Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Кі-сть ступенів вільності молекул



Це число незалежних зміних(координат), яке описує положення тіла в просторі.

Іn-кі-сть ступенів вільності молекул при поступальному русі.

Іо-при обертальному русі

Ік-при коливальному русі

При темп. Нижчої за кімнатну вважають, що атоми в молекулі жорстко зв’язані. Тому коливальний рух не враховується.

1. Одноатомний газ. Ік=3, іо=-,і=3

 

2. Двоатомний газ. Ік=3, іо=2,і=5

 

 

3. Трьохатомний або багатоатомний. Ік=3, іо=3,і=6

 

 

Ік=3*N-6 – коливальний ступень вільності

Якщо молекула лінійна(атоми розташовані вздовж однієї прямої), то коливальний ступінь вільності Ік=3*N-5

 

 

41 Вн́утрішня ене́ргія тіла (позначається як E або U) — повна енергія термодинамічної системи за винятком її кінетичної енергії як цілого і потенціальної енергії тіла в полі зовнішніх сил. Внутрішня енергія складається з кінетичної енергії хаотичного руху молекул, потенціальної енергії взаємодії між ними і внутрішньомолекулярної енергії.

Внутрішня енергія є однозначною функцією рівноважного стану системи. Це означає, що кожний раз, коли система опиняється в даному рівноважному стані, її внутрішня енергія приймає властиве цьому стану значення, незалежно від передісторії системи. Отже, зміна внутрішньої енергії при переході з одного стану в інший буде завжди дорівнювати різниці значень в цих станах, незалежно від шляху, по якому здійснювався перехід. Внутрішню енергію тіла не можна виміряти напряму. Можна визначити тільки зміну внутрішньої енергії:

,

де — кількість теплоти, передана термодинамічній системі, — робота, виконана над термодинамічною системою[1] або:

,

де , робота виконана термодинамічною системою.

     42. Перший закон термодинаміки

Зміна внутрішньої енергії закритої системи, яка відбувається в рівноважному процесі переходу системи із стану 1 в стан 2, дорівнює сумі роботи, зробленої над системою зовнішніми силами, і кількості теплоти, наданої системі: ΔU = A' + Q. Робота здійснена системою над зовнішніми тілами в процесі 1->2 (Назвемо її просто А) A=-A', тоді закон приймає вигляд:

.

Кількість теплоти, що надається системі, витрачається на зміну внутрішньої енергії системи і на здійснення системою роботи проти зовнішніх сил.

Для елементарної кількості теплоти δQ; елементарної роботи δA і малої зміни dU внутрішньої енергії перший закон термодинаміки має вигляд:

 

43. Теплоє́мність — фізична величина, яка визначається кількістю теплоти, яку потрібно надати тілу для зміни його температури на один градус.

Позначається здебільшого великою латинською літерою C. Питома теплоємність — теплоємність одиничної маси тіла, позначається малою латинською літерою c. Часто визначається також молярна теплоємність — теплоємність одного моля газу.

 

44. 1. Ізотермічний процес. Під час ізотермічного процесу (Т = const) зміна температури . Тому внутрішня енергія ідеального газу не міняється ( ). Відповідно до рівняння стану ідеального газу pV = const, тобто у разі підведення до газу деякої кількості теплоти (досить повільно) змінюються тільки тиск і об'єм, а внутрішня енергія залишається незмінною.

Таким чином, з виразу випливає, що

.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 280; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь