Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ВСТУП ДО НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ



Одеський державний університет внутрішніх справ

Факультет № 4

 

 

Кафедра трудового, земельного та екологічного права

 

 

 ПЛАНИ СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ

З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

 

АГРАРНЕ ПРАВО УКРАЇНИ

 

для підготовки фахівців о/с

“Бакалавр”

всіх форм навчання

 

 

                                                                                 Обговорено та схвалено

на засіданні кафедри трудового, земельного та екологічного права

28 серпня 2017 року

                                  протокол № 1

 

ОДЕСА 2017

 

ЗМІСТ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

ТЕМА 1. ПРЕДМЕТ, МЕТОД, ПРИНЦИПИ І СИСТЕМА АГРАРНОГО ПРАВА УКРАЇНИ

 

1. Аграрне право як галузь права, його історичні витоки та особливості. Функції і місце аграрного права в системі права України.

2. Аграрні правовідносини як предмет аграрного права. Структура аграрного права.

3. Методи правового регулювання в аграрному праві. Імперативний та диспозитивний метод правового регулювання аграрних відносин.

4. Принципи аграрного права, їх класифікація та реалізація в нормах аграрного права.

5. Система аграрного права.

6. Співвідношення аграрного права із суміжними галузями права.

7. Завдання і система науки аграрного права. Значення науки аграрного права в реалізації завдань аграрної реформи в Україні.

8. Аграрне право як юридична навчальна дисципліна. Система курсу аграрного права.

 

Нормативний матеріал :

1. Про економічну самостійність Української РСР: Закон України від 3 серпня 1990 року // ВВР України. – 1990. - № 34. – Ст. 449.

2. Декларація про державний суверенітет України // ВВР України. – 1990. - № 31. – Ст. 429.

3. Про земельну реформу: Постанова Верховної Ради України від 18 грудня 1990 року // ВВР України. – 1990. - № 10. – Ст. 100.

4. Про пріоритетність соціального розвитку села та агропромислового комплексу в народному господарстві: Закон України // ВВР України. – 1992. - № 32. – Ст. 453.

5. Про основні засади державної аграрної політики на період до 2015 року: Закон України від 18 жовтня 2005 р. // ВВР України. – 2006. - № 1. – Ст. 17.

 

Література:

1. Аграрне право України: Підручник / За ред. Академіка АПН України проф. В.З. Янчука. – К.: Вид.-во „Юрінком Інтер”, 2000. – 730 с.

2. Аграрне право України: Підручник / За ред. О.О. Погрібного. – К.: Істина, 2004. – 448 с.

3. Козырь М.И. Советское сельскохозяйственное право: тенденции становления и развития // Сов. Государство и право. – 1973. - № 6.

4. Янчук В.З., Янчук В.В. Серія: Радянське аграрне право (випуск п’ятий). Предмет, методи, система, завдання і джерела аграрного права: Навч. посібник. – К.: УВШу АПК, 1991.

5. Чабаненко М. Про метод в аграрному праві // Право України. – 2004. - № 1. – С. 122-124.

6. Імперативний та диспозитивний способи правового регулювання на сучасному етапі розвитку аграрного права як галузі // Право України. – 2004. - № 11. – С. 109-111.

7. Раянов Ф.М. Предмет и система сельскохозяйственного права. – Уфа,

1980.

8. Аграрне право: підручник для студентів вищих навчальних закладів / В.П. Жушман, В.М. Корниєнко, Г.С. Корниєнко та ін..; за ред. В.П. Жушмана та А.М. Статівки. – Х.: Право, 2010. – 296 с.

9. Аграрне право України: підручник / В.М. Єрмоленко, О.В. Гафурова, М.В. Гребенюк та ін..; за ред.. В.М. Єрмоленка. – 2010. – Юрінком Інтер, 2010 – 608 с.

10. Актуальні питання аграрного права України: теорія і практика: монографія / А.М. Статівка, В.Ю. Уркевич, В.М. Корнієнко та ін..; за ред.. д-ра юрид. наук, проф.. А.М. Статівки. – Х.: Вид-во «ФІНН», 2010. – 240 с.

 

 

Одеський державний університет внутрішніх справ

Факультет № 4

 

 

Кафедра трудового, земельного та екологічного права

 

 

 ПЛАНИ СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ

З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

 

АГРАРНЕ ПРАВО УКРАЇНИ

 

для підготовки фахівців о/с

“Бакалавр”

всіх форм навчання

 

 

                                                                                 Обговорено та схвалено

на засіданні кафедри трудового, земельного та екологічного права

28 серпня 2017 року

                                  протокол № 1

 

ОДЕСА 2017

 

ВСТУП ДО НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

 

Одним із напрямків аграрної реформи, яка здійснюється зараз в Україні, є зміна суті і характеру відно­син власності на землю та майно, реформування трудових відносин в сільськогосподарських підприємствах недержавної форми власності, що потребує адекватного правового оформ­лення та врегулювання вказаних суспільних відносин з ме­тою створення належних юридичних гарантій реформування недержавних сільськогосподарських підприємств та створен­ня нових суб'єктів підприємництва у сільському господарстві та агропромисловому комплексі.

Останнім часом докладаються великі зусилля щодо оживлення сільського господарства України, які приносять певні результати. Аграрний сектор економіки повільно виходить із системної і тривалої економічної та фінансової кризи. Сьогодні на збільшення обсягів деяких видів сільськогосподарської продукції вплинули позитивні зміни, які відбулися в економічних умовах розвитку сільськогосподарського виробництва, а також удосконалення розвитку і діяльності суб’єктів аграрного виробництва.

Однією із причин все ще незадовільного стану в сільському господарстві є недостатнє використання, а нерідко й відсутність правових засобів, які повинні були б забезпечити ефективний механізм розвитку сільськогосподарського виробництва, втілення у життя стратегічних завдань аграрної політики нашої держави.

Законодавче регулювання здійснення вказаних змін у сіль­ському господарстві України є надзвичайно суперечливим. Велика кількість актуальних проблем, пов'язаних із зміною характеру земельних, трудових та управлінських відносин, залишаються не вирішеними в чинному законодавстві, що має своїм наслідком порушення прав та ігнорування законних інтересів громадян, юридичних осіб, територіальних гро­мад, держави в практиці реформування аграрного сектора економіки.

Для подальшого розвитку сільського господарства необхідні системність та комплексність заходів. Останні є запорукою успішного розв’язання завдань з реалізації державної аграрної політики усіма органами державної влади та органами місцевого самоврядування. Основні засади аграрної політики поширюються в тому числі на аграрно-правову науку. Вона покликана здійснювати ретельний аналіз всього комплексу суспільних відносин, що виникають в агарному секторі економіки.

Аграрне право України є обов'язковою юридичною дисцип­ліною, яка вивчається студентами всіх форм навчання Одеського державного університету внутрішніх справ. Аграрне право України — це самостійна галузь права, самостійне ут­ворення та юридичне змістовне явище. Воно регулює аграрні відносини, об'єднані за змістом, суттю, цілями та діяльністю, які складаються в процесі здійснення господарювання сільськогосподарськими організаціями, заснованими на різних формах власності і формах господарювання, спрямованого на виробництво, переробку, транспортування, зберігання, а також реалізацію сільсько­господарської продукції і сировини. Вивчення аграрно-правових норм покликане визначити правове становище аграрних товаро­виробників, а також розкрити питання майнових, земельних, організаційно-управлінських та трудових відносин, які виникають в процесі їх виробничо-господарської діяльності.

Навчальний курс дисципліни складається із загальної та особливої частин. При вивченні курсу студентам необхідно користуватися навчальною, навчально-методичною та науково-популярною та законодавством, які рекомендовані в програмі. Рекомендовані нормативно-правові акти вказані в джерелах їх видання на момент прийняття акту або його нової редакції.

Виконання завдань з кожної теми курсу є обов’язковою умовою підготовки до практичних занять. Розв’язання завдань має бути чітким та повним, обов’язкова присутність посилання на статті нормативних актів із вказівкою на те, коли і ким вони були видані. Студенти повинні особисто тлумачити проблему на підставі чинного законодавства. Їм необхідно самостійно слідкувати за новими нормативно-правовими актами, які приймаються Верховною Радою і Урядом України, Президентом України, а також іншими органами державної влади та місцевого самоврядування.

Формами заповнення дефіциту аудиторного навчального часу є самостійне вивичення студентами окремих тем і питані програми. Найбільш ефективними та результативними видами самостійної роботи є написання контрольних робіт та вирішення індівідуальних практичних завдань (задач), які студенти забовязані захистити у встановленому порядку для отримання відповідних балів. Вони можуть також підготувати реферат з будь-якої теми, обраної самостійно, та виступити з ним на семінарських (практичних) заняттях. Після виконання всіх усіх вимог навчального плану щодо подолання змістц цієї програми навчальної дисципліни, студенти, які не отримали відповідної кількості балів повинні здати усний або письмовий залік.

Загальна кваліфікаційна характеристика курсу:

- напрями підготовки: «правознавство» (6.030401)

- освітній ступінь – бакалавр;

- період викладання: VIII семестр;

- кількість модулів: 1

- кількість змістовних модулів – 2

Міжпредметні звязки. Вивчення курсу «Аграрне право України» базується на знанннях та навичках які отриманні студентами з теорії держави та права, історії держави та права, конституційного, екологічного, цивільного, адміністративного, господарського, трудового та кримінального права. 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 192; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.024 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь