Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Короткі теоретичні відомості.  Причини виникнення пожеж



 Причини виникнення пожеж

Використання вогню в повсякденному, житті - було визначною перемогою людини в боротьбі за своє виживання. Вогонь став надійним помічником у житті людей, Щодня ми вживаємо гарячу їжу, яка приготована на вогні. Для виготовлення предметів домашнього вжитку -ложки, виделки, ножа тощо, - використовується метал, який виплавляється за допомогою вогню. Можна ще багато перераховувати, як нам допомагає вогонь у житті.

Але треба завжди пам'ятати, що необережне поводження з вогнем може призвести до найбільшої серед бід - пожежі!

Головні причини виникнення пожеж це:

• необережне поводження з вогнем;

• порушення вимог протипожежних норм;

• користування несправними газовими плитами, водонагрівачами та печами, електропобутовими приладами;

• гра дітей з вогнем;

• розряд блискавиці, який легко потрапляє до будинку разом із протягом, а в лісі, саду попадає у високі дерева та підпалює їх.

Існує ще одна причина виникнення пожежі - це святкові феєрверки навколо ялинки, на днях народження.

Пожежонебезпечні об'єкти, предмети та прилади

У кожному будинку і квартирі є Пожежонебезпечні об'єкти.

Це і телевізор, і радіоприймач, і пральна машина і багато інших приладів, які працюють від електроенергії. Важко уявити наше життя без них.

На кухні встановлена газова плита, на якій щодня готується смачна їжа.

Використання їх не за призначенням або невміле користування ними, і вони можуть стати грізними ворогами, вони можуть призвести до виникнення пожежі, травмування та загибелі людей.

Як запобігти пожежі

Щоб запобігти виникненню пожежі, необхідно виконувати основні протипожежні правила:

• обережно поводьтеся з сірниками, газовими та бензиновими запальничками;

• не можна користуватися несправними електроприладами; • ніколи не залишайте без нагляду увімкнені в розетку електричні прилади - телевізор, праску, пилосос тощо;

• кожна четверта пожежа житлового будинку починається з кухні.

Не можна залишати без нагляду ввімкнену газову плиту, особливо коли на ній стоїть чайник. Коли чайник закипить, він може загасити вогонь і в приміщення почне надходити газ, що може призвести до вибуху. Крім того, різні сорти жирів, які використовуються для смаження, займаються самі по собі при температурі близько 450 градусів. Не користуйтесь водою, щоб загасити жир, який горить, так як це може викликати розповсюдження вогню по всій кухні.

Не зберігайте легкозаймисті чистячи засоби в кухні або в іншому приміщенні, де є джерело тепла. Одяг чистити тільки на свіжому повітрі або в добре вентильованому приміщенні.

Програма роботи.

 

2.1 Правила поведінки при виникненні пожежі

2.2 Прийоми виживання

2.3 Перша допомога при термічних опіках

2.4 Оформити звіт з роботи відповідно до розділу 3.

2.5 Надати відповіді на контрольні запитання.

Хід роботи.

 

Правила поведінки при виникненні пожежі

 

Дії при пожежі вдома

І коли вже пожежа трапилась, необхідно вжити всі заходи для гасіння пожежі, а якщо це вже неможливо - до врятування свого життя, і життя інших людей.

Запам'ятайте:

• якщо в квартирі або будинку почалася пожежа, не панікуйте! Не бігайте по кімнаті в пошуку порятунку, не ховайтеся у шафу. Якщо вдома є телефон, дзвоніть за номером 01 і викликайте пожежників на допомогу. Якщо вдома нема телефону - то йдіть до сусідів;

• електричні прилади, які загорілися, не можна гасити водою. Вода дуже добре проводить електричний струм, і якщо ви будете заливати водою праску, яка горить, то вас вдарить електричним струмом. Це може привести до отримання тяжкої травми;

• якнайшвидше ліквідуйте джерело енергії (припиніть подачу газу, електроструму). Накрийте сковорідку чи каструлю кришкою або мокрою ганчіркою, щоб загасити полум'я. Залиште їх накритими до повного охолодження жиру, інакше вогонь загориться знову;

• якщо ви самостійно не в змозі приборкати полум'я, залиште квартиру, але перед тим перекрийте подачу газу та електроструму, щільно закрийте всі двері, щоб позбутися протягів і завадити розповсюдженню вогню;

• якщо не можете вийти із квартири, то вийдіть на балкон або відчиніть вікно або розбийте його, і голосно кличте на допомогу.

Не соромтеся просити допомогу, якщо вогонь загрожує вашому життю.

Якщо так вже трапилося, що ви потрапили в пожежу, запам'ятайте, що рятуючись від вогню, не можна ховатися під ліжко, у шафу, забиватися у кутку квартири. Під час пожежі найнебезпечнішим є не вогонь, а дим. Часом вистачає декілька вдихів, щоб втратити сві *домість і отруїтися продуктами горіння різних предметів - димом. Тому, в; першу чергу, необхідно захищати органи дихання від диму, якщо нема ніякої можливості піти з дому.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 189; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь