Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Галузь знань, напрям підготовки, спеціальність, освітній ступінь



Характеристика навчальної дисципліни
Денна / форма навчання

Кількість кредитів ЄКТС на рік – 5

Галузь знань 0304 «Право»

Нормативна

 

Спеціальність: 6.030401 «Правознавство»
Загальна кількість годин на рік – 180

Рівень вищої освіти:

перший(бакалаврський)

Рік підготовки 2

Модульних контролів – 2 (4 год.)

 

Семестр 1
Лекції – 34 год.
Семінарські/практичні заняття – 6/8 год.
Самостійна робота – 110 год.
Форми підсумкового контролю: залік, іспит

 

Примітка.

Співвідношення кількості годин аудиторних занять до самостійної і індивідуальної роботи становить: 1: 2.


2. Заплановані результати навчання

Метою дисципліни є набуття та поглиблення знань здобувачів вищої освіти щодо адміністративно-правового механізму регулювання суспільних відносин у сфері публічного адміністрування, формування вмінь та навичок у сфері реалізації адміністративного законодавства, правильного тлумачення та реалізації законодавчих норм у практичній діяльності органів публічного адміністрування, зокрема, Національної поліції.

- навчальна (освітня) – сприяти становленню сучасного всебічно-розвинутого висококваліфікованого фахівця-юриста, здатного на достатньому рівні володіти знаннями у сфері публічного адміністрування;

- розвиваюча – формувати та розвивати правові знання курсантів, уміння аналізувати нормативно-правові акти та інші документи; виробляти навички самостійного аналізу адміністративно-правових явищ, умінь застосовувати отримані знання при оцінці конкретної ситуації; виробляти настанови на оволодіння професійними вміннями та навичками;

- виховна – формувати ціннісні орієнтири курсантів відповідно до принципів верховенства права, законності, гуманізму, соціальної справедливості, поваги до особистості; виховувати активну громадянську позицію; сприяти усвідомленню ролі та значення поліцейської діяльності в розбудові та зміцненні української держави; формувати в майбутніх юристах високий рівень правової свідомості та правової культури, професійних та особистісних якостей.

Найважливіші світоглядні ідеї та категорії, які підлягають засвоєнню під час вивчення дисципліни, пов’язані з розумінням курсантами прав, свобод та законних інтересів суб’єктів адміністративного права.

Основними завданнями вивчення навчальної дисципліни «Адміністративне право і процес» є формування у курсантів вмінь та навичок, які відповідають професійно-кваліфікаційним характеристикам основних посад службовців Національної поліції України та завданням які ставляться перед поліцією на конкретному етапі розвитку українського суспільства, що передбачає досягнення такого рівня підготовки курсанта.

У результаті вивчення навчальної дисципліни курсант повинен набути таких компетентностей, а саме:

1. Знань:

1) на понятійному рівні: основні категорії адміністративного права, особливості механізму адміністративно-правового регулювання суспільних відносин, суб’єктів адміністративного права, основи публічної служби в Україні, особливості публічного адміністрування тощо.

2) на фундаментальному рівні: особливості змісту суспільних відносин, що виникають при адміністративно-правовому регулюванні суспільних відносин, механізми адекватного тлумачення та реалізації норм адміністративного законодавства у практичній діяльності органів Національної поліції.

3) на практично-творчому рівні: форми реалізації адміністративно-правових норм в механізмі адміністративно-правового регулювання суспільних відносин у сфері публічного адміністрування.

2. Вмінь та навичок:

1) на репродуктивному рівні: відтворювати основні поняття та категорії, що відображають сутність адміністративного права.

2) алгоритмічному рівні: довільно використовувати засвоєні знання для розв’язання типових ситуацій, що виникають під час професійної діяльності юриста, а також організовувати свою діяльність на основі певного алгоритму; складати необхідні адміністративно-процесуальні та інші документи.

3) на евристичному рівні: орієнтуватися у процесі зміни професійних завдань, знаходити шляхи розв’язку нетипових задач, що виникають під час вирішення конкретної адміністративної справи.

4) на творчому рівні: переосмислювати наявні знання стосовно нових фактів; адаптувати раніше отриманий досвід до змінних умов та нестандартних ситуацій; варіативно розв’язувати професійні завдання; самостійно вести експериментальну, науково-дослідницьку діяльність.

3. Способів мислення: операцій (більш простих способів) та прийомів (більш складних способів). Навичок теоретичного та практичного, інтуїтивного та аналітичного мислення, з метою якісного виконання завдань, що ставляться перед Національною поліцією, можливості знайти правильне рішення для уникнення конфліктної ситуації, що може статись під час забезпечення публічної безпеки та порядку, попередження та припинення правопорушень.

4. Професійних якостей: чесності, компетентності, високої відповідальності, особистої гідності, сміливості у прийнятті рішень, гнучкості, розуміння ситуації, гострого сприйняття нових потреб, відчуття часу, подій, високої працездатності, постійного прагнення бути кращим і робити все якнайдосконаліше, комунікабельності, неприйняття корупції

5. Світоглядних і громадянських якостей: самоактивності й саморегуляції, уміння визначати форми та способи своєї участі в житті суспільства, захищати і підтримувати закони та права людини, усвідомлення взаємозв’язку між ідеями індивідуальної свободи, прав людини та її громадянською відповідальністю, патріотизму.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 163; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь