Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Загальні засади встановлення, зміни, скасування податків і зборів.



Установлення і скасування податків та зборів, а також пільг їх платникам здійснюються відповідно до цього Кодексу ВРУ, а також ВР АРК, сільськими, селищними, міськими радами у межах їх повноважень, визначених Конституцією України та законами України. ВРУ встановлює на території України загальнодержавні податки та збори і визначає: 1. перелік загальнодержавних податків та зборів; 2. перелік місцевих податків та зборів, установлення яких належить до компетенції сільських, селищних та міських рад; 3. визнач. Платників, об’єкт, базу щодо загальнодержавних податків та зборів; 4. платніків, об’єкт щодо місцевих податків та зборів.До повноважень ВР АРК належать: 1. установлення на території АРК загальнодержавного збору, плата за користування надрами (крім плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодерж. значення), у межах його граничних ставок, визначених ПКУ; 2. визначення розміру і надання додаткових податкових пільг у межах сум, що надходять до бюджету Автономної Республіки Крим відповідно до Бюджетного кодексу України .Сільські, селищні, міські ради в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів. При прийнятті рішення про встановлення місцевих податків та зборів обов'язково визначаються об'єкт оподаткування, платник податків і зборів, розмір ставки, податковий період та інші обов'язкові елементи, з дотриманням критеріїв, встановлених для відповідного місцевого податку чи збору.

Не дозволяється сільським, селищним, міським радам встановлювати індивідуальні пільгові ставки місцевих податків та зборів для окремих юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців і фізичних осіб або звільняти їх від сплати таких податків та зборів.До повноважень.1. встановлення ставок єдиного податку в межах ставок, визначених законодавчими актами; 2. визначення переліку податкових агенті.3. до початку наступного бюджетного періоду прийняття рішення про встановлення місцевих податків та зборів, зміну розміру їх ставок, об'єкта оподаткування, порядку справляння чи надання податкових пільг, яке тягне за собою зміну податкових зобов'язань платників податків та яке набирає чинності з початку бюджетного періоду.

 104. Правові засади поділу податкв та зборів на види.

Податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку. Збором (платою, внеском) є обов'язковий платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників зборів, з умовою отримання ними спеціальної вигоди, у тому числі внаслідок вчинення на користь таких осіб державними органами, органами місцевого самоврядування, іншими уповноваженими органами та особами юридично значимих дій. В Україні встановлюються загальнодержавні та місцеві податки та збори.До загальнодержавних належать податки та збори, що встановлені цим Кодексом і є обов'язковими до сплати на усій території України, крім випадків, передбачених. До місцевих належать податки та збори, що встановлені відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, визначених Кодексом, рішеннями сільських, селищних і міських рад у межах їх повноважень, і є обов'язковими до сплати на території відповідних територіальних громад. До загальнодержавних належать такі податки та збори: 1. податок на прибуток підприємств;.2. податок на доходи фізичних осіб 3. податок на додану вартість; 4. акцизний податок;.5. збір за першу реєстрацію транспортного засобу;.6. екологічний податок; 7. рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України; 8. рентна плата за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні; 9. плата за користування надрами; 10. плата за землю; 11. збір за користування радіочастотним ресурсом України; 12. збір за спеціальне використання води; 13. збір за спеціальне використання лісових ресурсів;14. фіксований сільськогосподарський податок; 15. збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства; 16. мито; 17. збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, крім електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками; 18. збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності.До місцевих податків належать:.1. податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;.2. єдиний податок. До місцевих зборів належать: 1. збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності; 2. збір за місця для паркування транспортних засобів; 3. туристичний збір.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 208; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.016 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь