Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Аналіз основних статистичних даних в галузі туризму.



 

Згідно Звітів про подорожі та конкурентоспроможності туризму, Німеччина оцінюється як одне з найбезпечніших туристичних напрямків у світі. Німеччина є третьою найбільш відвідуваною країною в Європі, число ночівель в готелях склало в 2010 році - 380,3 мільйона, що є найвищим показником з моменту об'єднання країни. Число діб зросла в порівнянні з 2009 роком на 3% . У 2008 році кількість діб склало 369 600 000. З цього числа 56500000 діб доводиться на іноземних гостей, більшість іноземних туристів у 2009 прибуло з Нідерландів, США та Швейцарії. У 2010 році число ночівель туристів з-за кордону зросла на 10 відсотків порівняно з 2009 роком до 60,3 мільйона.

 

Офіційний орган туризму в Німеччині Національний комітет Німеччини з туризму представлений Національними туристичними офісами в 29 країнах. Дослідження Комітету показали наступні причини для відпочинку в Німеччині: культура (75%), відпочинок на відкритому повітрі / у сільській місцевості (59%), міста (59%), чистота (47%), безпека (41%), сучасність (36 %), хороші готелі (35%), хороша кулінарія / кухня (34%), хороша доступність (30%), космополітизм / телекомунікації (27%), хороші можливості для покупок (21%), захоплююча нічне життя (17%) і хороше співвідношення ціна / якість (10%) (були можливі множинні відповіді).

 

У таблиці ми бачимо, що Німеччина стоїть на шостому місці серед країн, які отримали великий прибуток від туристичної індустрії.

Таблиця 2.2.1. Прибуток Німеччини від туристичної індустрії.

№     Країна Дохід, млрд. дол.

1 США         74, 2

2 Італія              30, 4

3 Франція         29, 7

4 Іспанія            29, 6

5 Великобританія 21, 3

6 Німеччина      16, 8

7 Китай             12, 5

8 Австрія          12, 2

9 Канада           9, 1

10 Австралія      8, 6

Понад 30% німців проводять відпустку у своїй власній країні. Маючи більш ніж 133 млн іноземних туристів (2008) Німеччина займає сьоме місце з найбільш відвідуваних у світі. У загальній складності 27200000000 євро витрачаються на рік на подорожі і туризм: це еквівалентно 3,2% ВВП Німеччини.

 

РОЗДІЛ 2. РЕКРЕАЦІЙНО-ТУРИСТСЬКИЙ ПОТЕНЦІАЛ ТА ВИДИ ТУРИЗМУ ПОШИРЕНІ В  НІМЕЧЧИНІ

2.1. Характеристика найвідоміших туристських об’єктів країни Німеччини 

 

У Німеччині туристів всюди чекають визначні пам’ятки і пам’ятники багатовікової культури: замки і палаци, церкви і монастирі, стародавні міста з фортечними мурами, воротами і баштами, із старими будинками буржуа на романтичних вулицях. Навіть в невеликих містах є музеї. Художні колекції Німеччини – одні з найбагатших в світі.

 

У Німеччині є все, щоб зробити перебування гостей приємним: готелі на будь-який смак, безліч магазинів, затишні кафе і ресторани, громадський транспорт, надійність роботи якого відома у всьому світі, а також місцева гостинність, що підняла якість обслуговування туристів до дуже високого рівня.

Наявність відразу декількох метрополій пов’язана з історичним розвитком країни. Особливе місце в Німеччині займає його стара і нова столиця – Берлін. Поряд з ним в Німеччині є цілий ряд регіональних столиць, в яких широко представлена німецька історія і культура. Містам Німеччини властива важлива особливість, яка щорічно привертає в країну безліч туристів, – величезна різноманітність визначних пам’яток.

 

Старі цегляні споруди на півночі країни свідчать про багатство колись володарюючої над морем Ганзи. Тут панує стримана і велична атмосфера, що несе відбиток стилю життя багатих традиціями купецьких сімей. Далі на південь на зміну їм приходять колишні імперські міста, княжі і єпископські резиденції з величними соборами, замками, палацами і ратушами. У багатьох містах старий центр відреставрований відповідно до його історичної зовнішності, а багато будинків охороняються як пам'ятники старизни.

 

Майже кожне місто має по-своєму вируюче "міське" життя, яке починається вранці з ділової суєти і закінчується пізно увечері цілою гаммою розважальних і культурних заходів. Майже кожне крупне місто може гордитися своїми важливими міжнародними ярмарками і конгресами.

 

Берлін

Столиця і найкрупніше місто Німеччини, знову повний прагнення стать "серцем Європи". Берлінська стіна, що розділяла місто впродовж 28 років, впала. Сьогодні це єдине місто, в якому реконструюються центр і передмістя. Широкомасштабні перетворення знову ведуть Берлін на авансцену світу. Тут знаходиться більше 80 музеїв, які знайомлять з розвитком цивілізації Європи і Далекого Сходу протягом шести тисячоліть; зберігаються такі всесвітньо відомі шедеври, як бюст Нефертіті, прекрасний Пергамский вівтар, зібрання картин Рембранта. З архітектурних пам’яток і визначних пам’ятників слід зазначити: Бранденбургскі ворота, будівлю Рейхстагу, палац Шарлоттенбург, монумент-колону Перемоги Зігесзойле із статуєю Богині перемоги Вікторії, Курфюрстендамм, Олімпійський стадіон, Зоологічний сад, Александерплац, Потсдам, палац Сансуси.

 

Гамбург

Це друге за величиною (після Берліна) місто Німеччини, один з найбільших морських портів Європи, що зберіг, проте, властиві тільки йому своєрідність і зовнішність. Величезна кількість мостів, яких налічується 2400, і зелені створює неповторний стиль міста. На воді розташовані його північні приельбскі квартали, де височіють численні церкви, а під ними будівлі з тимчасових банків і монополій гамбурзького Сіті. Із заходу до ділової частини примикає "квартал розваг" Сан-Паулі з ресторанами, нічними клубами, барами із знаменитою вулицею Репербан. На північ від Ельби, навколо штучно створеного озера на Альетере розміщується аристократичний район. У культурному відношенні Гамбург прийнято вважати німецькою "столицею мюзиклу". Безпосередня близькість Північного і Балтійського морів надає можливість зробити цікаві екскурсії і прогулянки по морю.

 

Бремен

Історія розвитку Бремена нагадує гамбурзьку. Вже з XI ст. Бремен мав торгові зв’язки зі всіма країнами Півночі, в XII ст. – з містами Середземного моря. Його історичний і діловий центр – Альтштадт. Нові адміністративні будівлі є сусідами з пам’ятниками минулого: собором XI ст., міською ратушею XV ст. Від старих часів збереглася і корпоративна будівля купецтва "Шюттінг", в якому розмістилася Торгова палата.

 

Любек і Кіль

Мальовничі старовинні міста Любек і Кіль мають давні традиції морської торгівлі. Ще в XV в. Любекську гавань називали "королевою Ганзи". Тут добре зберігся середньовічний центр.

Кіль розвивався як місто-резиденція з 1570 р. Він і зараз є адміністративним центром землі Шлезвіг-Гольштейн. Киль – це військово-морська база і крупний центр суднобудування. Відомі спортивні традиції міста, в якому регулярно проводяться регати. На відміну від Любека в Килі збереглося менше історичних будівель.

 

Ганновер

Будучи у далекому минулому невеликим ринковим селищем на річці Лейне, Ганновер сьогодні може гордитися своєю величиною і значущістю. Впродовж багатьох років столиця Нижньої Саксонії є місцем проведення щорічного міжнародного промислового ярмарку, який вважається найбільшим в світі. Своїй сучасній і жвавій зовнішності місто зобов’язане величезній кількості мальовничих парків озер і садів.

 

Кельн

Багато туристів відвідують Кельн, який був заснований римлянами в I ст. н.е. як торговий вузол на перетині Рейну і сухопутних доріг. Історичний центр міста – Альтштадт знаходиться на лівому березі Рейну. У минулому його оточували фортечні мури (збереглися її ворота). У всій своїй могутності і пишності в самому центрі міста підноситься Кельнській собор – всесвітньо відомий пам’ятник готичної архітектури. Собор будувався шість століть (1248-1880 рр.). В даний час це не тільки місце для проведення церковної служби, але і найбільший музей, де зібрані колекції картин, скульптур, ювелірних прикрас.

Ні в одному другом місті країни немає такої кількості старовинних церков, як в Кельні.

Також необхідно згадати і про безліч пивоварень і пивних, якими славилося це місто. Крупною подією є святкування карнавалу в Кельні, що відрізняється веселістю, життєрадісністю і строкатістю.

 

Дюсельдорф

Комерція і елегантність – відмінні риси Дюсельдорфа, столиці землі Північна Рейн-Вестфалія. Це місце проведення промислових і торгових виставок світового масштабу, крупний фінансовий і зовнішньоторговельний центр. Широкою популярністю користуються дюсельдорфські салони модного одягу.

 

Франкфурт-на-Майні

Одна з найбільшої агломерації Німеччини – Рейнсько-Майнська, її столиця – Франкфурт-на-Майні. Тут проводилась коронація німецьких кайзерів і середньовічні торгові ярмарки, життя і творчість великого Гете зробили Франкфурт всесвітньо відомим. Під час Другої світової війни місто було знищене на 95 %. Його сучасні хмарочоси стали символом нової, процвітаючої Німеччини. Франкфурт вважається містом банків, страхових агентств і міжнародних ярмарків. Франкфуртська фондова і валютна біржі є провідними в країні. Франкфуртський аеропорт належить до найважливіших в світі.

 

Штудгарт

Околичне німецьке місто, яке в 1944 р. було зруйноване, а в 1950-х роках відновле. Це одне з найпривабливіших міст Німеччини. Розташований в улоговині, оточеній мальовничими лісами, Штутгарт привертає безліч гостей. Його ратушна площа одна з найкрасивіших в країні. Неповторну своєрідність місту додають великі парки, що відокремлюють райони один від одного. Штутгарт рясніє пам’ятниками, статуями і фонтанами. У старовинних будівлях розташовано багато музеїв і художніх галерей. У місті є музей Гегеля, тут він народився. Великою увагою користуються також музеї "Мерседеса" і "Порше". Крім того, Штутгарт знаменитий своїм університетом.

 

Мюнхен

Столиця Баварії, місто витонченості і радості життя. Мюнхен і його околиці надають своїм гостям широкий спектр можливостей для повноцінного відпочинку і розваг. Місто є крупним культурним центром. Тут представлені численні видавництва і театри, три симфонічні оркестри, близько 50 музеїв, цікавої архітектури. Найважча для туристів проблема – це вибір розваг.

 

Нюрнберг

Перша згадка про це місто відноситься до 1050 р. У свій час тут навіть вибирали імператорів Німеччини і зберігали імператорські скарби. Під час Другої світової війни місто було на 90 % зруйнований, але в даний час він практично знов відновив свою колишню зовнішність. Це красиве місто, розташоване на горбах. Він радує туристів морем черепичних дахів і мальовничою панорамою з скелі імператорського замку Кайзербург. У Нюрнберзі знаходиться будинок-музей Альбрехта Дюрера.

 

Лейпціг

Друге за величиною після Берліна місто колишньої НДР. У XVII-XVIII ст. місто стало економічним центром, столицею книгодрукування і музичного життя Німеччини. У університеті Лейпціга вчилися Гете, Лессінг, Клопшток. У Музеї образотворчих мистецтв виставлені роботи старих майстрів – Кранаха, голландських і італійських художників XV-XVI ст. Єгипетський музей Лейпцігського університету містить одну з кращих європейських колекцій мистецтва Єгипту і документів епохи фараонів. Церква Томаскірхе – найвідоміша в місті. Тут зберігаються останки І.С. Баха.

 

Дрезден

Резиденція курфюрстів Саксонії з середини XVI ст., місто бароко. Він дуже сильно постраждав в роки Другої світової війни. Не дивлячись на масштабні реставраційно-відновні роботи, які ведуться з 1951 р., сліди руйнувань ще не скрізь ліквідовані. Збереглися розвалини Фрауенкірхе – красивої церкви. Палац Цвінгер відновлений і відкритий для відвідин. Знаменита Дрезденска картинна галерея старих майстрів розташована в південній частині палацу. У палаці розташовані і інші музеї: Фізико-математичний салон, в експозиції якого представлені наукові прилади XI-XIX ст.; Історичний музей. На Театрплац відновлений Оперний театр.

 

В списку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО в Німеччині налічується 36 найменувань (станом на 2011 рік).

 

З 33 об'єктів Світової спадщини в Німеччині: 33 культурний об'єкт, 3 природних об'єкта. 10 культурних об'єктів визнані шедеврами людського генія.

Аахенський собор  Резиденція єпископа             Палац Аугустусбург

з парком і палацовою             і мисливський замок

   площею в місті                Фалькенлуст в місті Брюль

Вюрцбург

Список об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО в Німеччині:

1. Аахенський собор (нім. Aachener Dom) місто Аахен   VIII—IX століття        

2. Шпайєрський собор (нім. Dom zu Speyer) місто Шпайєр XI століття   

3. Резиденція єпископа з парком і палацовою площею в місті Вюрцбург (нім. Würzburger Residenz mit Hofgarten und Residenzplatz) місто Вюрцбург    XVIII століття

4. Паломницька церква в Вісе (нім. Wallfahrtskirche auf der Wies) село Віс XVIII століття

5. Палац Аугустусбург і мисливський замок Фалькенлуст в місті Бриль (нім. Schlösser Augustusburg und Falkenlust in Brühl)    місто Брюль   XVIII століття    

6. Кафедральний собор Св. Марії і церква Св. Михаїла в місті Хільдесхайм

(нім. Dom St. Mariae und Michaeliskirche in Hildesheim) місто Хільдесхайм  XI століття       

7. Визначні місця міста Трір (Порта Нігра, Лібфрауенкірхе, Амфітеатр, Імператорські терми, Базиліка Костянтина, Терми Барбари, Римський мост, Ігельська колонна, Трірський собор)(нім. Römische Baudenkmäler, Dom und Liebfrauenkirche in Trier) місто Трір I—III століття

7. Ганзейське місто Любек (нім. Historische Hansestadt Lübeck) місто Любек XV-XVI с

8. Укріплені рубежі Римської імперії (нім. Obergermanisch-Rätischer Limes). Ділянка довжиною 550 км, що простягається з північного заходу Німеччини до Дунаю на південному сході  II століття

10. Палаци і парки Потсдама та Берліна (нім. Schlösser und Gärten von Potsdam und Berlin) міста Потсдам і Берлін 1730—1916      

11. Монастир і набрамна капелла в місті Лорш (нім. Abtei und Altenmünster des Klosters Lorsch) місто Лорш    VIII—IX століття                  

12. Старовинні копльні Раммельсберга та історичне місто Гослар (нім. Bergwerk Rammelsberg und die Altstadt von Goslar) місто Гослар  XV—XIX століття      

9. Монастирський комплекс Маульбронн (нім. Zisterzienserabtei Kloster Maulbronn) місто Маульбронн   XII століття        

10. Місто Бамберг (нім. Altstädte von Bamberg) місто Бамберг XII—XVIII століття       

15. Коллегіатська церква, замок і Старе місто в Кведлінбурзі (нім. Stiftskirche und Altstadt Quedlinburg) місто Кведлінбург      

11. Залізоробний завод у місті Фельклінген (нім. Eisenhütte in Völklingen) місто Фельклінген XIX—XX століття      

12. Археологічні знахідки в кар'єрі Мес сель (нім. Grube Messel) район Дармштадт-Дібург   57—36 млн. років до н. е.   

13. Кельнський собор(нім. Kölner Dom) місто Кельн    XIII—XIX століття     

19. Пам'ятники архітектурної школи Баугауз в містах Веймар і Дессау

(нім. Bauhaus-Stätten: Bauhaus Dessau, Kunstschule und Kunstgewerbeschule Weimar, Musterhaus Am Horn) міста Веймар і Дессау XX століття       

20. Пам'ятні місця Лютера в містах Лютерштадт-Айслебен і Віттенберг

(нім. Lutherstädte Eisleben und Wittenberg)   міста Лютерштадт-Айслебен і Віттенберг XV—XVI століття

14. «Класичний Веймар» (нім. Klassisches Weimar) місто Веймар XVIII—XIX століття

15. Музейний острів в Берліні (нім. Museumsinsel in Berlin) місто Берлін       XIX—XX століття      

16. Замок Вартбург (нім. Wartburg bei Eisenach) місто Айзенах XI століття

17. «Паркове королівство» Дессау-Вьорліц (нім. Dessau-Wörlitzer Gartenreich)місто Дессау і      Вьорліц  XVIII століття    

18. Монастирський острів Райхенау (нім. Klosterinsel Reichenau im Bodensee) Острів на    Боденському озері   VIII—XI століття        

19. Стара вугільна шахта Цольферайн (нім. Zeche Zollverein und Kokerei Zollverein), місто Ессен XX століття       

27. Долина Середнього Рейну (нім. Kulturlandschaft Oberes Mittelrheintal zwischen   Bingen/Rüdesheim und Koblenz). Ділянка долини середнього Рейну довжиною 65 км між містами Бінген-на-Рейні та Кобленц           

20. Історичні центри міст Вісмар і Штральзунд (нім. Die historischen Altstädte Stralsund und Wismar) міста Вісмар і Штральзунд XIV—XVIII століття   

21. Бременська ратуша і статуя Роланда на Ринковій площі (нім. Bremer Rathaus und Bremer Roland)   місто Бремен  XV століття       

22. Парк Мускау / Парк Музаковскі(нім. Fürst-Pückler-Park Bad Muskau)       найближче місто Бад-Мускау (спільно з Польщею) XIX століття      

23. Старе місто в Регенсбурзі, включно з районом Штадтамхоф (нім. Altstädte von Regensburg) місто Регенсбург XI—XIII століття        

24. Берлінські житлові комплекси епохи модернізму (нім. Siedlungen der Berliner Moderne) місто Берлін   XX століття       

33.  Ваттове море (нім. Wattenmeer der Nordsee) федеральні землі Нижня Саксонія, Шлезвіг-Гольштейн (спільно з Нідерландами) 

34.  Фабрика Фагус (нім. Fagus-Werk in Alfeld) Місто: Альфельд федеральна земля: Нижня Саксонія 1911—1914       

35.  Букові праліси Карпат та стародавні букові праліси Німеччини

(нім. Buchenurwälder in den Karpaten und alte Buchenwälder in Deutschland) федеральні землі: Бранденбург, Гессен, Мекленбург — Передня Померанія, Тюрінгія (спільно з Словаччиною та Україною)   

36.  Доісторичні пальові житла в околицях Альп (нім. Pfahldörfern aus der Stein- und Bronzezeit)

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 207; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.037 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь