Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Відповіді на контрольну роботу з



Відповіді на контрольну роботу з

Конституційного права України

 

Варіант № 1. 1

Варіант № 2. 2

Варіант № 3. 6

Варіант № 4. 9

Варіант № 5. 11

Варіант №6. 13

Варіант №7. 16

Варіант №8. 18

Варіант №9. 20

Варіант №10. 23

Варіант №11. 24

Варіант №12. 25

Варіант №13. 27

Варіант №14. 29

Варіант №15. 31

 

Варіант № 1

Поняття, предмет та метод КПУ як галузі права

Конституційне право України – це система правових норм, що регулюють основні засади організації та здійснення публічної влади в Україні (відносини владарювання), політико-правові суспільні відносини, пов’язані з встановленням загальних засад конституційного ладу та правового статусу особи в державі.

Предмет конституційного права складають:

1) Відносини щодо встановленням засад конституційного ладу (визначення форми держави, основних ознак держави, економічних, соціальних, культурно-духовних засад);

2) Взаємовідносини між особою та державою (відносини громадянства, відносини щодо встановлення конституційних прав, свобод та обов’язків);

3) Відносини щодо організації діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Метод   конституційно-правового регулювання – це сукупність прийомів і засобів, за допомогою яких упорядковуються суспільні відносини, що становлять предмет конституційного права.

Основними методами є:

1) Метод владного впливу;

2) Метод загального унормування;

3) Метод конкретного регулювання:

- встановлення прав (метод дозволу);

- покладання обов’язків (метод зобов’язання);

- заборона певної діяльності (метод заборон).

 

Місце та роль ВРУ в системі органів державної влади. Ознаки ВРУ як єдиного органу законодавчої влади.

 Відповідно до ст.75 КУ ВРУ є єдиним органом законодавчої влади в Україні, тобто виключно до компетенції ВРУ входить прийняття законодавчих актів, які мають найвищу юридичну силу та яким повинні відповідати нормативно-правові акти всіх інших державних органів, що є підзаконними.

ВРУ є вищим колегіальним загальнонаціональним представницьким органом державної влади, що діє на постійній основі у складі 450 народних депутатів України, які обираються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування строком на п’ять років.

Функції ВРУ:

- законодавча (ВРУ в рамках своєї компетенції приймає закони з питань, що потребують законодавчого регулювання, не втручаючись при цьому у сферу компетенції інших органів, які здійснюють нормотворчу підзаконну діяльність (ПУ, КМУ, мін-ва тощо). Верховна Рада України за допомогою закону надає своєму рішенню вищої юридичної сили, пов'язуючи ним виконавчу і судову владу);

- установча (пов'язана з її участю у формуванні інших ОДВ і ОМС та визначенні правових основ їхньої діяльності. Верховна Рада України призначає вибори ПУ та місцеві вибори, дає згоду на призначення ПУ Прем'єр-мін. тощо);

- контрольна (полягає у здійсненні парламентського контролю, передусім за діяльністю Кабінету Міністрів України).

Ознаки ВРУ як єдиного органу законодавчої влади:

1) виключність (лише ВРУ може видавати загальнообов’язкові нормативно-правові акти вищої сили – закони);

2) універсальність (єдиний орган законодавчої влади з особливою структурою та повноваженнями);

3) ВРУ не може делегувати свої законодавчі повноваження будь-яким іншим органам чи посадовим особам;

4) колегіальність (за умови відсутності парламентського кворуму ВРУ не правомочна приймати закони та інші рішення).

Практичне завдання.

Варіант № 2

Структура

§ Голова Верховної Ради України;

§ Перший заступник Голови Верховної Ради України;

§ Заступники Голови Верховної Ради України;

§ Керівник апарату Верховної Ради України;

§ Апарат Верховної Ради України;

§ Комітети Верховної Ради України:

Зміни до КУ можуть вноситись - Б. У I Розділ КУ

Референдум допускається з питань – А. Зміни території

Правом законодавчої ініціативи володіє – А. Народні депутати

Варіант № 3

Тести.

1. До національних меншин в Україні належать громадяни України, які не є українцями за національністю

2. Всеукраїнський референдум може призначатись за ініціативою Президента України

3. Виділяють наступні види повноважень Верховної Ради України Контрольні

4. Статус сільського, селищного міського голови згідно закону визначається як Головна посадова особа територіальної громади

 

Варіант № 4

Форми:

1)дострокове припинення повноважень органів публічної влади та їх посадових осіб (усунення президента України з поста в порядку імпічменту; дострокове припинення повноважень

Верховної ради України президентом України; прийняття Верховною радою України резолюції недовіри Кабінету Міністрів України тощо;

2) скасування або зупинення дії актів органів публічної влади та їх посадових осіб, застосування до них права вето (повернення президентом України законів, прийнятих Верховною радою України, для повторного розгляду; скасування президентом України рішень голів місцевих державних адміністрацій, що суперечать Конституції та законам України тощо)

3) визнання результатів виборів або референдумів недійсними, а самі вибори чи референдуми — такими, що не відбулися;

4) встановлення обмежень щодо реалізації окремих конститу­ційних прав і свобод (заборона діяльності об’єднань громадян; заборона страйку; обмеження права на свободу світогляду і віросповідання; обмеження права громадян на мирні зібрання тощо).

До суб’єктів конституційно-правової відповідальності належать органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх поса­дові особи, громадяни України та їх об’єднання, іноземці та особи без громадянства. Відкритим залишається питання щодо конституційно-правової відповідальності територіальних громад, що пов’язано з не­визначеністю юридичного статусу територіальної громади. Сучасна юридична наука відносить до кола суб’єктів конституційно-правової відповідальності і державу, яка відповідає перед громадянами за свою діяльність (ч. 2 ст.3 КУ), у разі скасування вироку суду як неправо­судного відшкодовує матеріальну і моральну шкоду, завдану безпід­ставним засудженням.

Є дві види відповідальності: позитивна та ретроспективна. Позитивна – обов’язок дотримуватись своїх правових норм. Ретроспективна – відповідальність за порушення своїх правових норм (кримінальна, адміністративна..)

Підставами позитивної відповідальності є виконання суб’єктом конституційних відносин певних функцій. так, державний орган чи посадова особа несуть відповідальність вже з огляду на те, що до цього зобов’язує їх їхній статус.

Підставою відповідальності в ретроспективному плані є вчинення правопорушення. Наприклад, якщо посадова особа податкової інспекції не добросовісно здійснювала перевірки на підлеглих підприємствах, у зв’язку з чим мало місце приховування податків, що мали надійти до бюджету, — тут має місце позитивна відповідальність. якщо ця посадова особа, наприклад, порушила умови реалізації права на державну службу, тоді наступає ретроспективна відповідальність.

Практичне завдання.

Варіант № 5

Порівняйте всеукраїнський та місцевий референдуми за наступними критеріями: хто ініціює та призначає, з яких питань не може проводитись, встановлення результатів референдуму, в яких випадках може або не може проводитись повторний референдум. Інші критерії.

Підстави всеукраїнський   місцевий
хто ініціює не менш як три мільйони громадян України, які мають право брати участь у референдумі;  не менш як половина народних депутатів України. Місцева Рада народних депутатів
призначає Верховною Радою України відповідними місцевими Радами народних депутатів
 з яких питань не може проводитись затвердження Конституції України, її окремих положень та внесення до Конституції України змін і доповнень; прийняття, зміна або скасування законів України або їх окремих положень; прийняття рішень, які в Предметом республіканського (Республіки Крим) референдуму може бути прийняття, зміна або скасування рішень з питань, віднесених законодавством України до відання Республіки Крим. Предмет місцевого референдуму в Республіці Крим визначається законодавством Республіки Крим.
встановлення результатів референдуму Результати всеукраїнського референдуму встановлюються і заносяться до протоколу на засіданні Центральної комісії з всеукраїнського референдуму на підставі протоколів обласних комісій з референдуму. Під час проведення місцевого референдуму в межах території області, району, міста, району в місті, селища, сільради результати референдуму встановлюються і заносяться до протоколу на засіданні відповідної комісії з референдуму.
в яких випадках може або не може проводитись повторний референдум

Якщо під час проведення всеукраїнського або місцевого референдуму було допущено грубі порушення цього Закону, Верховна Рада України у місячний строк, а відповідна місцева Рада народних депутатів - у 15-денний строк можуть призначити повторний всеукраїнський або місцевий референдум на всій території республіки, відповідної адміністративно-територіальної одиниці або її частини. У такому випадку може бути прийнято рішення про утворення комісій з референдуму в новому складі.

 

Тести.

1. Серед форм конституційно-правової відповідальності виділяють:

А) дострокове припинення повноважень органів та посадових осіб

2. До посадових осіб, які обираються на основі загального виборчого права, відноситься:

Прем’єр-міністр України;

3. Для здійснення законопроектної роботи, підготовки і попереднього розгляду питань в межах своїх повноважень Верховна Рада України створює:

Варіант №6

Практичне:

Здійсніть класифікацію органів державної влади (назвіть їх види) в Україні за наступними критеріями:

За територією дії:

- загальні (загальнофедеральні у федеративній державі) — поширюються на всю територію держави

- місцеві — діють в адміністративно-територіальних одиницях.

За характером компетенції:

-органи загальної компетенції — уряд;

-органи спеціальної компетенції — міністерства тощо

За порядком здійснення компетенції:

колегіальні — парламент (Верховна Рада);

єдиноначальні — президент.

За способом утворення:

-виборні (представницькі органи);

-призначувані (наприклад, органи прокуратури, виконавчо-розпорядчі органи);

За характером і змістом діяльності:

-законодавчі (парламент);

-виконавчі (уряд);

-правоохоронні (міліція, органи безпеки);

-судові (суди — вищі і місцеві);

-контрольно-наглядові (прокуратура, державні інспекції).

 

Тести:

 

Д) ЗУ « Про господарські товариства»

В) право на збори, мітинги, походи і демонстрації

А) Рахункову палату

Б) Обирають депутати обласної ради

 

Варіант №7

Теоретичні питання:

ТЕСТИ

1.Зазагальними класифікаційними ознаками КУ МОЖНА ВИЗНАЧИТИ ЯК:

в) писану кодифіковану жорстку

2.По виборах народних депутатів України застосовується наступна виборча система:

а) змішана

3.ВРУ приймає наступні акти:

в) постанови

4.Кількісний склад місцевої ради визначається в залежності від:

б) кількості населення відповідно до закону

Варіант №8

1.Порядок прийняття і внесення змін до Конституції України.

Властивістю Конституції України є особливий порядок її прийняття, доповнення і зміни.

 Процедура внесення змін до І «Загальні засади», розділу III «Вибори. Референдум» і розділу XIII «Внесення змін до Конституції України»:

 1етап. Можуть ініціювати Президент України або не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України.

 2етап. Цей законопроект розглядає і виносить рішення щодо конституційності цього законопроекту Конституційний суд України.

 3 етап. Верховна Рада України розглядає і приймає не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради.

 4 етап. Президент України призначає день Всеукраїнського референдуму.

 Процедура внесення змін до всіх інших розділів Конституції, крім І «Загальні засади», розділу III «Вибори. Референдум» і розділу XIII «Внесення змін до Конституції України»:

 1 етап. Законопроект можуть ініціювати президент України або не менш як третиною народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради України (150 і більше).

 2 етап. Конституційний суд України дає свій висновок щодо конституційності цього законопроекту.

 3 етап. Цей законопроект попередньо схвалюється більшістю 226 і більше голосів від конституційного складу ВРУ.

 4 етап. Законопроект буде прийнятий, якщо на наступній черговій сесії Верховної Ради України за нього проголосувало не менш як дві третини від конституційного складу Верховної Ради України (300 і більше голосів).

 Конституція України не може бути змінена, якщо зміни передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина або якщо вони спрямовані на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України. Конституція України не може бути змінена в умовах воєнного або надзвичайного стану. Законопроект про внесення змін до Конституції України, який розглядався Верховною Радою України і закон не був прийнятий, може бути поданий до Верховної Ради України не раніше ніж через рік з дня прийняття рішення щодо цього законопроекту. Верховна Рада України протягом строку своїх повноважень не може двічі змінювати одні й ті самі положення Конституції України. Законопроект про внесення змін до Конституції України розглядається Верховною Радою України за наявності висновку Конституційного Суду України щодо відповідності законопроекту вимогам статей 157 і 158 Конституції.

 

Варіант №9

Практичне завдання

Відмінні ознаки центральних органів виконавчої влади

                                              

    

  Міністерства Служби Інспекції   Агентства Цовв з спец. статусом
Ким створюються          Президентом України за поданням Прем'єр-міністра України     Прем'єр-міністр України Президентом України за поданням Прем´ єр-міністра України. Президентом України за поданням Прем´ єр-міністра України. Президент України
Ким ліквідовуються     Президентом України за поданням Прем'єр-міністра України   Прем'єр-міністр України Президентом України за поданням Прем´ єр-міністра України. Президентом України за поданням Прем´ єр-міністра України. Президент України
Ким реорганізуються     Президентом України за поданням Прем'єр-міністра України   Прем'єр-міністр України Президентом України за поданням Прем´ єр-міністра України. Президентом України за поданням Прем´ єр-міністра України. Президент України
Хто очолює   міністр України, який є членом Кабінету Міністрів України голова голова голова голова
Коло повноважень     участь у реалізації економічної і соціальної політики держави в межах дорученої справи: беруть участь у розробці проектів та у виконанні загальнодержавних програм економічного, науково-технічного, соціального, національно-культурного розвитку України, охорони навколишнього середовища, Державного бюджету України тощо вносить пропозиції щодо формування державної політики відповідним членам Кабінету Міністрів України та забезпечує її реалізацію у визначеній сфері діяльності, здійснює управління в цій сфері, а також міжгалузеву координацію та функціональне регулювання з питань, віднесених до його відання  контрольно-наглядові функції за дотриманням державними органами, органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами, юридичними та фізичними особами актів законодавства здійснення міжгалузевого управління вирішують всі питання правового статусу та взаємовідносин з іншими органами шляхом прийняття законів, що визначають повноваження і порядок діяльності саме цих ЦОВВ.
Які акти видає   накази накази накази накази Накази

Тести

1. Рішення про заборону політичної партії приймає: в) місцевий суд

2. Конституційне право на життя у КУ сформульовано наступним чином: г) людина має невід ’ ємне право на життя

3. Депутатський імунітет означає, що депутат: в) не можуть бути без згоди ВРУ притягнуті до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані

4. Місцеве самоврядування це: б) право та здатність територіальної громади вирішувати питання місцевого значення

 

Варіант №10

Тести

За формою державного правління Україна – Г) Президентсько-парламентською республікою

До актів реагування Уповноваженого ВРУ належить – В) Подання

Б) Прем’єр-міністр України призначається ВРУ за поданням Президента України

Територіальна громада має право приймати – Д) Статут територіальної громади

 

Варіант №11

Практичне завдання

Адміністративно-територіальні одиниці в Україні розрізняються за трьома підставами:

1) за географічними ознаками вони поділяються на регіони (АРК, області, райони, міста-регіони Київ і Севастополь) та населені пункти (міста, селища, села);

2) за своїм статусом — на: адміністративно-територіальні одиниці (області, райони), самоврядні територіальні одиниці (міста, селища, села). Крім того, АРК має особливий статус територіальної автономії, а райони в містах характеризуються ознаками як ад­міністративно-територіальних, так і самоврядних одиниць);

3) за місцем у системі адміністративно-територіального устрою України — на територіальні одиниці первинного рівня (міста без районного поділу, райони у містах, селища, села), середнього рівня (райони, міста з районним поділом) і вищого рівня (Автономна Республіка Крим, області, міста Київ і Севастополь).

Тести:

1. Те, що закони та інші нормативно-правові акти повинні відповідати Конституції України розуміють як таку юридичну властивість: в) вища юридична сила.

2. Серед умов прийняття до громадянства України виділяють: б) прожити на території України не менше 10 років.

3. Президент може достроково припинити повноваження парламенту якщо: в) протягом 30 днів однієї чергової сесії пленарні засідання Верховної Ради України не можуть розпочатися.

4. Урядом Автономної Республіки Крим є: г) Рада міністрів Автономної Республіки Крим.

 

Варіант №12

Теоретичні питання:

Практичне завдання

Назвіть та охарактеризуйте акти, які приймають наступні органи місцевого самоврядування в Україні:

Сільські, селищні, міські ради – рішення

Сільський, селищний, міський голова –розпорядження, обов’язкові для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових осіб та громадян, які знаходяться на відповідній території.

Районні та обласні ради –

Виконавчий комітет сільської, селищної, міської ради – Рішення виконавчого комітету приймаються на його засіданні більшістю голосів від загального складу виконавчого комітету. Рішення (постанова) у справі виконавчого органу сільської, селищної, міської ради обов'язково підписується головуючим на засіданні і секретарем цього органу.

Відділи та управління виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради –

Органи самоорганізації населення -

 

Тести.

1.Серед ознак української держави ст. 1 Конституція України не виділяє: світська.

2.Серед видів спеціальної відповідальності іноземців та осіб без громадянства виділяють: видворення за межі України.

3.Президент України призначає на посаду і звільняє з посади: глав дипломатичних представництв України в інших державах і при міжнародних організаціях.

4.Якої адміністративно-територіальної одиниці не має в Україні: Луцької

 

Варіант №1 3

Теоретичні питання:

Практичне завдання.

Проведіть порівняльну характеристику сільських, селищних та міських рад з одного боку та районних і обласних з іншого за різними критеріями, а саме: яка виборча система застосовується, як визначений в законодавстві їх правовий статус, структура відповідних рад, хто скликає сесії і головує на засіданнях, наявність або відсутність виконавчих органів, які акти приймають, інші критерії.

 Критерій порівн.характеристики Сільські, селищні, міські ради Районні, обласні ради
Виборча система, яка застосовується пропорційна Мажоритарна
Правовий статус Представницькі органи м.с., представляють відповідні сільські, сел., міські або внутрішньо міські територіальні. громади Не виступають представницькими органами обласних та районних громад.
Структура Визначається відповідною радою. Якщо до 3 тис населення: від 15 до 25; До 5 тис.від 20 до 30 20 тис. від 25 до 35; до 50 тис.- від 30 до 45; до 1 млн. від 75 до 120 депутатів Відповідною радою самостійно.З урахуванням кількості територіальних громад адм.-теритр.одиниці, що входить до складу району
Хто головує на засідання Голова сільської, сел.., міської ради Голова обласної, районної ради, який обирається відповідною радою з числа ї деп.
Акт, який приймають рішення розпорядження

1. Конституція України набула чинності:

а) в день прийняття - 28 червня 1996 року;

2. До державних органів, які беруть участь у вирішенні питань громадянства, відносяться:

а) Комісія при Президентові України з питань громадянства;

3. У разі дострокового припинення повноважень Президента України виконання його обов 'язків на період до обрання і вступу на посаду нового Президента України покладається на:

а) Прем'єр-міністра України;

4. До повноважень Конституційного Суду України належить вирішення питань про відповідність Конституції України:

б) розпорядження голови обласної державної адміністрації;

 

 

Варіант №14

Теоретичні питання

Практичне завдання

Охарактеризуйте систему взаємозв’язок між наступними елементами органів місцевого самоврядування: сільська, селищна, міська рада – сільський, селищний, міський голова – виконавчий комітет сільської, селищної, міської ради.

Сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами. Представницькі органи місцевого самоврядування, сільські, селищні, міські голови, виконавчі органи місцевого самоврядування діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах, визначених цим та іншими законами. Виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи. Виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади. У сільських радах, що представляють територіальні громади, які налічують до 500 жителів, за рішенням відповідної територіальної громади або сільської ради виконавчий орган ради може не створюватися. У цьому випадку функції виконавчого органу ради (крім розпорядження земельними та природними ресурсами) здійснює сільський голова одноособово. Сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села (добровільного об'єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста. Сільський, селищний, міський голова очолює виконавчий комітет відповідної сільської, селищної, міської ради, головує на її засіданнях. Тому існує тісна взаємодія між елементами о.м.с.

 

Тести:

1.До державних символів відносяться: а) Державний Герб України

2. Орган державної влади характеризує наявність: г) державно-владних повноважень

3. Закрите засідання ВРУ може бути проведено: д)за рішенням більшості народних депутатів від конституційного складу ВРУ

4. В системі місцевого самоврядування не виділяють: в) територіальні громади

 

Варіант №15

Відповіді на контрольну роботу з


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 273; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.09 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь