Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


VI . РОБОТА З РЕЦЕНЗІЄЮ ТА ПІДГОТОВКА ДО



ЗАХИСТУ КУРСОВОЇ РОБОТИ

Підготовка до захисту курсової роботи містить усунення помилок і недоліків, вивчення додаткових джерел, зазначених у рецензії, осмислення написаного в роботі, готовність пояснити будь-які наведені в роботі положення.

Написана студентом/курсантом курсова робота здається на кафедру теорії та історії держави та права для резензування. Це необхідна умова для того, щоб відповідно до рецензії організувати переробку теми й підготуватися до захисту курсової роботи. Студент/курсант захищає курсову роботу перед комісією, у складу якої входить і викладач - рецензент.

Головне призначення рецензії – надати допомогу студентові в самостійній роботі над курсовою роботою, дати конкретні методичні поради щодо усунення певних недоліків. Студентові/курсантові варто уважно прочитати рецензію, щоб подивитися на свою роботу критичним поглядом фахівця, обміркувати всі зауваження щодо змісту й оформленню роботи, стилю, грамотності викладу, ознайомитися із записами на полях роботи.

Для того, щоб студент міг мати повну характеристику своєї курсової роботи, і рецензії, крім загальної оцінки (відмінно, незадовільно й тощо), повинні бути: загальна характеристика роботи та її позитивні сторони; вказівка на ступінь самостійності роботи; аналіз недоліків і пробілів з погляду структури, змісту, висвітлення тих або інших положень, використання статистичних й фактичних даних, оформлення; конкретні рекомендації із вказівкою джерел з усунення зауважень і підготовці до захисту курсової роботи студентом/курсантом.

Таким чином, аргументом у підготовці до захисту курсової роботи є рецензія наукового керівника, а також посторінкові зауваження (якщо вони до тексту роботи). У рецензії на курсову роботу міститься попередня оцінка у формі висновку: „Робота допускається до захисту“ або „Робота не допускається до захисту“. Остаточна ж оцінка дається після захисту. Якщо робота не допущена до захисту, то вона повинна бути студентом перероблена відповідно до рецензії й знову представлена на кафедру.

Якщо в рецензії є зауваження, які неясні студентові або, на його погляд, неправомірні, необхідно за допомогою рецензента усвідомити суть зауважень, а в ході захисту курсової роботи навести додаткові докази для обґрунтування своєї позиції. При наявності помилок у роботі, студентові варто усвідомити суть своїх помилок, а потім виправити їх. Дуже важливо звернути увагу на побажання й рекомендації рецензента, вивчити додаткові джерела, зазначені рецензентом.

Робота не допускається до захисту, якщо вона не носить самостійного характеру, списана з літературних джерел або в інших авторів, якщо основні питання не розкрито, викладено схематично, фрагментарно, у тексті трапляються помилки, науковий апарат оформлено неправильно, текст написано недбало.

У ході захисту курсової роботи завдання студента - показати поглиблене розуміння питань конкретної теми, вільне володіння матеріалом з теми.

 

VII. ПОРЯДОК ЗАХИСТУ КУРСОВОЇ РОБОТИ ТА ЇЇ ОЦІНКА

Захист курсової роботи відбувається на публічному засіданні спеціальної комісії, склад якої визначається рішенням кафедри. Порядок захисту містить певні процедури:

· вступне слово автора роботи. На нього приділяється не більше 5 хвилин. Доповідач обґрунтовує вибрану тему, характеризує літературу й джерела, визначає мету й завдання роботи, її структуру й основні висновки дослідження;

· відповіді автора на питання членів комісії;

· оцінювання курсової роботи.

Додаток 1.

КРИМСЬКИЙ ЮРИДИЧНИЙ ІНСТИТУТ

ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

КАФЕДРА ТЕОРІЇ ТА ІСТОРІЇ

ДЕРЖАВИ ТА ПРАВА

ГАРАНТІЇ ПРАВ І СВОБОД ЛЮДИНИ ТА ГРОМАДЯНИНА


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 228; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.016 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь