезпечення їх господар діяльності господарських потреб, що ґрунтуються на оптимальному врахуванні інтересів сторін і загальногосподарського інтересу.

 

Організаційно-господарські зобов’язання: поняття та види.

ч. 1 ст. 176 ГК- господарські зобовяз, що виникають у процесі управління господарською діяльністю між субєктом господарювання та субєктом організаційно-господарських повноважень, в силу яких зобовязана сторона повинна здійснити на користь другої сторони певну управлінсько-господарську організаційну дію або утрим від певної дії, а управнена сторона має право вимаг від зобовяз сторони викон її обовязку.

Види: з алежно від: а підстав виникнення: закон, договір, акт управління;

б від складу субєктів, у тому числі такі, що виникають:

• між субєктом господарювання та власником, який є засновником даного субєкта

• між господарським обєднанням та його засновниками учасниками

• між холдинговою компанією та її корпоративними підприємствами

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 181; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.008 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь