Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Тривалість практики, що передбачена в освітньо-професійній програмі, може бути збільшена за рахунок вибіркової частини програми.



ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ПРОВЕДЕННЯ ПЕРЕДДИПЛОМНОЇ ПРАКТИКИ СТУДЕНТІВ

ВІННИЦЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

 

 

Розглянуто та схвалено

 на засіданні

науково-методичної

ради університету

Протокол № 5 від 20.12.2012 р.

Розглянуто та схваленл  

на засіданні

Вченої ради університету

Протокол №5 від 27.12.2012 р.

 

Вінниця 2012

Нормативна база

Даний документ розроблено на підставі:

— Закону України «Про вищу освіту».

— Указів Президента України:

Ø № 1013/2005 від 04.07.2005 р. «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні».

Ø № 857/2008 від 25.09.2008 р. «Про забезпечення дальшого розвитку вищої освіти в Україні».

— Наказів Міністерства освіти і науки України:

Ø № 93 від 08.04.93 p. «Про затвердження Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України»;

Ø №161 від 02.06.1993 p. «Про затвердження Положення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах»;

Ø № 450 від 07.08.2002 p. «Про затвердження норм часу для планування і обліку навчальної роботи та переліків основних видів методичної, наукової й організаційної роботи педагогічних і науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів»;

Ø № 384 від 29.03.2012 р. «Про затвердження форм документів з підготовки кадрів у вищих навчальних закладах I - IV рівнів акредитації».

Листа Міністерства освіти і науки України № 1/9 – 93 від 07.02.2009 р. « Про практичну підготовку студентів».

— Положень Концепції досконалості Європейського фонду управління якістю, вимог Міжнародного стандарту якості ISO серії 9000.

¾ Статуту ВНТУ.

¾ Положення про організацію навчального процесу у ВНТУ, затвердженого Вченою радою ВНТУ 22 березня 2007 р. (Протокол № 8).

¾ Наказів ректора ВНТУ:

Ø № 149 від 29.06.2007 р. «Про затвердження норм часу для планування і обліку навчальної роботи та переліків основних видів методичної, наукової й організаційної роботи педагогічних і науково-педагогічних працівників університету»;

Ø № 87 від 20.03.2012 р. «Про зміни норм часу для планування та обліку навчальної роботи з 2012-2013 навчального року»;

Загальні положення

2.1 Практика студентів Вінницького національного технічного університету є невід’ємною складовою підготовки фахівців з вищою освітою і освітньо-професійної програми. Вона спрямована на закріплення теоретичних знань, отриманих студентами за час навчання, набуття і удосконалення практичних навичок і умінь за відповідною спеціальністю.

2.2 Метою практики є формування та розвиток у студентів професійного вміння приймати самостійні рішення в умовах конкретного виробництва, оволодіння сучасними методами, формами організації праці, знаряддями праці в галузі їх майбутньої спеціальності.

2.3 Види та обсяги практик визначаються освітньо-професійною програмою підготовки фахівців, що відображається відповідно в навчальних планах і графіках навчального процесу.

Тривалість практики, що передбачена в освітньо-професійній програмі, може бути збільшена за рахунок вибіркової частини програми.

2.4 Випускові кафедри ВНТУ можуть відповідно до даного Положення самостійно розробляти і затверджувати документи, що регламентують організацію практичного навчання студентів з урахуванням специфіки їх підготовки.

Місцем проведення практики можуть бути сучасні підприємства, (організації, установи) різних галузей господарства, науки, освіти, державного управління, а також бази за межами України.

Заходи, пов’язані з організацією практики, визначаються наказом ректора ВНТУ.

Бази практики

4.1 Практика студентів Вінницького національного технічного університету проводиться на базах практики, які забезпечують виконання програми для відповідних освітньо-кваліфікаційних рівнів, або в навчально-виробничих підрозділах ВНТУ.

У разі наявності у ВНТУ державних, регіональних замовлень на підготовку фахівців перелік баз практики надають університету органи, які формували ці замовлення. При підготовці фахівців за цільовими договорами з підприємствами (організаціями, установами) бази практики передбачаються у цих договорах.

4.2 Визначення баз практики здійснюється на основі прямих договорів із підприємствами (організаціями, установами) незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності. Форму угоди на проведення практики студентів вищих навчальних закладів наведено у додатку В.

Студенти можуть самостійно, за погодженням з керівництвом вищого навчального закладу, підбирати для себе базу практики та пропонувати її для використання.

4.4 Для студентів-іноземців бази практики передбачаються у відповідному контракті чи договорі щодо підготовки фахівців і можуть бути розташовані як на території країн-замовників, так і в межах України.

4.5 Студенти-іноземці отримують програму практики, індивідуальні завдання, складають звіт в порядку, установленому кафедрою. В разі проходження переддипломної практики в межах України студенти-іноземці додержуються даного Положення

 

Студенту, який не виконав програму практики без поважних причин, може бути надано право проходження практики повторно при виконанні умов, визначених вищим навчальним закладом. Студент, який востаннє отримав негативну оцінку по практиці в комісії, відраховується з вищого навчального закладу.

7.5 Результат заліку за практику вноситься в заліково-екзаменаційну відомість і в залікову книжку студента за підписом відповідального за практику та враховується стипендіальною комісією при визначенні розміру стипендії разом з його оцінками за результатами підсумкового контролю.

Підсумки переддипломної практики обговорюються на засіданні кафедри, а загальні підсумки практики підводяться на вчених радах навчально-наукових інститутів ВНТУ не менше одного разу протягом навчального року.

 

 

Розглянуто та схвалено на засіданні Методичної ради ВНТУ.

Протокол № 5 від 20 грудня 2012 р.

 

 

Розглянуто та схвалено на засіданні Вченої ради ВНТУ.

Протокол № 5 від 27 грудня 2012 р.

 

Додаток А

Додаток В

до Положення про проведення переддипломної

практики студентів Вінницького національного

технічного університету

УГОДА НА ПРОВЕДЕННЯ ПРАКТИКИ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

 

ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України 29.03.2012 N 384
Форма N Н-7.01


УГОДА N ___________
на проведення практики студентів вищих навчальних закладів

місто ___________ " ___" ____________ 20__ р.

Ми, що нижче підписалися, з однієї сторони _______________________________________________
_____________________________________________________________________________________
(повне найменування навчального закладу)
(далі - вищий навчальний заклад), в особі _________________________________________________
_______________________________________________________________________________________

(посада, прізвище та ініціали)
що діє на підставі _____________________________________________________________________,
(статут або доручення)
і, з другої сторони, ____________________________________________________________________
(назва підприємства, організації, установи)
(далі - база практики), в особі ___________________________________________________________
(посада,
_____________________________________________________________________, що діє на підставі
прізвище та ініціали)
_____________________________________________________________________________________,
(статут підприємства, розпорядження, доручення)
уклали між собою цю угоду на проведення практики студентів:

1. База практики зобов'язується:

1.1. Прийняти студентів на практику згідно з календарним планом:

 

N
з/п

Шифр і назва напряму підготовки, спеціальності

Курс

Вид практики

Кількість студентів

Строки практики

початок закінчення
             
             
             
             
             
             
             

 

1.2. Надіслати до вищого навчального закладу повідомлення встановленого зразка про прибуття на практику студента (ів). 1.3. Призначити наказом кваліфікованих спеціалістів для безпосереднього керівництва практикою. 1.4. Створити необхідні умови для використання студентами програм практики, не допускати використання їх на посадах та роботах, що не відповідають програмі практики та майбутній спеціальності. 1.5. Забезпечити студентам умови безпечної роботи на кожному робочому місці. Проводити обов'язкові інструктажі з охорони праці: ввідний та на робочому місці. У разі потреби навчати студентів-практикантів безпечних методів праці. Забезпечити спецодягом, запобіжними засобами, лікувально-профілактичним обслуговуванням за нормами, встановленими для штатних працівників. 1.6. Надати студентам-практикантам і керівникам практики від навчального закладу можливість користуватись лабораторіями, кабінетами, майстернями, бібліотеками, технічною та іншою документацією, необхідною для виконання програми практики. 1.7. Забезпечити облік виходу на роботу студентів-практикантів. Про всі порушення трудової дисципліни, внутрішнього розпорядку та про інші порушення повідомляти вищий навчальний заклад. 1.8. Після закінчення практики дати характеристику на кожного студента-практиканта, в котрій відобразити якості підготовленого ним звіту. 1.9. Додаткові умови ___________________________________________________________________ _____________________________________________________________________________________ 2. Вищий навчальний заклад зобов'язується: 2.1. За два місяці до початку практики надати базі практики для погодження програму практики, а не пізніше ніж за тиждень - список студентів, які направляються на практику. 2.2. Призначити керівниками практики кваліфікованих викладачів. 2.3. Забезпечити додержання студентами трудової дисципліни і правил внутрішнього розпорядку. Брати участь у розслідуванні комісією бази практики нещасних випадків, якщо вони сталися з студентами під час проходження практики. 3. Відповідальність сторін за невиконання угоди. 3.1. Сторони відповідають за невиконання покладених на них обов'язків щодо організації і проведення практики згідно з законодавством про працю України. 3.2. Всі суперечки, що виникають між сторонами за цією угодою, вирішуються у встановленому порядку. 3.3. Угода набуває сили після її підписання сторонами і діє до кінця практики згідно з календарним планом. 3.4. Угода складена у двох примірниках: по одному - базі практики і вищому навчальному закладу. 4. Місцезнаходження сторін і розрахункові рахунки: Навчального закладу __________________________________________________________________ _____________________________________________________________________________________ Бази практики ________________________________________________________________________
Підписи та печатки:


Вищий навчальний заклад:

База практики:

______________ (підпис) __________________ (прізвище та ініціали) ______________ (підпис) __________________ (прізвище та ініціали)

М. П. " ___" ____________ 20__ року

М. П. " ___" ____________ 20__ року

       


Примітки: 1. Форму призначено для юридичного оформлення зобов'язань підприємства, установи та вищогонавчального закладу про проведення практики студентів. 2. Формат бланка А4 (210 х 297 мм), 2 сторінки.




















Додаток Г

до Положення про проведення переддипломної

практики студентів Вінницького національного

технічного університету

 

НАПРАВЛЕННЯ НА ПРАКТИКУ

 

ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України 29.03.2012 N 384


Форма N Н-7.02

Місце кутового штампа вищого навчального закладу

 

 

КЕРІВНИКУ ________________________________ ________________________________ ________________________________
     

НАПРАВЛЕННЯ НА ПРАКТИКУ
/є підставою для зарахування на практику/

Згідно з угодою від " ___" ____________ 20__ року N ___, яку укладено з _____________________________________________________________________________________ _____________________________________________________________________________________ (повне найменування підприємства, організації, установи) направляємо на практику студентів ____ курсу, які навчаються за напрямом підготовки (спеціальністю) _____________________________________________________________________________________ _____________________________________________________________________________________ Назва практики ______________________________ Строки практики з " ___" ____________ 20__ року по " ___" ____________ 20__ року Керівник практики від кафедри___________________________________________________________ (посада, прізвище, ім'я, по батькові) ПРІЗВИЩА, ІМЕНА ТА ПО БАТЬКОВІ СТУДЕНТІВ _____________________________________________________________________________________ _____________________________________________________________________________________ _____________________________________________________________________________________ _____________________________________________________________________________________ _____________________________________________________________________________________ _____________________________________________________________________________________ _____________________________________________________________________________________ _____________________________________________________________________________________ _____________________________________________________________________________________ _____________________________________________________________________________________ _____________________________________________________________________________________ _____________________________________________________________________________________ _____________________________________________________________________________________ _____________________________________________________________________________________ _____________________________________________________________________________________


М. П. Керівник виробничої практики ВНЗ _____________ (підпис) ______________________ (прізвище та ініціали)


Примітки: 1. Форма служить підставою для прийому студентів на практику підприємством, установою, організацією. 2. Формат бланка N А5 (148 х 210 мм), 2 сторінки.  






Додаток Д

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України

29 березня 2012 року № 384

Форма № Н-7.03

ЩОДЕННИК ПРАКТИКИ

__________________________________________________________________

(вид і назва практики)

студента __________________________________________________________

(прізвище, ім’я, по батькові)

Інститут________________________________________

 

Кафедра_____________________________________________

 

освітньо-кваліфікаційний рівень______________________________________

 

напрям підготовки __________________________________________________

 

спеціальність_______________________________________________________

                                                           (назва)

_________ курс, група _______________

 

Студент______________________________________________________

(прізвище, ім’я, по батькові)

 

прибув на підприємство, організацію, установу

 

________________________________________________________________

 

 

Печатка

підприємства, організації, установи  „___” ____________________ 20___ року

 

____________ ________________________________________________

 (підпис)              (посада, прізвище та ініціали відповідальної особи)

 

 

Вибув з підприємства, організації, установи

 

Печатка

Підприємства, організації, установи “___” ____________________ 20___ року

 

_____________ ________________________________________________

 (підпис)               (посада, прізвище та ініціали відповідальної особи)

 

            

 

 

Додаток Ж

до Положення про проведення переддипломної

практики студентів Вінницького національного

технічного університету

ПОВІДОМЛЕННЯ

 

ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України 29.03.2012 N 384

Форма N Н-7.04

Кутовий штамп
(підприємства,
організації, установи)

  Надсилається у вищий навчальний заклад не пізніше як через три дні після прибуття студента на підприємство (організацію, установу) /початку практики/


ПОВІДОМЛЕННЯ

студент ______________________________________________________________________________ (повне найменування вищого навчального закладу) ____________________________________________________________________________________ (прізвище, ім'я, по батькові) ____________________________________________________________________________________ (курс, інститут, факультет (відділення), напрям підготовки (спеціальність)) прибув " ___" ____________ 20__ року до _________________________________________________ (назва підприємства, організації, установи) і приступив до практики. Наказом по підприємству (організації, установі) від " ___" ____________ 20__ року № _____ студент _________________________ зарахований на посаду ____________________________________________________________________________________ (штатну, дублером, штатну роботу, практикантом) ____________________________________________________________________________________ (штатні посади назвати конкретно) Керівником практики від підприємства (організації, установи) призначено ____________________________________________________________________________________ (посада, прізвище, ім'я, по батькові) Керівник підприємства (організації, установи) _____________ _____________________________________ (підпис) (посада, прізвище, ім'я, по батькові) Печатка (підприємства, організації, установи) " ___" ____________ 20__ року Керівник практики від вищого навчального закладу  _____________________________________________________________________________________ (назва кафедри, циклової комісії) ______________________________________________________________________________________ (підпис) (посада, прізвище, ім'я, по батькові) " ___" ____________ 20__ року Примітки: 1. Форма засвідчує прибуття студента на практику згідно з направленням. Вказується посада, на яку призначений студент, та керівник практики відповідно до наказу підприємства, установи, організації. 2. Формат бланка А5 (148 х 210 мм), 1 сторінка.


 


ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ПРОВЕДЕННЯ ПЕРЕДДИПЛОМНОЇ ПРАКТИКИ СТУДЕНТІВ

ВІННИЦЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

 

 

Розглянуто та схвалено

 на засіданні

науково-методичної

ради університету

Протокол № 5 від 20.12.2012 р.

Розглянуто та схваленл  

на засіданні

Вченої ради університету

Протокол №5 від 27.12.2012 р.

 

Вінниця 2012

Нормативна база

Даний документ розроблено на підставі:

— Закону України «Про вищу освіту».

— Указів Президента України:

Ø № 1013/2005 від 04.07.2005 р. «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні».

Ø № 857/2008 від 25.09.2008 р. «Про забезпечення дальшого розвитку вищої освіти в Україні».

— Наказів Міністерства освіти і науки України:

Ø № 93 від 08.04.93 p. «Про затвердження Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України»;

Ø №161 від 02.06.1993 p. «Про затвердження Положення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах»;

Ø № 450 від 07.08.2002 p. «Про затвердження норм часу для планування і обліку навчальної роботи та переліків основних видів методичної, наукової й організаційної роботи педагогічних і науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів»;

Ø № 384 від 29.03.2012 р. «Про затвердження форм документів з підготовки кадрів у вищих навчальних закладах I - IV рівнів акредитації».

Листа Міністерства освіти і науки України № 1/9 – 93 від 07.02.2009 р. « Про практичну підготовку студентів».

— Положень Концепції досконалості Європейського фонду управління якістю, вимог Міжнародного стандарту якості ISO серії 9000.

¾ Статуту ВНТУ.

¾ Положення про організацію навчального процесу у ВНТУ, затвердженого Вченою радою ВНТУ 22 березня 2007 р. (Протокол № 8).

¾ Наказів ректора ВНТУ:

Ø № 149 від 29.06.2007 р. «Про затвердження норм часу для планування і обліку навчальної роботи та переліків основних видів методичної, наукової й організаційної роботи педагогічних і науково-педагогічних працівників університету»;

Ø № 87 від 20.03.2012 р. «Про зміни норм часу для планування та обліку навчальної роботи з 2012-2013 навчального року»;

Загальні положення

2.1 Практика студентів Вінницького національного технічного університету є невід’ємною складовою підготовки фахівців з вищою освітою і освітньо-професійної програми. Вона спрямована на закріплення теоретичних знань, отриманих студентами за час навчання, набуття і удосконалення практичних навичок і умінь за відповідною спеціальністю.

2.2 Метою практики є формування та розвиток у студентів професійного вміння приймати самостійні рішення в умовах конкретного виробництва, оволодіння сучасними методами, формами організації праці, знаряддями праці в галузі їх майбутньої спеціальності.

2.3 Види та обсяги практик визначаються освітньо-професійною програмою підготовки фахівців, що відображається відповідно в навчальних планах і графіках навчального процесу.

Тривалість практики, що передбачена в освітньо-професійній програмі, може бути збільшена за рахунок вибіркової частини програми.

2.4 Випускові кафедри ВНТУ можуть відповідно до даного Положення самостійно розробляти і затверджувати документи, що регламентують організацію практичного навчання студентів з урахуванням специфіки їх підготовки.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 205; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.102 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь