Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Методична поради для виконання  завдання 8.2



УРОЖАЙНІСТЬ –визначається урожайність діленням валової продукції (ВП) зібраної із всієї площі посіву даної культури на площу посіву(Sп).

ВАЛОВА ПРОДУКЦІЯ - характеризує обсяг виробленої продукції даного виду, визначається множенням площі посіву (Sп) даної сільськогосподарської культури на її урожайність (У).

ТОВАРНА ПРДУКЦІЯ – характеризує обсяг тільки тієї частини валової продукції, що виходить за межі господарства.

ВАРТІСТЬ ВАЛОВОЇ ПРОДУКЦІЇ – є вартісним вираженням усієї виробленої з одиниці площі продукції (основної і побічної). Для розрахунку валової продукції (ВВП) використовують фактичні (закупівельні) чи порівняльні ціни. ВВП визначається шляхом множення урожайності на фактичну чи порівняльну ціну 1 ц певної культури.

ПРОДУКТИВНІСТЬ ПРАЦІ – показник, який характеризує ефективність використання трудових ресурсів підприємства.

Продуктивність праці визначають за кількістю продукції, виробленої за одиницю робочого часу, або затратами робочого часу на виробництво одиниці продукції:   де Пп. – продуктивність праці; У – урожайність культури, ц/га Зп – затрати праці на 1 га, люд.-год.

ВИРОБНИЧІ ЗАТРАТИ –Загальна сума виробничих затрат (на 1 га, на всю площу) визначається на основі технологічних карт вирощування відповідної культури.

СОБІВАРТІСТЬ ПРОДУКЦІЇ - являє собою грошовий вираз затрат праці і матеріальних ресурсів на виробництво продукції.

Собівартість 1 ц продукції (С) визначається відношенням виробничих затрат на вирощування культури з розрахунку на 1 га, виражених в грошовій формі, до урожайності.  де, С – собівартість 1 ц продукції, грн.; ВЗ – виробничі затрати на 1 га, грн.; У – урожайність культури, ц/га.

ПРИБУТОК – це частина доходу, що залишається підприємству (власнику) після відшкодування всіх витрат, пов‘язаних із виробництвом, реалізацією продукції та іншими видами діяльності.

ЧИСТИЙ ПРИБУТОК – це прибуток після сплати податку на нього.

УМОВНО-ЧИСТИЙ ПРИБУТОК – це різниця між вартістю валової продукції з 1 га і виробничими витратами на її вирощування. Визначається за формулою: УЧП = ВВП – ВЗ; де УЧП – умовно-чистий дохід з 1 га, грн.; ВВП – вартість валової продукції з 1 га, грн.; ВЗ – виробничі затрати на 1 га, грн.

Тільки після продажу продукції умовно-чистий (прибуток) дохід приймає форму прибутку. Кількісно вона являє собою різницю між чистим виторгом (після виплат податку на додану вартість, акцизного збору та інших відрахувань із виторгу до бюджетних і не бюджетних фондів) та повної собівартості реалізованої продукції.

РЕНТАБЕЛЬНІСТЬ – це відносний показник ефективності виробництва (вирощування) продукції. Рівень рентабельності (Рр.) – це відношення прибутку (умовно-чистого прибутку) до суми матеріальних і трудових затрат на виробництво продукції. Визначається за формулою:

або  де Рр. – рівень рентабельності, %

П (УЧП) дохід, грн.; ВЗ – виробничі затрати на виробництво (вирощування), грн.

 

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 178; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.008 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь