Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Структура залікового кредиту з дисципліни



РОБОЧИЙ ЗОШИТ

ДЛЯ ВИКОНАННЯ

КОМПЛЕКСНОГО ПРАКТИЧНОГО

ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАВДАННЯ

З ДИСЦИПЛІНИ

«АДМІНІСТРАТИВНИЙ ПРОЦЕС»

 

Тернопіль - 2012



Зміст

1. Структура залікового кредиту з дисципліни «Адміністративний процес».

2. Варіанти завдань та методичні рекомендації щодо їх виконання.

3. Критерії оцінювання КПІЗ.

4. Графік виконання та здачі завдання.

5. Список рекомендованих джерел.

6. Взірець оформлення титульного листа.

РОЗДІЛ 1.

Структура залікового кредиту з дисципліни

„Адміністративний процес”

 

 

Кількість годин

№ п/п Тема Лекції   ДФН Семін. заняття ДФН СРС   ДФН КПІЗ ДФН

Змістовий модуль 1

1. Поняття адміністративного процесу 1 1    
2. Норми адміністративного процесу 1 1    
3. Адміністративно-процесуальні правовідносини 2 2    
4. Суб’єкти адміністративного процесу 1 1    
5. Сутність адміністративного процесу та його зміст 1 1    
6. Докази в адміністративному процесі 2 2    
7. Процесуальні строки. 1 1    
8. Заходи процесуального примусу в адміністративному процесі 1 1    

Змістовий модуль 2

9. Провадження в сфері управління 2 1    
10. Провадження за зверненням громадян 2 2    
11. Організація адміністративного судочинства в Україні        
12. Підвідомчість та підсудність справ адміністративному суду 2 2    
13. Провадження в суді першої інстанції 2 2    
14. Перегляд судових рішень 2 2    
15. Виконання судових рішень в справах адміністративного судочинства 2 2    
16. Загальні положення провадження в справах про адміністративні правопорушення        
17. Провадження в справах про адміністративні правопорушення 2 2    

Всього

24 24

 



РОЗДІЛ 2.

ВАРІАНТИ ЗАВДАНЬ ТА МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

ЩОДО ЇХ ВИКОНАННЯ

 

Комплексне практичне індивідуальне завдання (надалі КПІЗ) є видом позаудиторної індивідуальної роботи студента навчального чи навчально-дослідницького характеру, яке використовується в процесі вивчення програмного матеріалу навчального курсу і є окремим заліковим модулем з дисципліни.

Комплексне практичне індивідуальне завдання (надалі КПІЗ) є невід’ємною частиною навчального процесу і розцінюється як серйозне осмислення набутих знань отриманих студентом при вивченні дисципліни «Адміністративний процес».

КПІЗ є одним із засобів оволодіння навчальним матеріалом. Навчальний час, відведений для КПІЗ, регламентується Планом підготовки студентів з дисципліни «Адміністративний процес». Зміст та обсяг КПІЗ з вивчення даної дисципліни узгоджується з іншими видами навчальної діяльності студентів. У зв’язку з цим планування, організація і реалізація КПІЗ є найважливішим завданням у навчанні студента.

КПІЗ забезпечується системою навчально-методичних засобів, передбачених для вивчення курсу: підручники, навчальні та методичні посібники, опорні конспекти лекцій тощо.

Метою КПІЗ є самостійне вивчення частин(и) програмного матеріалу, систематизація, поглиблення, узагальнення, закріплення та практичне застосування знань студента з дисципліни «Адміністративний процес» та розвиток навичок самостійної роботи. КПІЗ — це завершена теоретично-практична робота в межах навчальної програми дисципліни, яка виконується на основі знань, умінь і навичок, отриманих у процесі лекційних, семінарських та практичних занять, охоплює декілька тем або зміст навчальної дисципліни «Адміністративний процес» в цілому.

Для того, щоб виконання КПІЗ було ефективним, студенту необхідно виконати ряд умов, до яких можна віднести наступні:

  • методично правильно організувати свою роботу по виконанню КПІЗ;
  • забезпечити виконання індивідуальних завдань з метою перетворення цього процесу в процес творчий;
  • самоконтроль та контроль з боку викладача за ходом виконання КПІЗ та інших заходів, що заохочують студента за його якісне виконання.

Специфіка виконання КПІЗ включає|передбачає інтенсивну роботу студентів зіз першоджерелами, із законодавством і матеріалами практики, що часто не містять готових відповідей. Виконання КПІЗ передбачати передбачає максимальну активізацію пізнавальної діяльності студентів, сприяє ефективному виробленню навичок первинної обробки інформації, роботи із документами, умінь узагальнювати і інтегрувати отриману інформацію.

Виходячи з багатоплановості КПІЗ слід відмітити, що велику частину часу по його виконанню повинні складати витрати студента на отримання знань з першоджерел (посібників, нормативно-правових актів, судової практики, джерел Інтернет), тому такі навики самостійної роботи слід визначати такими параметрами:

· уміння опрацьовувати джерело інформації;

· уміння узагальнювати отриману інформацію;

· використовувати та практично застосовувати інформацію;

· самоорганізовувати себе на учбову, пізнавальну і творчу діяльність.

В ході виконання КПІЗ студент глибше пізнає суть навчальної дисципліни «Цивільне право», вивчає законодавство, правозастосовчу практику та літературу, шукає оптимальні способи вирішення практичних завдань і тих цілей, що стоять перед індивідуальним завданням.

Керівник курсу визначає кожному студенту відповідний варіант КПІЗ відповідно до встановленого переліку. КПІЗ виконується у формі робочого зошита, який розміщується на сайті кафедри. КПІЗ видається студенту у перші два тижні навчання та виконується впродовж семестру у відповідності до встановлених графіків.

КПІЗ повинно мати чітку логічно-обумовлену структуру та встановлену форму. Обсяг КПІЗ має становити до 25 сторінок формату А4.

Виконуючи цей вид індивідуальної роботи студент повинен висловлювати власне бачення на проблемні питання КПІЗ, вказувати свою думку на описувані події та сформулювати власну оцінку використовуваній літературі та законодавству, не допускаючи при цьому повторень і суперечностей. Неприпустимим є зловживання цитатами. Автор повинен їх використовувати для підтвердження власних думок і робити відповідні посилання згідно методичних правил.

КПІЗ виконується кожним студентом індивідуально в письмовій або електронній формі відповідно до цих вказівок та пропонованого варіанту. Виконання роботи не відповідно до вказаного варіанту чи компіляція окремих положень та змісту робіт інших авторів є підставою для не зарахування її, із обов’язковим виконанням у строк, визначений викладачем.

Зразок КПІЗ

ВАРІАНТ 1.

Завдання 1.

Складіть схему: поняття та види суб’єктів адміністративного процесу.

 

Завдання 2.

Практичне завдання:

 

Завдання 3.

Тема наукового повідомлення: Строки у адміністративних правовідносинах.

При виконанні даного завдання слід охарактеризувати положення нормативно-правових актів, наукової та навчальної літератури, а також додати ксерокопії наукових статей, використаних при написанні наукового повідомлення.



РОЗДІЛ 3.

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ КПІЗ

 

Оцінювання КПІЗ повинно сприяти реалізації таких завдань:

· підвищення мотивації студентів до систематичного активного навчання протягом семестру та навчального року, їх переорієнтація з отримання позитивної оцінки на формування стійких знань, умінь та навичок;

· відповідність переліку, форм та змісту контрольних заходів і завдань робочій програмі дисципліни «Адміністративний процес»;

· відкритість контролю, яка базується на ознайомленні студентів на початку вивчення курсу «Адміністративний процес» з переліком, формами та змістом контрольних заходів, критеріями та порядком їх оцінювання;

· подолання елементів суб’єктивізму при оцінюванні знань, що забезпечується системою контрольних заходів із застосуванням 100-бальної шкали оцінювання, а також врахуванням усіх видів навчальної роботи студента протягом семестру;

· забезпечення належних умов для вивчення програмного матеріалу з дисципліни «Адміністративний процес» і підготовки до контрольних заходів, що досягається їх чітким розмежуванням за змістом і термінами проведення;

· розширення можливостей для всебічного розкриття здібностей студентів, розвитку їх творчого мислення та підвищення ефективності навчального процесу.

Система оцінювання знань студентів по ви конанню КПІЗ здійснюється шляхом проведення кредитно-модульних контрольних заходів, які включають:

  №п/п Форма контролю Напрямки контролю Об’єкти контролю Результат
1. Оцінюван-ня виконання КПІЗ Виконуєть-ся кожним студентом індивідуально в письмовій і/або електронній формі відповідно до рекомендованих вказівок та пропонованого варіанту · пізнавальна діяльність студентів, їх творчість, аналітичність, критичність і самостійність; · ефективність вироблення навичок первинної обробки інформації, роботи із документами; · уміння узагальнювати і інтегрувати отриману інформацію; · робота із першоджерелами, із чинним законодавством і матеріалами практики; · рівень оволодіння навичками самостійної роботи. Рівень виконання КПІЗ оцінюється за 100-бальною шкалою, а оцінка включається до залікового кредиту як окремий заліковий модуль
Усне опитування Складання схем із запропонованих тем Практичне завдання Наукове повідомлення Разом
5 % 5 % 5 % 5 % 20 %


РОЗДІЛ 4.

РОЗДІЛ 5.

РОЗДІЛ 6.

Кафедра публічного права

 

ТЕРНОПІЛЬ – 2012



ВАРІАНТ 1.

Завдання 1.

Складіть схему: система адміністративного процесуального права.

 

Завдання 2.

Практичне завдання: Студент філологічного факультету університету Олександр Петренко звернувся до міського комісаріату за місцем знаходження гуртожитку із проханням поставити його на військовий облік у зв’язку з переїздом на навчання до міста. Одночасно подав посвідчення про приписку з відміткою про зняття з військового обліку за попереднім місцем проживання. Відповідальний службовець комісаріату відмовився ставити його на військовий облік, оскільки О.Петренко не надав довідки з університету, що він дійсно є студентом і має право на забезпечення гуртожитком. В університеті відповіли, що таку довідку О.Петренку зможуть видати лише через два тижні, коли з відпустки вийде працівник, що відповідає за ведення обліку студентів.

О.Петренко оскаржив бездіяльність міського військового комісаріату до адміністративного суду щодо не взяття його на військовий облік , оскільки внаслідок такої бездіяльності з’являються підстави для притягнення О.Петренка до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку (стаття 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Крім того, за відсутності відповідного запису у посвідченні про приписку він не зможе звернутися до паспортного столу для реєстрації свого нового місця проживання.

Суд, розглянувши адміністративний позов, відмовив у його задоволенні, зіславшись на те, що жодного права О.Петренка військовий комісаріат не порушив, адже стати на військовий облік є обов’язком, а не правом призовника.

Чи допустив військовий комісаріат порушення прав, свобод чи інтересів О.Петренка? Чи може суд надавати захист інтересам особи? Чи правильне рішення ухвалив суд? Підготуйте консультацію, як діяти О.Петренку далі.

 

Завдання 3.

Тема наукового повідомлення: Поняття адміністративного судочинства.

При виконанні даного завдання слід охарактеризувати положення нормативно-правових актів, наукової та навчальної літератури, а також додати ксерокопії наукових статей, використаних при написанні наукового повідомлення.

ВАРІАНТ 2.

Завдання 1.

Складіть схему: взаємодія адміністративного-процесуального права з іншими галузями права.

 

Завдання 2.

Практичне завдання: Мешканець села Петриківці фермер Іван Колодій звернувся до Петриківської Сільської ради із заявою про надання йому в короткострокову оренду земельної ділянки для вирощування нового сорту соняшника (1га), яка би прилягала до земель, що є у його власності . Сільська рада розглянула заяву І.Колодія і прийняла рішення про надання йому в оренду земельної ділянки розміром 1 га, прилеглої до Сільськогосподарських угідь І.Колодія з південної сторони. Зазначена земельна ділянка раніше належала іншому користувачеві, з яким сільська рада розірвала договір дострокової оренди через недоцільне її використання.

І.Колодій звернувся до районного суду з адміністративним позовом, у якому оскаржив рішення сільської ради. Позов він обґрунтував тим, що попередній користувач земельної ділянки використовував її для зберігання отрутохімікатів. Значна частина хімікатів зберігалася протягом тривалого часу під відкритим небом, тому земля зазнала значного забруднення і стала малопридатною для вирощування сільськогосподарських культур. Суд, розглянувши справу, прийняв постанову, якою у задоволенні позову відмовив. Основним мотивом стало те, що сільська рада прийняла своє рішення відповідно до закону , адже прохання І.Колодія про виділення земельної ділянки для вирощування соняшника було повністю задоволено, а земельна ділянка, згідно з даними державного земельного кадастру, належить до земель сільськогосподарського призначення, тому суд не взяв до уваги посилання позивача на те, що вона є малопридатною для ведення сільського господарства.

Чи допустила порушення сільська рада прав, свобод та інтересів І.Колодія?

Чи врахував суд завдання адміністративного судочинства, відмовляючи в задоволенні позову?

Чи було перевірено рішення сільської ради на відповідність усім критеріям, що визначені ч.3ст2 КАСУ? Якщо ні, то які критерії були проігноровані?

Чи правильне рішення ухвалив суд?

Підготуйте консультацію, як діяти І.Колодію далі.

 

Завдання 3.

Тема наукового повідомлення: Підсудність справ адміністративним судам .

При виконанні даного завдання слід охарактеризувати положення нормативно-правових актів, наукової та навчальної літератури, а також додати ксерокопії наукових статей, використаних при написанні наукового повідомлення.

ВАРІАНТ 3.

Завдання 1.

Складіть схему: джерела адміністративного-процесуального права.

 

Завдання 2.

Практичне завдання: Верховна Рада ухвалила закон, згідно з яким суб’єктам підприємницької діяльності , які працевлаштовують вихованців дитячих будинків, надається одноразова грошова допомога з державного бюджету за кожну працевлаштовану особу. Виконання цього закону покладено на Міністерство праці і соціальної політики. Підприємство, яке працевлаштувало десять вихованців дитячих будинків, виграло справу проти міністерства і за постановою адміністративного суду мало одержати грошову допомогу. Однак на стадії виконання постанови суду набрав чинності новий закон про бюджет, яким було скасовано цей вид допомоги і встановлено, що невиконані судові рішення про зобов’язання виплатити таку допомогу не повинні виконуватися. На цій підставі державний виконавець закрив виконавче провадження.

Чи є підстави для оскарження рішення державного виконавця до адміністративного суду?

На які принципи адміністративного судочинства можна послатися для обґрунтування адміністративного позову?

 

Завдання 3.

Тема наукового повідомлення: Компетенція адміністративних судів.

При виконанні даного завдання слід охарактеризувати положення нормативно-правових актів, наукової та навчальної літератури, а також додати ксерокопії наукових статей, використаних при написанні наукового повідомлення.

ВАРІАНТ 4.

Завдання 1.

Складіть схему: суб’єкти адміністративних процесуальних відносин.

 

Завдання 2.

Практичне завдання: 75-річний пенсіонер звернувся до адміністративного суду зі скаргою на рішення територіального органу Пенсійного Фонду України про відмову у збільшенні розміру пенсії. У скарзі пенсіонер виклав усі відомості, які вимагає КАСУ для позовної заяви. Але адміністративний суд залишив скаргу без руху і направив її для усунення недоліків у зв’язку з тим, що формою звернення до адміністративного суду має бути позовна заява, а не скарга.

Пенсіонер звернувся до юридичної клініки за допомогою в оформленні документа, оскільки йому тяжко самому переписувати скаргу та ще й у двох примірниках (для суду і для відповідача).

Чи правильно вчинив адміністративний суд?

Чи допустив суд порушення принципів адміністративного судочинства?

Чи можна оскаржити ухвалу суду Чи можна оскаржити ухвалу суду про залишення скарги без руху в апеляційному порядку? Чи доцільно це робити у наведеній ситуації? Надайте консультацію пенсіонерові?

 

Завдання 3.

Тема наукового повідомлення: Поняття адміністративного суду та його склад.

При виконанні даного завдання слід охарактеризувати положення нормативно-правових актів, наукової та навчальної літератури, а також додати ксерокопії наукових статей, використаних при написанні наукового повідомлення.



ВАРІАНТ 5.

Завдання 1.

Складіть схему: види адміністративно-процесуальних відносин.

 

Завдання 2.

Практичне завдання: В одній зі справ у якості відповідача була притягнута ДПА України. Позивач просив захистити його право шляхом покладення певних обов’язків на одну із посадових осіб цього органу. Суд залишив справу без руху та зобов’язав узгодити вступну частину позовної заяви із її прохальною частиною.

Дайте оцінку дій суду. Чи дотримано принципу офіційності?

Завдання 3.

Тема наукового повідомлення: Поняття і види підсудності адміністративних справ .

При виконанні даного завдання слід охарактеризувати положення нормативно-правових актів, наукової та навчальної літератури, а також додати ксерокопії наукових статей, використаних при написанні наукового повідомлення.

ВАРІАНТ 6.

Завдання 1.

Складіть схему: види суб’єктів адміністративно-процесуальних відносин.

 

Завдання 2.

Практичне завдання: Адміністративним судом м. Львова ухвалою було призначено судову будівельно-технічну експертизу . Розглянувши скаргу на цю ухвалу, апеляційний суд скасував її на тій підставі, що призначення експертизи як способу забезпечення доказів відбулося з порушенням порядку, встановленого ст..75 КАСУ, - без подання зацікавленою особою заяви про забезпечення доказів та її розгляду в установленому порядку.

Дайте оцінку діям суду. Чи взяв суд до уваги принципи офіційності?

Завдання 3.

Тема наукового повідомлення: Поняття адміністративного позову, його ознаки та елементи .

При виконанні даного завдання слід охарактеризувати положення нормативно-правових актів, наукової та навчальної літератури, а також додати ксерокопії наукових статей, використаних при написанні наукового повідомлення.

ВАРІАНТ 7.

Завдання 1.

Складіть схему: структура адміністративного процесу.

 

Завдання 2.

Практичне завдання: Особою, яка була звільнена з посади заступником начальна об’єднання№1 їз режиму та оперативної роботи управління виправно-трудових колоній Красноярського краю СРСР, було подано позов про неправомірне нарахування їй пенсії в меншому розмірі, аніж передбачений для осіб, які звільнені із аналогічних посад в Установах Державного Департаменту України з питань виконання покарань, займана посада при СРСР прирівняна до посади першого заступника начальника установ з нагляду , безпеки, охорони та оперативної роботи. Суд апеляційної інстанції у задоволенні позову відмовив, оскільки позивач не дав іншої довідки, яка б підтвердила відповідність займаної при звільненні посади іншій (вищій) посаді у структурі Державного департаменту України з питань виконання покарань.

Проаналізуйте, чи дотримався суд принципу диспозитивності в судовому процесі?

Завдання 3.

Тема наукового повідомлення: Доказування в адміністративному процесі. Предмет доказування .

При виконанні даного завдання слід охарактеризувати положення нормативно-правових актів, наукової та навчальної літератури, а також додати ксерокопії наукових статей, використаних при написанні наукового повідомлення.

ВАРІАНТ 8.

Завдання 1.

Складіть схему: стадії адміністративного процесу.

 

Завдання 2.

Практичне завдання: У справі з приводу оскарження розпорядження міського голови відповідачем була названа відповідна міська рада.

Чи можна вважати належним відповідачем міську раду?

Чи може міська рада бути залучена до судового розгляду?

Завдання 3.

Тема наукового повідомлення: Неустойка як вид забезпечення виконання зобов’язань.

При виконанні даного завдання слід охарактеризувати положення нормативно-правових актів, наукової та навчальної літератури, а також додати ксерокопії наукових статей, використаних при написанні наукового повідомлення.

ВАРІАНТ 9.

Завдання 1.

Складіть схему: види доказів в адміністративному процесі.

 

Завдання 2.

Практичне завдання: Суд залишив позовну заяву без руху, посилаючись на ту обставину, що вона подана неналежним позивачем – Міністерством закордонних справ, яке просило скасувати адміністративне стягнення, накладене на його працівників.

Чи обґрунтованою була відмова суду?

Як слід було вирішити справу?

Завдання 3.

Тема наукового повідомлення: Учасники адміністративного процесу

При виконанні даного завдання слід охарактеризувати положення нормативно-правових актів, наукової та навчальної літератури, а також додати ксерокопії наукових статей, використаних при написанні наукового повідомлення.

ВАРІАНТ 10.

Завдання 1.

Складіть схему: види процесуальних строків в адміністративному процесі.

 

Завдання 2.

Практичне завдання: Судді місцевого суду звернулися до суду із позовом, у якому просять стягнути на свою користь втрати частини заробітної плати, пов’язані з утриманням податку відповідно до Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» на користь. Свої позовні вимоги позивачі обґрунтовують тим, що протягом 2004-2006 років з нарахованої позивачам заробітної плати було отримано податок з доходів фізичних осіб. Оскільки судді відповідно до Указу Президента України від 10.07.1995р. №584/95 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту» звільнені від сплати прибуткового податку, то утримані з нарахованої позивачам заробітної плати відповідні суми підлягають стягненню на користь останніх. Протягом 2004-2006 років жодні зміни до кошторису відповідного місцевого суду стосовно компенсації втрати частини заробітку суддів від сплати податку не вносились, що не забезпечило належний рівень оплати праці суддів та призвело до зменшення фактично отриманої позивачами заробітної плати.

Хто є сторонами і третіми особами у цій справі? (Ухвала ВАСУ від 10 липня 2008 року).

 

Завдання 3.

Тема наукового повідомлення: Поняття, ознаки та види адміністративного процесуального представництва .

При виконанні даного завдання слід охарактеризувати положення нормативно-правових актів, наукової та навчальної літератури, а також додати ксерокопії наукових статей, використаних при написанні наукового повідомлення.

ВАРІАНТ 11.

Завдання 1.

Складіть схему: види заходів процесуального примусу в адміністративному процесі..

 

Завдання 2.

Практичне завдання: Товариство з обмеженою відповідальністю “Лазурне узбережжя” звернулось до суду з позовом до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю, в якому просить зобов’язати відповідача продовжити дію дозволу на виконання будівельних робіт від 22.03.2005 р. №156/05. У ході розгляду справи суд встановив, що:

1) відповідно до ст. 29 Закону України “Про планування і забудову територій”, Положення про державний архітектурно-будівельний контроль, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.1993 р. № 225, та Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 05.12.2000 р. № 273, повноваження надавати дозвіл на виконання будівельних робіт або відмови у наданні такого дозволу надано Інспекціям державного архітектурно-будівельного контролю;

2) згідно з довідкою Головного управління статистики в Одеській області від 21.09.2006 р. №01-02-114-2682 та Положення про інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю, яке затверджене наказом начальника Управління архітектури та містобудування Виконавчого комітету Одеської міської ради, Інспекція не є юридичною особою і діє у складі Управління архітектури та містобудування Виконавчого комітету Одеської міської ради.

Кого слід віднести до належного відповідача (ів) у цій справі? (Ухвала ВАСУ від 17 квітня 2007 року)

 

Завдання 3.

Тема наукового повідомлення: Виконання судових рішень в адміністративних справах.

При виконанні даного завдання слід охарактеризувати положення нормативно-правових актів, наукової та навчальної літератури, а також додати ксерокопії наукових статей, використаних при написанні наукового повідомлення.

ВАРІАНТ 12.

Завдання 1.

Складіть схему: система адміністративних судів та їх повноваження.

 

Завдання 2.

Практичне завдання: Гриценко В.Г. звернувся із позовом до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Кіровоградської міської Ради про визнання протиправною її бездіяльності, яка, на думку позивача, полягала у ненаданні йому дозволу на виконання будівельних робіт по реконструкції нежилого приміщення, вбудованого в житловий будинок по вул. Дзержинського, 35, площею 29,7 м. кв. під стоянку для легкового автомобіля із влаштуванням окремого в`їзду з вул. Дзержинського. Під час судового розгляду справи було виявлено, що рішенням Ленінського районного суду м. Києва від 19 січня 2005 року, залишеним без змін ухвалою Апеляційного суду Кіровоградської області, був задоволений позов Даценка В.В. до Гриценка В.Г. про усунення перешкод у користуванні житлом та відшкодування моральної шкоди. Підставою для цього, відповідно до цього рішення суду, стало проведення будівельних робіт без відповідного дозволу місцевої інспекції державного архітектурно-будівельного контролю та те, що отвір гаражних воріт виконано з порушенням будівельних норм.

Чи необхідно Даценка В.В. залучати до участі у цій справі. Якщо так, то у якій якості? (Ухвала ВАСУ від 15 грудня 2005 року)

 

Завдання 3.

Тема наукового повідомлення: Підстави і порядок перегляду судових рішень .

При виконанні даного завдання слід охарактеризувати положення нормативно-правових актів, наукової та навчальної літератури, а також додати ксерокопії наукових статей, використаних при написанні наукового повідомлення.



ВАРІАНТ 13.

Завдання 1.

Складіть схему: види строків в адміністративному процесі.

 

Завдання 2.

Практичне завдання: В квітні 2005р. Голова Верховної Ради України звернувся до суду із заявою про дострокове припинення повноважень народного депутата України Олійника П.М., який 31.03.2002р. був обраний народним депутатом України від виборчого округу № 125 Львівської області і розпорядженням Керівника апарату Верховної Ради України № 1101 від 29.05.2002р. його було зараховано на роботу до Верховної Ради України четвертого скликання на постійній основі. Указом Президента України № 179/2005 від 04.02.2005р. Олійник П.М. призначений Головою Львівської обласної державної адміністрації. Вважаючи, що ця посада є несумісною із статусом народного депутата України, просив постановити рішення про припинення повноважень народного депутата України Олійника П.М. На момент перегляду у ВАСУ судових рішень по цій справі відбулися чергові вибори народних депутатів, в результаті яких обрано Верховну Раду України нового скликання.

Чи може Верховна Рада України нового скликання бути у наведених правовідносинах правонаступником Верховної Ради попереднього скликання? (Ухвала ВАСУ від 15 листопада 2006 р).

Завдання 3.

Тема наукового повідомлення: Стадія судового розгляду справи: її особливості та етапи

При виконанні даного завдання слід охарактеризувати положення нормативно-правових актів, наукової та навчальної літератури, а також додати ксерокопії наукових статей, використаних при написанні наукового повідомлення.

ВАРІАНТ 14.

Завдання 1.

Складіть схему: види судових витрат в адміністративно-процесуальному праві.

 

Завдання 2.

Практичне завдання: Суд на основні ч.2 ст.19 КАС України постановив ухвалу про непідсудність вимог, які стосувались протиправності наказу Державної податкової адміністрації України «Про надання інформації державними нотаріальними конторами або приватними нотаріусами та про внесення змін до наказу Державної податкової адміністрації України від 29 вересня №45» від 19 серпня 2005 №352 (Наказ). За висновком суду оскаржений наказ був правовим актом індивідуальної дії. А тому, на думку судді, позивач порушив правило територіальної підсудності, звернувшись із позовом до суду за місцем знаходження відповідача».

Чи правильно суд застосував припис КАСУ про підсудність?

 

Завдання 3.

Тема наукового повідомлення: Підготовче провадження: поняття та стадії .

При виконанні даного завдання слід охарактеризувати положення нормативно-правових актів, наукової та навчальної літератури, а також додати ксерокопії наукових статей, використаних при написанні наукового повідомлення.



ВАРІАНТ 15.

Завдання 1.

Складіть схему: підстави оскарження судових рішень в адміністративному процесі.

 

Завдання 2.

Практичне завдання: Особа оскаржила правовий акт індивідуальної дії і при цьому звернулася із адміністративним позовом до кількох відповідачів, лише частина з яких мала статус суб’єкта владних повноважень. Галицький районний суд м. Львова ухвалою відмовив у відкритті провадження за позовними вимогами до всіх відповідачів із посиланням на те, що вони не належить до компетенції адміністративних судів.

Чи обґрунтованою є ухвала суду? .

Завдання 3.

Тема наукового повідомлення: Забезпечення адміністративного позову .

При виконанні даного завдання слід охарактеризувати положення нормативно-правових актів, наукової та навчальної літератури, а також додати ксерокопії наукових статей, використаних при написанні наукового повідомлення.

ВАРІАНТ 16.

Завдання 1.

Складіть схему: підстави перегляду судових рішень в апеляційному порядку.

 

Завдання 2.

Практичне завдання: Особа відкликала свою позовну заяву та просила залишити її без розгляду, посилаючись на те, що вона подана із порушенням правил територіальної підсудності. Суд своєю ухвалою задовольнив клопотання та залишив позовну заяву без розгляду на підставі пункту 5 частини першої статті 155 КАСУ.

Чи обґрунтованою є ухвала суду?

 

Завдання 3.

Тема наукового повідомлення: Примирення сторін під час підготовчого провадження

При виконанні даного завдання слід охарактеризувати положення нормативно-правових актів, наукової та навчальної літератури, а також додати ксерокопії наукових статей, використаних при написанні наукового повідомлення.

ВАРІАНТ 17.

Завдання 1.

Складіть схему: підстави перегляду судових рішень в касаційному порядку.

 

Завдання 2.

Практичне завдання: Виявивши порушення закону з боку представництва іноземного суб’єкта господарювання, орган державної влади України поклав обов’язок усунути це порушення не на цього суб’єкта, а на керівника представництва. Позов від імені іноземного суб’єкта господарювання щодо оскарження припису був поданий до суду за вибором керівника. Однак суд повернув позовну заяву, стверджуючи, що заява мала бути подана до суду за місцем проживання посадової особи представництва.

Чи обґрунтованими є дії суду? Яким чином слід вирішити питання про підсудність цієї адміністративної справи?

Завдання 3.

Тема наукового повідомлення: Протокол про адміністративне правопорушення та розгляд справи.

При виконанні даного завдання слід охарактеризувати положення нормативно-правових актів, наукової та навчальної літератури, а також додати ксерокопії наукових статей, використаних при написанні наукового повідомлення.

ВАРІАНТ 18.

Завдання 1.

Складіть схему: види функцій адміністративного процесу.

 

Завдання 2.

Практичне завдання: Товариство з обмеженою відповідальністю «Агропродукт» звернулося з позовом до Східної регіональної митниці про визнання недійсним рішення про визначення коду товару № КЕ – 800-552-04 від 3 червня та зобов’язання провести митне оформленн за кодом товару, визначеним позивачем. Господарський суд Харківської області призначив комплексну судову експертизу, на основі якої встановив помилковість визначеного відповідачем коду товару та задовольним позов. Харківський апеляційний господарський суд своєю постановою рішення суду першої інстанції залишив без змін.

Відповідач оскаржив зазначені судові рішення у касаційному порядку, посилаючись на своє виключне право визначати код товару. Погоджуючись із доводом Східної регіональної митниці, Вищий адміністративний суд України додатково вказав на невиконання судами першої та апеляційної інстанцій обов’язку оцінювати докази в їх сукупності, оскільки жоден із них не має для суду наперед встановленої сили. За результатами перегляду оскаржені судові рішення були скасовані, а позов залишений без задоволення.

Чи обґрунтованим є рішення Вищого адміністративного суду?

Завдання 3.

Тема наукового повідомлення: Органи, які розглядають справи про адміністративні правопорушення

При виконанні даного завдання слід охарактеризувати положення нормативно-правових актів, наукової та навчальної літератури, а також додати ксерокопії наукових статей, використаних при написанні наукового повідомлення.

ВАРІАНТ 19.

Завдання 1.

Складіть схему: поняття та предмет адміністративного процесу.

 

Завдання 2.

Практичне завдання: На практиці суди отримують клопотання про проведення експертизи фальшивих на переконання заявника доказів, однак, без обґрунтування відмовляють у задоволенні такого клопотання. Суди не зважають на показання свідка про фальшивість підписів на документах, що є предметом судового розгляду.

Чи обґрунтованими є дії суду?

У який спосіб має посутпити суддя у такій ситуації?

 

Завдання 3.

Тема наукового повідомлення: Підвідомчість справ про адміністративні правопорушення.

При виконанні даного завдання слід охарактеризувати положення нормативно-правових актів, наукової та навчальної літератури, а також додати ксерокопії наукових статей, використаних при написанні наукового повідомлення.

ВАРІАНТ 20.

Завдання 1.

Складіть схему: види принципів адміністративного процесу.

 

Завдання 2.

Практичне завдання: При вирішення спору щодо заборгованості із заробітної плати перед секретарем місцевої ради суд поклав обов’язок доведення наявності такої заборгованості на позивача. Через те, що позивач не довів обставину заборгованості із заробітної плати суд відмовив у задоволенні позову.

Чи правомірним є дії суду?

Чим порядок доказової діяльності в адміністративних судах відрізняється від доказової діяльності і інших судах?

 

Завдання 3.

Тема наукового повідомлення: Виконання судових рішень та відповідальність за невиконання судових рішень

При виконанні даного завдання слід охарактеризувати положення нормативно-правових актів, наукової та навчальної літератури, а також додати ксерокопії наукових статей, використаних при написанні наукового повідомлення.

ВАРІАНТ 21.

Завдання 1.

Складіть схему: види судових рішень в адміністративному процесі.

 

Завдання 2.

Практичне завдання: Позивач звернувся до адміністративного суду за захистом порушених органом виконавчої влади його прав шляхом подання скарги. Суд залишив це звернення без розгляду, у зв’язку з недотриманням особою вимоги щодо найменування звернення.

Чи правомірним є дії суду?

Як слід поступити судді у такому випадку?

 

Завдання 3.

Тема наукового повідомлення: Перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами, підстави та умови перегляду.

При виконанні даного завдання слід охарактеризувати положення нормативно-правових актів, наукової та навчальної літератури, а також додати ксерокопії наукових статей, використаних при написанні наукового повідомлення.

ВАРІАНТ 22.

Завдання 1.

Складіть схему: види та підстави порушення справи про адміністративне правопорушення.

 

Завдання 2.

Практичне завдання: Гр. М. звернулась до суду із цивільним позовом та просила визнати недійсним і скасувати розпорядження Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, визнати частково недійсним договір купівлі-продажу квартири та визнати за нею право власності на частину квартири. Суд залишив позовну заяву М. без руху та надав можливість уточнити вимоги.

Чи правомірним є дії суду?

Якими мали би бути дії суду?

Завдання 3.

Тема наукового повідомлення: Перегляд судових рішень за винятковими обставинами, підстави та умови перегляду.

При виконанні даного завдання слід охарактеризувати положення нормативно-правових актів, наукової та навчальної літератури, а також додати ксерокопії наукових статей, використаних при написанні наукового повідомлення.

ВАРІАНТ 23.

Завдання 1.

Складіть схему: стадії адміністративного процесу та їх характеристика.

 

Завдання 2.

Практичне завдання: Державна податкова інспекція звернулась до суду із вимогою застосувати до товариства із обмеженою відповідальністю – платника податків арешт активів шляхом зупинення операцій на рахунках в установі банку. 18 травня 2006 р. суд першої інстанції, пізніше підтриманий судом апеляційної інстанції, відмовим у задоволенні позову на підставі двох основних мотивів. По-перше, суд встановив безпідставність вимоги про зупинення операцій через відсутність обставин, які б обґрунтовували необхідність вжиття цього примусового заходу. По-друге, на момент розгляду справи суд констатував зміни до закону, якими позивач позбавлявся права звертатись до суду із такою вимогою.

Чи обґрунтованими є дії суду?

 

Завдання 3.

Тема наукового повідомлення: Ознаки адміністративного процесу.

При виконанні даного завдання слід охарактеризувати положення нормативно-правових актів, наукової та навчальної літератури, а також додати ксерокопії наукових статей, використаних при написанні наукового повідомлення.

ВАРІАНТ 24.

Завдання 1.

Складіть схему: класифікація доказів.

 

Завдання 2.

Практичне завдання: Відділ державної виконавчої служби Стрийського району Стрийського міськрайонного управління юстиції звернувся із позовом до Відкритого акціонерного товариства “Державний ощадний банк України” про стягнення (повернення) коштів, які це товариство отримало від позивача в результаті виконавчих дій, що згодом у судовому порядку були визнані протиправними. У порядку якого виду судочинства слід розглядати цей спір? (Постанова ВСУ від 24 жовтня 2006 року)

 

Завдання 3.

Тема наукового повідомлення: Адміністративна юрисдикція та її поняття

При виконанні даного завдання слід охарактеризувати положення нормативно-правових актів, наукової та навчальної літератури, а також додати ксерокопії наукових статей, використаних при написанні наукового повідомлення.

 

 

ВАРІАНТ 25.

Завдання 1.

Складіть схему: види функцій адміністративно-процесуального права.

 

Завдання 2.

Практичне завдання: Фізична особа звернулась із позовом до районного відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області про визнання протиправним повідомлення про відмову в порушенні кримінальної справи. У порядку якого виду судочинства має розглядатись цей позов? (Ухвала ВАСУ від 7 лютого 2007 року)

Завдання 3.

Тема наукового повідомлення: Стадії адміністративних проваджень.

При виконанні даного завдання слід охарактеризувати положення нормативно-правових актів, наукової та навчальної літератури, а також додати ксерокопії наукових статей, використаних при написанні наукового повідомлення.

ВАРІАНТ 26.

Завдання 1.

Складіть схему: види джерел адміністративного процесу.

 

Завдання 2.

Практичне завдання: Фізична особа звернулась до ректора державного вищого навчального закладу із позовом про скасування його наказу та протоколу приймальної комісії про зарахування до аспірантури. У порядку якого виду судочинства слід розглядати цей позов? Чи виступає ректор у наведених правовідносинах суб’єктом владних повноважень (Ухвала ВАСУ від 12 лютого 2009 року )

Завдання 3.

Тема наукового повідомлення: Структура адміністративного процесу, її поняття та елементи.

При виконанні даного завдання слід охарактеризувати положення нормативно-правових актів, наукової та навчальної літератури, а також додати ксерокопії наукових статей, використаних при написанні наукового повідомлення.

 

РОБОЧИЙ ЗОШИТ

ДЛЯ ВИКОНАННЯ

КОМПЛЕКСНОГО ПРАКТИЧНОГО

ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАВДАННЯ

З ДИСЦИПЛІНИ

«АДМІНІСТРАТИВНИЙ ПРОЦЕС»

 

Тернопіль - 2012



Зміст

1. Структура залікового кредиту з дисципліни «Адміністративний процес».

2. Варіанти завдань та методичні рекомендації щодо їх виконання.

3. Критерії оцінювання КПІЗ.

4. Графік виконання та здачі завдання.

5. Список рекомендованих джерел.

6. Взірець оформлення титульного листа.

РОЗДІЛ 1.

Структура залікового кредиту з дисципліни

„Адміністративний процес”

 

 

Кількість годин

№ п/п Тема Лекції   ДФН Семін. заняття ДФН СРС   ДФН КПІЗ ДФН

Змістовий модуль 1

1. Поняття адміністративного процесу 1 1    
2. Норми адміністративного процесу 1 1    
3. Адміністративно-процесуальні правовідносини 2 2    
4. Суб’єкти адміністративного процесу 1 1    
5. Сутність адміністративного процесу та його зміст 1 1    
6. Докази в адміністративному процесі 2 2    
7. Процесуальні строки. 1 1    
8. Заходи процесуального примусу в адміністративному процесі 1 1    

Змістовий модуль 2

9. Провадження в сфері управління 2 1    
10. Провадження за зверненням громадян 2 2    
11. Організація адміністративного судочинства в Україні        
12. Підвідомчість та підсудність справ адміністративному суду 2 2    
13. Провадження в суді першої інстанції 2 2    
14. Перегляд судових рішень 2 2    
15. Виконання судових рішень в справах адміністративного судочинства 2 2    
16. Загальні положення провадження в справах про адміністративні правопорушення        
17. Провадження в справах про адміністративні правопорушення 2 2    

Всього

24 24

 



РОЗДІЛ 2.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 192; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.249 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь