Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Тематика контрольних робіт з навчальної дисципліни «Адміністративно-процесуальне право»



Згідно з навчальним планом слухачі заочного навчання (бюджетна та госпрозрахункова форма навчання) зобов’язані виконувати домашню контрольну роботу з адміністративного процесу.

Завдання передбачають письмове їх розв'язання по одному з п'яти варіантів, згідно з першою літерою свого прізвища:

«А»-«Д» - 1 варіант;

«Е»-«К» - 2 варіант;

«Л»-«О» - 3 варіант;

«П»-«С» - 4 варіант;

«Т»-«Я» - 5 варіант.

Треба мати на увазі, що виконання контрольної роботи повинно свідчити про творчий підхід до вивчення навчальної дисципліни в цілому і прищеплювати слухачам навички самостійного осмислювання процесів, які відбуваються в діяльності органів державної виконавчої влади. Слухачі повинні показати вміння користуватися відповідною літературою, грамотно викладати завдання і організацію роботи державної виконавчої влади та її органів.

Пропоновані завдання контрольної роботи включають питання, висвітлення яких повинно розкрити зміст і особливості адміністративного процесу та адміністративних проваджень, правовий статус учасників процесу, порядок його здійснення.

Зміст контрольної роботи повинен показати, наскільки слухач повно та глибоко вивчив законодавчі та нормативні акти і юридичну літературу. Разом з цим велике значення має вміння слухача правильно узагальнювати і аналізувати матеріали практики, а також грамотно і послідовно викладати зміст роботи.

Обмірковуючи план контрольної роботи, слухач в першу чергу повинен визначити послідовність та строки її виконання. Належить мати на увазі, що контрольна робота перевіряється і рецензується викладачем. Якщо вона виконана з недоліками, то про це вказується викладачем в рецензії і робота повертається для доопрацювання.

Тому виконувати роботу необхідно в термін, указаний навчальним відділом.

Підготовка та написання контрольної роботи включає в себе наступні елементи:

1. Вивчення законодавчих та нормативних актів, юридичної літератури, наукових статей, статистичних даних та інших матеріалів.

При цьому слухач повинен пам’ятати, що методичною основою контрольної роботи повинні служити Конституція України і законодавчі акти.

Крім того слухач повинен використовувати балетні нормативних актів міністерств і відомств України, передовий досвід роботи, наукові статті, літературу за списком, який є у бібліотеці та по рекомендації викладачів.

Своєю письмовою роботою слухачі (студенти) повинні демонструвати знання нормативного матеріалу, спеціальної літератури та спроможність їх узагальнювати та аналізувати.

2. Збір та узагальнення відповідних матеріалів практичної діяльності державної виконавчої влади та її органів, (нормативні акти, плани роботи, довідки, схеми, конкретні приклади та інше ).

3. Складання плану роботи. В план треба вносити питання, висвітлення яких розкриє зміст роботи, її основні положення.

4. Написання контрольної роботи - це самостійний творчий процес. Необхідно розкрити теоретичні положення, віднесені до досліджених питань, дати їх правову характеристику, систему і структуру, узагальнити і викласти передовий практичний досвід, дати оцінку формам і методам, які застосовуються, зробити аналіз наявних недоліків, внести пропозиції і рекомендації по поліпшенню діяльності конкретних органів та службовців.

Важливо пам’ятати, що контрольна робота оцінюється не по кількості написаних сторінок, а по її глибокому змісту, грамотному викладанню і належному оформленню.

Роботу необхідно виконати власноручно, однаковими чорнилами чи пастою, каліграфічним почерком. На кожній сторінці треба залишити поле для зауважень рецензента, якщо такі будуть. При виконанні роботи на «незадовільно» вона перепрацьовується і подається на кафедру разом з попередньою рецензією.

Контрольна робота повинна складати 20-25 рукописних сторінок. На кожній сторінці повинні бути посилання на джерела, які використовувались слухачами при виконанні роботи. В кінці контрольної роботи необхідно дати перелік використаної літератури.

На титульному листі контрольної роботи необхідно вказати:

Предмет та тему контрольної роботи, прізвище, ім’я та по батькові, адресу місце проживання виконавця, дату написання роботи.

На першій сторінці вказується план поданої контрольної роботи, а далі розкривається зміст роботи.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 153; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь