Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Відкриття підозрілих предметів за допомогою



Відкриття поштових конвертів за допомогою електродетонаторів.

Цей спосіб заключається у використанні такого явища як кумулятивний струмінь, який виникає при підриванні електродетонатора, оскільки денце гільзи має кумулятивну виїмку, і направлений від денця гільзи електродетонатора у напрямку його поздовжньої осі. Він має надзвичайно велику швидкість (6 – 7 км/с) та високу руйнуючу здатність. При відкриванні поштових конвертів електродетонатор розміщується на оболонці конверту і руйнування її відбувається по лінії проходження кумулятивного струменю. Тому при відкриванні поштового конверту, відносно якого існує підозра про наявність в ньому ВП, важливу роль відіграє місце розташування електродетонатору на оболонці конверту, оскільки від цього залежить розміщення лінії її руйнування. Характер руйнування нагадує рвану лінію. Крім того, у залежності від розміщення лінії руйнування оболонки знаходиться також вірогідність спрацювання ВП та рівень збереження вмісту конверту для використання його в якості речових доказів у випадку необхідності проведення послідуючого криміналістичного дослідження. 

Експерименти по відкриванню оболонок конвертів на протязі 1999-2000 років проводилися спеціалістами ВТС ДНДЕКЦ МВС України із застосуванням електродетонаторів типу ЕДП та капсулів-детонаторів типів КД-8М і КД-8А.

У ході підривів даних засобів було з’ясовано, що найбільш ефективним є застосування електродетонаторів типу ЕДП. При їх підриві об’єкт, який відкривається, зазнає менших пошкоджень і формується кумулятивний струмінь з найбільш вдалими характеристиками, що дозволяє “розрізати” конверти на максимальну довжину у вибраному напрямку. Крім того, іноді для гарантованого відкриття оболонок конвертів необхідне одночасне застосування кількох детонаторів, розміщених на різних сторонах конвертів. При цьому дуже важливим є їх одночасне спрацювання, а цього можна досягти лише при електричному способі підривання, тобто при застосуванні електродетонаторів.

Основним фактором, що впливає на ефективне відкриття оболонки конвертів, є розташування електродетонатору відносно сторін конверту. Для мінімального пошкодження вмісту конверту та максимального його відкриття необхідно розташовувати електродетонатор з краю конверту уздовж однієї з його сторін (рис. 5.87). Фіксація положення детонатора на оболонці конверту можлива за допомогою липкої стрічки (однак це слід здійснювати лише після з¢ясування питання щодо можливості безпечного контактування з конвертом або проводити дистанційним способом).

Результат відкриття конверту за допомогою електродетонатора показано на
рис. 5.88.

Під час виготовлення заряду дотримуватися правил поводження із електродетонаторами!

             
 
Рис. 5.88.
 
Рис. 5.87.

 




Найбільш оптимальне розташування ЗМП у контейнері з водою відносно підозрілих предметів.

Висновок

Проведене практичне відпрацювання методики застосування електродетонаторів та зарядів малої потужності з використанням гідродинамічного ефекту, для відкриття конвертів, бандеролей, коробок, чемоданів, валіз показали їх достатню ефективність. При відсутності спеціального вибухотехнічного обладнання, засоби, описані у даних методичних рекомендаціях, можуть бути використані для проведення практичних робіт по перевірці вищевказаних об’єктів співробітниками вибухотехнічних підрозділів НДЕКЦ при ГУМВС, УМВС України в областях та на залізницях.

При застосуванні ЗМП слід пам`ятати, що, незважаючи на свою малу потужність, вони все ж володіють деякою вражаючою дією на людей та руйнівною - на оточуючу обстановку. Це може бути і осколкова дія фрагментів гільз електродетонаторів, і фугасна дія від вибуху як електродетонаторів так і відрізків детонуючого шнура. Особливо виразно фугасна дія проявляється у вигляді руйнування скла у закритих приміщеннях. Вражаюча дія осколків гільз електродетонаторів також не менш небезпечна і в окремих випадках може призвести до летальних результатів при враженні ними людей. Тому при застосуванні ЗМП необхідно суворо дотримуватися вимог щодо віддалення людей від місця підривання на безпечні відстані.

Відкриття підозрілих предметів за допомогою

 зарядів малої потужності

 

У ході проведення оперативно-розшукових і слідчих дій по вилученню вибухових пристроїв (далі ВП) і вибухових речовин (далі ВР), реагування на факти виявлення у громадських місцях, будівлях, приміщеннях підозрілих предметів іноді виникає необхідність їх відкриття з метою перевірки наявності в них ВП. При реальному розміщенні ВП у конвертах, пакетах, коробках, ящиках, валізах, чемоданах тощо це може бути дуже небезпечним, оскільки ВП у своїй конструкції можуть мати датчики цілі, які спрацьовують при зміщенні їх з місця, вібрації, спробі відкрити та інших механічних впливах. Основною вимогою заходів безпеки під час такої перевірки є запобігання загибелі людей.

Під час цих перевірок відкриття плоских та малогабаритних предметів необхідно здійснювати з їх незначним пошкодженням та мінімізацією умов для спрацювання ВП, що можуть знаходитись в них.

З цією метою можливе застосування різних засобів – від гідродинамічного руйнувача до звичайної мисливської зброї.

У якості одного із способів відкриття підозрілих предметів у практиці вибухотехнічних підрозділів може бути запропоноване застосування зарядів малої потужності (ЗМП).

Суть методу застосування ЗМП заключається у руйнуванні оболонок підозрілих предметів за рахунок таких уражаючих факторів, які виникають під час підриву ЗМП, як бризантна дія, фугасна дія та кумулятивна дія електродетонаторів.

Під час підготовки методичних рекомендацій проводилося неодноразове відпрацювання застосування ЗМП у полігонних умовах. При цьому практичні напрацювання виявили доцільність застосування наступних видів ЗМП:

 ЗМП на основі електродетонатора;

 ЗМП на основі електродетонатора та детонуючого шнура, розміщених у контейнері з водою. У якості контейнера використовувалися звичайні пластикові пляшки з-під напоїв різної ємності.

Відпрацьовані способи для відкриття підозрілих предметів являються безпечними, доступними, не потребують значних матеріальних затрат, складного обладнання та значного часу для їх підготовки і застосування.

 

1. Заходи безпеки під час підготовки та проведення вибухових робіт по руйнуванню плоских та малогабаритних об’єктів за допомогою електродетонаторів

Електродетонатори перед використанням необхідно перевірити на провідність з використанням малого омметра або лінійного мос­­­та.

Електродетонатори, які мають механічні пошкодження, наліт корозії, застосовувати ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ. 

Під час перевірки електродетонаторів на працездатність для уникнення поразки при його несанкціонованому вибуху необхідно:

 гільзу електродетонатора помістити у спеціальний металевий циліндр;

 отвори циліндру спрямувати у бік від себе і від оточуючих;

 дріт електродетонатора розмотати на всю довжину. 

Для перевірки готовності підривної машинки, магістральних дротів, електродетонаторів до бойової роботи необхідно :

 перевірити на провідність електродетонатор, магістральні дроти;

 перевірити працездатність підривної машинки встановленим способом;

 зібрати електровибуховий ланцюг з безпечною довжиною не менше 50 м;

Слід пам¢ятати, що дріт електровибухових ланцюгів не слід розташовувати ближче 200 м від електричних станцій, підстанцій, високовольтних ліній, електрифікованих шляхів, потужних радіостанцій.

Перевіряти зібраний електровибуховий ланцюг на провідність необхідно тільки після випровадження всіх осіб з місця розташування заряду вибухової речовини та засобу підривання.

 Приводні ручки підривних машинок, джерела живлення подавати тільки безпосередньо перед вибухом за наказом старшого робіт.

До закінчення робіт по розташуванню електродетонаторів у за­­­рядах і відходу людей на безпечну відстань (до сховища) кінці магістральних дротів на підривній станції закорочуються між собою та ізолюються, джерела живлення не приєднуються. 

При проведенні вибуху з використанням більше 2-х електродетонаторів, з`єднаних послідовно, вони  підбираються за опірністю лінійним мостом із різницею опору не більше 0,1 Ом. 

При проведенні вибуху з використанням більше 5-ти електродетонаторів з паралельною або послідовною схемою з`єднань необхідно проводити розрахунок електровибухового ланцюга на дос­­­татність потужності джерел живлення, які є у наявності.

При відмові вибуху необхідно від`єднати джерело живлення, замкнути кінці магістральних дротів між собою та заізолювати їх. Елементи струму і привідні ручки здати під охорону.

Підходи­­­ти до зарядів ВР, що відмовили у вибуху, дозволяється не раніше ніж через 15 хвилин.

Не рекомендується застосування електричного способу підривання в умовах грози.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 154; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.018 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь