Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Заземлення щитів і пультів



План уроку:

   1. Організаційна частина

   2. Повторення попереднього матеріалу        

2.1 вимоги до трубної комутації

2.2. матеріали, що застосовують при ТК

2.3. кріплення ТК

3.Новий матеріал

3.1. заземлення щитів і пультів ( електричних і неелектричних)

3.2. заземлення приладів на щитах

4. Закріплення матеріалу:

4.1 матеріали і деталі, які використовують для заземлення

5. Домашнє завдання:

вивчити новий матеріал: - конспект як план

- Камінский М.Л. и В.М. Монтаж приборов и систем автоматизации , с.

- Гинсбург И.Б., Титов Ю.А. Монтаж, наладка и эксплуатация автоматических устройств в промышленности строительных материалов с.

              - МинаевП.А. Монтаж систем контроля  и автоматики, с.

Заземлення щитів і пультів

 

Всі щити та пульти , до яких підведений змінний струм більше 36 В; або постійний струм напругою більше 110 В, в приміщеннях з підвищеною небезпекою або особливо небезпечних, а також в зовнішніх устаткуваннях, повинні бути заземлені. В вибухонебезпечних приміщеннях необхідно заземляти всі щити та пульти , до яких підведений струм, незалежно від напруги.

Заземляють металеві щити та пульти всіх призначень, на яких розміщені прилади інші елементи автоматизації , а також допоміжні металеві конструкції для апаратів управління.

Не заземляються щити та пульти, що стоять окремо і призначені для установки неелектричних приладів автоматизації ( пневматичні прилади, манометри ... )

Електропроводка стаціонарного освітлення виконується в заземленій стальній трубі ( до самого вводу в освітлювальну апаратуру ).

В стойках, панелях з каркасом, в шафах заземлення металоконструкцій та електро контакт між всіма металевими частинами забезпечується привареними скобами з різьбою М8, до яких за допомогою болтових з’єднань підключають зовнішній заземлюючий провідник. При цьому в місцях контакту механічним шляхом ( наприклад: ручним зенкером ) знімають лакофарбові покриття. Після зборки місця . які забезпечують електричний контакт ( разом з деталями кріплення ) покривають захисним лаком, який запобігає корозії.

Електро контакт між каркасом та уніфікованими елементами виконують з допомогою гнучких заземлюючих провідників, для чого рекомендуються мідні жили проводів січенням 1,5 мм 2..

Заземлюючі провідники приєднують до отворів в верхній та нижній частинах каркасів. На елементах щитів в місцях приєднання цих провідників наносять знаки заземлення.

Малогабаритні шафи заземлюються через скоби з різьбою М8 за допомогою болтового з’єднання також як і повно габаритні.

Для заземлення приладів, які мають контакт «ЗЕМЛЯ» , в середині щитів та пультів встановлюють заземлюючу рейку або роблять спеціальні місця на несущих елементах корпусів та каркасів з отворами під гвинт М5 . При монтажі виводи «ЗЕМЛЯ» з’єднують з заземлюючою рейкою проводом ПВ, ПГВ січенням не менше 1,5 мм 2.

Металеві корпуси приладів та апаратів , які не мають спеціального виводу «ЗЕМЛЯ», в випадках , коли необхідно їх заземляти, повинен виконуватись надійний металевий контакт з металевими елементами щитів та пультів, на яких вони встановлюються.

Заземлення виконують шляхом приєднання щитів та пультів до найближчих провідників мережі заземлення. Всі вузли заземлення мають захисне металеве покриття, що не допускає корозії, та позначені знаками, які не витираються.

 

Умовні позначення для захисних проводів та жил кабелю.

 

захисний провідник, що приєднаний до корпусу електроприладу

 

жила кабеля, що застосовується як нульовий захисний провід, і

 приєднується до корпусу електроприладу

 

захисний провід обладнання, що приєднується до броні,

оболонки або до захисної труби

 

 

Заняття 38 ( 7)


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 578; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь