Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Національний університет водного господарства. Кафедра розробки родовищ корисних копалин
Та природокористування Кафедра розробки родовищ корисних копалин
061- 168
М етодичні вказівки Із проходження ПЕРЕДДИПЛОМНОЇ практики На п ідприємстві та оформлення звітів студент AMИ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 7.05030101 "РОЗРОБКА РОДОВИЩ ТА ВИДОБУВАННЯ КОРИСНИХ КОПАЛИН" РЕКОМЕНДОВАНО ДО ДРУКУ методичною комісією за спеціальністю 7.050301 «Розробка родовищ та видобування корисних копалин»
Протокол № 4 від 22 січня 2013 р. Рівне 2013 Методичні вказівки із проходження переддипломної практики на підприємстві та оформлення звітів для студентів 5 курсу спеціальності 7.05030101 “Розробка родовищ та видобування корисних копалин” / Маланчук З.Р., Боблях С.Р. – Рівне : НУВГП. – 2013, 14 с.
Упорядники З.Р. Маланчук, доктор технічних наук, професор; C.Р. Боблях, кандидат технічних наук, старший викладач.
Відповідальний за випуск: З.Р. Маланчук, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри розробки родовищ корисних копалин
© З.Р. Маланчук, © С.Р. Боблях, © НУВГП, 2013 р.
Зміст
ВСТУП
Глибока теоретична підготовка майбутнього фахівця повинна бути підкріплена практичними навичками використання отриманих знань у рамках виробничого або наукового процесу. Тому переддипломна практика має бути гармонійно вбудована в програму всієї спеціальної підготовки висококваліфікованих фахівців і бути погоджена з іншими видами практик, створюючи єдиний концептуальний механізм практичного навчання. Переддипломна практика повинна забезпечити формування професійного уміння студента за спеціальністю 7.050301«Розробка родовищ та видобування корисних копалин», навичок прийняття самостійних організаційно-технічних та організаційно-управлінських рішень у конкретних виробничих умовах на підприємствах, в конструкторських, проектних і науково-дослідних організаціях, в комерційних структурах тощо й дати змогу студентові продемонструвати його готовність до самостійної роботи після закінчення навчання. Тривалість практики 3 тижні. Вивчивши комплекс навчальних дисциплін зі спеціальності, студенти 5 курсу готові оволодіти методами і прийомами аналізу організації та планування гірничого виробництва. Студенти 5 курсу проходять переддипломну практику на підприємствах дублерами ІТП або стажерами на інженерних посадах, найкращим є виконання функцій ІТП на штатних посадах. Місце проходження практики вибирається із розрахунку на те, що студент у майбутньому буде виконувати дипломний проект/магістерську роботу, що буде пов'язаний/пов’язана із базою практики. За результатами практики студенти здають диференційований залік комісії на кафедрі розробки родовищ корисних копалин або на підприємстві у присутності керівника практики від університету. Переддипломна практика проводиться на підприємствах різного профілю, але перевага надається таким, що мають сталі економічні показники і мають виробництво, що відповідає напрямку підготовки. Студенти, які навчаються за рахунок коштів підприємств і організацій - проходять практику в тих організаціях, які направили їх на навчання.
МЕТА ТА ЗАДАЧІ ПРАКТИКИ 2.1. Метою практики є подальше поглиблення та закріплення теоретичних знань, отриманих студентами в процесі навчання в університеті; набуття необхідних практичних та організаційних навичок самостійної роботи і прийомів аналізу ефективності гірничого виробництва; ознайомлення з діяльністю та управлінням підприємств; збір даних для написання дипломної роботи. Задачі практики У результаті проходження практики студенти повинні знати: технологічний процес гірничого виробництва; заходи із підвищення продуктивності праці на підприємстві; заходи з охорони праці та навколишнього середовища. вміти: самостійно здійснювати пошук потрібної інформації про стан роботи підприємства, аналізувати її, виявляти основні чинники, що обумовлюють фактичний стан діяльності підприємства, розкривати основні тенденції його розвитку, вивчати організаційні та логістичні процеси на підприємстві, пояснювати їх, пропонувати науково обґрунтовані висновки та пропозиції щодо удосконалення окремих технологічних процесів і заходів з охорони праці та навколишнього середовища. отримати навички: роботи на підприємстві в сучасних умовах.
|
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 160; Нарушение авторского права страницы