Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Приведення моделі до необхідного першого рівня нормальної форми



Приведення моделі до необхідного рівня нормальної форми є основою побудови реляційної БД. У процесі нормалізації елементи даних групуються в таблиці, що представляють об'єкти і їхні взаємозв'язки. Теорія нормалізації заснована на тому, що визначений набір таблиць має кращі властивості при включенні, модифікації і видаленні даних, чим всі інші набори таблиць, за допомогою яких можуть бути представлені ті ж дані. Введення нормалізації відносин при розробці інформаційної моделі забезпечує мінімальний обсяг фізичної, тобто записаної на якому-небудь носії БД і її максимальна швидкодія, що напряму відбивається на якості функціонування інформаційної системи. Нормалізація інформаційної моделі виконується в кілька етапів.

Дані, представлені у виді двовимірної таблиці, є першою нормальною формою реляційної моделі даних. Перший етап нормалізації полягає в утворенні двовимірної таблиці, що містить усі необхідні властивості інформаційної моделі, і у виділенні ключових властивостей. Очевидно, що отримана дуже значна таблиця буде містити дуже різнорідну інформацію. У цьому випадку будуть спостерігатися аномалії включення, відновлення і видалення даних, тому що при виконанні цих дій нам доведеться приділити увагу даним (вводити чи піклуватися про те, щоб вони не були стерті), що не мають до поточних дій ніякого відношення. Наприклад, може спостерігатися така парадоксальна ситуація.

Відношення задане в другій нормальній формі, якщо воно є відношенням у першій нормальній формі і кожна властивість, що не є первинною властивістю в цьому відношенні, цілком залежить від будь-якого можливого ключа цього відношення.

Якщо всі можливі ключі відносини містять по одній властивості, то це відношення задане в другій нормальній формі, тому що в цьому випадку усі властивості, що не є первинними, цілком залежать від можливих ключів. Якщо ключі складаються більш ніж з однієї властивості, відношення, яке може бути в першій нормальній формі, може не бути відношенням у другій нормальній формі. Приведення відносин до другої нормальної форми полягає в забезпеченні повної функціональної залежності усіх властивостей від ключа за рахунок розбивки таблиці на менші, у яких усі наявні властивості будуть мати повну функціональну залежність від ключа цієї таблиці. У процесі приведення моделі до другої нормальної форми в основному виключаються аномалії дублювання даних.

Відношення яке може бути в третій нормальній формі, якщо воно є в другій нормальній формі і кожна властивість цього відношення, що не є первинним, не транзитивно залежить від кожного можливого ключа цього відношення.

Транзитивна залежність виявляє дублювання даних в одному відношенні. Якщо А, В и С - три властивості одного відношення і С залежить від В, а В від А, то говорять, що С транзитивно залежить від А. Перетворення в третю нормальну форму відбувається за рахунок поділу вихідного відношення на два.

 

Таблиця 2. Властивості і первинні ключі змінених чи доданих об'єктів інформаційноїмоделі.

Об'єкт Первинний ключ Властивості
ТОВАР Унікальний ключ товару Унікальний ключ товару
    Унікальний ключ постачальника
    Унікальний ключ замовника
    Найменування товару
    Дата виготовлення
    Акцизна марка
    Розшифровка штрих-коду
    Термін придатності
    Вага Брутто
    Вага Нетто
    Ціна за одиницю
    Сумарна ціна
    Вид упакування
ЗАМОВНИК Унікальний ключ замовника Унікальний ключ замовника
    Найменування замовника
    Юридична приналежність
    ПІБ керівника
    Адреса
    Телефон/факс
    Передбачувана ціна
ПОСТАЧАЛЬНИК Унікальний ключ постачальника Унікальний ключ постачальника
    Найменування постачальника
    Юридична приналежність
    ПІБ керівника
    Адреса
    Телефон/факс
РАХУНОК Номер рахунка Номер рахунка
    Дата продажу
    Унікальний ключ товару
    ПДВ
    Сума до оплати
ДОГОВІР Номер договору Номер договору
    Дата висновку
    Унікальний ключ постачальника
НАКЛАДНІ Номер накладної Номер накладної
    Унікальний ключ замовника
    Позначка про оплату
    Дата накладної

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 188; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь