Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Огляд та переогляд товарів і транспортних засобів здійснюються тільки в присутності особи, яка їх переміщує через митний кордон України чи зберігає під митним контролем.



Коментована стаття встановлює загальні засади здійснення огляду та переогляду товарів і транспортних засобів при переміщенні через митний кордон України.

Ч.1 коментованої статті встановлює, що з метою перевірки законності переміщення через митний кордон України товарів і транспортних засобів митний орган має право на проведення огляду цих товарів і транспортних засобів. При здійсненні митного контролю посадові особи митних органів самостійно визначають форму та обсяг контролю, достатні для забезпечення додержання законодавства України з питань митної справи.

Догляд - це адміністративний захід, що полягає у фактичній перевірці товарів і транспортних засобів, що перетинають митний кордон України, з метою встановлення законності їх переміщення, попередження ввезення заборонених предметів, виявлення таємного переміщення товарів, визначення найменування товарів, їх кількості, ціни, тощо. Відмінність догляду від огляду полягає в тому, що митний догляд проводиться із розкриванням транспортних засобів, тари та упаковки, вантажних приміщень, встановленням найменування і якості з визначенням кількості, а митний огляд здійснюється шляхом поверхового огляду без порушення цілісності предметів і їх внутрішнього устрою. Мета проведення вищеназваних дій: установлення законності переміщення через митний кордон об'єктів митного контролю, виявлення товарів і транспортних засобів без документів, виявлення товарів, які заборонені для ввезення чи вивезення.

Відповідно до положення ч.2 коментованої статті переогляд товарів і транспортних засобів може бути здійснений за рішенням керівника митного органу або його заступника, якщо є підстави вважати, що зазначені товари і транспортні засоби переміщуються через митний кордон України з порушенням норм цього Кодексу та інших законів України з питань митної справи. Результати митного догляду (огляду) фіксуються в акті про проведення митного догляду, форма якого розробляється та встановлюється Державною митною службою України.

Законодавець у ч.З встановлює правило, згідно з яким огляд та переогляд товарів і транспортних засобів здійснюються тільки в присутності особи, яка їх переміщує через митний кордон України чи зберігає під митним контролем.

Стаття 56. Огляд та переогляд ручної поклажі та багажу

Якщо є підстави вважати, що у ручній поклажі або багажі громадянина переміщуються через митний кордон України, у тому числі транзитом, товари, які підлягають обліку і відповідним видам контролю органів державної влади, зазначеним у статті 27 цього Кодексу, чи товари, при митному оформленні яких справляються податки і збори, а також товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено, митний орган має право провести огляд, а у разі необхідності і переогляд ручної поклажі та багажу з їх розпакуванням.

Огляд та переогляд ручної поклажі та багажу громадянина здійснюються в присутності цього громадянина чи уповноваженої ним особи.

Огляд та переогляд ручної поклажі та багажу за відсутності громадянина чи уповноваженої ним особи здійснюються:

Якщо є підстави вважати, що несупроводжуваний багаж містить товари, які становлять небезпеку для життя і здоров'я людей, тварин та рослин, а також довкілля;

Якщо громадянин чи уповноважена ним особа не з'явилися протягом одного місяця з дня надходження несупроводжуваного багажу;

Якщо товари пересилаються у міжнародних поштових відправленнях або міжнародних експрес-відправленнях;

У разі залишення на території України ручної поклажі і багажу з порушенням зобов'язання про їх транзит через територію України.

Огляд та переогляд ручної поклажі і багажу у разі відсутності громадянина чи його уповноваженого представника здійснюються в присутності представників підприємства, що здійснює перевезення, пересилання ручної поклажі та багажу чи їх зберігання.

Про здійснення огляду та переогляду у випадках, передбачених у пунктах 1 та 2 частини третьої цієї статті, складається акт, форму якого встановлює спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади в галузі митної справи.

Коментована стаття детально регламентує порядок проведення огляду та переогляду ручної поклажі та багажу громадян, які перетинають митний кордон України.

Відповідно до ч.1, якщо є підстави вважати, що у ручній поклажі або багажі громадянина переміщуються через митний кордон України, у тому числі транзитом, є товари, які підлягають обліку і відповідним видам контролю органів державної влади (митному, санітарно-епідеміологічному, ветеринарному, фітосанітарному, радіологічному, екологічному контролю та контролю за переміщенням культурних цінностей) чи товари, при митному оформленні яких справляються податки і збори, а також товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено, митний орган має право провести огляд, а у разі необхідності і переогляд ручної поклажі та багажу з їх розпакуванням.

Огляд та переогляд ручної поклажі та багажу громадянина здійснюються в присутності цього громадянина чи уповноваженої ним особи.

Відповідно до ч.З коментованої статті огляд та переогляд ручної поклажі та багажу ш відсутності громадянина чи уповноваженої ним особи здійснюються посадовими касами митних органів в таких випадках:

- якщо є підстави вважати, що несупроводжуваний багаж містить товари, які становлять небезпеку для життя і здоров'я людей, тварин та рослин, а також довкілля;

- якщо громадянин чи уповноважена ним особа не з'явилися протягом одного місяця з дня надходження несупроводжуваного багажу;

- якщо товари пересилаються у міжнародних поштових відправленнях або міжнародних експрес-відправленнях;

- у разі залишення на території України ручної поклажі і багажу з порушенням зобов'язання про їх транзит через територію України.

Огляд та переогляд ручної поклажі і багажу у разі відсутності громадянина чи його газ уповноваженого представника здійснюються посадовими особами митних органів в присутності представників підприємства, що здійснює перевезення, пересилання ручної поклажі та багажу чи їх зберігання.

Згідно з вимогами ч.5 коментованої статті про здійснення огляду та переогляду у випадках, передбачених у пунктах 1 та 2 частини третьої цієї статті, складається акт, форму якого встановлює спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади в галузі митної справи.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 190; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь