Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Тема: Кабінет Міністрів України та інші органи виконавчої влади
1. Поняття, ознаки виконавчої влади та система її органів в Україні. 2. Склад, порядок формування та припинення повноважень Кабінету Міністрів України. 3. Повноваження Кабінету Міністрів України. 4. Організація роботи Кабінету Міністрів України. Прем’єр-міністр України. 5. Центральні органи виконавчої влади в Україні: система, порядок формування та повноваження. 6. Місцеві органи виконавчої влади в України: система, порядок формування та повноваження.
Методичні вказівки Ключові терміни та поняття: виконавча влада, Кабінет Міністрів України, Прем’єр-міністр України, міністерства, державні служби, державні агентства, державні інспекції, центральні органи виконавчої влади зі спеціальним статусом, місцеві державні адміністрації. Особливу увагу слід звернути на такі питання: місце Кабінету Міністрів України в системі органів державної влади; вимоги до членів Кабінету Міністрів України; порядок призначення Прем’єр-міністра України, інших членів Кабінету Міністрів України; повноваження Прем’єр-міністра України, урядових комітетів та Секретаріату Кабінету Міністрів України; акти Кабінету Міністрів України: порядок підготовки та набрання чинності; система центральних органів виконавчої влади; порядок утворення, повноваження та організація діяльності міністерств, державних служб, агентств, інспекцій, центральних органів виконавчої влади зі спеціальним статусом; порядок утворення, повноваження та організація діяльності місцевих державних адміністрацій. Практичне заняття 14 Завдання 1. Розкрийте зміст функцій виконавчої влади:
Завдання 2. Схематично зобразіть систему органів виконавчої влади. Завдання 3. Опрацюйте Закон України “Про Кабінет Міністрів України” від 7.10.2010 р. (з зм. і доп.) // ОВУ. – 2010. – № 79. – Ст. 2792, схематично зобразіть структуру Кабінету Міністрів України. Завдання 4. Складіть порівняльну таблицю відмінних ознак центральних органів виконавчої влади за такими критеріями: ким створюються, ліквідовуються, реорганізуються; хто очолює; коло повноважень; які акти видає та інші:
Завдання 5. Опрацюйте Закон України “Про місцеві державні адміністрації в Україні” від 9.04.1999 р. (з зм. і доп.) // ВВРУ. - 1999. - № 20-21. - Ст. 190, законспектуйте повноваження місцевих державних адміністрацій. Семінарське заняття 15 Тема: Конституційно-правові засади організації та діяльності судів загальної юрисдикції та органів прокуратури в Україні 1. Поняття та соціальне призначення судової влади. 2. Ознаки та функції судової влади в Україні 3. Конституційні засади здійснення судочинства в Україні. 4. Система судів загальної юрисдикції в Україні. 5. Верховний Суд України: правовий статус та організації роботи. 6. Конституційно-правовий статус суддів в Україні. 7. Конституційно-правовий статус прокуратури в України: система, порядок формування та повноваження. Методичні вказівки Ключові терміни та поняття: правосуддя, судочинство, судова система України, суди загальної юрисдикції, вищі спеціалізовані суди, Верховний Суд України, статус суддів, Вища Рада юстиції, прокуратура. Особливу увагу слід звернути на такі питання: самостійність, виключність, підзаконність, повнота судової влади як ознаки судової влади; розмежування понять правосуддя та судочинства; принципи територіальності, спеціалізації та ієрархічності як принципи побудови системи судів загальної юрисдикції в Україні; законність, рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, забезпечення доведеності вини, забезпечення обвинуваченому права на захист та інші конституційні засади здійснення судочинства в Україні; юрисдикція загальних, господарських та адміністративних судів; повноваження Верховного Суду України; конституційні гарантії незалежності та недоторканості суддів; порядок призначення та обрання на посаду судді; місце органів прокуратури в системі державної влади; конституційні повноваження прокуратури в Україні. Практичне заняття 15 Завдання 1. Розкрийте зміст принципів побудови системи судів загальної юрисдикції в Україні, оформіть у вигляді таблиці:
Завдання 2. Зобразіть схематично систему судів загальної юрисдикції в Україні. Завдання 3. Підготуйте від власного імені проект заяви та анкети, які подаються кандидатами на посаду судді до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (використайте інформацію з офіційного сайту ВККС України). Завдання 4. Охарактеризуйте акти реагування прокурора, оформіть у вигляді таблиці. Дайте відповідь на питання – чи існує нормативне визначення “санкція прокурора” і як слід правильно розуміти це поняття.
Семінарське заняття 16 |
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 258; Нарушение авторского права страницы