Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Характеристика, стан та розвиток легкої промисловості



У даний час ефективність підприємств галузі досить низька: товари, які випускають підприємства легкої промисловості України, значно поступаються за якістю і кількістю продукції розвинених країн; порівняно низька продуктивність праці;  вищі в галузі, порівняно зі світовим рівнем, затрати на виробництво продукції; відсутність реальної конкуренції спричиняє завищення цін, спонукає

продавати низькоякісну продукцію; галузь губить свої позиції на вітчизняному ринку, що робить її

реформування необхідним.  А тому у проектах державних програм розвитку легкої промисловості необхідно передбачити розширення сировинної базу та ліквідація диспропорції в окремих підгалузях; розвиток машинобудування для легкої промисловості. Доцільним є відновлення посівів бавовни на півдні України; виготовлення целюлози з біологічної маси та її переробка на штучні волокна і нитки; розгортання виробництва дубильних речовин; організація виробництва досі імпортованих поліуретанових композицій для взуттєвої галузі. Дуже важливими загальними проблемами є підвищення конкурентоспроможності галузі на основі вдосконалення виробничих відносин, впровадження сучасних технологій, підвищення технічного рівня, продуктивності

праці тощо.  Для покращення ситуації в легкій промисловості необхідно розробити пропозиції щодо низки нормативно-правових актів, впровадження яких сприятиме стабілізації та ефективному розвитку роботи підприємств легкої, стратегію її розвитку на державному рівні, а також заходи, які передбачатимуть розв’язання основних проблем її розвитку, а саме: внесення доповнень до Митного кодексу України щодо Економічні науки Вісник Хмельницького національного університету 2009, № 6, T. 1 19 можливостей звільнення від оподаткування податком на додану вартість устаткування, що ввозиться на митну територію України для реконструкції, технічного переоснащення підприємств промисловості, або тимчасового використання; опрацювання питання з підготовки обґрунтувань необхідності щорічного передбачення у Державному бюджеті коштів на часткове субсидування відсоткових ставок кредитів банків у разі закупівлі підприємствами устаткування легкої промисловості; введення єдиної системи статистичної звітності і застосування реєстраторів касових операцій під час реалізації товарів легкої промисловості з метою створення рівного конкурентного середовища на внутрішньому ринку України для всіх його учасників, незалежно від форм власності та особливостей форм юридичного існування; обмеження на законодавчому рівні обсягів ввезення в Україну товарів легкої промисловості, що були використані (секонд- хенд); забезпечення підтримки застосування підприємствами галузі антидемпінгового законодавства для захисту вітчизняного ринку від недобросовісної конкуренції у разі імпорту товарів легкої промисловості. Для обмеження ввезення товарів «секонд-хенд» Мінпромполітики України запропоновано Держмитслужбі передбачити в проекті розпорядження Кабінету Міністрів України, здійснення Міністерством охорони здоров'я державної санітарно-епідеміологічної експертизи на відповідність медичним вимогам щодо безпеки для здоров'я і життя людей щодо товарів «секонд-хенд», що передбачено законодавством України. 

Подальший розвиток легкої промисловості потребує створення наукового підґрунтя активізації

інноваційної діяльності її підприємств, яке б ураховувало галузеві особливості, наявність і необхідність подолання специфічних проблем та забезпечувало подальший розвиток галузі. З цією метою в Україні було розроблено проект Стратегії інноваційного розвитку України на 2010-2020 роки в умовах глобалізаційних викликів. ЇЇ успішна реалізація можлива лише за умови зміни концептуальних засад, що визначають в теперішній час роль і практичні функції держави в ринковій економіці та структурної перебудови економіки, в першу чергу промисловості.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 189; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.112 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь