Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Завдання соціального педагога щодо організації інклюзивного навчання загальноосвітньому навчальному закладі
1. Захист і забезпечення прав і свобод дитини з особливими освітніми потребами в умовах навчального закладу та під час перебування дитини в сім’ї. 2. Виявлення дітей, у яких виникають труднощі спілкуванні та взаємодії з оточуючими або які проживають у сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах. 3. Визначення соціальних питань, які потребують негайного вирішення причин та труднощів; при потребі, скерування до відповідних фахівців з метою надання відповідної допомоги. 4. Визначення статуту дітей з особливими освітніми потребами в колективі, надання рекомендацій класоводу, класному керівникові щодо шляхів ефективної інтеграції такої дитини в колектив однолітків, формування позитивного мікроклімату в дитячому колективі. 5. Поширення інформації про засади інклюзивного навчання серед педагогів, батьків, дітей з метою формування дружнього та неупередженого ставлення до дитини з особливими освітніми потребами. 6. Участь у складанні розгорнутої психолого-педагогічної характеристики на дитину та її індивідуального плану розвитку; участь в роботі психолого-педагогічного консиліуму. 7. Забезпечення дитини з особливими освітніми потребами та її батьків інформацією про інфраструктуру позашкільних навчальних закладів у мікрорайоні, місті, селі, сприяння щодо участі дитини в гуртках, секціях з урахуванням її можливостей. 8. Представлення інтересів дитини з особливими освітніми потребами у відповідних органах і службах. Важливим елементом інклюзивного навчання є залучення батьків до навчально-виховного процесу, участі у розробці індивідуальної програми розвитку своїх дітей. Це дає їм змогу відчути, що вони не одинокі, що вони є членами команди, яка підтримає і допоможе у подоланні труднощів. Налагодження партнерських стосунків з батьками, врахування культурних традицій, інтересів родин дає можливість подолати стереотипи у роботі з сім’ями, які мають дітей з обмеженими можливостями. Лише за такої умови, коли батьки, вчителі, асистенти інші фахівці працюють разом, можна сподіватися на успіх у складній справі – адаптації до звичайного життя дітей з особливими освітніми проблемами.
Методист відділу дошкільної, початкової та спеціальної освіти ПОІППО І.О. Калініченко
Додаток 1. Зразок наказу відділу (управління) освіти райдержадміністрацій (міськвиконкомів) про організацію інклюзивного навчання в загальноосвітніх навчальних закладах району (міста)
Н А К А З від ________ №_____
Про організацію інклюзивного навчання в загальноосвітніх навчальних закладах району
На підставі Закону України «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу» від 06.07. 2010 р. № 244-VI, Постанови Кабінету Міністрів України від 15. 08. 2011року № 872 «Про затвердження порядку організації інклюзивного навчання в загальноосвітніх навчальних закладів», витягів з протоколу засідання психолого-медико-педагогічної консультації та з метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на освіту за місцем проживання, їх соціалізацію та інтеграцію в суспільство,
НАКАЗУЮ:
1. Організувати класи з інклюзивною формою навчання в загальноосвітніх навчальних закладах району (міста): – назва навчального закладу на базі 3-А, 3-Б….
2. Затвердити години для проведення корекційно-розвиткових занять в індивідуальному навчальному плані учнів в кількості (від 3 до 8 год. на тиждень): – Назва навчального закладу, клас – 4години; – Назва навчального закладу, клас – 3години.
3. Директорам загальноосвітніх навчальних закладів ПІП: 3.1. Призначити вчителя-логопеда, вчителя-дефектолога, практичного психолога для проведення корекційно-розвивальних занять. 3.2. Розробити та затвердити індивідуальні навчальні плани на основі Типових навчальних планів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку з урахуванням висновку та рекомендацій психолого-медико-педагогічної консультації. 3.3. Розробити індивідуальну програму розвитку з обов’язковим залученням батьків, або осіб, які їх замінюють, з метою визначення конкретних навчальних стратегій і підходів до навчання дітей з особливими освітніми потребами. 3.4. Здійснювати оцінювання навчальних досягнень дітей з особливими потребами згідно з критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів та обсягом матеріалу, визначеним індивідуальним навчальним планом. 3.5 Залучати дітей з особливими освітніми потребами до позакласних та позашкільних заходів з урахуванням її інтересів, нахилів, здібностей, побажань, індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності та стану їх здоров’я.
4. Відповідальним за організацію, стан та якість впровадження інклюзивного навчання в загальноосвітніх навчальних закладах призначити ____________________
5. Централізованій бухгалтерії відділу (управлінні) освіти з _______року провести необхідні нарахування та здійснити оплату вчителям, що здійснюють корекційно-розвиткове навчання дітей з особливими освітніми потребами.
6. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.
Начальник відділу (управління) освіти ___________________
Додаток 2. |
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 243; Нарушение авторского права страницы