Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Завдання та методичні рекомендації до виконання дослідження



1. Описати спосіб проведення дослідження на зминання.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

2.  Визначити зминання (не зминання ь) зразків матеріалів різного волокнистого складу, різної щільності неорієнтованим методом.

3. Обчислити коефіцієнт зминання (не зминання) зразків матеріалів різного волокнистого складу, різної щільності, використавши орієнтований метод.

Визначення зминання (не зминання) текстильних матеріалів можна виконувати методом орієнтованого та неорієнтованого зминання.

В процесах виготовлення та експлуатації швейних виробів тканини, трикотажні та неткані волокна відчувають на собі вплив різноманітних механічних дій, що викликають деформації розтягування, стискання, згинання тощо. Показники цих механічних властивостей мають велике значення при оцінювання якості матеріалу, при обґрунтованому виборі її на виріб, при розробці конструкції виробу та технологічному процесі його виготовлення. Вони в багатьох показниках визначають здатність матеріалу набувати та стійко зберігати форму виробу, його зносостійкість і довговічність.

Метод неорієнтованого зминання не є стандартним, хоча неорієнтоване зминання відчутно ближче імітує зминання матеріалів в процесі експлуатації одягу. До тепер знаходить застосування метод неорієнтованого зминання матеріалу в жмуток рукою з подальшою візуальною оцінкою.

Метод орієнтованого зминання полягає в тому, що із зразка матеріалу вирізаємо дві смужки, розміром 15х30мм, одну за основою, другу за уточною ниткою. Смужку складаємо вдвоє, так щоб утворилася петля із верхньою частиною в 10мм, нижня – 20мм. Зверху на петлю встановлюємо вантаж 1, 5кг. Витримується під навантаженням протягом 15 хвилин. Через 5 хвилин після зняття навантаження необхідно за допомогою транспортира заміряти кут, утворений між сторонами зігнутого зразка матеріалу (рис. 1.10). Ступінь не зминання можна визначити за коефіцієнтом, який розраховується за кутом відновлення згину.

Коефіцієнт не зминання Х (%), в поздовжньому Хо та поперечному Ху напрямках обчислюється за формулами

               

де a о – вимір кута відновлення проби в поздовжньому напрямку (за основою); a у – вимір кута відновлення проби в поперечному напрямку (за уточною ниткою).

Описаний метод поширюється на бавовняні, шовкові тканини, тканини з хімічних ниток та прядива (окрім ворсових), а також неткані полотна.

4. Дати порівняльну характеристику досліджуваних матеріалів за здатністю до зминання.

5. Результати спостереження записати у таблицю:

Таблиця 10.1

Зразок матеріалу Ступінь зминальності неорієнтовним способом Кут зминальності матеріалу Коефіцієнт незминальності за кутом відновлення
1 2 3        4 5
           
         
           
           
         

 

6. Записати висновки.

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

7. Відповісти на питання самоконтролю.

8. Відповісти на тестові питання.

Питання для самоконтролю     

Які способи визначення зминання бо не зминання тканин?

 

2. Які прилади використовують для визначення зминання?

 

3. Як розрахувати коефіцієнт не зминання?

 

4. Які характеристики тканини впливають на ступінь зминання?

 

 

5. Яким чином можливо покращити не зминання матеріалу?

 

 

6. Тканини якого волокнистого складу мають кращі показники не зминання?

 

 

7. Як визначається коефіцієнт не зминання?

 

 

Здійснити оцінювання навчальних досягнень за такими критеріями:

Вміння встановити ступінь зминання неорієнтованим способом..

2. Вміння визначити кут зминання матеріалу.

3. Вміння обчислити коефіцієнт не зминання за кутом відновлення.

4. Вміння проаналізувати результати дослідження та дати рекомендації до способу технологічної обробки матеріалу та вибору крою.

5. Повнота відповіді на сім вибраних питань самоконтролю.

6. Правильність відповіді на тестові питання обраного рівня.

7. Рівень самостійності дослідження.

Тести контролю


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 223; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь